Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Maj 2016 10:35 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Jak wygląda kwestia transportu publicznego na wyspie Sao Miguel? Da się dojechać autobusem do atrakcji turystycznych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 29 Maj 2016 11:13 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Bardzo ciężko i się totalnie nie opłaca.
Pisałem już w innym poście- autobusy w dalsze rejony są dwa trzy razy dziennie, więc jak ja byłem w Furnas, musiałem czekać około 4 godzin na autobus powrotny, bo nie było już czego zwiedzać :)
Jedyne co, do Ribeiry Grande można podjechać autobusem (dużo kursów), ale to zwykłe miasteczko, niemal identyczne jak Ponta Delgada, a cały skarb Azorów mieści się między miasteczkami.
Polecam samochód - w dwa dni spokojnie można objechać wyspę (bez jakichś dłuższych trekkingów oczywiście). Ulice są niemal puste, drogi są dużo lepsze niż w Polsce (autostrady jak ta lala), zero korków, dużo miejsc do parkowania i niedrogo - ja za Pandę zapłaciłem 66 euro + 15-20 euro na benzynę - samochód używałem przez dwa dni, zrobiłem ponad 250 km, a i jeszcze zostało w baku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Maj 2016 11:17 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Na wikivoyage znalazłem taki zachęcający do transportu publicznego opis
Bus routes that cover pretty much the entire island are probably the quickest, cheapest, and most eco friendly way to get around the island. They tend to not be too crowded and they are kept very clean for the tourists.
See[edit][add listing]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Maj 2016 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 990
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
@JONASZ , jeżeli jesteście parą bez dzieci to polecam stopa. W jedną stronę dojedziesz autobusem , a z powrotem zawsze ktoś Cię weźmie. Szczególnie miejscowi widząc turystów z plecakami zatrzymywali się bez problemów. Mieliśmy w planach wypożyczenie auta, ale to nam się kompletnie nie opłacało. Tam gdzie chcieliśmy zawsze udało się nam dotrzeć. Możesz sprawdzić na moim blogu. Pozdrawiam.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
otakesan lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Maj 2016 11:27 

Rejestracja: 22 Maj 2015
Posty: 32
Loty: 24
Kilometry: 60 505
z san miguel mozesz dojechac praktycznie w kazda czesc wyspy.autobusy odjezdzaja z glownego deptaka san miguel nad morzem.najdrozsze bilety to koszt ok.4,50euro.ja sam pomimo ,ze mialem wypozyczony samochod ,korzystalem z tego transporu gdy chcialem zobaczyc wyspe i nie wracac w to samo miejsce.jednakze polecam przemieszczanie sie samochodem ,gdyz nie wszedzie dotrzesz busem i jestes uzalezniony od godzin odjazdu.
a wyspa ,sama w sobie jest atrakcyjna.
Góra
 Profil Relacje PM off
otakesan lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 26 Sty 2017 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1137
Loty: 395
Kilometry: 430 556
niebieski
mmaratonczyk napisał(a):
@JONASZ , jeżeli jesteście parą bez dzieci to polecam stopa. W jedną stronę dojedziesz autobusem , a z powrotem zawsze ktoś Cię weźmie. Szczególnie miejscowi widząc turystów z plecakami zatrzymywali się bez problemów. Mieliśmy w planach wypożyczenie auta, ale to nam się kompletnie nie opłacało. Tam gdzie chcieliśmy zawsze udało się nam dotrzeć. Możesz sprawdzić na moim blogu. Pozdrawiam.

Dokładnie tak to wyglądało - złapanie stopa powrotnego było raczej bezproblemowe, o ile nie była to jakaś nieturystyczna wiejska droga. :)

Ktoś wspomniał wcześniej, że pojechał do Furnas i nie miał co robić - moim zdaniem czas od 10 do 17, czyli w godzinach od przyjazdu do odjazdu autobusu z Ponta Delgada, to nawet za mało na zwiedzenie okolicy pieszo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Sty 2017 13:09 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1616
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Będąc 7 dni na Sao Miguel wynająłem auto na 3 dni. Przez resztę czasu korzystałem z transportu publicznego. Tak jak już wyżej napisano, nie jest ona specjalnie rozbudowana on specjalnie rozbudowany, ale jeżeli ktoś z przyczyn obiektywnych nie moze wynając samochodu, to i tak całkiem sporo zobaczy jeżdżąc autobusami. Wystarczy jak zapozna się z rozkładami jazdy konkretnych linii i wcześniej zaplanuje zwiedzanie poszczególnych miejscowości.

Przykładowa trasa Ponta Delgada - Furnas. Wyjazd porannym autobusem z trasą przez RIBEIRA GRANDE i dalej północnym wybrzeżem do Furnas. Powrót innym autobusem do Ponta Delgada (z Povoacao) południowym wybrzeżem. Obie trasy z pięknymi widokami. Koszt tej podróży 4.03euro w jedną stronę od osoby. W inny dzień można w ten sposób pozwiedzać południowe wybrzeże, od Lagoa (dokąd dojdziemy promenadą nad oceanem) do Vila Franca do Campo.

Żeby zobaczyć jak najwięcej połączyłbym transport publiczny z noclegami w różnych miejscowościach, traktując je jako bazy wypadowe na wycieczki trekkingowe.

Strony z rozkładami jazdy autobusów.
http://www.azoresapi.com/en/schedules/b ... do=horario
http://www.smigueltransportes.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#8 PostWysłany: 17 Wrz 2017 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2017
Posty: 91
Napisze ktoś coś więcej o komunikacji miejskiej/publicznej w okolicach Ponta Delgada ? Czy da radę w jakiś inny sposób niż wynajętym samochodem przedostać się do punktów widokowych ? Dodam tylko, że na wyspie będę dwa dni
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#9 PostWysłany: 18 Wrz 2017 08:05 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
o transporcie publicznym masz osobny wątek:
azory-sao-miguel-transport-publiczny,1419,94912
na Sao Miguel busy są dostosowane do potrzeb miejscowych a nie turystów i nie jeżdżą na punkty widokowe
Góra
 Profil Relacje PM off
Relaxa uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Wrz 2017 01:27 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1616
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Blisko fortu Sao Bras de Ponta Delgada są przystanki początkowe linii czerwonych prowadzonych przez firmę AUTO VIAÇÃO MICAELENSE oraz kilku linii zielonych firmy VARELA E CA. LDA..
Załącznik:
auto_viacao.jpg
auto_viacao.jpg [ 182.64 KiB | Obejrzany 8728 razy ]
https://www.google.pl/maps/@37.7383282, ... 312!8i6656

Na drugim końcu promenady, przed najwyższym wieżowcem na Azorach są przystanki linii niebieskich firmy CAETANO, RAPOSO E PEREIRAS LDA. oraz reszta zielonych linii VARELA E CA. LDA.
Załącznik:
crp_varela.jpg
crp_varela.jpg [ 155.08 KiB | Obejrzany 8728 razy ]
https://www.google.pl/maps/@37.7397785, ... 312!8i6656 obraz ze street view jest nieaktualny, więc daje go tylko orientacyjnie. Na zdjęciu widoczne są wiaty.

Na obu przystankach są aktualne rozkłady jazdy. Zdjęcia z listopada 2016, ale tak samo wyglądało to na początku września 2017. Rozkłady jazdy w linku: http://www.smigueltransportes.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Sty 2018 14:02 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 52
Loty: 61
Kilometry: 125 539
Czytam bardzo różne opinie na temat poruszania się po wyspie Sao Miguel. Wybieram się w marcu i chciałabym postawić na transport publiczny (na stronie znalazłam schemat z dość dobrze rozbudowaną siatką linii autobusowych). Czy faktycznie komunikacja miejska jest aż tak zawodna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Sty 2018 14:06 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
@bonheur Nie jest zawodna, ale dostosowana bardziej do potrzeb miejscowych, niż turystów. Godziny odjazdów bywają niedogodne, a i w część ciekawych miejsc nie dojedziesz. Co nie zmienia faktu, że korzystałem z niej nie raz, i dało radę bez problemu, wszędzie gdzie chciałem się dostać. Jeżeli np dopuszczasz autostop, to wtedy możesz spokojnie nie brać samochodu, bo na wyspie działa fenomenalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
bonheur uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Sty 2018 21:26 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
@bonheur: Uzupełniając wypowiedź przedmówcy, na tej stronie znajdziesz nie tylko mapę, ale i rozkład jazdy. W niektórych kierunkach raptem 2-3 kursy, ale jak się zaplanuje, to powinno wystarczyć. Najsłabiej jest oczywiście w niedziele.
Góra
 Profil Relacje PM off
bonheur lubi ten post.
bonheur uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 09 Sty 2018 21:40 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 52
Loty: 61
Kilometry: 125 539
Dziękuję za pomoc. Właśnie przeglądam rozkład jazdy. Wybieramy się na 10 dni i bardzo prawdopodobne, że cały ten czas spędzimy na Sao Miguel, więc zaplanowanie po jednej wycieczce na dzień byłoby możliwe nawet z niezbyt częstymi kursami autobusów.
Początkowo rozważałam zmianę wyspy, ale czytając tutaj różne wątki, doszłam do wniosku, że może lepiej skupić się na jednej wyspie.
Wiem, że powinnam o to spytać w innym miejscu, bo jest na ten temat oddzielny wątek, ale tam od dawna nikt się nie wypowiada: dobrze rozumiem, że darmowy przelot między wyspami jest tylko dla tych osób, które z kontynentu przeleciały linią SATA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Sty 2018 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
bonheur napisał(a):
dobrze rozumiem, że darmowy przelot między wyspami jest tylko dla tych osób, które z kontynentu przeleciały linią SATA?
Nie. Nawet w formularzu, który wypełnia się, by taki lot uzyskać https://encaminhamentos.sata.pt/en/Inte ... ts-inbound można wybrać Ryanaira, Easyjeta czy TAP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Sty 2018 23:17 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 52
Loty: 61
Kilometry: 125 539
Dzięki!!! Faktycznie :D
A najgorsze jest to, że już jakiś czas temu byłam na stronie tej rezerwacji, a potem jakoś zasugerowałam się wpisami na forum... ech... blondynka :lol:

To może jeszcze przy okazji... dojazd z lotniska :) Wylądujemy późnym wieczorem, więc transport publiczny stanowi ryzyko, zwłaszcza że myślę o Riberia Grande, więc dodatkowo jazda byłaby z przesiadką.
Na innym wątku była mowa o busikach (chyba UTC), ale potem pojawiła się informacja że ich kursowanie jest zawieszone. Jak to wygląda w tej chwili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Sty 2018 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Jeśli jest informacja, że kursowanie jest zawieszone, oficjalna strona lotniska https://www.aeroportopontadelgada.pt/en ... sportation wspomina tylko o taxi, a na dodatek adress http://utcazores.com/ przekierowywuje do strony jakiejś firmy web commerce (?) to nie spodziewałbym się, że są jakieś autobusy.

Jak lądujecie późno to może po prostu lepiej, dla świętego spokoju, pierwszy nocleg zorganizować sobie w Ponta Delgada?
Góra
 Profil Relacje PM off
bonheur uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 10 Sty 2018 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 997
Ogólnie to nawet z 2 -3 noclegi bym zorganizował w PD , po co dojeżdżać gdzieś dalej aby później wracać zwłaszcza że chcecie postawić na komunikację publiczna. A sama PD jest bardzo ciekawa i atrakcyjna .
Góra
 Profil Relacje PM off
bonheur uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 10 Sty 2018 13:27 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
@bonheur co do busów z lotniska to nie jeżdżą. Wiele osób mówiło mi że wrócą, ale nikt konkretów nie podaje. Masz dwie opcje. Albo taxi, cena niby jest oficjalna i wynosi 10 euro, ale rozmowa po portugalsku zbija ją praktycznie od razu do 7-8 :-) Możesz też zrobić sobie spacer, odległość nie jest duża (niecałe ale 5 km), a droga poza jednym krótkim (50m) odcinkiem z zakazem ruchu pieszych, jest wygodna. Tym zakazem się nie przejmuj, większość osób go nawet nie zauważa.
Góra
 Profil Relacje PM off
bonheur uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 10 Sty 2018 23:10 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
bonheur napisał(a):
Dzięki!!! Faktycznie :D
A najgorsze jest to, że już jakiś czas temu byłam na stronie tej rezerwacji, a potem jakoś zasugerowałam się wpisami na forum... ech... blondynka :lol:

Zaraz zaraz, ale ja właśnie z forum dowiedziałem się, że może być dowolny. Natomiast nic mi to nie dało, bo w mojej kombinacji należało raczej wybrać dobrego Multi-city ze strony Sata i z tym był mały problem, o czym było w innym wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group