Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Link do wyrobienie e-visa

https://evisa.gov.az/en/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 313 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Azerbejdżan - wiza
#1 PostWysłany: 11 Wrz 2013 14:35 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
tomalo77 napisał(a):
cena super nawet Iran sobie mozna zorganizowac tanio, z tym ze chyba wiza do Azerbejdzanu 500 zeta


60 euro to nie 500 zeta ;-)

http://azembassy.pl/pl/index.php?section=67
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 11 Wrz 2013 14:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
no plus biuro co załatwia wizy + zaproszenia ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Wrz 2013 14:55 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Pod tym linkiem, co podałem wyżej jest też coś o elektronicznych wizach turystycznych za 20 USD załatwianych przez azerskie firmy turystyczne (w części pod słowami "Szanowni Goście"). Próbował może ktoś w praktyce? Czy do tego wyżej wspomnianego 60 euro należy doliczyć 20 USD, czy koszt jest tylko 20 USD?

http://azembassy.pl/pl/index.php?section=67
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Wrz 2013 15:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Ha, można za 20$, ale musisz kupic od tych biur noclegi, które są 2 razy wysze niz w booking.com
Jedeń sposób to załatwienia przez Couchsurfing, zaproszenia od kogoś, drugie załatwic to na ambasadę w innym miescie (np w Batumi lub Atenach nie jest potrzebna promesa)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Wrz 2013 15:06 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
<< Tutaj >>. Słów kilka z jaką łatwością można uzyskać wizę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Wrz 2013 15:23 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
A już myślałem, że jest tak prosto ;-) w każdym razie elektroniczny formularz wizowy wygląda na względnie prosty; w zasadzie nie podaje się nawet strony zapraszającej, tylko nazwę hotelu i adres; formularz znalazłem na stronie internetowej dopiero czwartej firmy turystycznej z listy rekomendowanych:

http://www.billurtur.az/site/visa

Ciekawe, ile by to kosztowało, gdybym wybrał hotel nie polecany przez dane biuro ;-)

Polskie biuro Wspólnota 2000 liczy sobie 150 zł za pośrednictwo, czyli pewnie do tego trzeba doliczyć 60 euro za wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Paź 2013 14:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Mam pytanie, czy ktoś może leciał Wizzairem do Baku?

Chodzi mi o to, jaki jest LF, czyli jak duże prawdopodobieństwo, że przy tych dość niskich cenach utrzymają jeszcze trochę to połączenie.

Dzięki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Gru 2013 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Przerabiał ktoś temat wizy tranzytowej ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Gru 2013 14:06 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
http://azembassy.pl/pl/index.php?section=67

•Tranzyt jednokrotny (wydawany tylko na podstawie posiadania wizy kraju trzeciego lub biletów ze wskazaniem końcowego miejsca pobytu) - 20$
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Gru 2013 14:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
W sumie dobre to, mozna kupic przez neta bilet do Tbilisi koleja, i wyladowac w Baku ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Gru 2013 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
DMW napisał(a):
http://azembassy.pl/pl/index.php?section=67

•Tranzyt jednokrotny (wydawany tylko na podstawie posiadania wizy kraju trzeciego lub biletów ze wskazaniem końcowego miejsca pobytu) - 20$


Dzięki za odpowiedź. Zanim napisałem post sam tam zajrzałem oczywiście. Nie jest to dokładnie opisane na stronie ambasady, dlatego szukam kogoś, kto to wyrabiał tą wizę i ma jakieś praktyczne info typu na ile przyznawana jest wiza tranzytowa ? Trzeba wypełniać ten formularz on-line (jeśli tak, to czemu w nim nie ma do wyboru tranzytu) ? Czy daty są sztywne? Trzeba to załatwiać przez te śmieszne agencje azerskie ? czy sam przynoszę to co potrzeba i sprawa załatwiona ?

Jakby ktoś, coś wiedział to będę niezmiernie wdzięczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Gru 2013 16:14 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
•Tranzyt jednokrotny (wydawany tylko na podstawie posiadania wizy kraju trzeciego lub biletów ze wskazaniem końcowego miejsca pobytu) - 20$[/quote]

Nie jest to dokładnie opisane na stronie ambasady, dlatego szukam kogoś, kto to wyrabiał tą wizę i ma jakieś praktyczne info typu na ile przyznawana jest wiza tranzytowa ? Trzeba wypełniać ten formularz on-line (jeśli tak, to czemu w nim nie ma do wyboru tranzytu) ? Czy daty są sztywne? Trzeba to załatwiać przez te śmieszne agencje azerskie ? czy sam przynoszę to co potrzeba i sprawa załatwiona ?

O ile nie odezwie się ktoś kto przerabiał to osobiście, proponuję abyś zwrócił się z takimi pytaniami do któregoś z pośredników zajmujących się wizami. Ja kilka razy pisałem do nich i zawsze konkretnie i w miarę szybko mi odpowiadali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Gru 2013 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Dzieki. Tak wlasnie zrobie raczej. Napisze tez chyba do ambasady.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Gru 2013 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 38
Loty: 51
Kilometry: 108 565
littleboy1989 napisał(a):
Dzieki. Tak wlasnie zrobie raczej. Napisze tez chyba do ambasady.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


I jak otrzymales jakies informacje? Tez probowalem dostac wize, ale bylem w Karabachu wczesniej i moze dlatego jakos sie dowiedzieli sie.

Ja mialem jedyny problem z wnioskiem online - nie przyszedl mi zalącznik z wnioskiem, wiec nie moglem go wydrukowac i zlozyc wniosek o wize.

Kase wzieli powiedzieli ze zwroca, czekam 5 miesiecy i skladam jeszcze jedno pismo. żenuaaa
_________________
BLOG https://www.facebook.com/gowiththeflowwwww
AMBONA https://www.facebook.com/ambonaaa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Gru 2013 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
W połowie grudnia 2013r. byłem na spotkaniu z azerskim ambasadorem w PL. Mówił, ze trwają pracę nad zniesieniem wiz m.in. dla Polaków. Sugerował, iż do końca roku sprawa zostanie załatwiona.
Biorąc poprawkę na politykę, to na wiosnę może będzie łatwiej ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Gru 2013 21:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Oby :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Gru 2013 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
dzeeej napisał(a):
I jak otrzymales jakies informacje? Tez probowalem dostac wize, ale bylem w Karabachu wczesniej i moze dlatego jakos sie dowiedzieli sie.

Ja mialem jedyny problem z wnioskiem online - nie przyszedl mi zalącznik z wnioskiem, wiec nie moglem go wydrukowac i zlozyc wniosek o wize.

Kase wzieli powiedzieli ze zwroca, czekam 5 miesiecy i skladam jeszcze jedno pismo. żenuaaa


Nie, jeszcze nie kontaktowałem się.
Ale to miałeś stempel z Karabachu w paszporcie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 17 Lut 2014 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
co w sytuacji kiedy mam znajomego z Azerbejdzanu? wystarczy jego zaproszenie, płacę te 60 czy 80 euro i mam wizę? Zakładam, że ten voucher z hotelu jest już wtedy nie potrzebny..
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Lut 2014 22:57 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 5
W grudniu 2013 byłem w Azerbejdżanie i robiłem wizę przez azerską agencje - wychodzi 150 zł taniej niż przez polskiego pośrednika. Wcześniej byłem w Armenii i Karabachu, ale w Karabachu poprosiłem o wizę na osobnej kartce i nie miałem żadnych śladów w paszporcie. Jeżeli macie - zapomnijcie o wjeździe - najważniejsze pytanie na granicy to: "A w Karabachu byłeś?". Pojedynek wzrokowy z pogranicznikiem i droga do Azerbejdżanu stoi otworem ;) Na blogu opisałem krok po kroku jak wyrobić wizę przez azerskiego pośrednika: http://choosetravel.pl/2014/02/17/wiza- ... -po-kroku/

Aha, odnośnie obowiązku rejestracji pobytu (na blogu dokładne info) to w skrócie: nie zrobiłem i nikt nie sprawdzał mnie przy wyjeździe.
_________________
Backpacking, autostop, alternatywna turystyka - zapraszam na mojego bloga http://choosetravel.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Lut 2014 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Hej, mam takie pytanie trochę z innej beczki - wiem, że mając w paszporcie wizę z Górskiego Karabachu, nie wjadę do Azerbejdżanu. A co kiedy sytuacja jest odwrotna? Czy mając azerską wizę, zostanę wpuszczony do Górskiego Karabachu?
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 313 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group