Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Maj 2013 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 137
Loty: 1
Kilometry: 8 613
Mikrofibry nie rózróżnia sie po cenie bo i moze kosztować 10pln i mniej,patrze.ścierki Jana Niezbędnego.To też mikrofibra i taki miałem pomysł ale nie pasował mi mały rozmiar.Znalazłem łódzka firme która produkuje takie ręczniki i poprostu do nich pojechałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#22 PostWysłany: 15 Maj 2013 09:01 

Rejestracja: 05 Paź 2012
Posty: 47
Loty: 31
Kilometry: 70 108
jobi napisał(a):
Raczej rzadko rusza się na wyprawę bez uwzględnienia lotów lokalnych - dzięki temu można "zaliczyć" kilka krajów czy regionów.
Prawdziwy "backpacker" chyba nie płaci wtedy za bagaż rejestrowany a swój ekwipunek nosi na plecach w "backpacku", czy jak kto woli plecaku.
Kwestię noża w Azji łatwo rozwiązać, wszędzie można napotkać chińskie składy towarowe zaopatrzone w artykuły niczym hipermarkety.
A ceny kilkakrotnie niższe, za nóż czy np. parasolkę zapłacimy maksymalnie kilka zł.
Ja wożę ze sobą miniaturowy czajnik elektryczny na 2 filiżanki kawy czy zagotowanie wody na zupki - nieocenione (oczywiście może być też grzałka+aluminiowy kubek).
Gotowałem w nim różne inne rzeczy jak parówki czy jajka - niestraszne są wtedy poranki bez śniadania hotelowego.
Oprócz adaptera zasilającego (a często zamiast), wożę 4m przewodu sieciowego z jednej strony zakończonego podwójnym gniazdkiem EU/US a z drugiej są "gołe" przewody. Czemu? W tanich "dziurach" czasami jest tylko jedno gniazdko a w nim np. wentylator.
Wyjmuję wtyczkę wentylatora, delikatnie wpuszczam przewody i blokuję je tą wtyczką.
Długi przewód pozwala na umieszczenie gniazdka tam, gdzie go potrzebuję.
Zarówno przewód, jaki gniazdko, kupisz zapewne u wspomnianego "Chińczyka" lub w dowolnym azjatyckim sklepie elektrycznym (w Polsce nie mają takich malutkich gniazd, nie warto targać polskiego).
Uwaga! Jak Cię prąd popieści, to nie wspominaj proszę mojej rady w kontekście odszkodowania :mrgreen:

Warto zabrać kilka plastikowych opasek samozaciskowych. Ułatwią mocowanie prowizorycznej lampki, przyczepione "byle gdzie" ułątwią zamocowanie sznurka z bielizną itp. Można je stosować jako zabezpieczenie suwaka zamka w plecaku/walizce (ale jeśli nie mamy przy sobie nic ostrego, dostaniemy prędzej biegunki, niż otworzymy torbę, najlepsze są wtedy miniaturowe obcinaczki do paznokci).

Poza tym lista świetna. Dla mnie ważne są mapy z GPS - wożę smartfona (Openstreetmaps np. z Osmand) i małą, brzydką Nokię 6210 Navigator (nikt na nią nie spojrzy a mapy Garmina śmigają) - oba telefony z dodatkową baterią.
Nie lubię się zgubić, nawigację włączam nawet jadąc taksówką (a kierowcę nakłaniam do włączenia taksometru albo wysiadam, robię sceny itp. hahaha) - komunikaty z GPS motywują kierowcę do pilnowania optymalnej drogi i zwykle płacę wtedy mniej za przejazd.

Co do ręcznika, używam Fiord-Nansen za 45 zł (to chyba jest mikrofibra), wymiar 140x70. Wyciera słabo, jakoś tak nie chce się ślizgać po skórze, słowem - szału nie ma (po około roku jest trochę jakby lepiej). Ale idąc pod prysznic czasem trzeba spacerować w miejscach publicznych, lepiej się wtedy czuję, owinięty ręcznikiem a nie pieluchą. Jest też niezły na plażę czy jako przykrycie na nogi lub np. poduszka pod głowę.


Właśnie sobie dopisałem do listy grzałkę i kubek aluminiowy - zupełnie mi wyleciało z głowy, a nie ukrywam, że wiele razy żałowałem, że nie zabrałem ich ze sobą. Czasami zwykła zupka chińska ratowałą życie, a wrzątek oferują tylko w seven eleven ;)

Co do złodziejki to też prawda. JEdno gniazdko to pół biedy, gorzej jak masz jedo gniazdko a alternator na prąd chodzi o 19-7, wtedy nie masz zbyt dużo czasu żeby naładowac cały sprzęt elektroniczny, a wnocy wiatrak chodzic musi :)

Z GPSem ciekawa opcja na taksówkarzy, chociaż ja wolę się pytac miejscowych - zawsze wynikają przy tym śmieszne sytuacje. ;)

Co do noża to polecam zainwestowac w coś porządnego, nie kupowacc taniej chińszczyzny, która stępi się, zardzewieje i połamie po 2 tygodniach. JEst wiele firm robiących dobre produkty, ja z czystym sumieniem mogę polecic noże wyprodukowane ze stali s30v, nie są tanie ale dają wam gwarancje użytkowania przez wiele lat.

pozdrawiam

pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group