Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Lip 2015 10:47 

A to na polskie pociągi nie da się kupić biletu w internecie? :shock:
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 22 Lip 2015 11:16 

HON fly4free
obibok napisał(a):
(...) Czesi są w porównaniu z nami o dwie epoki do przodu. Przynajmniej tak było kilka lat temu. Pociągi jeżdżą z przyzwoitą prędkością, dużą częstotliwością (...)
polecam blog K. Leskiego, sporo pisze o KDP, również czeskich, w kontekście polskiego pendolino. polecam szczególnie 2 wpisy:
http://b.leski.pl/index.php/2014/12/30/3084/ - tytułowe 250 to prędkość odnosząca się do artykułu z którym polemizuje
http://b.leski.pl/index.php/2014/12/23/2943/ - niejako przy okazji trochę info o KDP (i ich historii) w Czechach, sporo danych źródłowych
naprawdę nie wypadamy tak tragicznie ;)
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#23 PostWysłany: 22 Lip 2015 12:05 

srebrny
H778 napisał(a):
A to na polskie pociągi nie da się kupić biletu w internecie? :shock:

No litości...

pemat napisał(a):
polecam blog K. Leskiego, sporo pisze o KDP, również czeskich, w kontekście polskiego pendolino.
(...)
naprawdę nie wypadamy tak tragicznie ;)

Zastanawiam się, czy moi rodacy zrozumieją kiedyś, że jakości kolei nie wyznacza się przez pryzmat kilku wybranych szybkich połączeń i dotyczących ich ofert, a tym bardziej przez postrzeganie tych ofert w oderwaniu od reszty sieci kolejowej, jak nas nauczyły to robić spółki z grupy PKP, wmawiając nam, że to takie oczywiste.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 22 Lip 2015 12:47 

No to rozwiń, co jest nie tak w systemie sprzedaży internetowej polskich kolei. Jeździłem EIC, TLK, PR, KŚ, ŁKA, KM, KW i pewnie jeszcze czymś, nigdy nie miałem najmniejszego problemu z zakupem biletu przez internet, w większości przypadków (tu minus dla PKP, a plus dla przewoźników regionalnych) wystarczyło pokazanie smartfona z kodem.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 22 Lip 2015 12:55 
Awatar użytkownika

Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Przede wszystkim w PKP IC nie można kupić przez neta biletu na połączenie z przesiadką, można kupić oczywiście dwa osobne bilety, ale jest to pozbawione sensu ponieważ kilometry liczą się od nowa i bilet będzie sporo droższy.

#26 PostWysłany: 22 Lip 2015 12:58 

srebrny
Bilety z przesiadką to tylko jedne z bardzo wielu, których nie da się kupić w internecie. Do tego tylko 30 dni wcześniej i przypisane do pociągu. Nie no, w ogóle brak słów...
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:00 

04patryk12 napisał(a):
Przede wszystkim w PKP IC nie można kupić przez neta biletu na połączenie z przesiadką, można kupić oczywiście dwa osobne bilety, ale jest to pozbawione sensu ponieważ kilometry liczą się od nowa i bilet będzie sporo droższy.

To fakt (prawie nie przesiadam się w obrębie pociągów jednej spółki, nie pomyślałem), ale z tego co pamiętam, to na Słowacji czy w Czechach też się nie da, więc nie wypadamy poniżej środkowoeuropejskiego standardu.

obibok napisał(a):
Bilety z przesiadką to tylko jedne z bardzo wielu, których nie da się kupić w internecie. Do tego tylko 30 dni wcześniej i przypisane do pociągu. Nie no, w ogóle brak słów...

Brak słów to zawsze najlepszy i kończący argument.
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:03 

kazdy kraj ma wlasny system. W Danii, nie mozesz kupic biletu z wyprzedzeniem, tylko w dzien wyjazdu i mimo, ze kolejki do biletomatow i do kas sa masakrycznie dlugie (czekalem na dworcu w Kopenhadze ponad 35 minut), to nikt nie placze.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:09 

srebrny
H778 napisał(a):
To fakt (prawie nie przesiadam się w obrębie pociągów jednej spółki, nie pomyślałem),

A kto mówi o przesiadaniu w obrębie jednej firmy?

Cytuj:
ale z tego co pamiętam, to na Słowacji czy w Czechach też się nie da,

W Czechach się nie da? Na Słowacji się nie da? Chyba za przeproszeniem parasolki w tyłku otworzyć.
Cytuj:
więc nie wypadamy poniżej środkowoeuropejskiego standardu.

Nie ma to jak argumentować przez odnoszenie do niższych standardów. Pewnie że jak na kraj "trzeciego świata" nie jesteśmy najgorsi. Ale to trzeba porównywać z Ugandą, a nie Czechami.

Cytuj:
Brak słów to zawsze najlepszy i kończący argument.

No przepraszam, ale mówimy o wielkiej przepaści i nie mam siły wyjaśniać rzeczy oczywistych. Jeśli ktoś ma ochotę dyskutować o wyższości dobrobytu w Związku Radzieckim nad dobrobytem w Szwajcarii, to proszę bardzo, ale dla mnie życie jest na to zbyt krótkie.
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:14 

Mnie też się nie chce tracić czasu, bo oprócz ogólników i argumentów o przesiadkach i 30 dniach (to drugie absolutnie mi nie przeszkadza) niczego nowego się nie dowiedziałem o tym ugandyjskim systemie sprzed 20 lat. Miłego dnia.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:15 

srebrny
Bo i wszystko o nim zostało powiedziane. Jednorazowy bez przesiadki, związany z pociągiem, na 30 dni przed. Poza tym jest jedna wielka czarna dziura.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:20 

mkobyszewski napisał(a):
kazdy kraj ma wlasny system. W Danii, nie mozesz kupic biletu z wyprzedzeniem, tylko w dzien wyjazdu i mimo, ze kolejki do biletomatow i do kas sa masakrycznie dlugie (czekalem na dworcu w Kopenhadze ponad 35 minut), to nikt nie placze.

W Danii jak najbardziej można kupić bilety z wyprzedzeniem na stronie Kolei Duńskich http://www.dsb.dk/
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:24 
Awatar użytkownika

A spróbuj kupić dwa bilety z różnymi ulgami za jednym razem. Wyklepywanie dwa razy tego samego połączenia jest irytujące.
Albo jeszcze lepiej, kup bilet dla niewidomego i przewodnika za jednym razem. Kupisz pierwszy, przy drugim komunikat- nie sprzedamy bo wszystkie miejsca w tym przedziale zajęte.
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:29 
Awatar użytkownika

Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
@tokajka

Dokładnie o tym mi się zapomniało. Ostatnio miałem taką sytuację, dwa bilety normalne jeden szkolny i jeden studencki, trzeba było kupować osobno i niestety nie dostaliśmy razem miejscówek, pomimo wybrania opcji rezerwacja obok miejsca już zajętego

#35 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:46 
Awatar użytkownika

Loty: 532
Kilometry: 846 995
złoty
zuchu1 napisał(a):
mkobyszewski napisał(a):

W Danii jak najbardziej można kupić bilety z wyprzedzeniem na stronie Kolei Duńskich http://www.dsb.dk/

No to wszedłem na tę stronę. Otwieram wersję angielską strony głównej, bardzo zachęca do korzystania z rozległej sieci kolejowej w Danii. Oglądam stronę, nie mogę znaleźć wejścia do rezerwacji internetowej biletów. O jest, znalazłem!: "DSB Customer Centre
To book a ticket call us at +45 70 13 14 15 or read this tutorial 'How to buy ticket online'.
Send us a message at kundehenv@dsb.dk"
Wysyłać maila, żeby kupić bilet? Trochę mi się system indyjski kojarzy, musiałem kilka maili wymienić z IRCTC, żeby aktywować konto do zakupu biletów karta kredytową spoza Indii.
Ale, przecież mamy fantastyczny "tutorial" jak kupić bilet. Otwieram: ma tylko 15 stron, wyjaśnia, że niestety strona do zakupu biletów jest tylko po duńsku, ale oni tutaj wyjaśnią jak to błyskawicznie zrobić. Albo można zadzwonić... lub wysłać maila.

Może ktoś wejdzie na stronę PKP Intercity. Okresowo nie działa albo działa za wolno, jak wiele rzeczy w Polsce. Jeśli działa, to raczej dość prosty system, dostępny w kilku językach. Na pewno nie jest idealny.
W USA się ostatnio system wizowy zawiesił, nie wydawano wiz na całym świecie przez 2 tygodnie.

Nie przesadzajcie.
Sporo się tutaj osób wypowiada, część z nich chyba rzadko pociągiem jeździ...
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#36 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:55 

srebrny
W wielu miejscach na świecie jest tak, że po angielsku są bardzo uproszczone wersje stron i to jeszcze z błędami (zwłaszcza w Grecji, ale Grecy chyba w ogóle luźno podchodzą do ortografii, bo po grecku też jest mnóstwo "kwiatków). Ale ogólnie - Hiszpania, Królestwo Niderlandów, Francja, Włochy, Norwegia itd. Tam często przetłumaczone są nagłówki. Czy to źle? Sam nie wiem. W sumie jak jadę do Francji, to logiczne, że tam się gada po hiszpańsku... Zresztą i tak unikam tłumaczonych wersji, bo one bywają jakieś dziwaczne.
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:58 
Awatar użytkownika

Loty: 532
Kilometry: 846 995
złoty
Tak, tak. Ale jakoś Air France czy SNCF mają na swoich stronach internetowych pełny serwis po angielsku.
Do Danii tez paru turystów zagląda. Niech się osły duńskiego uczą.
Poza tym- porównuję z rodzimym PKP/IC.

Ostatnio edytowany przez sko1czek, 22 Lip 2015 14:00, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 22 Lip 2015 13:59 
Awatar użytkownika

04patryk12 napisał(a):
niestety nie dostaliśmy razem miejscówek, pomimo wybrania opcji rezerwacja obok miejsca już zajętego

A czy ktoś mógłby powiedzieć, dlaczego miejsca w Pendolino (i każdym nowym składzie) nie są ponumerowane 1,2 po jednej stronie 3 i 4 po drugiej, tylko został przeniesiony na nie sztucznie system z przedziałami? ja to sobie kiedyś rozrysowałam, ale nawet jak kupuje bilet w kasie to nie zawsze miejsca koło siebie dostajemy.

@PKP Intercity powiecie jak długo chcecie jeszcze ten "wysoki" standard wygody utrzymywać?

Ostatnio edytowany przez tokajka, 22 Lip 2015 14:03, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 22 Lip 2015 14:01 

Na duńskiej stronie DSB można łatwo kupić bilety - wybierasz połączenie i datę, na kolejnym ekranie konkretne połączenie i typ wagonu (w tym możliwy wybór "Strefy cichej") i na kolejnym płatność. Bilet od razu do wydrukowania, a dodatkowo przychodzi na maila.
Nie pisałem w moim poście, że strona DSB po angielsku daje taką możliwość ani nie porónywałem jej ze stroną PKP Intercity. Jedynie odniosłem się do ogólnego stwierdzenia "W Danii, nie mozesz kupic biletu z wyprzedzeniem, tylko w dzien wyjazdu" co jest nieprawdą.
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 22 Lip 2015 14:08 

srebrny
@tokajka: O systemie numeracji krążą legendy, ale to jest jak wszystko w betonie: my mamy XXX lat doświadczenia i wiemy lepiej. Natomiast w pierdolino jest o tyle dobrze, że one są jednolite (w odróżnieniu od "tradycyjnych" składów) i dzięki temu przewidywalne, a schemat miejsc jest tutaj wklejony w jakimś innym wątku.
Ale dotknęłaś (a właśnie przed chwilą mi inny kolega o tym przypomniał) innego "cudu" związanego z tym wspaniałym systemem sprzedaży jedynie słusznego przewoźnika: otóż upycha ludzi po kolei od pierwszego wagonu, który w efekcie jest z reguły pełny i duszny, a ostatnie jadą puste.
 Relacje PM off  

[ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości