Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Azory
#1 PostWysłany: 30 Sie 2015 03:54 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Rozpocznę wątek z knajpami na Azorach.

Sao Miguel

Lokalizacja: Santana, Ribeira Grande
Restaurante de Associação Agrícola
http://www.restauranteaasm.com/en/index.php/contact

Restauracja prowadzona przez zrzeszenie rolników na Sao Miguel.
Podobno najlepsze steki w Portugalii - ceny nie są najniższe, ale moim zdaniem zdecydowanie warto się wybrać. Byliśmy w piątkowy wieczór i musieliśmy czekać z 15 min na stolik, mnóstwo miejscowych.

Lokalizacja: Relva
Taberna Saca Rolhas
https://www.facebook.com/pages/Taberna- ... 6789633347

Świetne owoce morza. Jedliśmy azorskie specjały - Lapas, no po prostu bajka. Cena 15 EUR. Wystrój też jest bardzo fajny. Restauracja niedaleko lotniska.

Lokalizacja: Ponta Delgada
Cafe Clipper
https://www.facebook.com/cafeclipperaco ... e_internal

Kawiarnia prowadzona przez naszych hostów. Działa od 1944. Najlepsza kawa jaką piłem w Portugalii (mieszkałem tam trochę, wiem co mówię:)) Mają też dobre Pastel de Nata.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
eroberto1 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Azory
#2 PostWysłany: 05 Lis 2015 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Wołowina w restauracji związku hodowców jest naprawdę rewelacyjna i warta swej ceny (od 10 do 20 euro w zależności od wybranego rodzaju wołowiny).
Dorzucam kolejną pozycję godną uwagi:

Lokalizacja: Ribeira Quente
Ponta do Garajau
http://restaurantepontadogarajau.com/o-restaurante/
Głównie owoce morza (są oczywiście wspomniane już lapas, czyli skałoczepy) i ryby.
Uwaga: obecnie mają zimową przerwę, aż do kwietnia.

O kuchni na Azorach napisaliśmy też na naszej stronie http://gdziesakasperki.pl/sao-miguel-od-kuchni/- zapraszam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#3 PostWysłany: 12 Lis 2015 12:44 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 245
niebieski
Dołożę od Siebie

Lokalizacja: Ponta Delgada
Casa Marisca
https://www.facebook.com/Casa-Marisca-1 ... 21292/#_=_
Lokalna knajpa polecana na miejscu. Wystrój skromny jedzenie OK. Cena za 4 osoby z winem i piwem 65 Euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#4 PostWysłany: 29 Mar 2016 15:43 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Potwierdzam genialną jakość steków w Santanie- knajpa nie do ominięcia podczas pobytu na Sao Miguel.
Jeśli ktoś lubi dobre wino i tapas musi odwiedzić Reserva Bar w Ponta Delgada- jedzenie i wino rewelacyjne, obsługa na najwyższym poziomie, a ceny bardzo przyziemne. Należy tylko pamietać o wcześniejszej rezerwacji stolika- ja byłem dwukrotnie rezerwując stolik dzień wcześniej.
Jeśli ktoś zawita na Terceirę (mi wyspa nie przypadła do gustu) to najlepszą knajpą rybną na wyspie, a w dodatku niedrogą jest Beira Mar w Sao Mateus( rownież wskazana rezerwacja choć nam udało się bez)
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#5 PostWysłany: 29 Mar 2016 16:42 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 400
Kilometry: 941 923
Ja polecam restauracje A Tasca w Ponta Delgada https://www.facebook.com/A-Tasca-354248658014325/ rewelacyjne dania ,z profesjonalna obsluga kelnerska.Przed zamowieniem kelner przynosi zdjecia ryb , ktore mamy do wyboru i o kazdej opowiada kilka zdan , sa bardzo pomocni przy wyborze dan ale nie nachalni.Ceny bardzo przystepne, tylko na wieczor trzeba rezerwowac stolik,bardzo duzo ludzi.Jako ciekawostka, jeden kelner bardzo dobrze mowi po polsku, przez rok mieszkal w Sopocie.Pyszne jedzenie , zdecydowanie polecam!!!! Spory wybor win.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Charles lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#6 PostWysłany: 29 Mar 2016 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 215
A Tasca - potwierdzam.
Rzeczywiście może być nie raz ciężko z dostępnym stolikiem, ale to tylko wymownie świadczy o tej restauracji. :)
Jak ktoś lubi, to polecam ośmiorniczki (octopus).
BTW Też spotkaliśmy tego kelnera. Co prawda nie obsługiwał naszego stolika, ale przyszedł się przywitać i trochę pogadać. Miło. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#7 PostWysłany: 29 Maj 2016 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4163
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
W związku hodowców taaak mięsiwa warte ceny i czekania na stolik ( bez rezerwacji)..

Natomiast w Ponta low lostowo:
Ponta Delgada - Rue do Calhau 1 "Acores Grill"

Image

A wygląda to tak:
Załącznik:
a.jpg
a.jpg [ 73.35 KiB | Obejrzany 10184 razy ]


Załącznik:
b.jpg
b.jpg [ 93.75 KiB | Obejrzany 10184 razy ]


Załącznik:
c.jpg
c.jpg [ 121.5 KiB | Obejrzany 10184 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#8 PostWysłany: 26 Sty 2017 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Jeśli ktoś ma ochotę na tradycyjne "cozido" w Furnas, to polecam restaurację Tony's. Porcja jednoosobowa starcza spokojnie dla dwojga, 13 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#9 PostWysłany: 26 Sty 2017 18:39 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Zdecydowanie polecam na Sao Miguel:
Borda d'Aqua w miejscowości Lagoa

https://www.facebook.com/filhoslda/?fref=ts

Kapitalne owoce morza, i świetna atmosfera, biznes w zasadzie rodzinny, wcześniej prowadzony przez rodziców obecnych właścicielek. Jedne z najlepszych kalmarów jakie jadłem w życiu.

Na Flores z kolei polecam zajrzeć do:

Jonah's snack bar w Faja Grande

https://www.facebook.com/Jonahs-snack-b ... 7/?fref=ts

Niech Was nie zwiedzie nazwa, to jedno z nielicznych miejsc, gdzie jedzenie powstaje z autentycznej pasji właściciela, w połączeniu ze współpraca z lokalną społecznością. Nie zjecie tam na pewno dań typu "hamburger". Nie ma też karty.Po wejściu właściciel - Joao zaproponuje wam do wyboru coś z dwóch dań dnia, każdego dnia będzie to coś innego, ale smak będzie niezapomniany. Polecam też spróbować lokalnych napitków. Niebo w gębie ;-) !
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#10 PostWysłany: 12 Maj 2017 11:44 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
Polecana powyżej „A Tasca” srodze nas rozczarowała. Jedzenie grubo poniżej oczekiwań a obsługa to jest totalna katastrofa. Myśleliśmy że może trafiliśmy na jakiś gorszy dzień więc postanowiliśmy dać im drugą szansę. Niestety było jeszcze gorzej niż za pierwszym razem więc nie ma mowy o przypadku. Jak widać bardzo dużo zmieniło się w ciągu roku... Radzę omijać szerokim łukiem.
Natomiast bardzo przyjemnie zaskoczyła nas restauracja „Baia Dos Anjos” przy porcie. Grilowane lulasy za 8,5 euro to był zdecydowanie najlepszy obiad jaki zjedliśmy w Ponta Delgada.
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... zores.html

Gdyby ktoś chciał zaoszczędzić na jedzeniu to polecam „Cafe Royal”. Można zjeść obiad poniżej 5 euro.
Całkiem przyzwoity jak na taką cenę.
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... zores.html

Załączniki:
lulasy.jpg
lulasy.jpg [ 181.34 KiB | Obejrzany 9037 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#11 PostWysłany: 12 Maj 2017 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Niestety polegliśmy i nie trafiliśmy do wymienionej w pierwszym poście przez raku restauracji, a szukaliśmy ponad godzinę bo trzeba przyznać ze trochę na zadupiu ona jest położona a nie znaliśmy lokalizacji. Jak sie później w dniu wylotu okazało przejeżdżałem obok niej 2 razy tylko nie sadziłem ze trzeba wjechać na ten plac gdzie stoi pełno maszyn rolniczych :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#12 PostWysłany: 18 Maj 2017 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 45
Loty: 22
Kilometry: 35 530
Sao Miguel
Lokalizacja: Santana, Ribeira Grande
Restaurante de Associação Agrícola

Podczas naszej wizyty obsługa trochę niemrawa, ale porcje duże i pyszne - polecam stek z sosem z marakui. Danie jest warte swojej ceny - po tej porcji mięcha raczej nie wciśniecie wiele do końca dnia.


Lokalizacja: Mosteiros
O Chico

https://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g6420305-d10066537-Reviews-Snack_Bar_Restaurante_O_Chico-Mosteiros_Sao_Miguel_Azores.html
Wpadliśmy tam, bo blisko z Sete Cidades, a nie znaleźliśmy w okolicy nic, co by nas skusiło.
Dania - ryby i owoce morza- nie wybitne ale smaczne i w dobrej cenie, ok 8-10 EUR za danie.


Lokalizacja: Rabo de Peixe
O Chocolatinho

Dobra kawa i barrrrdzo słodkie desery.


Lokalizacja: Furnas
Tony's

Wiadomo, cozido [ale chyba trafiło nam się niesiarkowe :) ]. Porcja dla 4 osób 26 EUR. Nie dojedliśmy.


Lokalizacja: Ponta Delgada
A Tasca

Polecone nam przez koleżankę - my byliśmy zadowoleni. Moje mięsko wręcz rozpływało się w ustach, wino dobre, czego chcieć więcej? Koledzy spróbowali francesinhy, niemal padając z wycieńczenia to tym sławnym daniu xD
Wpadliśmy w sumie tuż po otwarciu, niemal wszystkie stoliki zarezerwowane, pół godziny później do wejścia już formowała się pokaźna kolejka.
Cena za dania ok. 10 EUR, krewetki na wagę 25-35 EUR/kg.
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#13 PostWysłany: 05 Paź 2017 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
To ja polecam w Ponta Delgada restaurację z dobrymi cenami, słynącą z dobrych ryb.
Za steka z tunczyka płaciłem 12E inne ryby w podobnej cenie. Mają też dobre azorskie wina w przyzwoitych cenachh. (dzbanek 1l białego 10E)
Adega Regional.
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... zores.html
Rua do Melo, 70-72, 9500-091 Ponta Delgada, Portugalia

No i moim zdaniem punkt obowiązkowy wyprawy na Sao Miguel to steki w Restaurante da Associação Agricola de São Migue:
Steki są po prostu obłędne! Byliśmy 2 razy raz zamówiliśmy zestaw firmowy (tenderloin a drugim razem sirloin)
Pierwszy to 22E drugi to 16E (jest jescze stek z "round" za 10E). Wołowina najwyższej klasy, super ekstra przyrządzona. Restauracja spora, jest dużo stolików ale obsługa niezwykle sprawna i sympatyczna. Czas oczekiwania dość krótki. Absolutnie pieniądze dobrze wydane. Tym bardziej, że ceny na wyspie w restauracjach "zwykłych" za dania obiadowe zaczynają się do ok 12E.
Jest zestaw low-cost za 12E ale mięsa jest 100g zamiast 400g w zestawie firmowym więc absolutnie nie warto! Na zdjęciu zestaw firmowy do tego jeszcze podają frytki!

http://www.restauranteaasm.com/pt/index.php
https://www.facebook.com/restauranteaasm/

Załączniki:
IMG_20170929_204444.jpg
IMG_20170929_204444.jpg [ 123.65 KiB | Obejrzany 8479 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#14 PostWysłany: 28 Paź 2017 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
wiecie jak z knajpami / sklepami 1.11 - otwarte czy pozamykane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#15 PostWysłany: 28 Paź 2017 23:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Ja zaś może jestem laikiem jeśli chodzi o steki ale Restaurante da Associação Agricola de São Migue jakoś szczególnie mi nie przypasowała - w sensie steki były dobre, ale nie wiem czy jest się czym zachwycać. Na plus fajny duży wybór win w niezłych cenach jak na restaurację. Byłem kierowcą więc nie miałem jak spróbować ale widziałem że mają też swoje własne piwa.
Za to zachwytu doznałem z powodu sera z Sao Jorge - przepyszny, ostry, aromatyczny - w sam raz jako przekąska do wina (a wina białe z Azorów są bardzo dobre, również polecam - lekkie, z owocową nutą). Bardzo fajne też były Bolo Lêvedo - na śniadanie podpieczone w tosterze z dżemem po prostu rozpływały się w ustach. Piwo Azorskie przyjemnie inne od klasycznych lagerów - nazywa się Especial.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#16 PostWysłany: 28 Paź 2017 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
To Katolicy w 200%, pewnie będzie zamknięte ale to tylko domysły.
Z doświadczenia wiem, że w Boże Ciało na Maderze knajpy były otwarte, ze sklepami gorzej ale Pingo 'Biedronka' Doce chyba była otwarta, bo nie pamiętam, żeby któregoś dnia był problem z zaopatrzeniem w wino 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
marcin.krakow uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#17 PostWysłany: 29 Paź 2017 01:36 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Na Sao Miguel dla szukających opcji "all you can eat" :

Restaurante Lagoa Azul w Sete Cidades (opcja all działa w weekendy w porze obiadowej do 15:00, potem obsługa sama zasiada do obiadu).
Lokalizacja "we wulkanie", budynek jak większość w miasteczku, miejsca mało, swoich dużo. Opcja za 12 euro, do wyboru ostatnio było 12 lub 14 dań plus bez limitu wino lokalne i sztuczne soki.

Restaurante Jose do Rego w Lagoa
Wchodzi się przez typową wyspiarską pijalnie/bar z meczami w TV. Na zapleczu duża sala dla gości. Bufet za 11 euro, 8-10 dań do wyboru, kilka sałatek itp.
Poza bufetem można wybierać z bogatej karty dań. Ostatnio turystów brak, sami swoi.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#18 PostWysłany: 06 Lis 2017 19:16 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
[quote="Wintermute"]Polecana powyżej „A Tasca” srodze nas rozczarowała. Jedzenie grubo poniżej oczekiwań a obsługa to jest totalna katastrofa. Myśleliśmy że może trafiliśmy na jakiś gorszy dzień więc postanowiliśmy dać im drugą szansę. Niestety było jeszcze gorzej niż za pierwszym razem więc nie ma mowy o przypadku. Jak widać bardzo dużo zmieniło się w ciągu roku... Radzę omijać szerokim łukiem.
Natomiast bardzo przyjemnie zaskoczyła nas restauracja „Baia Dos Anjos” przy porcie. Grilowane lulasy za 8,5 euro to był zdecydowanie najlepszy obiad jaki zjedliśmy w Ponta Delgada.
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... zores.html

Ja za to mam kompletnie inne odczucia. A Tasca super, wystrój, klimat, obłsuga a co najważniejsze jedzenie było znakomite. Byłem w ostatni dzień pobytu przed wyjazdem, nie zastanawiając się wybraliśmy catch of the day - ryba była super, ziemniaczki + sałatka tak samo. Porcja duża - moja żona nie była w stanie zjeść całej. Cena również dobra całość za dwie osoby 24 E. Popite ciemnym regionalnym piwem. Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#19 PostWysłany: 21 Sty 2018 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Jest tam szansa na jakieś lokale z czymś dla wegetarian, czy pozostaje im pichcenie na własną rękę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#20 PostWysłany: 15 Lut 2018 21:23 

Rejestracja: 17 Mar 2017
Posty: 23
Może ktoś z Was polecić jakąś fajną piekarnie ? Najlepiej w Ponta Delgada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group