Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lut 2018 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Hey!

Będziemy w Ayutthaya z BKK na 1 dzień i chcielibyśmy zobaczyć najważniejsze świątynie + Wat Muang które jest oddalone 40km na północ. Wujek Google mówi, że to godzinka drogi taxi w jedną stronę. Chcielibyśmy to zaliczyć przy okazji Ayutthaya, żeby już tam nie wracać.

Był ktoś w Wat Muang? Ile czasu na to liczyć?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Mar 2018 08:53, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 27 Lut 2018 21:15 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Najważniejsze świątynie w samym Auutthhaya obskoczysz w 3 godziny. Możesz sobie wynająć tuk tuka, który Cię obwiezie i będzie czekał, gdy Ty będziesz zwiedzał. Koszt wstępu do każdej świątyni to 50 THB. Do Wat Muang nie dotarłem, ale słyszałem od miejscowych, że najrozsądniej jest jechać tam późniejszym popołudniem, ze względu na ładne zachody słońca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Mar 2018 05:07 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Szkoda czasu i kasy na tuktuki.
Robią w kule i objeżdżaja zygzakiem prosta drogę.
Świątynie spokojnie spacerem przez fajne tereny się zobaczy.
Jest bilet za 250 na wszystkie 6 miejsc jeżeli ktoś chce aż tyle zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Mar 2018 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Szkoda $ na tuktuki, które tak jak napisał Emejcz lecą w kulki.
Najwygodniej po mieście przemieszczać się rowerem.
Po przepłynięciu rzeki łódką za kilka bathów jest sporo wypożyczalni, ceny niższe niż w okolicy dworca kolejowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Mar 2018 09:00 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Gdy ja tam byłem, temperatura wynosiła 38 stopni i rower odpadał, aż takim masochistą nie jestem. Uważacie, że 300 THB za obwiezienie 4 osób wraz z czekaniem na nas pod każdą świątynią, to dużo? Przecież to po 8 zł na głowę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Mar 2018 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Czytałem na forum Trip Advisor, że 250 THB za godzinę jeżdżenia tuk tukiem to norma.

Miejsca w Ayutthaja które chcę zaliczyć:
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Mar 2018 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 272
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Jeśli przyjeżdżamy pociagiem do Ayutthaya to warto odejść trochę w uliczkę na wprost dworca. Pośrednicy przy dworcu wołają ok 1600 baht za 6 godzin, ja za 8h zapłaciłem 1200baht, ale uderzyłem bezpośrednio do kierowcy tuktuka. Odległości są takie, że lepiej wypożyczyć rower lub właśnie tuktuka, na piechotę straci się dużo czasu na przemieszczanie. Oczywiście do Wat Mahathat można dojść, ale jak chcemy zobaczyć Chaiwatthanaram oraz Wat Phra Ram (sceny z Mortal Kombat) to już trzeba skorzystać z jakiegoś dojazdu.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Mar 2018 11:51 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
@Bart Funk-cho: Odejdź jak najdalej od świątyń i szlaku turystycznego i tam pytaj kierowców tuk tuków. Tak, jak napisałem powyżej, ja za 4 osoby zapłaciłem 300 THB, a razem ze zwiedzaniem i czekaniem (byłem chyba w 4 czy 5 świątyniach) trwało to 3 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Mar 2018 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Niestety w naszym przypadku rowery odpadają. Dzięki za wszystkie rady!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Mar 2018 13:53 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 35
Czy ktoś kojarzy czy da się publicznym transportem dojechać do Wat Muang z Ayutthaja ?
Ewentualnie jakiej ceny można się spodziewać za "prywatny" dojazd dla 8 osób?

Czy damy radę w jeden dzień ogarnąć Ayutthaja + Wat Muang ze startem i zakończeniem w BKK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Mar 2018 15:43 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Zależy jak i gdzie spisz w BKK.
Ja miałem takie miejsce, że 2h do dworca kolejowego i 2h pociągiem z BKK do Ayuttaya.
Więc 8h na transport w obie strony.
BKK to wielkie, ekstremalnie zakorkowane miasto więc weź to pod uwagę, że nie wyliczysz dokładnie, bo może być tak że jednego dnia autobusem trasę zrobisz w pół godziny a drugiego 2 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Mar 2018 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Ja jadę pociągiem do Ayutthaja, tam po okolicy tuk tukiem, później taxi do Wat Muang i powrót do BKK już taxi.
Powrót wyniesie pewnie z 1000 THB, ale już wliczyłem sobie to w koszty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group