Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 26 Lip 2018 20:18 

Hej,

jak to z tymi kartami sim na bali? trzeba rejestrować nie przejdzie bez? :)
 Relacje PM off  

#222 PostWysłany: 02 Sie 2018 17:34 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 122
złoty
Właśnie wróciliśmy z Nusa Lembongan na Bali więc dodam parę informacji od siebie.

Po pierwsze i najważniejsze to trzeba brać poprawkę na pogodę i nie planować powrotu z wyspy na styk. Jest niby środek sezonu, pogoda w sumie bardzo dobra a przez prawie 10 dni łódki nie pływały z powodu złych warunków na morzu. Sporo ludzi utknęło na wyspie.

My byliśmy z dziećmi 4 dni i sie nie nudziliśmy ale spotykaliśmy ludzi którzy wpadali tylko na 2 i to też pewnie wystarczy do objechania wszystkiego w każdą stronę.

Motorki można wypożyczyć wszędzie ale są droższe niż na Bali. My płaciliśmy 70k (na Bali 50k) z tym że w cenie mieliśmy pełny bak paliwa. Do prowadzenia motorka nie potrzeba nic czyli zupełnie odwrotnie niż na Bali. Na wyspie motorkami śmigają kilkuletnie (może kilkunastoletnie) dzieciaki. Ani prawa jazdy ani dokumentów ani kasków a większość motorków nie ma nawet tablic rejestracyjnych lub są one nie ważne. Przejechanie wszystkich dróg na wyspie Lembongan i Ceningan zajmie nie więcej niż pół dnia.

Można wypożyczyć rower (płaciliśmy 30k za dzień) ale jazda może nie być najprzyjemniejsza bo jest spory ruch, słaba nawierzchnia i górka na środku wyspy.

Na wyspie można też wypożyczyć coś ala melexy ale tego nie potrzebowaliśmy więc nie wiem ile kosztuje. Widziałem jednak ludzi tym śmigających.

Do tego są taksówki wieloosobowe (mini trucki z paką).

Ceny wszystkiego na wyspie są wyższe niż na Bali. Na Bali jemy za ok 10-15k idr nasi/mie goreng a na wyspie 20-25k (lokalne jadłodajnie). Restauracje na plaży oczywiście troszkę droższe. Nie ma sklepów sieciowych a w lokalnych wszystkie ceny są na oko, im się lepiej wygląda tym wyższa cena ;) Wymiana $ też po kursie gorszym niż na Bali.

Jeżeli chodzi o samą wyspę to plaża (główna) jest fajna ale z pływaniem jest kiepsko bo jest sporo łódek i lin od nich. Najfajniejsze miejsce znaleźliśmy przy żółtym moście (bardzo płytko) i dream beach, reszta miejsc oznaczonych jako interesujące nie nadawała się do wejścia do wody ze względu na bardzo wysokie fale. Natomiast warto objechać te miejsca bo widoki są super.

Koszt dostania się na wyspę w naszym przypadku to 1500k idr RT za 4 osoby z odebraniem i odwiezieniem do hotelu i na wyspie i na Bali. Trzeba się targować. Najtaniej proponowano nam za 350k za osobę dorosłą w dwie strony ale pośrednik nie zdobył naszego zaufania więc zapłaciliśmy troszkę drożej gdzie indziej.

Czy warto? Myślę, że tak choć ... Na Bali trudniej poczuć że się jest na wyspie a na nusa Lembongan czuć to od razu. Są palmy, rosną banany, mango. Nie jest to jednak wysepka rajska taka z folderów jest na niej dużo turystów i duży ruch na dość wąskich drogach.

I jeszcze ostrzeżenie. Naszym sąsiadom z domku obok prawdopodobnie w bankomacie na Lembongan zeskanowano kartę i użyto jej na wyspie Lombok. Radzę więc uważać. Bankomatów na wyspie jest kilka ale nam starczyły pieniądze zabrane z Bali więc na szczęście nie korzystałem.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#223 PostWysłany: 03 Sie 2018 04:14 

-- 03 Sie 2018 04:10 --

inna877 napisał(a):
Hej,

Post wyżej informacje o zakupie na Lombok.
Na Bali w okolicach Kuty można spotkać karty SIM w wielu sklepikach.

-- 03 Sie 2018 04:14 --

Na Lembongan jak i Penide spokojnie można płynąć za 150 k. OW. Zdecydowanie polecam Penide, Lembongan jest zatłoczone i hałaśliwe. Nigdzie nie widziałem tylu Japończyków w jednym miejscu :).
 Relacje PM off  

#224 PostWysłany: 03 Sie 2018 09:18 

To ja dorzucę od siebie kilka słów na temat Nusa Lenbongan. Byłem tam zaledwie 3 dni wliczając w to podróże i uważam, że co najmniej o 3 za dużo. Uważam, że o ile nie planujesz wypadu na Nusę Penidę albo surfing, to nie warto zatrzymywać się na Lenbongan. Jak już było wspomniane wcześniej, nie jest to rajska wyspa, masa turystów, atrakcji niewiele, ceny wyższe niż na Bali, fajnych plaż jak na lekarstwo... Mi się osobiście nie podobało, przy tym Boracay na którym byłem w zeszłym roku wypada o niebo lepiej chociaż to również mekka turystów. Powiem wprost, żałuję że się tam wybrałem, nie warte to było mojego czasu i pieniędzy.
 Relacje PM off  

#225 PostWysłany: 03 Sie 2018 09:55 

Loty: 351
Kilometry: 596 901
srebrny
rob8 napisał(a):
-- 03 Sie 2018 04:10 --

inna877 napisał(a):
Hej,

Post wyżej informacje o zakupie na Lombok.
Na Bali w okolicach Kuty można spotkać karty SIM w wielu sklepikach.

-- 03 Sie 2018 04:14 --

Na Lembongan jak i Penide spokojnie można płynąć za 150 k. OW. Zdecydowanie polecam Penide, Lembongan jest zatłoczone i hałaśliwe. Nigdzie nie widziałem tylu Japończyków w jednym miejscu :).

Ta cena za NL to rozumiem na miejscu za slow boat i po targowaniu się?

#226 PostWysłany: 03 Sie 2018 11:13 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
NoolaN napisał(a):
To ja dorzucę od siebie kilka słów na temat Nusa Lenbongan. Byłem tam zaledwie 3 dni wliczając w to podróże i uważam, że co najmniej o 3 za dużo. Uważam, że o ile nie planujesz wypadu na Nusę Penidę albo surfing, to nie warto zatrzymywać się na Lenbongan. Jak już było wspomniane wcześniej, nie jest to rajska wyspa, masa turystów, atrakcji niewiele, ceny wyższe niż na Bali, fajnych plaż jak na lekarstwo... Mi się osobiście nie podobało, przy tym Boracay na którym byłem w zeszłym roku wypada o niebo lepiej chociaż to również mekka turystów. Powiem wprost, żałuję że się tam wybrałem, nie warte to było mojego czasu i pieniędzy.

No to ja żeby trochę namieszać totalnie się nie zgodzę. My nocowaliśmy w Pemedal Beach Resort na końcu Jungut Batu Beach i zdecydowanie we wrześniu tłumów tam nie było. Na plus - właściciel(?) organizował wycieczki na snorkeling swoją łódką i były one "prywatne" byliśmy tylko my z żoną, a cena taka sama jak w okolicznych zorganizowanych dużych grupach. Ceny rzeczywiście delikatnie wyższe niż na Bali, ale... to zupełnie inny świat. Rozrywek rzeczywiście nie ma dużo, ale my tam jechaliśmy z takim nastawieniem - żeby przez kilka dni poleżeć i nic nie robić. Choć moim zdaniem jest kilka miejsc które warto zobaczyć.
 Relacje PM off  

#227 PostWysłany: 03 Sie 2018 14:38 

Ja byłem na początku lipca, więc początek sezonu. Oczywiście nie jest źle, ale polecam sprawdzić Penidę.

Co do cen za NL to rejs z Sanur (150k)i oczywiście po targowaniu na miejscu, chyba najlepszą łodzią, która wypływała "Merlin" bodajże.
Normalne ceny są powyżej 300k. Mój post jest tylko informacją, że można jeżeli ktoś będzie szukał.
Slow boat kosztuje 100k i pewnie bym skorzystał, ale nie znalazłem biura chociaż przechodziłem obok kilka razy :)- rzuciło mi się w oczy po powrocie.
Kolejna informacja to że miejscowi maja bilety dla siebie po ok 100k, stąd tylu naganiaczy bo ich praca polega na kupnie biletu i zainkasowaniu różnicy. Ja w ten sposób wracałem z Penidy, normalna cena dla turystów to 175k, natomiast miejscowy kupił po 100k, zainkasował 250k za 2 osoby.
To wszystko w ramach informacji, bo zdecydowana większość kupuje w normalnych cenach.
 Relacje PM off  

#228 PostWysłany: 05 Sie 2018 18:44 
Awatar użytkownika

złoty
Tak informacyjnie co do korków to w sobotę na początku sierpnia (dokładnie to wczoraj) z Kuty do Ubud rano jechaliśmy samochodem 1,5 godziny.

Zdecydowanie lepiej jeździ się skuterem tylko się trzeba przyzwyczaić.
 Relacje PM off  

#229 PostWysłany: 06 Sie 2018 01:38 
Awatar użytkownika

złoty
Jeszcze słowo o trzęsieniach ziemi. Na Bali sytuacja wydaje się normalna ale obydwa trzęsienia ziemi było tu czuć, szczególnie to wczorajsze. My spokojnie ale dzieciaki były na serio przestraszone.

Jedni mówili już ok nic więcej nie będzie ale w hotelach sporo ludzi siedziało na zewnątrz jeszcze kilka godzin po trzęsieniu. Nas złapało akurat w sklepie przy samej plaży więc bardziej baliśmy się ewentualnego tsunami. Potem zrobiliśmy rundkę na skuterze po okolicy i poza ludzmi przed hotelami nie było śladów aby się coś stało.

Za pierwszym razem (tydzień temu) było to dziwne uczucie i dopiero po jakimś czasie zorientowaliśmy się, że to było trzęsienie ziemi. Wczoraj już nie było wątpliwości, czuć było bardzo wyraźnie i była błyskawiczna ewakuacja ze sklepu. Po jakiś 30 minutach drugie wstrząsy i znowu ewakuacja na ulicę.

Jak się ma internet to google wysyła powiadomienia i ostrzeżenia o sytuacji. Oczywiście po fakcie ale przynajmniej jest informacja o ewentualnym tsunami.
 Relacje PM off  

#230 PostWysłany: 06 Sie 2018 03:18 
Awatar użytkownika

Loty: 152
Kilometry: 352 414
niebieski
Ja siedzę na Lomboku w Kuta i wczoraj przed 20 staliśmy na środku drogi asfaltowej która się cała trzęsła Dziwne odczucia Najgorsza była panika po Wszyscy krzyczeli tsunami i biegiem uciekali droga My wsiedliśmy w jakiegoś pick upa i odjechaliśmy zappiekowala się nami policja o gdy po 3 godz odwołano zagrożenie tsunami wróciliśmy do Kuty Najgorzej było na północy podobno zginęły 82 osoby Siła trzęsienia to 6.9 Przed chwila było odczuwalne 5,3 W nocy dwa razy łóżko się trzęsło https://m.emsc.eu/ifeltindex.php tu są aktualne trzęsienia

Image
 Relacje PM off  

#231 PostWysłany: 06 Sie 2018 03:45 
Awatar użytkownika

złoty
Tu na Bali (Kuta) te mniejsze wstrząsy nie są odczuwalne. Wiemy o nich tylko z sieci. Dziś właściwie już nie ma tematu, nikt o tym nawet nie mówi a noc upłyneła spokojnie.

Ostrzeżenie o tsunami było zaraz po wstrząsach ale zostało odwołane po ok godzinie. Co ciekawe na Bali nikt o tym nie wiedział/nie mówił bo pytaliśmy od razu po pierwszych wstrząsach czy mamy się obawiać fali i dostaliśmy informację, że nie.
 Relacje PM off
okson123 uważa post za pomocny.

#232 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:07 

Hej, wybieramy się na koniec sierpnia z dzieckiem na Bali. Nie ukrywam ze ostatnie wydarzeni dały nam mocno do myślenia i rozważamy rezygnacje z podróży.

Czy ktoś z Was tez niedługo leci na Bali ? Czy jest sens się tam pchać ?
Czy jest jakaś strona gdzie można na biezaco sprawdzać sytuacje na Bali ??
 Relacje PM off  

#233 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:10 
Awatar użytkownika

Loty: 58
Kilometry: 213 038
niebieski
Ktos wczesniej podal w temacie apke info BMKG sledz na biezaco. Tez mam wszystko zarezerwowane na polowe wrzesnia. Bedzie co ma byc z natura nie wygrasz ...

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk
 Relacje PM off  

#234 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:14 
Awatar użytkownika

złoty
trzęsienia i wybuchy wulkanów tam są od zawsze i dalej będą
śledź te strony
https://www.bnpb.go.id/#english
https://www.bmkg.go.id/?lang=EN
i ściągnij sobie apkę bmkg, live pokazuje zagrożenia, korzystałem kilka razy przy wyjazdach do Indonezji, znakomita
już ją wcześniej polecałem

trzęsnienia ziemi, cały świat
https://www.emsc-csem.org/#2w
i Indonezja
https://www.bmkg.go.id/gempabumi/gempab ... kg?lang=EN

Ostatnio edytowany przez cypel, 07 Sie 2018 14:17, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#235 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:15 

Loty: 351
Kilometry: 596 901
srebrny
Gricho napisał(a):
Ktos wczesniej podal w temacie apke info BMKG sledz na biezaco. Tez mam wszystko zarezerwowane na polowe wrzesnia. Bedzie co ma byc z natura nie wygrasz ...

Udało Ci się zmienić język na ang?

#236 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:16 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie w apce wchodzi przez apke na stone i tam na ang

Relacje PM off  

#237 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:22 
Awatar użytkownika

niebieski
Tu tez jest troche info jak hotele sa gotowe na ewakuacje po 2004:

https://www.tripsavvy.com/tsunami-ready ... li-1629121

Relacje PM off  

#238 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:38 

Gricho napisał(a):

Dzieki, zaraz sciagne aplikacje. Co do Twojego wyjazdu - wybierasz sie pomimo ostatnich wydarzen ?
 Relacje PM off  

#239 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:49 
Awatar użytkownika

niebieski
Do wyjazdu mam ponad miesiac trzeba sledzic na biezaco , decyzje podejme na sam koniec. Na razie sprawdze czy ubezpieczenie obejmuje ryzyko dzialania natury jesli nie wykupie dodatkowe

Relacje PM off  

#240 PostWysłany: 07 Sie 2018 15:14 

-- 07 Sie 2018 15:02 --

Gricho napisał(a):
Do wyjazdu mam ponad miesiac trzeba sledzic na biezaco , decyzje podejme na sam koniec. Na razie sprawdze czy ubezpieczenie obejmuje ryzyko dzialania natury jesli nie wykupie dodatkowe

Jakie masz ubezpieczenie? my mamy wykupione id rezygnacji 100% zwrotu kosztow

-- 07 Sie 2018 15:14 --

okson123 napisał(a):
Gricho napisał(a):

Jakie masz ubezpieczenie? my mamy wykupione id rezygnacji 100% zwrotu kosztow

Update: ERV max100 nie obejmuje ryzyka dzialania natury...
 Relacje PM off  

[ 260 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości