Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Mar 2018 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Będąc na Bali 2 dni zarezerwowałem sobie na zwiedzanie wyspy. Na początku pomyślałem o zakupie jakiejś wycieczki, ale zawsze w ich programach mi czegoś brakowało. Ceny też były różne. Chciałem to zrobić po swojemu. I tak pomyślałem - wynajmę sobie samochód z kierowcą. Jest to chyba najlepszy sposób na zwiedzenie wyspy, a do tego bardzo tani.

Sam sprawdziłem i polecam operatora Bali Cheap Tours. Cena za cały dzień jazdy (10 godzin), bez limitu kilometrów (w ciągu 2 dni zrobiłem spokojnie ponad 400 km) to tylko 45$/dzień. Bez względu na liczbę podróżujących. Maksymalnie może to być 7 osób. Samochód odbiera nas z hotelu, podajemy mu miejsca, które chcemy zobaczyć, gość układa trasę i ruszamy w podróż.

Polecam tą firmę, ponieważ kierowca zawiózł mnie dokładnie tam i we wszystkie miejsca, które chciałem. Nie opóźniał podróży, nie zatrzymywał się w swoich miejscach, do niczego mnie nie namawiał. A dodatkowo był miły (poczęstował mnie ciasteczkami, które żona mu upiekła :) ), pomocny (pożyczył mi parasol, gdy w Sekumpul zaczęło padać ;) ) i znał atrakcje. W ciągu 2 dni odwiedziłem: Tanah Lot Temple, Holy Water Temple, Sacred Monkey Forest, Tegalalang Rice Terrace, Jatiluwih Green Land, Bali Luwak Coffee Plantation, Tegenungan Waterfall, Kintamani Volcano, Sekumpul Waterfalls i Lake Beratan (Pura Ulun Danu Beratan Temple).

Plus wytwórnię pamiątek z drewna i byłem też w Hidden Canyon Beji Guwang, ale nie wiedziałem, że woda jest tam wysoka, trzeba było płynąć, a potem jeszcze się tam wspinać, żeby dotrzeć do kanionu i tutaj odpuściłem.

Poniżej link do oferty:
http://balicheapesttours.com/cheap-bali-car-rental.html

Można płacić w $, można w rupiach. Ja płaciłem w IDR - 650 000 / dzień. W sieci lepszej ceny nie znalazłem.
Na ulicy w Legian dostałem cenę 600 tys., jakkolwiek wolałem zrobić to przez biuro.
Na Tripadvisor Bali Cheap Tours mają bardzo dobre opinie, ja też im taką wystawiam i pozostaje mi ich tylko polecić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 30 Lip 2018 23:49 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 49
Skorzystałem z polecanej przez piotrek_ (wielkie dzięki za polecenie) firmy, z tym, że jej nazwa brzmi Bali Cheapest Tours.
Wynająłem Suzuki APV z kierowcą na 2 dni, za 45 USD dziennie. Koszty paliwa wliczone. Dodatkowo płaciłem jedynie za parkingi.
Samochód w dobrym stanie, oprócz kierowcy zmieści 6 pasażerów.
Kierowca miły i pomocny, ale też nie narzucający się przesadnie, jeśli nie jesteście zbyt rozmowni. Pojechał gdzie chcieliśmy, nie namawiał na atrakcje związane z wyciąganiem pieniędzy od turystów. Prowadził pewnie i spokojnie. Nawet na słabej drodze do wodospadu Sekumpul czuliśmy się bezpiecznie.
Kiedy pierwszego dnia przez korki wycieczka trwała dłużej niż była planowaliśmy nikt nie domagał się od nas dopłaty.
Z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę osobom, które są z rodziną i potrzebują transportu dla większej liczby osób.
Zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem wynajmowania samochodu i jeżdżenia samodzielnie na Bali. Ruch jest koszmarny, a różnica w cenie między wynajęciem samego samochodu i samochodu z kierowcą wynosiła tylko 10 USD dziennie, przy czym przy wynajmie z kierowcą wliczona była już benzyna.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Lip 2018 07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Wrażenia miałem podobne, jak najlepsze, dlatego stworzyłem ten temat i poleciłem tą firmę.
Jeśli chcesz to napisz pozytywny komentarz na Tripadvisor z imieniem kierowcy, który z Tobą jeździł.
Z tego co wiem, za te kilka dobrych słów, może on liczyć na drobną premię od właściciela ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 31 Lip 2018 10:47 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Z żoną objechaliśmy całe Bali w tym zakresie który nas interesował z Ketutem, chociaż tutaj takie imię ma chyba co 2 facet :D Cenowo okazał się bezkonkurencyjny. mówi po angielsku i zna mnóstwo polskich słów. Można się z nim potargować, nie naciąga, jeśli zainteresuje Was jakaś oferta wciskana gdzieś przez ulicznych sprzedawców - zawsze znajdzie albo załatwi ofertę tańszą. W zaleznosci od ilosci osob albo jezdzi Hondą Jazz albo jakims większym Suzuki kilkuosobowym. NA lotnisku wita z kartką, ubrany w tradycyjny strój balijski. Auta z AC. Ceny to też od 40 do 50$ za dzien objazdu w zaleznosci od trasy. Kontakt do niego - najlepiej na Whatsupie odpisuje po paru chwilach:) + 62 812 1398 6036. Osobiscie polecam :D młody inteligentny facet, który poopowiada też o Indonezji, zwyczajach, religii oraz odwiedzanych miejscach. Nas po którymś wyjeździe poczęstował jeszcze owocami z ogródka i kokosami :D
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Wrz 2018 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Jeżeli ktoś podróżuje w dwójkę i nie potrzebuje 6os auta to zdecydowanie polecam kierowce, z którym miałem okazję zwiedzać przez kilka dni. Cena za 10h z paliwem atrakcyjna bo ok 33-35$. Made super uprzejmy, kontaktowy i bardzo spokojny na drodze co nie jest takie oczywiste na Bali. Auto 5-osobowe zadbane z klimatyzacją. Dodatkowo przystanki w lokalnych warungach gdzie jedliśmy różne miejscowe wynalazki za grosze. Gdyby ktoś był zainteresowany to nr whatsapp +62 877-6156-7574. Jakby ktoś skorzystał to proszę pozdrowić od Jacob'a ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Wrz 2018 04:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Grzes830324 napisał(a):
Z żoną objechaliśmy całe Bali w tym zakresie który nas interesował z Ketutem, chociaż tutaj takie imię ma chyba co 2 facet :D Cenowo okazał się bezkonkurencyjny. mówi po angielsku i zna mnóstwo polskich słów. Można się z nim potargować, nie naciąga, jeśli zainteresuje Was jakaś oferta wciskana gdzieś przez ulicznych sprzedawców - zawsze znajdzie albo załatwi ofertę tańszą. W zaleznosci od ilosci osob albo jezdzi Hondą Jazz albo jakims większym Suzuki kilkuosobowym. NA lotnisku wita z kartką, ubrany w tradycyjny strój balijski. Auta z AC. Ceny to też od 40 do 50$ za dzien objazdu w zaleznosci od trasy. Kontakt do niego - najlepiej na Whatsupie odpisuje po paru chwilach:) + 62 812 1398 6036. Osobiscie polecam :D młody inteligentny facet, który poopowiada też o Indonezji, zwyczajach, religii oraz odwiedzanych miejscach. Nas po którymś wyjeździe poczęstował jeszcze owocami z ogródka i kokosami :D
Rowniez polecam, jesli Ketut nie moze kierowca bedzie jego kuzyn Komang.



Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Cze 2019 16:35 

Rejestracja: 06 Sty 2011
Posty: 7
-- 25 Cze 2019 16:33 --

Grzes830324 napisał(a):
Z żoną objechaliśmy całe Bali w tym zakresie który nas interesował z Ketutem, chociaż tutaj takie imię ma chyba co 2 facet :D Cenowo okazał się bezkonkurencyjny. mówi po angielsku i zna mnóstwo polskich słów. Można się z nim potargować, nie naciąga, jeśli zainteresuje Was jakaś oferta wciskana gdzieś przez ulicznych sprzedawców - zawsze znajdzie albo załatwi ofertę tańszą. W zaleznosci od ilosci osob albo jezdzi Hondą Jazz albo jakims większym Suzuki kilkuosobowym. NA lotnisku wita z kartką, ubrany w tradycyjny strój balijski. Auta z AC. Ceny to też od 40 do 50$ za dzien objazdu w zaleznosci od trasy. Kontakt do niego - najlepiej na Whatsupie odpisuje po paru chwilach:) + 62 812 1398 6036. Osobiscie polecam :D młody inteligentny facet, który poopowiada też o Indonezji, zwyczajach, religii oraz odwiedzanych miejscach. Nas po którymś wyjeździe poczęstował jeszcze owocami z ogródka i kokosami :D


kierowałiśmy sie w/w poradą jednak Ketut już nie jest chyba zbyt wiarygodny - 2 razy zostawił nas bez transportu mimo zapewnień, że będzie, że na pewno, na 100% - moja rada jest żeby uważać na niego

-- 25 Cze 2019 16:35 --

kuba0999 napisał(a):
Jeżeli ktoś podróżuje w dwójkę i nie potrzebuje 6os auta to zdecydowanie polecam kierowce, z którym miałem okazję zwiedzać przez kilka dni. Cena za 10h z paliwem atrakcyjna bo ok 33-35$. Made super uprzejmy, kontaktowy i bardzo spokojny na drodze co nie jest takie oczywiste na Bali. Auto 5-osobowe zadbane z klimatyzacją. Dodatkowo przystanki w lokalnych warungach gdzie jedliśmy różne miejscowe wynalazki za grosze. Gdyby ktoś był zainteresowany to nr whatsapp +62 877-6156-7574. Jakby ktoś skorzystał to proszę pozdrowić od Jacob'a ;)


wystawieni przez Ketuta ;-) umowilismy sie z tym gościem - i ten nas nie zawiódł - nawet przyjeżdżał przed czasem i czekał na nas - i tego mogę z czystym sumieniem polecić - dizęki ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Cze 2019 17:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@atomeka
Jak miał na imię i ile płaciliście?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Cze 2019 18:37 

Rejestracja: 25 Cze 2019
Posty: 1
A czy oni operują bez żadnych ograniczeń, że tak to określę, terytorialnych? Czeka mnie bowiem przejechanie z lotniska w DPS do Pulukan, a to jest 3h jazdy... No i potem chcielibyśmy właśnie pojeździć jeszcze po wyspie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Cze 2019 22:27 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
to jest po drodze na Jawe, wiec mozesz probowac dojechac busem z Kuty.

taksiarzy ogolnie znajdziesz w poblizu hoteli albo plaz, stoja autami i czekaja na klienta, ceny, trasy do dogadania. mozna od razu ocenic stan auta i zamowic jazde na nastepny dzien.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Cze 2019 11:45 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
atomeka napisał(a):
-- 25 Cze 2019 16:33 --


wystawieni przez Ketuta ;-) umowilismy sie z tym gościem - i ten nas nie zawiódł - nawet przyjeżdżał przed czasem i czekał na nas - i tego mogę z czystym sumieniem polecić - dizęki ;-)


@atomeka niejako wywolany do odpowiedzi moge jedynoe Cie przeprosic i powiedziec ze strasznie mi przykro z tego powodu :( skoro jest tak jak mowicie to ..

Sory Ketut...
"No me gusta" czyli "odlajkowuje"
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Mar 2022 13:54 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Ponieważ Bali jest ponownie otwarte po coviedzie, przytoczę mój kontakt do kierowcy.
Byłem na Bali chwilę przed pandemią w lutym 2020r.
Kontakt znalazłem gdzieś na forum ale odświeżę informację bo człowiek jest naprawdę do rany przyłóż.

+62 819 9901 5283
Imię: Made

Koszty z lutego 2020r.
Odbiór z lotniska Denpasar - transport do Ubud - 300k IDR
Transport z Ubud do portu w Sanur (prom na Nusa Penida) - 250k IDR
Całodniowe tripy, po 10h - 600k IDR
Udało się wtedy uzgodnić 2100k IDR za transporty i 3 dniowe wycieczki.

Podczas odbioru z lotniska, narzeczona zostawiłą w aucie iphone'a, Made grzecznie poinformował o fakcie i na drugi dzień go przywiózł co się bardzo ceni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Kwi 2022 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Podanego przez kolegę @semizkum WhatsApp mi nie znajdował.

Nie trudno się domyślić, że sytuacja żyjących z turystyki jest dość ciężka, większość od dwóch lat nie miała żadnego klienta. Ode mnie dwóch sprawdzonych w trakcie kwietniowego wyjazdu kierowców:

1. Gusti
+62 859 3835 4318
Bardzo dobry angielski (pracował w kilka lat na statku wycieczkowym w US). Ma własne 2 samochody stąd oferuje dobre ceny (od razu, bez potrzeby negocjowania). Oprócz znajomości miejsc w które warto podjechać sporo pomaga w kwestiach turystycznych (np. kwestia targowania się na bazarze).

Jedna rzecz która mi tylko nie pasowała, to że jestem wręcz pewien że jednego dnia mi powiedział że ma dwójkę dzieci, a kilka dni później, że tylko jedną córkę. Jak ktoś pojedzie z Gustim proszę dajcie znać co wam powie ;)

2. De Budiarsa
+62 819 1646 5050
Angielski dobry. Trzeba było z nim ponegocjować cenę (ale to może efekt posuchy pandemicznej i odrobienia strat). Oczywiście świetnie ogarnia wszystkie lokalizacje turystyczne, ale nie czułem w nim takiego wsparcia jak w Gustim np. w kwestii zakupów na bazarze w Denpasar. Polecam, ale jako wybór numer 2.

Cena to 500k IDR za 6-7 godzinny wyjazd, przy dużej liczbie kilometrów (kółko 150 km) dorzuciłem do 600 kIDR (ale też nie czułem jakiejś mega dużej presji na to).

Na pewno będą pytać skąd kontakt - od Jakuba i Pauliny.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 27 Cze 2022 14:02 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Obecnie korzystam z usług Gustiego. Jestem zadowolony, ale:
- zmienia kierowcę, pisze o sytuacji alarmowej i że przyjedzie brat, potem pisze, ze to był kuzyn, a ostatecznie, że znajomy,
- znacznie podbił cenę. Za 8-9 godzinny trip - 750 k IDR (ale to i tak 225 pln za cały dzień jeżdżenia).
Poza tym super. Punktualny, dobry kontakt, samochód czyściutki, uśmiechnięty i z tego co zrozumiałem pomocny swoim rodakom w potrzebie. Jego zmiennik Dewa też bez zarzutu, może tylko trochę za dynamicznie jeździ, ale bez przesady - w tym ruchu i z szarańczą motocyklistów to jeździ bardzo bezpiecznie.
Nam pozostała jeszcze jedna wycieczka. Od siebie mogę dodać - polecam.
Oczywiście podałem kto go polecił.
Forum robi swoje i dziś powiedział, że ma bardzo dużo zamówień z Polski na kursy i chyba będzie musiał zaangażować dodatkowych kierowców.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 27 Cze 2022 14:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Dziwne, że tak drogo biorą. Tuż przed pandemią zawsze płaciłem 450k za 8 godzin z kierowcą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Cze 2022 14:52 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Odbijają sobie pandemię. Duży popyt ze strony Polaków też robi swoje. Jak chce dodatkowych kierowców zatrudniać, to znaczy, ze ruch się zaczął. Ponadto samolot do DPS był pełny. Hotel pełny. Przez trzy dni nie mogłem zrobić up gradu pokoju, bo nie było żadnego dostępnego. Dopiero dziś przeniosłem się do apartamentu. To wszystko podbija cenę. Trudno. Za to wrażenia, widoki - genialne. Polecam wszystkim.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Cze 2022 14:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
No wiesz, przed pandemią popyt był kilkadziesiąt razy większy...
Porównywałeś ceny u innych prywaciarzy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Cze 2022 15:24 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Usługi podrożały, w maju płaciłem na Jawie (atrakcje wokół Yogyakarty) za 8 godz. (ok. 250 km) objazdówki po wyznaczonych przeze mnie atrakcjach - 600.000 IDR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Paź 2022 08:25 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Wspomniany tutaj wcześniej Made radzi sobie raczej dobrze, wysłał po nas do DPS swojego siostrzeńca/bratanka. Żadnych problemów, pan był 10 minut przed czasem, zna angielski, zatrzymał się po drodze w sklepie. Za przejazd z Hiltona obok lotniska do Ubud 350.000IDR
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 18 Paź 2022 15:43 

Rejestracja: 18 Paź 2022
Posty: 2
Hej, jestem właśnie na bali i chce wynająć kierowcę z autem na cały dzień z tymże żaden z numerów nie działa na whatsupie. Dacie radę podać jakis inny numer?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group