Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lis 2015 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
będę wdzięczny za Waszą pomoc w następującej kwestii. Otóż, na Bali lądujemy 29.07 o 15.00, a lot powrotny mamy 13.08 o 16.10. Zdecydowaną większość czasu między tymi datami będziemy spędzać w okolicach Komodo, ale po locie z Europy i przed powrotem chcielibyśmy spędzić łącznie 3 - 4 dni na Bali i co nieco tam zobaczyć. Mogłoby to być, np. 2-3 dni na początku i 1 dzień (w zasadzie nocleg) na końcu, chyba że proponujecie inną kolejność.
Patrząc na mapę Bali, podejrzewam, że wydostanie się z lotniska i powrót na nie może być kwestią problematyczną (chyba że się mylę). Czy moglibyście w związku z tym doradzić, w jakim rejonie południowo-wschodniego Bali szukać hotelu, który byłby w lokalizacji dobrej zarówno pod względem skomunikowania z lotniskiem, jak i do wyskoczenia z niego do kilku atrakcji wyspy w ciągu 2-3 dni?

Dodam, że noclegi na początku i końcu chciałbym zorganizować w tym samym hotelu, bo na czas wyjazdu w okolice Komodo mam zamiar zostawić tam kilka zbędnych rzeczy na przechowanie.

Z góry dziękuję, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 02 Lis 2015 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Ja bym Ci proponowała Ubud, znajduje się w miarę w centrum wyspy i jest dobrym miejscem wypadowym na Bali, poza tym same w sobie jest fajnym turystycznym miasteczkiem, możesz też przy okazji zobaczyć Monkey Forest, bardzo blisko jest do tarasów ryżowych i większości świątyń.Ja bym zrobiła pod rząd te 3-4dni na Bali (na początku lub na końcu wyjazdu) - z lotniska i na lotnisko jedzie się długo i wolno, więc szkoda czasu,zeby pokonywać tę trasę 2x.
Ewentualnie jeśli chcesz coś bliżej lotniska to Kuta, ale mi nie przypadła do gustu - typowo imprezowe miasteczko dla surferów i pragnących się zabawić. Ubud też jest turystyczne, ale zdecydowanie ma większy klimat.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lis 2015 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Tak, też patrzylem na Ubud, ale obawiam się trochę czasu przejazdu. Orientujesz się, ile może trwać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lis 2015 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Nam dojazd z Denpasar do Ubud zajął ok.2h (a to jest odległość ok.40km), jechaliśmy po 20:00, był mega duży tłok na ulicach, może o innej porze jest trochę lepiej.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lis 2015 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2014
Posty: 207
niebieski
Polecam Na Bali SANUR (spokojniejszy niż KUTA i nad morzem) lub UBUD. Byłem w obydwóch miejscach i w styczniu 2016 też w nie się wybieram.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lis 2015 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Dziękuję za podpowiedzi.
@olajaw - dopiero teraz znalazłem Twoją obszerną relację. Zabieram się do czytania...

Pomyślę jeszcze i może noclegi na Bali na poczatku i końcu zrobię jednak w 2 różnych hotelach. To pewnie by trochę ułatwiło niektóre sprawy. Zobaczymy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lis 2015 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Miłego czytania ;) Mam nadzieję, że relacja coś pomoże/rozświetli. Masz jeszcze sporo czasu, my wszystko ogarnialiśmy w 2m-ce, i plan się udał :) W razie pytań, służę pomocą!
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lis 2015 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
W ciągu dnia w low season czyli początek października przejazd zajmował ok. godzinę czy jedną czy w drugą stronę w okolicach 10 - 12.
Ja również polecam Ubud. My przez 6 dni codziennie jeździliśmy po wyspie robiąc łącznie prawie 400 km na skuterku. Najdalej gdzie udało się nam dojechać to Pura Besakih i Tanah Lot. Plany były też na Sekumpol, ale zabrakło czasu.

Miejscowi byli pełni zachwytu bo skuterem można jednak dużo szybciej, szczególnie jak ma się trochę diabła w sobie, bo inaczej tam sobie nie poradzisz.
Ale w 3-4 dni to zostaje tylko kierowca i całodzienne jeżdżenie od rana do wieczora, inaczej szkoda zabawy, po 100 km na skuterku w głowie się kręciło i byliśmy cały brudni :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Lis 2015 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Dzięki za informację :-)
Cóż, z moimi zdolnościami do jednośladów z silnikiem, na zwiedzanie na skuterze (na dodatek z pasażerką) się nie piszę :D
My będziemy na przełomie lipca i sierpnia, a to chyba wysoki sezon, bo goście z Australii i Nowej Zelandii przyjeżdżają tam w czasie swojej zimy, a co za tym idzie, ruch też będzie dużo większy.
Po lekturze relacji (na razie tylko części o Bali) chyba chwytam "okoliczności przyrody" i zaczyna świtać mi szatański pomysł (za który co niektórzy mogą mnie zbesztać), że najlepiej będzie jednak wybrać hotel możliwie blisko lotniska, ale jednocześnie w jakiejś spokojniejszej okolicy i przebywać tam jak najkrócej. Dochodzę bowiem do wniosku, że zamiast przemieszczać się godzinami po wyspie, znajdą sie pewnie jakieś ciekawe miejsca w samej płd-wsch części wyspy, do których dotarcie zajmie powiedzmy maksymalnie godzinę w jedną stronę. Tak, jak wspomniałem, naszym głównym celem będzie Komodo i tam będziemy jeszcze mieli okazję do zmęczenia się, a Bali potraktowalibyśmy czysto relaksacyjnie. A skoro tak, to poszukam może obiektu z jakimiś masażami i innymi "treatmentami" oraz dobrym jedzeniem w okolicy. W końcu to wyjazd rocznicowy (20 lat zw. małżeńskiego), a nie wyprawa eksploracyjna ;-)
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Lis 2015 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Rzuć może okiem na Nusa Dua albo Seminyak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Lis 2015 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Ja mogę śmiało polecić resort w którym spałem w Mas przy samym Ubud. Cisza, spokój, pełna regeneracja "zmysłów" i do tego idealna baza wypadowa. Ceny poza sezonem to <100 zł za noc - 2 os. ze śniadaniem, dwoma basenami, codzienna yoga i dodatkowe atrakcje.
W samej Kucie też da się zrelaksować, hotele są zazwyczaj osłonięte od ulic więc za dużo hałasu nie dobiega, ale spektakularnej ciszy nie oczekuj.
Z Kuty można śmiało na Tanah Lot uderzać, Nusa Dua i zobaczyć typowo balijską świątynie Pura Taman Ayun choćby z rana. Jest masa "agentów" i małych biur gdzie można kupić wycieczki w prawie każde miejsce na wyspie i poza nią. Tylko trzeba pamiętać, że w większości cena jest z kosmosu. Targowanie jest szybkie i proste.


Ostatnio edytowany przez Komor, 03 Lis 2015 10:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lis 2015 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
A pamiętasz może tego hotelu w Mas koło Ubud?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Lis 2015 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Jak będziesz raczej na południu Bali to polecam odwiedzić świątynie Uluwatu i Tanah Lot - te dwie najlepiej na zachód słońca i jeszcze jedną w Mengwi. Myślę, że jeśli nie chcesz dużo jeździć to te 3 wystarczą na poczucie klimatu Bali :) No i ja bym mocno namawiała na tarasy ryżowe - typowe balijskie krajobrazy, naprawdę warto, możecie znaleźć jakieś bliżej południa wyspy, żeby daleko nie jeździć.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Lis 2015 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Czytasz mi w myślach, bi dokładnie w tym kierunku kombinuję :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 03 Lis 2015 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Tylko nie popełniaj mojego błędu i nie bierz hotelu w Kuta. Masakra, głośno, syf, 5 skuterów na metr kwadratowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lis 2015 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Dzięki za ostrzeżenie. Będę się trzymał z daleka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Lis 2015 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Albo bierz best western kuta resort jeśli chcesz mieć bezpłatny transfer Airport-hotel.
Inne hotele pobierają za to opłatę, my znaleźliśmy taki z bezpłatnym transferem i oszczędzasz czas na taksi i naciągaczy jeśli przylatujesz z zagranicy.

Kuta sama w sobie jest słaba, najgorsze miejsce na całym Bali :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Lis 2015 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
zawężam wybór i może podrzucicie mi jakieś cenne uwagi, dzięki którym decyzja będzie łatwiejsza. Otóż, waham się między 3 lokalizacjami:
1) South Kuta, a tutaj jeden konkretny hotel - Risata Bali, który ma bardzo dobre opinie (podkreśla się m. in. spokój i ciszę), cena ok. 225 zł. za dobę ze śniadaniem,
2) Sanur - tu skłaniałbym się do Mercure Sanur, bo cena jest też dobra (też coś ok. 225 zł. ze śniadaniem), a do tego ma fajną lokalizację przy plaży, i bezpłatny shuttle bus do jakiegoś większego centrum,
3) Nusa Dua - tu są różne do wyboru, m. in. Novotel Nusa Dusa, ale już za nieco ponad 300 zł. za dobę (wolałbym mniej).

Te dwa ostatnie hotele biorę pod uwagę ze względu na punkty w Le Club (do zebrania za pobyt), a poza tym są przyzwoite cenowo. Owszem, jest sporo tańszych (w tej samej kategorii), ale w większości przypadków są to obiekty ze słabszymi opiniami.
Gdybym miał się kierować wygodą w zakresie dojazdu do/z lotniska, wybrałbym pewnie South Kuta, bo to tylko rzut beretem. Miałoby to znaczenie zwłaszcza, gdybym zdecydował się na wczesny lot do LBJ (są chyba nawet takie o 6 rano, ale chyba nie będę aż takim twardzielem :D ). Czas przejazdu z Sanur i z Nusa Dua jest niemal identyczny (z google wynika, że ok. 20 minut), więc tu różnicy nie ma. Z drugiej strony, Sanur ma ten plus, że byłoby z całej tej trójki najlepszym miejscem wypadowym (np. do Ubud jest z tego miejsca jakieś 45 min.). Nie wiem tylko, jak z dostępem do pozahotelowej gastronomii w każdym z tych trzech miejsc.

No i jestem w kropce. Może coś jeszcze doradzicie...

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Lis 2015 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Ja mogę jedynie doradzić odnośnie Kuty.
Risata Bali jest może i blisko lotnika (4 minuty autem max), ale fajny kawałek plaży zaczyna się dopiero przy Seminyak a dokładnie Legian Beach, wcześniej to słaba i bardziej wąska niż szeroka z tłumem naciągaczy próbującym sprzedać Ci nawet własne dzieci. Cicho nie wiem czy będzie, jeśli samoloty startują co chwile blisko hotelu :)
Hoteli w Kucie jest tyle, że wybrać musisz sam, jednemu pasuje to a drugiego już całkiem co innego.

W każdym razie, musisz pamiętać, że 4* na Bali to w sumie takie trochę zużyte ** albo *** Europejskie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Lis 2015 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ech, nie ułatwiasz mi życia ;-)
Gdyby nie to, że calkiem prawdopodobnym jest, że do LBJ będziemy musieli lecieć już o 8.15 (żeby zdążyć na transfer do kolejnego miejsca bliżej parku Komodo), to tej nieszczęsnej Kuty nie brałbym wcale pod uwagę. Chyba poczekam aż wyjaśni się na 100%, o której godzinie będziemy lecieć z DPS do LBJ. Im później, tym dalej będziemy mogli się usadowić.
Niestety, ten nocleg lub dwa na Bali między przylotem z Europy, a lotem do LBJ jest konieczny, bo ostatni lot do LBJ jest chyba coś ok. 15.00, a my do DPS przylatujemy właśnie o tej porze.
Pozostaje jeszcze jedna opcja - na początku 2016 r. przy terminalu otwierają jakiś Novotel lub Mercure. Można by w jedną stronę przekimać tamże i z samego rana lecieć do LBJ, a dopiero w drodze powrotnej zatrzymać się na Bali, już w innym hotelu. No, ale na razie nie wiadomo nawet, jakie będą mieli tam ceny...
A tak w ogóle, to życzę całej Indonezji, żeby wreszcie spadły porządne deszcze i ugasiły te cholerne pożary.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group