Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 07 Sie 2018 15:17 
Awatar użytkownika

Loty: 58
Kilometry: 213 038
niebieski
Ja rowniez nie jestem ubezpieczony od ryzyka natury wiec trzeba na szybko cos szukac i kuoic nowe

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
 Relacje PM off  

#242 PostWysłany: 07 Sie 2018 15:22 

Gricho napisał(a):
Ja rowniez nie jestem ubezpieczony od ryzyka natury wiec trzeba na szybko cos szukac i kuoic nowe

ja mam mniej niz 30 dni do wylotu oraz bilet kupiony > 14 dni wiec nie wiem czy cos jeszce jest w stanie ubezpieczyc nasza podroz
 Relacje PM off  

#243 PostWysłany: 07 Sie 2018 15:26 
Awatar użytkownika

Loty: 58
Kilometry: 213 038
niebieski
Chyba nie da rady. To juz sie stalo, ubezpieczyciele nie beda ryzykowac utraty pieniedzy

Relacje PM off  

#244 PostWysłany: 07 Sie 2018 15:33 

Gricho napisał(a):
Chyba nie da rady. To juz sie stalo, ubezpieczyciele nie beda ryzykowac utraty pieniedzy

tez tak mysle. coz zobaczymy co bedzie dalej. do lotu jescze troche czasu jest
 Relacje PM off  

#245 PostWysłany: 07 Sie 2018 16:51 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 122
złoty
Jeżeli wybieracie się tylko na Bali lub też w inne rejony ale omijacie północny Lombok to nawet nie zauważycie, że było jakieś trzęsienie ziemi.

A jeżeli chodzi o przyszłe możliwe katastrofy naturalne to niestety pamiętajcie, że tam są jeszcze aktywne wulkany, które same w sobie są może mniej graźne o ile się od nich trzyma z daleka ale potrafią sparaliżować całkowicie ruch lotniczy.

Aktualnie na samym Bali jest całkowicie spokojnie, lotnisko funkcjonuje normalnie, bez opóźnień, bez problemów. Sami właśnie wróciliśmy. Ale na Lombok to bym się w najbliższych dniach nie wybierał.
 Relacje PM off
Gricho uważa post za pomocny.

#246 PostWysłany: 07 Sie 2018 17:58 

Loty: 352
Kilometry: 597 183
srebrny
Ja polecam zarejestrowac sie w alertach na stronie brytyjskiego MSZ

https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/indonesia

Wysylaja regulanie update'y o sytuacji na miejscu. Ostatnia sprzed chwili:

Indonesia travel advice

4:27pm, 7 August 2018: Latest update: Summary – updated information on the impact of the 5 August earthquake and departure options from the Gili Islands; the Indonesian authorities have been assisting residents and visitors who wished to leave the Gili Islands via boat following the earthquake; these boat services are being phased out as the number of people wishing to leave has reduced; if you remain on the Gili Islands and now wish to leave, we understand that the Indonesian authorities are intending to run one final boat at approximately 8am local time on Wednesday 8 August; there is no expectation of further government-provided transport
iwcok uważa post za pomocny.

#247 PostWysłany: 08 Sie 2018 01:41 
Awatar użytkownika

Loty: 154
Kilometry: 353 472
niebieski
Dzisiaj pierwsza nocka bez odczuwalnych wstrząsów wtórnych. Wczoraj dwa razy w nocy wybieraliśmy z pokoju bo łóżka się trzęsły mimo iż jesteśmy na południu w Kuta Wstrząsy miały 5,2-5,4 w skali Wstrząsy 4,0 są nie odczuwalne Życie toczy się tutaj całkiem normalnie Można spotkać dużo rodzin z małymi dziećmi .

Image
 Relacje PM off  

#248 PostWysłany: 08 Sie 2018 07:30 

Loty: 47
Kilometry: 153 914
mmaratonczyk napisał(a):
Dzisiaj pierwsza nocka bez odczuwalnych wstrząsów wtórnych. Wczoraj dwa razy w nocy wybieraliśmy z pokoju bo łóżka się trzęsły mimo iż jesteśmy na południu w Kuta Wstrząsy miały 5,2-5,4 w skali Wstrząsy 4,0 są nie odczuwalne Życie toczy się tutaj całkiem normalnie Można spotkać dużo rodzin z małymi dziećmi .

Mówisz o Kucie na Lomboku? Jak wyglądają zniszczenia?

10 września planuje pobyt na wschód od Kuty (Lombok). Wychodzę z założenia, że jak ma się coś stać to i tak się stanie, ale zastanawia mnie stan mojego guest house i okolicy. Niby piszą, że wszystko jest okej, ale wiadomo, że dla nich to jest biznes.
 Relacje PM off  

#249 PostWysłany: 08 Sie 2018 07:48 
Awatar użytkownika

niebieski
W Kucie na Lomboku żadnych zniszczeń nie ma. Jest ich mnóstwo na północy wyspy. W tej chwili jest tu ciężko znaleźć nocleg bo turyści z północy , jak i ci którzy mieli w planach wyspy Gili przyjeżdzają do Kuty. Znajomi dzisiaj nie mogli wypożyczyć skutera bo wszystkie są zajęte. A tak w ogóle to plaże są tu piękne tylko trochę zaśmiecone ;)

Image
 Relacje PM off  

#250 PostWysłany: 08 Sie 2018 12:48 

Loty: 47
Kilometry: 153 914
Skoro jesteśmy przy temacie skuterów, jaka jest standardowa cena na za wypożyczenie na jedną dobę na Lomboku? Jak i za ile dostaliście się do Kuty? ;)
 Relacje PM off  

#251 PostWysłany: 08 Sie 2018 12:53 
Awatar użytkownika

niebieski
W hostelach krzyczą sobie 60 na dobę ale jak wzięliśmy na kilka dni to ugadaliśmy się na 50 tys.

Image
 Relacje PM off  

#252 PostWysłany: 09 Sie 2018 11:17 

mmaratonczyk napisał(a):
W Kucie na Lomboku żadnych zniszczeń nie ma. Jest ich mnóstwo na północy wyspy. W tej chwili jest tu ciężko znaleźć nocleg bo turyści z północy , jak i ci którzy mieli w planach wyspy Gili przyjeżdzają do Kuty. Znajomi dzisiaj nie mogli wypożyczyć skutera bo wszystkie są zajęte. A tak w ogóle to plaże są tu piękne tylko trochę zaśmiecone ;)

Hej, jak obecnie sytuacja na Bali ?
 Relacje PM off  

#253 PostWysłany: 09 Sie 2018 17:40 
Awatar użytkownika

złoty
A o co pytasz?
Bo właściwie kilka postów wyżej jest odpowiedź.
 Relacje PM off  

#254 PostWysłany: 09 Sie 2018 18:43 

jaco027 napisał(a):
A o co pytasz?
Bo właściwie kilka postów wyżej jest odpowiedź.

Czy cos sie zmienilo ? caly czas zastanawiam sie czy podroz tam nie jest ryzykowna: w planach mamy: Canggu, Ubud, Munduk
 Relacje PM off  

#255 PostWysłany: 09 Sie 2018 21:33 
Awatar użytkownika

złoty
Ja byłem z małymi dziećmi i gdybym mógł pojechać na Bali teraz jeszcze raz to bym pojechał. Jeżeli miałbym się zastanawiać to tylko nad wyjazdem na Lombok i raczej bym zrezygnował ale na Bali jak najbardziej.
 Relacje PM off  

#256 PostWysłany: 09 Sie 2018 21:58 

smieci napisał(a):
Ja byłem z małymi dziećmi i gdybym mógł pojechać na Bali teraz jeszcze raz to bym pojechał. Jeżeli miałbym się zastanawiać to tylko nad wyjazdem na Lombok i raczej bym zrezygnował ale na Bali jak najbardziej.

My sie wybieramy tylko na Bali, bez wysp obok. W towarzystwie 11 miesiecznego dziecka
Jakies wskazowki odnosnie pobytu na Bali z malym dzieckiem ? Czy wszystko tam mozna na miejscu kupic ?
 Relacje PM off
cameliavillasbali lubi ten post.

#257 PostWysłany: 10 Sie 2018 06:40 
Awatar użytkownika

złoty
@okson123 wszystko kupisz na miejscu. Ja mam troche starsze dzieciaki więc za rzeczami dla niemowlaków sie jakoś mocno nie oglądałem ale z tego co mi wpadło w oko to nie będzie problemu. Jak coś to na Bali w Kucie jest dobrze zaopatrzony hipermarket Carrefour.
 Relacje PM off
cameliavillasbali lubi ten post.

#258 PostWysłany: 20 Sie 2019 20:23 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 32 741
Witam,

Mam pytanie na temat nurkowania na Bali, Gili i Lomboku. Z tego co czytam to np. speed boaty warto ogarniać na miejscu bo ceny rezerwacji w internecie są z przynajmniej 200% tego co wytargujemy na miejscu. Czy z nurkowaniem tam ( fun divy) nie jest tak samo i wchodząc "z buta" do centrum nurkowego można ugadać lepszą cenę niż ta ,która jest na stronie?
 Relacje PM off  

#259 PostWysłany: 20 Sie 2019 20:55 
Awatar użytkownika

srebrny
-- Wto Sie 20, 2019 8:42 pm --

Kuba jak sie czegoś daj znać bo za miesiąc lecę.

-- Wto Sie 20, 2019 8:55 pm --

Gricho napisał(a):
Do wyjazdu mam ponad miesiac trzeba sledzic na biezaco , decyzje podejme na sam koniec. Na razie sprawdze czy ubezpieczenie obejmuje ryzyko dzialania natury jesli nie wykupie dodatkowe

Może bardziej patrz czy ubezpieczenie obejmuje zmianę planów.

Też lecę w drugiej połowie września ale jestem spokojny jakoś.
 Relacje PM off  

#260 PostWysłany: 31 Sie 2019 07:30 

niebieski
Kuba71 napisał(a):
Witam,

Mam pytanie na temat nurkowania na Bali, Gili i Lomboku. Z tego co czytam to np. speed boaty warto ogarniać na miejscu bo ceny rezerwacji w internecie są z przynajmniej 200% tego co wytargujemy na miejscu. Czy z nurkowaniem tam ( fun divy) nie jest tak samo i wchodząc "z buta" do centrum nurkowego można ugadać lepszą cenę niż ta ,która jest na stronie?

Bali to spora wyspa :lol: i miejsca do nurkowania wokół są różne, w jednych zanurkujesz po prostu pojawiając się na miejscu (np. popularny Tulamben-polecam), w innych trzeba poczekać do następnego dnia (albo dłużej), kiedy np. wypływa się dalej łodzią. Generalnie na miejscu znajdziesz lepszą cenę niż przez internet. Najtaniej jest zasadniczo na Gili Trawangan, pełno szkółek (przy największej plaży, gdzie dopływają promy) i spokojnie zanurkujesz 2-3 razy dziennie bez wcześniejszego rezerwowania. Podobnie jest w Tulamben, pełno szkółek. i z pewnością coś znajdziesz. Jeśli bierzesz jakiś swój sprzęt, to w Tulamben potrzebne są konkretne buty, bo wejście jest z plaży po kamieniach (grube otoczaki) i ciężko ustać ze sprzętem na falach, to jedyna trudność w sumie. To popularne miejsce, zatłoczone, ale mimo wszystko fajne i zawsze coś ciekawego się zobaczy. 8-)
 Relacje PM off  

[ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości