Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sty 2020 19:13 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
Ktoś z Was wypożyczał auto na Bali? Niestety na motor/skuter nie mamy prawa jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Sty 2020 19:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Odpuść sobie, wypożycz auto z kierowcą.
Góra
 Profil Relacje PM off
yoshi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Sty 2020 13:41 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
Tylko wlasnie planujemy zeby objechac wyspe, nie ma sensu spac w jednym miejscu skoro dojazd jest tam problematyczny bo codziennie bedzie dojazd/powrot. Jednoczesnie kierowca w ten sposob to troche dziwne rozwiazanie i nie wiem czy ktos sie tam na to zgodzi zeby nas zabierac codziennie z innego rejonu wyspy bo planujemy tam 3-4 dni w sumie.

Jak to rozwiazaliscie w swoim przypadku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Sty 2020 14:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Codzienny dojazd i powrót autem z kierowcą to moim zdaniem jednak znacznie lepsze rozwiązanie, niż jazda samemu wynajętym autem.
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 27 Sty 2024 16:46 

Rejestracja: 13 Sie 2010
Posty: 68
Hejo,

Czy ktoś miał przyjemność podróżować po Bali wynajętym samochodem?
Planujemy jechać z małym dzieckiem i jest wygodniej wtedy ogarniać po swojemu timing.

Jak się jeździ, podobnie jak w Tajlandii? Lepiej gorzej?
Mam doświadczenie z Gruzji I właśnie z Tajlandii, szczerze to nie było tam większych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Sty 2024 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Przyjemność to nie sądzę, żeby ktokolwiek miał. To nie ma najmniejszego sensu. Auto samo kosztuje tyle samo co z kierowcą, a po co się użerać z tamtejszym ruchem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 27 Sty 2024 22:44 

Rejestracja: 20 Sty 2024
Posty: 18
Spędziłem trochę czasu na Bali i nie widziałem turystów wypożyczających auta, tylko motorki. Jeżdżenie autem to udręka z kilku względów: poza autostradą na południu wyspy, drogi są mega ciasne i jazda autem jest super niekomfortowa, musisz uważać na wszystkie przemykające skutery. Najlepiej zrobić gdzieś bazę, Ubud, Lovina, Kuta czy gdzie tam chcecie i stamtąd ogarniać wycieczki z kierowcą, który zna teren. Praktycznie w każdym hotelu/guesthousie można ogarnąć kogoś z autem ;) No ewentualnie można wypożyczyć skuterek, bez prawka trzeba uważać na kontrole policyjne w okolicy denpasar :P
Jeśli chodzi o auto z kierowcą mogę podrzucić namiar na chłopaka co dobrze ogarnia temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Sty 2024 07:40 

Rejestracja: 13 Sie 2010
Posty: 68
Jazda z małym dzieckiem jak moje wymaga częstego zatrzymywania się, improwizacji. Trudno zaplanować wyjazd czy przyjazd bo to zależy od drzemki I innych nieprzewidywalnych kwestii.
Przejechałem Gruzję wdłuż I wszerz, łącznie z miejscami gdzie docierali Sami Gruzini, jezdziłem po Azji w Tajlandii I Wietnamie. Nie straszne mi są wąskie drogi czy korki. Imo, nic gorszego niż w Gruzji mnie nie spotka.
Na dodatek zabieram swój fotelik, bo niejednokrotnie w Azji ich po prostu nie było. Jak masz kogoś z fotelikiem lepszym to chętnie to rozważę, w innym wypadku nie przekonują mnie Twoje argumenty.

@xionc - nie mają tu znaczenia aspekty finansowe, wskazałem czemu interesuje mnie taka opcja. Rozumiem, że poznałeś wszystkich podróżujących na Bali I wypowiadasz się w ich imieniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Sty 2024 12:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Jazda z małym dzieckiem jak moje wymaga częstego zatrzymywania się, improwizacji. Trudno zaplanować wyjazd czy przyjazd bo to zależy od drzemki I innych nieprzewidywalnych kwestii

Wynajmujesz auto z kierowcą z dnia na dzień, na cały dzień. Jedzie tam, gdzie chcesz i o której chcesz; staje jak tego zażądasz. Nie wygodniej tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Sty 2024 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
dudu napisał(a):
@xionc - nie mają tu znaczenia aspekty finansowe, wskazałem czemu interesuje mnie taka opcja. Rozumiem, że poznałeś wszystkich podróżujących na Bali I wypowiadasz się w ich imieniu?


Ty pytasz, ja odpowiadam. Byłem na miejscu. Jeździłem też po dziwnych krajach, na Bali to nie ma sensu. Jak już podjąłeś decyzję, to nie pytaj. Żaden z Twoich argumentów nie uzasadnia potrzeby posiadania wynajętego auta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Sty 2024 20:36 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
dudu napisał(a):
Hejo,

Czy ktoś miał przyjemność podróżować po Bali wynajętym samochodem?
Planujemy jechać z małym dzieckiem i jest wygodniej wtedy ogarniać po swojemu timing.

Jak się jeździ, podobnie jak w Tajlandii? Lepiej gorzej?
Mam doświadczenie z Gruzji I właśnie z Tajlandii, szczerze to nie było tam większych problemów.


Miałem auto na 4 dni, objazd całej wyspy, ale jeszcze bez dziecka. Daliśmy radę. Podobnie jak wszędzie w Azji, ciasnawo, po jednym pasie, czasem wariaci, nie gorzej niż w Egipcie czy LIbanie, może nieco podobnie jak w Birmie, Tajlandii, Laosie, Kambodży, Wietnamie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group