Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Sty 2021 19:54 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Powoli szukam wózka do pierwszych podróży z dzieckiem (licząc, że mimo wszystko uda się w tym roku trochę pozwiedzać). Wstępne założenie było takie, że dobrze, gdyby dało się go wziąć jako bagaż podręczny - żeby się niepotrzebnie nie obijał itd. (przynajmniej przy lotach liniami innymi niż low cost, które mają podręczny normalnych rozmiarów).
No i wszędzie gdzie się szuka wózków z takimi założeniami przewija się yoyo. Tylko ono ma wymiary 52x44... wszędzie piszą, że w większościach linii ten wózek łapie się jako podręczny, ale... większość linii ma ograniczenie do 40cm. No i tu pytanie, wiem, że nikt nie da gwarancji jak to zadziała, ale czy w ogóle jest szansa, że te 44cm przejdzie, czy będą to wszędzie zatrzymywali?
Moje rozterki związane są z tym, że nie do końca jestem przekonany do samego wózka, spodziewałem się trochę więcej. Jakość wykonania jest co prawda ok, ale nie rozkłada się on do pozycji leżącej i z tego co widzę wózki składające się do takich rozmiarów ogólnie mają z tym problem. Alternatywa jaką rozważam już zdecydowanie odpada jako bagaż podręczny, bo ma ponad 60cm wysokości po złożeniu, ale jak i tak yoyo miałoby nie wejść jako podręczny, to ten argument totalnie odpada i można skupić się na innych cechac.
No i pytanie do bardziej doświadczonych rodziców, bo moje dziecko dopiero niedługo zacznie jeździć w spacerówce - czy leżenie na płasko jest mocno przydatne/wykorzystywane? Nasz główny wózek ma tę opcję, ale... no jeszcze nie wiem jak to w praktyce działa. yoyo się rozkłada, ale do takiej pozycji półleżącej


Ostatnio edytowany przez trocha, 06 Sty 2021 20:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#2 PostWysłany: 06 Sty 2021 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1587
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Dla mnie było przydatne, gdyż dziecko w tej pozycji może spokojnie spać (gdy np. na lotnisku znajdziemy się w porze drzemki).
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Sty 2021 20:49 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Akurat nabyłem ten wózek jeszcze w grudniu.

Dla porządku: Yoyo 2 ma 3 opcje:
- Twarda gondola
- "Miękka" "gondola" "0+".
- Spacerówka z "zestawem kolorystycznym"

Te 2 ostatnie składają się do wymiarów, o których mówisz. O ile nie będziesz mieć skrajnego pecha, to te 4cm "nadwymiaru" nie będą stanowić problemu. Zwłaszcza, że rodziny lubią często dostawać "taryfę ulgową"... ;)

Z doświadczenia: przejście do spacerówki to oczywiście nie jest zero/jedynkowy proces, ale ograniczenia podróżne są, jakie są. Można pomyśleć o jakimś markowym, poprawnym nosidle albo chustonoszeniu w ramach alternatywy, jeśli dziecko lubi leżeć.

Sam wózek to jakościowa petarda.
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Sty 2021 21:23 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Dzięki, choć nie zmniejszyło to moich wątpliwości :P Ogólnie rozważam tylko tę opcję spacerówki, bo córka już jest na granicy zakończenia przygody z gondolą.
Fakt, że teraz zazwyczaj na spacerach twardo śpi, nie wiem jak to będzie ze spacerówką i na ile upierdliwa będzie ta nie do końca leżąca pozycja... trudne decyzje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Sty 2021 22:47 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
znalazłem jeszcze easywalker buggy xs. spełnia chyba wszystkie wymagania - rozkłada się na płasko, składa się do prawie takich samych wymiarów - na 23cm głębokości zamiast 18, ale to nie jest w sumie problem...
jest też 2 razy tańszy od yoyo, chociaż tu akurat niekoniecznie ostatecznie tak wyjdzie, bo używane yoyo można sprzedać z niewielką stratą, a nie wiem jak to w tym przypadku zadziała
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Sty 2021 23:27 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Moim zdaniem przewożenie razem z bagażem nie jest problemem. Na kilkadziesiąt lotów jedyny problem w moim przypadku to urwany uchwyt na kubek. Funkcja leżenia bardzo przydatna, najlepiej na płasko.
Myśmy mieli Maclarena XT i na pewno ponownie wybraliśmy ten wózek. Kupiliśmy używany z myślą głównie o wyjazdach. Sprawdził się świetnie i mogę polecić w 100% (najlepiej używany, będzie mniej żal, jak się coś obetrze). Jeździł zarówno po równych chodnikach w Tuluzie, wyboistym bruku w Samarkandzie, jak i błotnistych drogach gdzieś na Palawanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Sty 2021 19:22 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Mały update. Zamówiłem jeszcze ten easywalker buggy xs, ale moim zdaniem jakościowo jest mega słabo. Da się co prawda rozłożyć siedzenie na płasko, ale... samo oparcie to nie jest jeden element - składa sie z dwóch fragmentów i nie jest sztywne, mam wrażenie, że dziecko siedzi cały czas wygięte... no słaby jest. Zastanawiam się, czy zostawić yoyo, czy kupić coś większego z założeniem że nie będzie to bagaż podręczny, ale wtedy też w bagażniku dużo miejsca zajmie... trudne decyzje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Sty 2021 22:34 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 235
Ja posiadam pokrowiec za 10 usd z ali... na spacerówkę, i zawsze wózek leci w luku.ok 40 juz lotow za nim i nic sie nie stało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group