Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Link do wyrobienie e-visa

https://evisa.gov.az/en/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 313 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 26 Lip 2022 12:15 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
Musiał być chwilowy problem. U mnie wszystko poszło ok, miałem trochę problemów z płatnością Curve nie przeszło, a Revo za 3 razem, ale poszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#262 PostWysłany: 26 Lip 2022 12:20 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1799
niebieski
Mail doszedł mi dopiero po zmianie maila na Gmail. Wcześniej O2 nie działało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 03 Sie 2022 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Mała zagwozdka...
Kończy mi się ważność paszportu - dokładnie 15 marca 2023 r. Tymczasem 19 października przylatuję do Baku.
Najwcześniej o nowy paszport będę mógł się ubiegać dopiero początkiem września - teoretycznie do mojej podróży powinienem zdążyć chociaż zawsze jest jakieś "ale".
Z tego co przeczytałem ważność paszportu musi być 3 miesiące ponad termin obowiązywania e-wizy, która z kolei ważna jest 3 miesiące. Aplikując więc o wizę z terminem od 19 pażdziernika nie będę spełniał tego wymogu. Czy zatem powinienem wybrać termin e-wizy np. od początku września (jak wiadomo na stronie jest możliwość wyboru terminu od jakiego e-wiza ma obowiązywać i nie widzę wymogu, aby termin ten zgadzał się z datą przyjazdu do Azerbejdżanu), czy jednak jak najszybciej wyrobić nowy paszport? ;) Czy ktoś miał już podobną sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 03 Sie 2022 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@monroe , Dwa razy wjeżdżałem do Azerbejdżanu już kilka dni po tym jak wiza obowiązywała, więc teoretycznie nie powinien to być problem. Na wizie jest wyszczególnione do kiedy wiza obowiązuje, więc nie będzie też raczej tak, że zaczną Ci naliczać 3 miesiące od wjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#265 PostWysłany: 04 Sie 2022 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 450
Loty: 117
Kilometry: 145 760
srebrny
monroe napisał(a):
.
Najwcześniej o nowy paszport będę mógł się ubiegać dopiero początkiem września - teoretycznie do mojej podróży powinienem zdążyć chociaż zawsze jest jakieś "ale".
Z tego co przeczytałem ważność paszportu musi być 3 miesiące ponad termin obowiązywania e-wizy, która z kolei ważna jest 3 miesiące. Aplikując więc o wizę z terminem od 19 pażdziernika nie będę spełniał tego wymogu. Czy zatem powinienem wybrać termin e-wizy np. od początku września (jak wiadomo na stronie jest możliwość wyboru terminu od jakiego e-wiza ma obowiązywać i nie widzę wymogu, aby termin ten zgadzał się z datą przyjazdu do Azerbejdżanu), czy jednak jak najszybciej wyrobić nowy paszport? ;) Czy ktoś miał już podobną sytuację?


możesz zrobić tak, że ważność e-wizy będzie leciała od września (a Ty wjedziesz dopiero w październiku)

z tym że ja bym wyrabiał jak najszybciej nowy paszport - nie wiadomo, czy nie wyskoczy w międzyczasie jakaś fajna oferta na loty... :D (plus we wrześniu kolejki po paszporty nie są duże, w zimie jest z tym gorzej)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#266 PostWysłany: 04 Sie 2022 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Wiem ale jeszcze na aktualnym paszporcie lecę za 2 tygodnie do USA. Zanim wezmę się za to po powrocie to będę miał mniej więcej 5 tygodni do kolejnego wyjazdu więc wolałem oszczędzić sobie stresu a poza UE w tym roku już nie polecę na pewno (oprócz Azerbejdżanu ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 04 Sie 2022 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1520
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
@monroe jeśli za 2 tygodnie lecisz do USA to w czym problem? Składasz wniosek o nowy, na starym wylatujesz za ocean a po powrocie odbierasz nowy. Nikt nie unieważnia starego paszportu zanim nowy nie jest odebrany.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#268 PostWysłany: 04 Sie 2022 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2632
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@sko1czek
W sumie masz rację, nie wiedziałem, że paszport anulowany jest dopiero przy odbiorze nowego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 05 Sie 2022 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1437
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Czy wiza turystyczna do Azerbejdżanu to formalność czy zdążają się częste odmowy? Wiadomo że zawsze mogą komuś odmówić i nigdy nie ma 100% pewności ale pytam tak z doświadczenia Waszego.
Czy w przypadku biletu nagrody M&M z okazji milowych na podstawie odmowy wizy jest szansa zwrotu biletu i mil?
Zastanawiam sie czy najpierw kupić bilet czy wystąpić o wize i czekać ale bilety mogą zejść
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 05 Sie 2022 16:23 

Rejestracja: 06 Wrz 2012
Posty: 547
Loty: 225
Kilometry: 231 788
srebrny
Zwróć dużą uwagę na jakąkolwiek literówkę i podanie dwóch imion z paszportu, jak wpiszesz jedno to Ci odrzucą wniosek. Myśle, że jak wypełnisz wszystko dobrze to wiza to będzie formalność.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#271 PostWysłany: 05 Sie 2022 16:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Jeżeli zaznaczysz ze byłeś w Górskim Karabachu albo byłeś, zaznaczyłeś ze nie ale jesteś na liście to mają prawo ci odmówić.

Jeżeli nigdy nie byłeś w Górskim Karabachu i nie brałeś udział w protestach przeciwko Azerbejdżanu to odmowa to jakieś 1-2%
Góra
 Profil Relacje PM off
lendziro lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#272 PostWysłany: 24 Lis 2022 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Mobilek napisał(a):
Zwróć dużą uwagę na jakąkolwiek literówkę i podanie dwóch imion z paszportu, jak wpiszesz jedno to Ci odrzucą wniosek. Myśle, że jak wypełnisz wszystko dobrze to wiza to będzie formalność.


wniosek o wizę nie jest w żadnym stopniu weryfikowany. W żadnym! wiza przyznawana jest z automatu.... lecz dowolna literówka, pomyłka skutkuje ponownym wypełnieniem na lotnisku wniosku i oczekiwaniu 3h na wizę na lotnisku ... opłata tez :) (sprawdzone, data urodzin -> data przylotu)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#273 PostWysłany: 16 Sty 2023 00:00 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 332
Kilometry: 914 600
aktualnie wiza przyszła po 2 dniach; przychodzi i przechodzi wyłącznie adres gmail, koszt łączny to 25 USD + 1 dolar pobiera bank
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 17 Sty 2023 15:51 

Rejestracja: 21 Mar 2021
Posty: 11
Chyba jednak są weryfikowane.. Jedna osoba nie dostała wizy ze względu na kopię paszportu - w uzasadnieniu kopia nie była jasna ani jednoznaczna.
Ciekawe bo oba paszporty były skanowane w ten sam sposób. Jedyna różnica to, że ten który przeszedł to nowy (ten z plastikową kartką), a drugi to przed zmianą i nieco gorszej jakości ten papier. Nie bardzo mam pomysł jak zrobić lepszy skan jak był naprawdę dobry.. 26$ piechotą nie chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
 
      
#275 PostWysłany: 17 Sty 2023 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Oczywiście że są weryfikowane. Osobiście zapłaciłem drugi raz za wizę przez to że nie wpisałem obydwu imion do wniosku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 17 Sty 2023 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1704
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Na stronie przy wypełnianiu wniosku jest do pobrania instrukcja w PDF jak poprawnie wypełnić wniosek bez błędów :D
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 25 Sty 2023 15:18 

Rejestracja: 28 Gru 2016
Posty: 2
Loty: 106
Kilometry: 194 894
Hej, czyli ograniczenia tyczą się tylko Górnego Karabachu? Jeśli na kilka miesięcy przed ewentualna podróżą do Az. będę 3 dni w samym Erywaniu (drogą lotniczą) to nie powinno być problemu? Dzięki za odp!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 25 Sty 2023 15:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Ile razy to będzie mówione.

Pobyt w Armenii, nie powoduje problemy z wjazdem do Azerbejdżanu. To samo vice verca. Jedynie co, to mogą być dodatkowe pytania o pobyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 06 Lut 2023 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1552
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
OwocowyMAT napisał(a):
Chyba jednak są weryfikowane.. Jedna osoba nie dostała wizy ze względu na kopię paszportu - w uzasadnieniu kopia nie była jasna ani jednoznaczna.
Ciekawe bo oba paszporty były skanowane w ten sam sposób. Jedyna różnica to, że ten który przeszedł to nowy (ten z plastikową kartką), a drugi to przed zmianą i nieco gorszej jakości ten papier. Nie bardzo mam pomysł jak zrobić lepszy skan jak był naprawdę dobry.. 26$ piechotą nie chodzi.

Udało Ci się rozwiązać jakoś ten problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 10 Lut 2023 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1552
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Ok, złożyliśmy 4 wnioski wizowe w różnych terminach. Były 3 nowe paszporty i 1 starszy bez plastkowej strony ze zdjęciem. Wszystko przeszło bez problemu, każdy dostał wizę po dwóch dniach od złożenia wniosku.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 313 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group