Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sie 2017 00:56 

Rejestracja: 06 Sie 2017
Posty: 18
Hej!

W przyszłym tygodniu wyruszamy z dziewczyną po raz pierwszy zobaczyć Azję :) Od czwartku do soboty siedzimy w Singapurze, po czym lecimy na Bali. Przez kilka ostatnich dni dyskutowaliśmy, co chemy zobaczyć a czego nie i w ten o to sposób powstała nasza subiektywna mapa atrakcji:
https://drive.google.com/open?id=1BM-prwun-AnrTSQ92Re0MrWyziY&usp=sharing
Legenda prosta - na zielono to, co chcemy; na żółto to, co rozważamy; na czerwono to, czego na ten moment nie chcemy. Analizując tę mapkę wypracowaliśmy dwa potencjalne plany podróży:

PLAN ALPHA
    1) 2.09 (sob): Przylot do Denpasar o godz. 23:45, podróż do Ubud i zameldowanie w Merthayasa Bungalow 2
    2) 3.09 (niedz): Luźniejszy dzień po męczącym zwiedzaniu Singapuru, pokręcenie się po okolicy Ubud: Monkey Forest, The Yoga Barn, Ubud Palace itd.
    3) 4.09 (pon): Pierwszy dzień z wynajętym kierowcą - do objechania Tenenungan Waterfall, Taman Ayun Temple i Jatiluwih Rice Terraces, powrót do Ubud
    4) 5.09 (wt): Kolejny dzień z wynajętym kierowcą - do objechania Tegallalang Rice Terraces, Pura Tirta Empul, Gunung Kawi Temple, powrót do Ubud
    5) 6.09 (śr): Wymeldunek z samego rana z Merthayasa Bungalow 2, wejście na Batur na wschód słońca, pokręcenie się po Kintamani oraz Danau Batur (pływanie kajakiem/łódką), następnie Pura Besakih, Tirta Gangga, zachód słońca i piknikowa kolacja w Bukit Asah BugBug, a wszystko zwieńczone noclegiem w Candidasa w Studio Pelangi albo gdzieś w Amlapura
    6) 7.09 (czw): Jedziemy do portu Padang Pai, po drodze zahaczamy o Bukit Asah BugBug na śniadaniowy piknik, jeśli nie udało się dzień wcześniej, wypływamy na Gili Meno, meldujemy się w Gili Gili Gili Hostel
    7) 8.09 (piąt): Chilling na Gili Meno, może jakaś wycieczka snorkelingowa po różnych Gili?
    8A) 9.09 (sob): Wypływamy z Gili Meno z powrotem na Bali, zahaczamy o Pura Goa Lawah i Hidden Canyon Beji Guwang, dojeżdzamy do Sanur, gdzie meldujemy się w Ngetis Resort
    9A) 10.09 (niedz): Z samego rana wyruszamy do Pantai Tegal Wangi, aby zaliczyć wschód słońca w ciepłym źródle, później objeżdzamy południe; Uluwatu, Melasti Beach i Waterblow, po czym wracamy do Sanur
    10A) 11.09 (pon): Na spokojnie cieszymy się ostatnim dniem na Bali, po czym jedziemy do Denpasar i o 13:10 wylatujemy do Singapuru, a dalej już do Polski :)

PLAN BETA
    1) - 7) bez zmian
    8B) 9.09 (sob): spędzamy kolejny dzień na Gili Meno i chillujemy na wyspie
    9B) 10.09 (niedz): Wypływamy z Gili Meno z powrotem na Bali, zahaczamy o Pura Goa Lawah i Hidden Canyon Beji Guwang, dojeżdzamy do Sanur, gdzie meldujemy się w Ngetis Resort
    10B) 11.09 (pon): Z samego rana wyruszamy do Pantai Tegal Wangi, aby zaliczyć wschód słońca w ciepłym źródle, później zahaczamy o Waterblow i jedziemy prosto na lotnisko; alternatywnie: odpuszczamy te miejsca i na spokojnie cieszymy się ostatnim dniem na Bali czekając na wylot

No i teraz dochodzimy do ważnej kwestii - pytań oraz wątpliwości ;) Będę starał się iść chronologicznie:
    a) kierowca po Bali - pewnie w najbliższych dniach będziemy przekopywać fora w poszukiwaniu polecanych osób, ale jeśli macie kogoś przede wszystkim bezpiecznego i uczciwego z miejca do polecenia to byłoby genialnie ;)
    b) dzień 3) - tych miejsc nie ma dużo, jednak są w dosyć znacznych odległościach od siebie - uważacie, że plan na ten dzień jest wykonalny? Jeśli tak, to czy jest po drodze pomiędzy tymi punktami coś wartego uwagi, o czym zupełnie zapomnięliśmy i nie zaznaczyliśmy tego na mapie?
    c) Tenenungan Waterfall - widzę dwie możliwości zaliczenia go, albo dnia 3), albo też dnia 8A)/9B) w drodze do Ngetis Resort - jak myślicie, co byłoby lepszym pomysłem?
    d) dzień 4) - podobne pytanie jak wyżej - w miarę sensownie upakowany, czy też warto coś dodać albo można spokojnie wykreślić?
    e) dzień 5) - dla mnie dzień najbardziej problematyczny, bo najbardziej upchany i boję się, że jest niewykonalny. Z drugiej strony, będziemy na nogach praktycznie od 3 rano a w okolicy Batur wraz z pierwszym słońcem, więc mamy później dosyć dużo czasu - nadal jednak pytanie, czy wystarczająco?
    f) Pura Besakih - warta odwiedzenia czy przereklamowana? Jest w sumie po drodze, więc pewnie wpadniemy, ale z chęcią usłyszę Wasze opinie.
    g) Bukit Asah BugBug - był tam ktoś z Was? Czytałem, że fajne, romantyczne miejsce na piknik, ale może nie jest to nic wartego grzechu.
    h) dzień 6) - podróż na Gili Meno - czy musi się ona odbywać przez Gili Air? Ile trwa i kosztuje wyprawa speedboatem? Macie może namiar na kogoś sprawdzonego, kto takie podróże organizuje? Jak wygląda sytuacja z malarią na Gili Meno - jest duże niebezpieczeństwo?
    i) dzień 8A) - jak wyglądają powroty z Gili Meno na Bali? O której godzinie i czy są również realizowane speedboatami? Jeśli czymś wolniejszym, to ile trwają?
    j) dzień 9A) - Pantai Tegal Wangi, Uluwatu, Melasti Beach i Waterblow - jak oceniacie te miejsca?
    k) który plan byście wybrali - ALPHA (dający jeden dzień więcej na Gili Meno) czy BETA (pozwalający posiedzień dzień dłużej w Sanur i zwiedzić południe wyspy)?

Uf, to chyba tyle :) Będę wdzięczny za każde słowo komentarza, na odpowiedź na którekolwiek z pytań :) Czasu zostalo mało, wsystkie wspomniane hotele mam porezerwowane z możliwością bezpłatnego anulowania, ale mam na to jeszcze tylko kilka dni.
Jeśli jest coś, co moglibyście polecić, a nie widzicie na naszej mapce - piszcie!
Tak samo, jeśli widzicie, że coś wykreśliliśmy albo nie jesteśmy tego pewni, a wy wiecie, że to jest totalny must-see na Bali - jesteśmy gotowi przemyśleć raz jeszcze :)

Pozdrawiamy i z niecierpliwością czekamy na Wasze komentarze!

PS Jeśli ktoś jest w tym czasie na Bali i zechcialby pozwiedzać trochę wyspę z dwójką bezproblemowych studentów to zapraszamy do kontaktu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
DJADKJGU uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 27 Sie 2017 05:37 

Rejestracja: 06 Sie 2017
Posty: 18
W międzyczasie pojawił się trzeci wariant planu ;)
    PLAN GAMMA
    1) 2.09 (sob): Przylot do Denpasar o godz. 23:45, podróż do Ubud i zameldowanie w Merthayasa Bungalow 2
    2) 3.09 (niedz): Luźniejszy dzień po męczącym zwiedzaniu Singapuru, pokręcenie się po okolicy Ubud: Monkey Forest, The Yoga Barn, Ubud Palace itd.
    3) 4.09 (pon): Pierwszy dzień z wynajętym kierowcą - do objechania Tenenungan Waterfall, Taman Ayun Temple i Jatiluwih Rice Terraces, powrót do Ubud
    4) 5.09 (wt): ???
    5) 6.09 (śr): Wymeldunek z Merthayasa Bungalow 2 i kolejny dzień z wynajętym kierowcą - do objechania Tegallalang Rice Terraces, Pura Tirta Empul, Gunung Kawi Temple, na koniec pokręcenie się po Kintamani i zameldowanie w Black Lava Hostel nad Danau Batur
    6) 7.09 (czw): Wejście na Batur na wschód słońca, po zejściu pływanie kajakiem/łódką po Danau Batur i następnie po raz trzeci z kierowcą: Pura Besakih, Tirta Gangga oraz Ujung Water Palace i nocleg w Candidasa w Studio Pelangi
    7) 8.09 (piąt): całodzienna wycieczka snorkelingowa po wyspach Gili, powrót na nocleg do Candidasy
    8) 9.09 (sob): Wymeldowanie, zahaczamy z kierowcą o Bukit Asah Desa Bugbug, Pura Goa Lawah, Bukit Belong i Hidden Canyon Beji Guwang, w końcu dojeżdzamy do Sanur, gdzie meldujemy się w Ngetis Resort
    9) 10.09 (niedz): Wyruszamy w objazdówkę po południu - po raz szósty z kierowcą: Uluwatu, Melasti Beach i Waterblow, po czym jedziemy spędzić zachód słońca w Pantai Tegal Wangi i wracamy do Sanur
    10) 11.09 (pon): Na spokojnie cieszymy się ostatnim dniem na Bali, po czym jedziemy do Denpasar i o 13:10 wylatujemy do Singapuru, a dalej już do Polski :)

Przy takim planie dochodzi nam do wykorzystania dodatkowy dzień, na który jeszcze nie mam pomysłu ;) Kłopotliwe wydają się odległości między miejscami w trakcie dnia 3), ale tutaj pusty dzień 4) mógłby pomóc wykreować jakieś rozwiązanie. Najciasniejszym punktem pozostaje nadal dzień 6), ale nie mam sensownego pomysłu, jak rozbić wymienione lokalizacje, żeby nie robić bezsensownie dwa razy tej samej trasy. I trochę przeraża mnie wizja brania kierowcy 6 albo nawet 7 razy - brzmi jak gotowe bankructwo. Sami za jazdę po Bali wolimy się nie brać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Sie 2017 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Muszę przyznać, że plany ambitne :) Właśnie wróciłem z Bali, plany miałem podobne, ale rzeczywistość nie do końca pozwoliła na ich realizację. Po Bali jeździ się bardzo wolno!!! Sierpień szczyt sezonu, może w wrześniu już będzie luźniej, ale i tak chcąc zobaczyć wszystko pewnie spędzicie więcej czasu w samochodzie... Poniżej screen z nawigacji:
Załącznik:
Screenshot_2017-08-18-15-01-00.png
Screenshot_2017-08-18-15-01-00.png [ 92.69 KiB | Obejrzany 2477 razy ]

Jeżdżąc autem zaczynajcie bardzo wcześnie. Zastanów się tez nad skuterem, bo naprawdę warto w bliższe miejsca nim się dostać. Co do twoich pytań to:
a) kierowców na Bali jest bez liku, znajdziesz ich wszędzie... co do kontaktów to na tym forum znajdziesz kilku, jak chcesz to mam namiar na jedną Panią z Kuty
b) wszystko jest blisko Ubudu - idealne na skuter, po drodze możesz dorzucić jeszcze Goa Gajah
h) Gili Meno jest przed Gili Air więc jak płyniesz speedboatem to raczej nie zatrzymujesz się na Air. Koszty są różne w hotelu proponowali mi 500k za RT, nie dogadałem się jednak i żałowałem, bo potem na miejscu kupowałem za 350k OW. Do tego na pierwszej łódce zabrakło miejsca i czekałem dwie godziny na następną.
i) powrót to również loteria. Kupiliśmy bilet na 9:00 z transferem do Kuty. Łódka spóźniła się o godzinę, potem na Lomboku wzięli za dużo ludzi i trzeba było czekać kolejne 1,5h na ochotników którzy popłyną następną a na koniec ponad 3 godziny w aucie w korkach. Do hotelu dotarliśmy o 19 zamiast planowanej 14.
Zbierz sobie jak najwięcej informacji żeby na miejscu nie tracić czasu na szukanie i zobacz jak Ci idzie realizacja planu, jak coś modyfikuj na bieżąco. Bali jest piękne ale w sezonie pełne ludzi i ciężkie do zwiedzania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sie 2017 23:19 

Rejestracja: 06 Sie 2017
Posty: 18
@MaciekM, dzieki wielkie za odpowiedz :) W miedzyczasie troche zmodyfikowalismy plan, zeby zluzowac te dni, teraz to wyglada tak:

PLAN DELTA
    1) 2.09 (sob): Przylot do Denpasar o godz. 23:45, podróż do Ubud i zameldowanie w Merthayasa Bungalow 2
    2) 3.09 (niedz): Luźniejszy dzień po męczącym zwiedzaniu Singapuru, pokręcenie się po okolicy Ubud: Monkey Forest, The Yoga Barn, Ubud Palace itd.
    3) 4.09 (pon): Całodzienna wycieczka snorkelingowa po Nusa Lembongan, powrót na nocleg do Ubud
    4) 5.09 (wt): Podjechanie do Taman Ayun Temple i dalsze chillowanie w Ubud
    5) 6.09 (śr): Wymeldunek z Merthayasa Bungalow 2 i pierwszy dzień z wynajętym kierowcą - do objechania Tegallalang Rice Terraces, Pura Tirta Empul, Gunung Kawi Temple i zameldowanie w Black Lava Hostel nad Danau Batur
    6) 7.09 (czw): Wejście na Batur na wschód słońca, po zejściu pływanie kajakiem/łódką po Danau Batur i następnie po raz drugi z kierowcą: Pura Besakih, Tirta Gangga oraz Ujung Water Palace (albo część z tego, w zależności od tego, jak byśmy stali z czasem) i nocleg w Candidasa w Studio Pelangi
    7) 8.09 (piąt): Startujemy od śniadaniowego pikniku w Bukit Asah Desa Bugbug, dalej chillujemy na plaży w Candidasa i podróż z kierowcą przez Pura Goa Lawah, zachód słońca na Bukit Belong i nocleg w Kailash Bali przy Ubud
    8) 9.09 (sob): wymeldunek i podróż z kierowcą do Tegenungan Waterfall, a następnie do Hidden Canyon Beji Guwang, na wieczór dojeżdzamy do Sanur, gdzie meldujemy się w Ngetis Resort
    9) 10.09 (niedz): zaliczamy albo objazdówkę po południu z kierowcą (Uluwatu, Melasti Beach i Waterblow), albo chilling na okolicznych plażach, po wszystkim jedziemy zaliczyć zachód słońca w Pantai Tegal Wangi i wracamy do Sanur
    10) 11.09 (pon): Na spokojnie cieszymy się ostatnim dniem na Bali, po czym jedziemy do Denpasar i o 13:10 wylatujemy do Singapuru, a dalej już do Polski ;)

Przy takim planie pozostają nam 3 pytania:
a) Snorkeling po Nusa Lembongan - był ktoś? Warto? Widzimy, że jednodniowych wycieczek na Gili raczej nie idzie znaleźć.
b) Pantai Tegal Wangi - jak wyżej, macie jakieś zdanie na temat tego miejsca?
c) Jatiluwih - mój największy wyrzut, ale usunęliśmy go z planu ze względu na odległość i brak innych celów w tym rejonie. Czy naprawdę jest czego żałować, jeśli zamierzamy pozwiedzać pola koło Ubud oraz Tegallalang?

Skutera wolimy unikać, nigdy żadne z nas nie jeździło, a wiadomo jak to jest z wypadkami na Bali.. Słabe miejsce na pierwsze kroki ;) Jak myślisz, taki plan brzmi sensowniej? Najwęższym gardłem na ten moment pozostaje dzień 6), a najdłuższa trasa w linii prostej, choć niezbyt przeładowana atrakcjami, to na oko dzień 7) i tutaj mam nadal największe rozminy. Reszta wydaje mi się w miarę bezpiecznie zbilansowana, ale może to być oczywiście złudne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Sie 2017 00:48 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Jatiluwih - na pewno warto!
W lipcu nie było zbyt zielono ale widoki świetne. Bilet za wjazd coś ok. 30-40k od osoby - już nie pamiętam.
Poprzedniego dnia chodziliśmy po okolicy Ubud dość długo i jednak Jatiluwih zrobiło na nas większe wrażenie. A niestety mieliśmy też niedużo czasu bo powrót skuterem do Ubud a dzień się kończył powoli ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Sie 2017 14:31 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
wbiję się trochę nie dokładnie na temat bo jeszcze nie byłam więc i nie mam co doradzać ale:

po 1. dzięki za Twoją mapkę!

po 2. zamieszczam link do mojej - może coś stamtąd się wam rzuci w oczy, staram się też wrzucać opisy. Zaznaczam też dużo poleceń co do jedzenia znalezionych u jedzenio-blegerów których śledzę (i którym ufam :P)
https://drive.google.com/open?id=1QP_wX ... sp=sharing

i po 3. to śledzę temat bo też się za jakiś czas tam wybieram :) mam nadzieję, że opiszecie wrażenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group