Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azory
#141 PostWysłany: 03 Sie 2017 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@chartsman
wyskoczylem na jeden dzien na Ponta Delgada z Lizbony
samochod wynajety to zrobilem kolko po wyspie, jeziorkach, gejzerach - w mojej ocenie warto nawet na jeden dzien
bazowalem na mapce ktora wrzucilem killka postow wczesniej z punktami widokowymi do ktorych dolozylem te ktore mnie dodatkowo interesowaly
sprawdzilem karte w telefonie zostalo kilka zdjec:
Załącznik:
a.JPG
a.JPG [ 113.1 KiB | Obejrzany 2723 razy ]

Załącznik:
b.JPG
b.JPG [ 225.13 KiB | Obejrzany 2723 razy ]

Załącznik:
c.JPG
c.JPG [ 234.6 KiB | Obejrzany 2723 razy ]

Załącznik:
d.JPG
d.JPG [ 153.96 KiB | Obejrzany 2723 razy ]

Załącznik:
e.JPG
e.JPG [ 85.48 KiB | Obejrzany 2723 razy ]

Załącznik:
x.JPG
x.JPG [ 223.6 KiB | Obejrzany 2702 razy ]


Ostatnio edytowany przez correos 03 Sie 2017 08:37, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Azory
#142 PostWysłany: 03 Sie 2017 08:17 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@chartsman

A propos komunikacji na wyspie zapoznaj się z tym tematem:
azory-sao-miguel-transport-publiczny,1419,94912#p879839

Na jeden dzień Furnas jest idealne. Kąpiel w gorących źródłach (https://www.google.pl/maps/place/Terra+ ... 25.3134073) i obiad w Tony's Restaurant (https://www.tripadvisor.com/LocationPho ... zores.html)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#143 PostWysłany: 04 Sie 2017 00:11 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Dzięki, przekonaliście mnie! Pewnie i tak bym poleciał po długich namysłach, ale teraz już wiem, że na pewno to zrobię. Biletów nie kupiłem, mam tylko do Lizbony i faktycznie na grudzień, ale poczekam, aż cena tych na Azory może jeszcze spadnie, a nuż uda mi się nawet 2 dni wtedy wykroić, a w najgorszym wypadku spędzę więcej czasu w Porto, bo tam też jeszcze nie byłem. Myślę jednak, że jest szansa na spadek cen do Ponta Delgada, bo w tej wczorajszej promocji Ryanaira z wielkimi obwieszczeniami, że tylko do północy te niewiarygodne ceny, interesujące mnie daty były za 17,60 EUR z przekreślonego 21,99 EUR, zaś dziś są już standardowo po 17,60 EUR. Widać czarno na białym, że te promocje to bardzo często jedna wielka ściema.

Dziękuję też za sugestie co do transportu publicznego, bardzo przydatne!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#144 PostWysłany: 23 Sie 2017 11:23 

Rejestracja: 08 Paź 2016
Posty: 11
Loty: 37
Kilometry: 73 607
Korzystał ktoś z usług prywatnych tourów? Chodzi mi o te oferowane busami i osobówkami, jest tego kilka opcji na tripadvisorze ale tutaj nikt o tym nie pisał, warto? Czy lepiej wynająć auto i samemu pojeździć po wyspie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#145 PostWysłany: 23 Sie 2017 12:29 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
pisał, post nr 110
azory,1239,22626?start=100#p686400
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#146 PostWysłany: 29 Sie 2017 14:07 

Rejestracja: 29 Sie 2017
Posty: 8
Wybieramy się na Azory w drugiej połowie października. Czy dobrze rozumiem, że nie ma szans wydostać się z São Miguel (lądujemy w Porta Delgada) żadnym statkiem? Poza Alianticoline nie pływają inni przewoźnicy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#147 PostWysłany: 29 Sie 2017 14:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Też będę w październiku, więc się orientowałem w temacie - nie ma szans.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#148 PostWysłany: 31 Sie 2017 11:06 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
ale to chyba żadna strata bo te połączenia z Sao Miguel nie są tanie
bezpośrednie loty między wyspami są niewiele droższe za to dużo krótsze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#149 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:20 

Rejestracja: 29 Sie 2017
Posty: 8
Czyli w takim razie zwiedzimy tylko São Miguel. Czekaliśmy na potwierdzenie lotu do Porto i na szczęście jest OK. Na pewno będziemy chcieli jako biolodzy popłynąć na jakiś rejs (MobyDick?) i przyjrzeć się florze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#150 PostWysłany: 21 Wrz 2017 08:44 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
@kamil_1987 nie wiem ile dni będziecie na Sao Miguel ale jeśli wybieracie się na oglądanie wielorybów to weźcie pod uwagę że możliwość wypłynięcia jest uzależniona od pogody więc lepiej nie zostawiać tego na ostatni dzień. Moby Dick jest najtańszy i osobiście mogę go polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#151 PostWysłany: 21 Wrz 2017 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 45
Loty: 22
Kilometry: 35 530
My byliśmy na początku maja, próbowaliśmy wypłynąć 4 dni z rzędu i niestety się nie udało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#152 PostWysłany: 21 Wrz 2017 15:06 

Rejestracja: 29 Sie 2017
Posty: 8
Będziemy poniedziałek - piątek, ale pełnych dni tylko trzy. Zobaczymy w dniu wylotu jaka będzie prognoza, spróbujemy płynąć już na początku. Z tego co wiem, to o tej porze roku bardziej delfiny niż coś większego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#153 PostWysłany: 22 Wrz 2017 08:14 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Na promenadzie przy porcie znajdziecie tablice ze szczegółową informacją co w danym okresie pływa w okolicy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#154 PostWysłany: 22 Wrz 2017 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2017
Posty: 91
Przemieszczał się ktoś po wyspie przy użyciu komunikacji publicznej ? Na Sao Miguel będę dwa pełne dni w zależności od pogody mam zamiar spędzić jeden dzień na zachodzie wyspy [okolice Sete Cidades] drugi w samej stolicy i na wschodzie [Pico do Fogo i Furnas]. Z tego co wiem to autobus w stronę Sete odjeżdża dwa razy dziennie rado i wieczorem to samo powrót do Ponty. Przerabiał ktoś tą trasę inaczej niż autem ? Wiadomo jak często zmienia się rozkład ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#155 PostWysłany: 23 Wrz 2017 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Ja "przerobiłem" prawie taką samą trasę autobusami - rano wyjazd z Ponta Delgada do Sete Cidades z przesiadką w Varzea, obejście kaldery prawie dookoła, powrót z Varzea. Jak często zmienia się rozkład to nie wiem, ale jak sprawdzisz sobie rozkład dzień wcześniej to raczej na drugi dzień się nie zmieni.
Góra
 Profil Relacje PM off
Relaxa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#156 PostWysłany: 24 Wrz 2017 18:03 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Relaxa napisał(a):
Przemieszczał się ktoś po wyspie przy użyciu komunikacji publicznej ? Na Sao Miguel będę dwa pełne dni w zależności od pogody mam zamiar spędzić jeden dzień na zachodzie wyspy [okolice Sete Cidades] drugi w samej stolicy i na wschodzie [Pico do Fogo i Furnas]. Z tego co wiem to autobus w stronę Sete odjeżdża dwa razy dziennie rado i wieczorem to samo powrót do Ponty. Przerabiał ktoś tą trasę inaczej niż autem ? Wiadomo jak często zmienia się rozkład ?

Skoro to tylko 2 dni to zdecydowanie polecam wziąć auto bo komunikacją publiczną to wiele nie zobaczysz. Furnas + spacer dookoła jeziora + wejście na punkt widokowy + park Terra Nostra - dokładnie taki plan udało nam się zrobić korzystając z busów. Nie wiem jakim cudem chcesz tego samego dnia dostać się do Lagoa do Fogo (bo zakładam że o to chodzi). Popatrz na stronę komunikacji publicznej na Sao Miguel. Rozkład jazdy nie zmienił się bodaj od 2013 r.
Treking dookoła caldery Sete Cidades też akurat na jeden dzień. Tyle że przed wystartowaniem popatrzyłbym w niebo i na kamery. Bo jak będą chmury to nic nie zobaczysz i zmarnujesz połowę swojego czasu na wyspie.
Alternatywą na drugi dzień może być Ribeira Grande + plantacje herbaty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Relaxa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#157 PostWysłany: 22 Sty 2018 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Mam prośbę o podpowiedź...

Pod koniec sierpnia lecimy na Azory. Przylatujemy do PDL 20.08, a wracamy z TER 02.09. W oczekiwaniu na przewodnik, który zamówiłem, chciałbym zapytać, jak proponowalibyście rozplanować czas między tymi dwoma datami?

Chciałoby się skorzystać z opcji na bezpłatne loty po przylocie i przed wylotem, ale chyba trochę żal uciekać z głównej wyspy w ciągu max. 24 godzin od przylotu, nieprawdaż? Tak samo w drodze powrotnej - max 24 h na Terceirę, to chyba jednak za mało? Oczywiście, mogę spróbować pokombinować z tym patentem na dodatkowe przeloty zaprezentowanym w którymś z wątków o Azorach, ale dochodzę powoli do wniosku, że może jednak na pierwszą wizytę tam sobie to odpuszczę :)

Powstaje zatem pytanie - podzielić czas mniej więcej na pół (albo w innej proporcji) wyłącznie na Sao Miguel i Terceirę, czy też dorzucić jakieś inne wyspy, najlepiej te w pobliżu Terceiry, z uwagi na stosunkowo mniejsze odległości (a w konsekwencji - o ile dobrze kombinuję - niższe koszty transportu)? Podejrzewam, że Flores i Corvo raczej tym razem odpuścimy, bo jednak są dość oddalone.

Dodam, że zależy mi bardzo na tym, by przynajmniej część czasu spędzić tam, gdzie są możliwie najlepsze warunki do oglądania wielorybów i delfinów, a najlepiej popływania w ich pobliżu (a ponoć ta pora roku jest do tego bardzo dobra).

Czy Santa Maria w pobliżu Sao Miguel jest na tyle interesująca, by udać się tam z PDL po przylocie? Jeśli tak, to moglibyśmy udać się tam na początku w ramach bezpłatnego przelotu, a potem zaplanować lot/rejs z powrotem na Sao Miguel na kilka dni. Na Santa Maria jest w sierpniu festiwal http://www.maredeagosto.com/, ale kończy się akurat 20.08, więc ta atrakcja odpada.

Będę wdzięczny za Wasze propozycje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#158 PostWysłany: 22 Sty 2018 16:59 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Nie ma co porównywać wysp - SM jest genialna, a Terceira wieje nudą - jeden dzień przed wylotem w zupełności wystarczy ;) Ale 2 tygodnie to sporo jak na samo SM, dlatego po 5 dniach wykupiłbym przelot na inną wyspę, a na TER dostał się z bezpłatnych lotów na dzień przed. Ceny lotów między wyspami są zryczałtowane, więc wybierz po prostu taką która najbardziej Cię interesuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#159 PostWysłany: 22 Sty 2018 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
No to dobrze, że zapytałem o tą Terceirę :D
A co do lotów, to czy to oznacza, że lot z PDL na Flores kosztuje tyle samo, np. na Pico?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Azory
#160 PostWysłany: 22 Sty 2018 17:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
O ile mi wiadomo - tak.
Na innych wyspach poza PDL i TER nie byłem więc tu nie podpowiem z własnego doświadczenia którą wybrać, ale wydaje mi się z tego co czytałem że brałbym Flores z wycieczką na Corvo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 309 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group