Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 01 Paź 2019 20:09 

Rejestracja: 06 Lip 2016
Posty: 47
Właśnie oni nie patrzą co jest w siatce z sklepu bezcłowego? Wiem wyjdę na "Grażynę," jednak okazało się że dokumenty i wartościowego rzeczy mogę się nie zmieści w kieszeniach mej kurtki i myslam by kupić coś oraz siatkę w bezcłowym bo z mym pechem mogę wylądować walizka do luku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#102 PostWysłany: 26 Paź 2019 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Ktoś się orientuje ile kosztuje dokupienie dodatkowego bagażu podręcznego? Chodzi mi o mały plecak. Tak aby wnieść walizkę kabinową i plecak. Przyzwyczajenie z Wizz :D
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 26 Paź 2019 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
£7.99 - £24.99, a w zasadzie do £29.99 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 01 Gru 2020 12:33 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Cytuj:
Our new cabin bag policy

A breakdown of the changes
From 10th February 2021, the seat you have booked will determine what bags you are able to bring on board.

All customers can bring on board one small cabin bag (max. 45 x 36 x 20 cm), and this must fit under the seat in front of them.

Customers who have booked an Up front or Extra legroom seat can also bring on board a large cabin bag (max. 56 x 45 x 25 cm), which must fit in the overhead locker. These seats can be selected at the time of booking, or at any time before you check-in via Manage Bookings, or by contacting our Customer Service Team.

If you do have a large cabin bag but do not want to purchase one of these seats, we offer Hands Free as an alternative. This allows you to drop your large cabin bag at easyJet Plus Bag Drop in the check-in area, and it’ll be amongst the first to be delivered when you arrive at your destination.

What this means for your upcoming trip
As you are due to travel on or after 10th February 2021, and at least one of your flights contains a Standard seat or you have not yet selected a seat for the flight, this affects what you are able to bring on board. However, because you booked before these changes were announced, we would like to offer you Hands Free, free of charge, for the affected flights.

IMPORTANT: To take advantage of Hands Free, free of charge, on this trip, please present this email in printed or digital format to our team at easyJet Plus Bag Drop for each of your flights.

Please be aware that if you bring a large cabin bag to the Departure Gate without the correct seat selection, we will have to place this in the hold, and charges will apply. We therefore strongly encourage you to take advantage of the Hands Free for free offer above, or update your booking to add the correct seat. This can be done via Manage Bookings on our website or mobile app, or by contacting our Customer Service Team.


To by było na tyle normalnego podręcznego w easyJecie, od 10 lutego będzie niestety jak w Ryanie i Wizzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 01 Gru 2020 12:48 

I w easyjet nadszedł ten czas , że za podręczny normalno-wymiarowy trzeba będzię zapłacić
albo w formie hands free i wtedy będzię można wziąć mały plecak/torbę ze sobą na pokład,
albo kupić siedzenie z przodu lub przy exitach i wtedy zabrać duży podręczny na pokład za darmo. Wiadomo, że siedzenia są dużo droższe niż hands free na ten moment. Podejrzewam, że cena hands free pójdzie do góry wkrótce. ZMiany od 10 lutego 2021 dla nowych rezerwacji. Ci którzy mają już rezerwację będą musieli nadać po 10 lutego bagaż podręczny jako hands free , ale za darmo.
Cytuj:
Dear Krzysztof,

We’d like to let you know about some changes we’re making to our cabin bag policy to help improve punctuality and give certainty to customers on what they are allowed to bring on board. Please read carefully because it affects the cabin bag allowance for your upcoming trip.

Note: you will need to retain this email if you wish to take advantage of the Hands Free offer below.

A breakdown of the changes
From 10th February 2021, the seat you have booked will determine what bags you are able to bring on board.

All customers can bring on board one small cabin bag (max. 45 x 36 x 20 cm), and this must fit under the seat in front of them.

Customers who have booked an Up front or Extra legroom seat can also bring on board a large cabin bag (max. 56 x 45 x 25 cm), which must fit in the overhead locker. These seats can be selected at the time of booking, or at any time before you check-in via Manage Bookings, or by contacting our Customer Service Team.

If you do have a large cabin bag but do not want to purchase one of these seats, we offer Hands Free as an alternative. This allows you to drop your large cabin bag at easyJet Plus Bag Drop in the check-in area, and it’ll be amongst the first to be delivered when you arrive at your destination.

What this means for your upcoming trip
As you are due to travel on or after 10th February 2021, and at least one of your flights contains a Standard seat or you have not yet selected a seat for the flight, this affects what you are able to bring on board. However, because you booked before these changes were announced, we would like to offer you Hands Free, free of charge, for the affected flights.

IMPORTANT: To take advantage of Hands Free, free of charge, on this trip, please present this email in printed or digital format to our team at easyJet Plus Bag Drop for each of your flights.

Please be aware that if you bring a large cabin bag to the Departure Gate without the correct seat selection, we will have to place this in the hold, and charges will apply. We therefore strongly encourage you to take advantage of the Hands Free for free offer above, or update your booking to add the correct seat. This can be done via Manage Bookings on our website or mobile app, or by contacting our Customer Service Team.

Please ensure you check your baggage allowance for each of your flights, as these may differ.

Yours sincerely,
easyJet Customer Services
Góra
 PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 01 Gru 2020 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
No i nadchodzi trzęsienie ziemi......

Our new cabin bag policy
Dear Marcin,

We’d like to let you know about some changes we’re making to our cabin bag policy to help improve punctuality and give certainty to customers on what they are allowed to bring on board.

A breakdown of the changes
From 10th February 2021, the seat you have booked will determine what bags you are able to bring on board.

All customers can bring on board one small cabin bag (max. 45 x 36 x 20 cm), and this must fit under the seat in front of them.

Customers who have booked an Up front or Extra legroom seat can also bring on board a large cabin bag (max. 56 x 45 x 25 cm), which must fit in the overhead locker. These seats can be selected at the time of booking, or at any time before you check-in via Manage Bookings, or by contacting our Customer Service Team.

Please be aware that if you bring a large cabin bag to the Departure Gate without the correct seat selection, we will have to place this in the hold, and charges will apply.

These policies will come into effect for all travel from 10th February 2021. For travel until that date, the existing cabin baggage policy applies.

Read more about our new cabin bag policy here.

Please ensure you check your baggage allowance for each of your flights, as these may differ.

Załączniki:
capture-20201201-124124.png
capture-20201201-124124.png [ 259.92 KiB | Obejrzany 8356 razy ]
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#107 PostWysłany: 01 Gru 2020 14:17 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
nelson 1974 napisał(a):
to help improve punctuality

Taki kit to mogli wciskać jak samoloty latały pełne, a nie teraz... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#108 PostWysłany: 01 Gru 2020 14:25 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 53
Dostałem dzisiaj to samo info.
Nasuwa się pytanie: Czy nadawany bagaż w ramach hands free ma jakiś limit wagowy? Do tej pory jedynym warunkiem w pełnowymiarowym podręcznym (poza wymiarem) była konieczność samodzielnego włożenia na półkę.

Podobna sytuacja/zmiana w wizz spowodowała, że dla istniejących rezerwacji za darmo dano 10 kg rejestrowanego.

G.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 01 Gru 2020 17:45 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Ktoś się jeszcze ostał z normalnym podręcznym z lotami z Polski? Ryanair i Wizzair już dawno zmniejszyły wymiary, Norwegian też już jakiś czas temu, choć akurat nie wiadomo czy oni jeszcze polecą. Zostały chyba tylko marginalne w naszym kraju linie jak Eurowings czy Jet2. Dobrze, że Ukraińcy weszli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 01 Gru 2020 17:59 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
BA ma np 2 x 23kg podręcznego.

Załączniki:
Screen Shot 2020-12-01 at 16.58.33.png
Screen Shot 2020-12-01 at 16.58.33.png [ 48.31 KiB | Obejrzany 8202 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
#111 PostWysłany: 08 Gru 2020 23:12 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
A ja mam taką sytuację: Miałem lecieć na Teneryfę 28.12.2020 ale ponieważ nie jestem w stanie zrobić testu PCR w okresie świąt, postanowiłem skorzystać z darmowej jeszcze zmiany w EasyJet i zmieniłem na czerwiec. Tylko teraz mam taką sytuację, że wcześnie obowiązywała stara polityka bagażowa a w nowym terminie - nowa I ten bagaż jest mniejszy. I co będę musiał dopłacać? Zadałem pytanie na mailową infolinię i ciekawe co odpowiedzą ale widzę to słabo. Wyjdzie mi, że za bagaż będę musiał dopłacić więcej niż kosztował bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 15 Lip 2021 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ten bagaż hands free...
Rozumiem, ze jest to opcja dodania drugiej sztuki bagażu za mniejsze pieniądze niz ten piekielnie drogi standard plus?
Czy jedyna możliwość to wykupienie go już na lotnisku przy odprawie bagażu? czy faktycznie to stała opłata +/- 34 zł? Co oznacza pakiet rodzinny w tej opcji za 78 zł? Czy na stronie można go dokupić? Oznacza to że przyjeżdzam na lotnisko i odprawiam się z bagażem przy check in??
Nie latałam easy jetem już chyba ze 3 lata a teraz kupilam bilety i chyba się sfrajerowalam (i to strasznie ) kupując standard plus ale nie znalazłam innej opcji. Fakt, że pretensje mogę miec tylko do siebie - wcześniej nie przekopałam sieci w poszukiwaniu wskazówek. Ale zmylilo mnie, że nie ma takiej opcji na stronie co w dzisiejszych czasach wydało mi się absurdalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 19 Sie 2021 14:24 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 179
Loty: 33
Kilometry: 36 038
Podbiję temat hands free. Czy ktoś z tego korzystał, bez dokupowania bagażu podręcznego w pakiecie?
Na stronie znalazłem coś takiego:
Cytuj:
What happens if Up front or Extra legroom seats are sold out? Will I be able to bring a large overhead cabin bag on board another way?

If there is no availability to book an Up front or Extra legroom seat you’ll only be able to bring your small under seat cabin bag on board with you. However you can also choose to purchase our Hands Free option, which allows you to check a large cabin bag into the hold at our dedicated easyJet Plus Bag drop and travel through the airport hands free, for just £7 one way per person. This is in addition to your small under seat cabin bag allowance. You can book Hands Free online or at Bag drop at the airport for the same price.

https://www.easyjet.com/en/policy/cabin-bags-faqs
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 26 Lis 2021 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Za miesiąc lecę z Easy Jet ma Gram Canaria i próbuje dokupić bagaż (rejestrowany lub duY podręczny). Niestety, system wogole mi nie pozwala. Jak klikam na odpowiedni link to na chwilę się odpala a potem wraca do poprzedniego ekranu. Podobnie w przypadku gdy chce się odprawiać - ekran z opcjami bagażowymi zostaje pomijany. Apka wogole nie widzi tej rezerwacji. Pani z infolinii easy Jet Messenger mówi że to wina cookies lub przeglądarki ale próbowałem już wszystkiego na różnych kompach. Opcjonalnie mogę dokupić u niej na infolinii ale już drożej.acie jakieś pomysły jak temu zaradzić?
I jeszcze jedno: Miła Pani oferuje mi 1 bagaż za lot w obie strony za 120e, a wg cennika easy Jet najdrożej jest na lotnisku 250 zł. Fajna ta oszczędność on-line..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 27 Lis 2021 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Przepraszam za post pod postem, ale jeśli dokonałem pierwotnej rezerwacji 30.04.2020 i miałem w cenie duży podręczny, a zmiana lotu nastąpiła z powodu skasowania trasy (BER-SVQ) i w ramach "oferty" covidowej, to czy ten bagaż nie powinien dalej mi się należeć bezpłatnie???
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 27 Lis 2021 10:50 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Chyba nie, bo w ramach zmiany polityki bagażowej zmienili duży darmowy bagaż podręczny z niezrealizowanych rezerwacji na bagaż podręczny nadawany do luku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 27 Lis 2021 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
No mi nie przeszkadza, żeby wrzucili mi go do luku. Ważne, żeby było to bezpłatne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 27 Lis 2021 12:08 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Mam ten sam problem, bo wyjazd rolowałem i pod numerem pierwotnej rezerwacji Madery na kwiecień 2021, ktòra była z dużym darmowym podręcznym mam teraz Rodos na marzec 2022 i rezerwacja w systemie pokazuje mi tylko mały podręczny. Zachowałem pierwotny e-mail o zmianie polityki bagaźowej dla pierwotnej rezerwacji i zmianie darmowego dużego podręcznego na mały handsfree do luku i będę pròbowal tak się odprawiać powołując się na ten sam numer.
Daj znać na forum jak tobie to wyszło i jak do tego podchodzą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 27 Lis 2021 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Ok, napisałem na Messenger prośbę o bezpłatne dołączenie do rezerwacji dużego podręcznego ale oni w polskiej wersji pracują od poniedziałku do piątku, zatem po weekendzie dam znac, jaki efekt.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 29 Lis 2021 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Tomasz101 napisał(a):
Mam ten sam problem, bo wyjazd rolowałem i pod numerem pierwotnej rezerwacji Madery na kwiecień 2021, ktòra była z dużym darmowym podręcznym mam teraz Rodos na marzec 2022 i rezerwacja w systemie pokazuje mi tylko mały podręczny. Zachowałem pierwotny e-mail o zmianie polityki bagaźowej dla pierwotnej rezerwacji i zmianie darmowego dużego podręcznego na mały handsfree do luku i będę pròbowal tak się odprawiać powołując się na ten sam numer.
Daj znać na forum jak tobie to wyszło i jak do tego podchodzą


Wszystko bez problemu. Oferta działa dalej zgodnie z propozycją EasyJet na rezerwacje dokonane przed 20.02. Krótka rozmowa na messenger i sprawa załatwiona pozytywnie - dostałem maila potwierdzającego darmowy HandsFree na nowe loty na starym numerze rezerwacji. Natomiast czy da się w ogóle polecieć, to już niestety inna historia.... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz101 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group