Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Sie 2013 10:26 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 2
Cześć wszystkim,

mam dylemat co do planowanej podróży do Nowego Jorku z linią British Airways z Warszawy. Załączam poniżej linka do wybranego lotu.

https://www.britishairways.com/travel/fx/public/pl_pl?eId=111011&timestamp=0827081418&source=continue&source=continue

Bukuję lot dla dwóch osób i mam trochę mętlik jeśli chodzi o bagaże. Podczas dokonywania rezerwacji nie ma nigdzie pytania o to ile bagaży chcę ze sobą przewieźć ani jakie są za nie opłaty.
W informacjach o lotach widzę jedynie, że w przypadku przewoźnika British Airways przysługuje 1 sztuka bagażu ręcznego (56 cm x 45 cm x 25 cm) plus teczka, laptop lub torba podręczna (45 cm x 36 cm x 20 cm). Nie określili tutaj wagi... W informacjach szczegółowych do bagażu określili, że waga wynosi 23kg, przy czym nie wiem czy chodzi o wagę tego bagażu ręcznego (który jak rozumiem idzie do luku bagażowego) czy o wagę torby podręcznej.

W przypadku American Airlines rozumiem, że cena jest już wliczona i nie będę musiał nic dopłacać nagle?

Po przejściu dalej i wpisaniu swoich imion, również nie ma doprecyzowania co do bagażu. Wyskakuje po prostu kwota całej podróży i tyle.

Ogólnie chciałbym zabrać powiedzmy 2 torby wrzucane do luku bagażowego oraz laptop na pokład.

Może ktoś pomóc w tej sprawie? Pewnie ktoś leciał już BA?
Dzięki z góry za pomoc
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 27 Sie 2013 10:32 

Rejestracja: 18 Lip 2013
Posty: 14
Loty: 121
Kilometry: 187 462
lecialam kilka razy z BA, i sprawa z bagazem przedstawia sie tak - duzy bagaz to 23kg proste, jesli chodzi o bagaz podreczny to kilkakrotnie lecialam z i do Londynu z nimi i zawsze mialam 'duzy' w miarach rozsadku bagaz podreczny/walizke kabinowa plus plecak, i oba one byly dosc ciezke. przynajmniej w moim przypadku nie wazyli i nie mierzyli ich. choc nie widzialam by robili to w ogole.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Sie 2013 10:37 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
od kiedy w normalnych liniach, ktoś waży bagaże podręczne??? Nie wiem z czym trzeba by przyjść - chyba walizką 100l, żeby zwrócili uwagę...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Faktycznie bagazu nie waza ale jednak jakies tam limity wagowe podaja. Co do BA to wydaje mi sie, ze nie ma limitu wagowego na bagaz podreczny dopoki jestes w stanie go wrzucic na polke ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:38 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
Mierzyć to i czasem mierzą, np. w Lufthansie mi się kilka razy zdarzyło, a szczególnie jak się leci ATRami, bo półki małe i trzeba bagaże do luku pakować, tak samo jak w CRJ7/9.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22451
maxima napisał(a):
od kiedy w normalnych liniach, ktoś waży bagaże podręczne??? Nie wiem z czym trzeba by przyjść - chyba walizką 100l, żeby zwrócili uwagę...


Alitalia, Aegean, Lot i Lufthansa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:55 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Zeus napisał(a):
maxima napisał(a):
od kiedy w normalnych liniach, ktoś waży bagaże podręczne??? Nie wiem z czym trzeba by przyjść - chyba walizką 100l, żeby zwrócili uwagę...


Lot i Lufthansa ;)


leciałam z nimi ponad 30x i nigdy nie widziałam, żeby kogoś poprosili choćby na bok, żeby coś ważyć?? i to zarówno w małych samolotach, gdzie półeczki są malutkie (ATR), jak i większych. zawsze można przed wejściem do samolotu oddać większy podręczny do luku i odebrać po lądowaniu na płycie...
leciałam też wiele razy z nadbagażem rzędu 2-3kg i nigdy nie dopłacałam z tej okazji.

Ciekawa jestem, na jakich trasach więc LO i LH ważą podręczne...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Sie 2013 11:58 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22451
maxima napisał(a):
Zeus napisał(a):
maxima napisał(a):
od kiedy w normalnych liniach, ktoś waży bagaże podręczne??? Nie wiem z czym trzeba by przyjść - chyba walizką 100l, żeby zwrócili uwagę...


Lot i Lufthansa ;)


leciałam z nimi ponad 30x i nigdy nie widziałam, żeby kogoś poprosili choćby na bok, żeby coś ważyć?? i to zarówno w małych samolotach, gdzie półeczki są malutkie (ATR), jak i większych. zawsze można przed wejściem do samolotu oddać większy podręczny do luku i odebrać po lądowaniu na płycie...
leciałam też wiele razy z nadbagażem rzędu 2-3kg i nigdy nie dopłacałam z tej okazji.

Ciekawa jestem, na jakich trasach więc LO i LH ważą podręczne...


Lufthansa chciała sprawdzic mój podreczny na trasie MUC-KRK, jako ze miałem sac voyage a nie waliżkę małą, i laska była w szoku, ze tam było tylko 10 kg ;) A LOT zawsze jak leciałem na trasach WAW/KRK-ATH
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Sie 2013 14:24 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 2
aniamajlo napisał(a):
lecialam kilka razy z BA, i sprawa z bagazem przedstawia sie tak - duzy bagaz to 23kg proste, jesli chodzi o bagaz podreczny to kilkakrotnie lecialam z i do Londynu z nimi i zawsze mialam 'duzy' w miarach rozsadku bagaz podreczny/walizke kabinowa plus plecak, i oba one byly dosc ciezke. przynajmniej w moim przypadku nie wazyli i nie mierzyli ich. choc nie widzialam by robili to w ogole.



Czyli rozumiem, że cena, która pojawia się po wyborze lotów obejmuje już w sobie koszty przewozu dużego bagażu oraz bagażu podręcznego, tak? Przeważnie chyba wybiera się ilość bagaży jakie chcemy przewieźć a tutaj nawet nie było takiej możliwości, co mnie dziwi..

Dzięki bardzo za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Sie 2013 14:46 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
liczbę bagazu to się wybiera w LCC :)
w normalnych liniach masz 1 do luku w standardzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Sty 2014 12:46 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 3
A ja mam problem z długością bagażu podręcznego, jest o 1 cm większa - ma 57cm, a dopuszczalna jest 56cm. Myślicie, że mogę mieć aferę na lotnisku o ten 1cm? już się zastanawiam czy by rączki nie odkręcić, albo kółek, które mają prawie 4cm. Lecę British Airways, a później American Airlines i wszędzie podane są te same wymiary - czyli dł 56cm..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Sty 2014 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Nikt Ci na ten bagaż nawet nie spojrzy... to nie Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Sty 2014 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie ma sie co stresowac. Nie widzialam, zeby BA mierzylo komus bagaz, a latam z nimi czesto.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Sty 2014 13:05 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 3
Dzięki za info:) to mój pierwszy lot, i to w dodatku za ocean, więc w sumie stresuję się wszystkim. ehh ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Sty 2014 13:46 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Co do tego, że 1PCx23kg w BA to standard, to nadal prawda na trasach transatlantyckich. Ale BA, podobnie jak KLM/AF wprowadziło już taryfy bez bagażu rejestrowanego (w BA zazwyczaj tańsze o ok. £10 od zawierających bagaż) na trasach europejskich.

Oczywiście, jeśli lecisz za ocean, to na całej trasie jedną sztukę (23kg) bagażu rejestrowanego masz w standardzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Sty 2014 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ale na trasach, gdzie jest tanszy bilet w zamian za lot tylko z podrecznym, jest to wyraznie zaznaczone. Sa po prostu bilety w roznej cenie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Sty 2014 14:04 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 3
Lecę ekonomiczną z ograniczeniami, więc chyba najtańszą, ale pewien nie jestem, w każdym razie mogę zabrać bagaż rejestrowany do 23kg, podręczny bez limitu wagowego (ale te nieszczęsne centymetry...) i moge mieć torbę z laptopem osobno. Lecę BA do Nowego Jorku, a później AA do Minneapolis. Obie linie mają bardzo podobne wymagania odnośnie bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Sty 2014 14:28 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 165
Loty: 49
Kilometry: 69 318
maxima napisał(a):
liczbę bagazu to się wybiera w LCC :)
w normalnych liniach masz 1 do luku w standardzie


Niekoniecznie. BA ma taryfy bez bagażu rejestrowanego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Sty 2014 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Aegean np też. Więc to nie jest taka oczywista reguła LCC = dopłata za bagaż, standardowi rejestrowany w cenie.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Sty 2018 17:56 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 47
mam ta walizkę, jako podręczną . miałam jako Ryainer
https://www.wittchen.com/walizka-sredni ... 111#875985
wysokość (cm) 67 (wliczają kółka i raczke wystajacą)
szerokość (cm) 43
głębokość (cm) 25
pojemność (l) 56

czy bede problemu czy szukać mniejszego plecaka/walizki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group