Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lip 2015 12:11 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Pech zwiazany z trzynastka, wlasnie dopadl PKP Intercity. Poki co bilety tylko w kasach lub u konduktora.https://bilet.intercity.pl/przekierowanie.jsp


Radio podalo, ze juz uporali sie z problemem.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!


Ostatnio edytowany przez 01ERES 13 Lip 2015 14:26, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 13 Lip 2015 13:49 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
Tylko ciekawe jak można kupić bilet na Pendolino u konduktora jak normalnie nie można :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lip 2015 17:21 

Warto dodać, że to kolejna awaria w ostatnich tygodniach, dokładnie to samo było miesiąc temu, co po raz kolejny mnie utwierdza w przekonaniu aby ten środek transportu omijać szerokim łukiem.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lip 2015 17:42 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Warto też dodać, że ostatnio PLL LOT miał awarię systemu umożliwiającą loty, a dziś Heatrow ma problemy z uwagi na protesty dot. rozbudowy, jedno z lotnisk w Rzymie ( nie pamiętam które) się zjarało i do dziś są problemy z lądowaniem niektórych linii. Czy to znaczy aby omijać ich szerokim łukiem? Bądźmi obiektywni, nie wszystko co polskie jest "be" z natury....
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Lip 2015 17:49 

Uważam, że ryzyko tego, że albo nie kupię biletu albo mnie pociąg nie dowiezie do celu w danym terminie jest znacznie wyższe niż przy samolocie ;) .Nawet jak mi się lot opóźni to w razie ognia na krajówce dowiozą autokarem-bo tak do tej pory bywało.

Zatem wydźwięk nie był taki, że co polskie co be tylko niestety polskie koleje są jakie są-dla mnie beznadziejne ale rozumiem, że ktoś inny może mieć dokładnie odwrotne doświadczenia.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Lip 2015 19:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
No tak @singielka_1976, a jak często jeździłaś pociągiem np w tym roku? Bo jak tak jakoś ponad 20 razy i wszystkie pociągi były o czasie. A tylko ostatnie 30 dni opóźnienie samolotu SZZ-WAW o 2h, opóźnienie przedwczoraj WAW-KRK o 1h, i opóźnienie KRK - WAW o 2h.

Składy są coraz nowocześniejsze, coraz czystsze, widać sporą zmianę. Wczoraj np zwykły najtańszy TLK Warszawa-Łódź, a tu szybki internet, sześcioosobowe przedziały, w każdym przedziale gniazdka, cichutko, czysto, komunikaty "proszę, dziekuję, zapraszamy, do widzenia" przez wewnętrzne głośniki. To wszystko za 25 PLN, a cena PB sprawdzana kilka dni wcześniej 27 PLN, komfort zaś nieporównywalny. Jedyne zastrzeżenie jakie mam, to zbyt mała ilość pociągow, no ale rozumiem, że połączenia kolejowe są nieekonomiczne, gdyż niestety polskie koleje są jakie są-dla mnie beznadziejne...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 13 Lip 2015 19:35 

No właśnie co potrzebuję się gdzieś przedostać (np. z Katowic do Legnicy, do Torunia) i sprawdzam lub usiłuję sprawdzić połączenie kolejowe to się okazuje, że akurat w tych godzinach co potrzebuję to nic nie ma albo milion przesiadek i prędzej zajadę autem, więc po prostu tym środkiem komunikacji nie jest mi dane podróżować :( .

Fajnie, że są zmiany jak piszesz ale to chyba nadal kropla w morzu potrzeb.

Kasa leży na ulicy tylko jakoś kolejom nie chce się po nią sięgnąć.
Przykład: lata temu było takie cuś jak autokuszetka: pakował się człowiek autem z familią do pociągu i jechał nad morze albo ci znad morza w góry-boskie, czemu tego nie ma?
Tak, wiem pobudowali drogi i o ile ja z Katowic do 3miasta mam prostą i całkiem miłą drogę -choć z przyjemnością zapakowałabym zbója do pociągu i nockę przespała i wysiadła w Gdyni -ale nadal z Zakopanego do Świnoujścia samochodem jedzie się wieki, prawda?

Zatem skoro muszę do stolicy jechać to kolejność u mnie jest taka: samolot (nawet jeśli na powrocie muszę kilka godzin kwitnąć na lotnisku) ,PB, samochód, pociąg :P .
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lip 2015 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Sorry @singielka_1976, ale czytając Twoje posty ktoś może wyrobić sobie błędny pogląd o Polskim przewoźniku kolejowym jakim jest PKP IC, wiec czuje się zobowiązany odnieść do Twoich wypowiedzi. Zacznę od tego, że uciekasz od odpowiedzi na pytanie @roku dotyczące częstotliwości podróżowania pociągami, co jest bardzo istotne w takiej dyskusji. Z Twoich postów wnioskuję, że było to baaaardzo dawno temu. Chyba wtedy jak jeździły te autokuszetki. Ciężko wyrażać opinie o czymś o czym nie ma się do końca pojęcia.

Jesteś też nie konsekwentna. W jednym poście piszesz, że problemem jest ryzyko tego, że albo nie kupisz biletu albo pociąg nie dowiezie Ciebie do celu w danym terminie, ale po przytoczeniu merytorycznych kontrargumentów @roku nagle problemem już jest brak połączeń. Oczywiście siatka połączeń może być dla niektórych niewystarczająca, jednak jest to uwarunkowane różnymi czynnikami, o których można by dużo napisać. Pozwól, że przytoczę najpopularniejsze prawo: popytu i podaży.

Piszesz: „Fajnie, że są zmiany jak piszesz ale to chyba nadal kropla w morzu potrzeb”. Ale o jakich potrzebach konkretnie mówisz? Ja jeżdżę 6-10 razy w miesiącu. Co prawda najczęściej na trasie Warszawa - Łódź, ale też Wrocław, Kraków, Trójmiasto i moje potrzeby są w 95% spełnione…. czysto, komfortowo, na czas, mila obsługa, przyzwoite ceny i nieraz wifi. Oczywiście zdarzają się przypadki, że niektóre warunki nie są spełnione. Ale należy traktować je w kategoriach sporadycznych.

Jest to temat rzeka, ale muszę kończyć bo dojeżdżam pociągiem do Łodzi ….. komfortowo, na czas i z wifi. Tak więc ja gorąco zachęcam do podróżowania PKP IC….. bo jak w reklamie…. nie każdy mężczyzna to Posejdon ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Roku lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Lip 2015 21:07 

Ech...nie wiem czy mi się chce wykładać łopatologię stosowaną :P .

Wyraźnie z mojego ostatniego postu wynika, iż nie mam możliwości aby pociągiem (pisze ogólnie o tym środku komunikacji w PL bez rozdrabniania się czy to są Koleje Śląskie, Regionalne, Pendolino, IC czy co tam jeszcze jeździ) podróżować.
Ciekawe jakie miałbyś zdanie gdybyś sporadycznie potrzebował się dostać pociągiem na trasach...niepopularnych że się tak wyrażę.

Bacznie obserwuję wszelkie doniesienia prasowe (ale jak wiemy massmedia kłamią :lol: ), że a to awaria systemu rezerwacji jak w tym wątku a to pociąg utknął -vide zeszłotygodniowa sytuacja z powodu wichury (http://katowice.tvp.pl/20770158/powazne ... awalnicach), a to tory zmrożona i "taki mamy klimat", wiecznie coś ;) .

Ale proszę bardzo sprawdzam teraz połączenia bezpośrednie:
rozklad-pkp Katowice -Wrocław żeby na miejscu być na g.9, odjazd g.4.55, przyjazd g.7.51 czas: 2:56, samochodem będę szybciej.

Katowice-Toruń na miejscu potrzebuję być na g.12 co mamy?
Nie ma takiego połączenia bezpośredniego, mogę jechać o g.4.55, przyjazd na g.12.59 albo wyjazd późnym wieczorem dzień wcześniej wtedy jestem bladym świtem g.5 z minutami.To ja wsiadam w auto i jadę.

Katowice-Legnica, nie me bezpośredniego połączenia żeby być np. na g.8.30 na miejscu.
Czyli od kilku lat nic się nie zmieniło w moim przypadku.

To nie jest brak konsekwencji -to są różne aspekty jakie biorę pod uwagę: zarówno dostępność połączeń, ich czas oraz ryzyko nie kupienia biletu albo opóźnienia.
Wydawało mi się, że dość jasno pisałam o potrzebach....takich jak ta nieszczęsna autokuszetka, jaśniej naprawdę nie potrafię ;) .

Cieszy mnie, że masz tak dobre zdanie o polskich kolejach ale przyjmij do wiadomości, że nie wszyscy mają tak dobrą opinię o tym środku lokomocji.
Góra
 PM off
04patryk12 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Lip 2015 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ostatnio po dłuższej przerwie podróżowania kolejami zrobiłem testową podróż Szczecin-Gdańsk. Standard wagonów pozostał ten sam, natomiast miałem wrażenie że w starych lokomotywach ktoś domontował turbosprężarki, momentami bałem się prędkości :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Lip 2015 23:05 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Są jeszcze w pociągach przedziały dla palących?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Lip 2015 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Niet
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Lip 2015 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Stosujesz łopatologię stosowaną. Ja postaram się po prostu przedstawić mój pogląd w tej sprawie, bez stosowania czegokolwiek.

singielka_1976 napisał(a):
Wyraźnie z mojego ostatniego postu wynika, iż nie mam możliwości aby pociągiem (pisze ogólnie o tym środku komunikacji w PL bez rozdrabniania się czy to są Koleje Śląskie, Regionalne, Pendolino, IC czy co tam jeszcze jeździ) podróżować.

Nie podróżuję, nie wiem jak się podróżuje...... nie wypowiadam się. Jak dla mnie proste. To jest wątek o IC, więc wypowiadam się o IC.
singielka_1976 napisał(a):
Ciekawe jakie miałbyś zdanie gdybyś sporadycznie potrzebował się dostać pociągiem na trasach...niepopularnych że się tak wyrażę.

Sporadycznie potrzebuję się dostać w miejsce x. Nic nie lata lub nie jeździ lub nie pływa w terminie jakim bym chciał? Wybieram inny środek lokomocji. A nie opowiadam wszystkim jak coś jest złe bo nie spełnia akurat tej konkretnej potrzeby.
singielka_1976 napisał(a):
Bacznie obserwuję wszelkie doniesienia prasowe (ale jak wiemy massmedia kłamią :lol: ), że a to awaria systemu rezerwacji jak w tym wątku a to pociąg utknął -vide zeszłotygodniowa sytuacja z powodu wichury (http://katowice.tvp.pl/20770158/powazne ... awalnicach), a to tory zmrożona i "taki mamy klimat", wiecznie coś ;)

Mam podać linki o problemach w transporcie lotniczym i drogowym? Chyba nie muszę. Każdy sobie może wygooglować. Takie przypadki były, są i będą niezależnie od rodzaju transportu.
singielka_1976 napisał(a):

Ale proszę bardzo sprawdzam teraz połączenia bezpośrednie:
rozklad-pkp Katowice -Wrocław żeby na miejscu być na g.9, odjazd g.4.55, przyjazd g.7.51 czas: 2:56, samochodem będę szybciej.
Katowice-Toruń na miejscu potrzebuję być na g.12 co mamy?
Nie ma takiego połączenia bezpośredniego, mogę jechać o g.4.55, przyjazd na g.12.59 albo wyjazd późnym wieczorem dzień wcześniej wtedy jestem bladym świtem g.5 z minutami.To ja wsiadam w auto i jadę.
Katowice-Legnica, nie me bezpośredniego połączenia żeby być np. na g.8.30 na miejscu.
Czyli od kilku lat nic się nie zmieniło w moim przypadku.

Pisać, że coś jest beznadziejne bo nie można dotrzeć do Torunia czy Lednicy na konkretną godzinę. Dla mnie to jakiś absurd. To jak by miał pretensje do innych przewoźników bo nie kursują, tu i tu, w tej konkretnej godzinie i w takim czasie a nie innym. To po co w ogóle mam latać, czy jeździć pociągiem? Od razu wsiadam w samochód i po kłopocie.
singielka_1976 napisał(a):
To nie jest brak konsekwencji -to są różne aspekty jakie biorę pod uwagę: zarówno dostępność połączeń, ich czas oraz ryzyko nie kupienia biletu albo opóźnienia.

Ryzyko nie kupienia biletu nie jest większe niż gdzie indziej. No chyba, że chcesz go kupić na 10 minut przed odjazdem pociągu, ale domyślam się, że biletu na samolot też tak nie kupujesz. Co więcej ryzyko jest nawet mniejsze, bo z wyjątkiem Pendolino możesz kupić w pociągu. Opóźnienia... zdarzają się. Zwłaszcza teraz jak jest tak dużo modernizacji linii kolejowych. Ale znowu samoloty też mają opóźnienia i korki na drogach też są.
singielka_1976 napisał(a):
Wydawało mi się, że dość jasno pisałam o potrzebach....takich jak ta nieszczęsna autokuszetka, jaśniej naprawdę nie potrafię ;) .

Dla mnie niejasno. Jak dla mnie potrzebą jest: czas przejazdu, punktualność, komfort, rozsądna cena... ale może wynika to mojej minimalizmu.... no bo przecież nie ma autokuszetki [ironia]
singielka_1976 napisał(a):
Cieszy mnie, że masz tak dobre zdanie o polskich kolejach ale przyjmij do wiadomości, że nie wszyscy mają tak dobrą opinię o tym środku lokomocji.

I tu się zgadzam. Każdy jest inny, każdy może mieć inne potrzeby, oczekiwania i opinie. Jednak publicznie nie mówię, że coś jest dobre lub złe jak nie miałem z tym do czynienia, a jedynie obejrzałem w telewizji, przeczytałem w necie lub mam mgliste wspomnienia z dzieciństwa. Nie można wszystkim dogodzić. I jak mi osobiście coś nie pasuje z różnych względów to nie znaczy, że coś jest beznadziejne, tylko nie spełnia moich konkretnych potrzeb.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 14 Lip 2015 09:40 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 494
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Aby nieco otrzeźwić myślenie niektórych osób, jak to wszystko super się zmienia na lepsze przedstawie swój punkt widzenia.
Sporo jeźdże naszą koleją wspaniałą i jedyne co zauważyłem to:
Faktycznie jest coraz więcej nowoczesnych składów pro ameryka, aczkolwiek niestety nie widziałem ani jednego odnowionego składu, który nie mieścił by w sobie informacji o modernizacji ze środków UE. Tak więc super, że się wszystko zmienia, jednak daje jakieś kilkanaście lat, aby nasze dzieci znów jeździły w takim samym bałaganie jak ich rodzice niegdyś.
Czekam jeszcze tylko, jak raporty dot. pendolino wykażą stratę spółki, a UE zażąda zwrotu źle wydanych funduszy, to by była dopiero innowacja.

PS: Strona IC znowu padła :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Lip 2015 09:59 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 986
niebieski
No i stronka kolejny dzień nie działa :) Co za dno. Człowiek raz na ruski rok potrzebuje coś kupić przez tę ich stronę to przez tydzień nie będzie oczywiście działać.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 14 Lip 2015 10:13 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Ludzie, krytycy PKP, najwidocznie nie dorosliscie do tempa modernizacji polskich kolei!

Przeciez kolega wam tlumaczy, ze w 2015 roku, w kraju w centrum Europy, po ponad 10 latach czlonkostwa w UE, mozna dojechac pociagiem z Warszawy do Gdanska/ Poznania/ Wroclawia/ Katowic i czesto nawet nie smierdzi! Miasta ponizej 300 tys mieszkancow musza na razie poczekac.


Standard podrozy? Podczas zakupu biletu - kto wie, co Cie czeka:) Ale to przeciez tylko wprowadza mily dreszczyk emocji. Dzialajacy system zakupu biletow przez neta? No nie przesadzajmy - zawsze dziala, tylko czasem nie wyszukuje.

@singielka_1976
http://www.tvp.info/18005710/mucha-o-pk ... juz-nie-ma

;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 16 Lip 2015 21:21 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
Jak większość z Was wie PKP Intercity chce wdrożyć Dynamiczny System Sprzedaży biletów na swojej stronie .
Otóż szanowni Państwo ten system już działa bowiem sytuacja zmienia się dynamicznie .
System raz działa a raz nie :D

Taki żarcik wyczytany na branżowym forum :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 16 Lip 2015 21:43 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
digger napisał(a):
Dzialajacy system zakupu biletow przez neta? No nie przesadzajmy - zawsze dziala, tylko czasem nie wyszukuje.

Mało tego! Zauważyliście, jaka szeroka jest gama sprzedawanych w ten sposób biletów? Nie dość, że ważne do końca podróży danym pociągiem, a nie tylko do najbliższej stacji pośredniej, to jeszcze oprócz jednorazowego normalnego można kupić jednorazowy ulgowy! I to nawet są niektóre ulgi handlowe! Czy ktoś to docenia?

dworkam napisał(a):
Pisać, że coś jest beznadziejne bo nie można dotrzeć do Torunia czy Lednicy na konkretną godzinę. Dla mnie to jakiś absurd. To jak by miał pretensje do innych przewoźników bo nie kursują, tu i tu, w tej konkretnej godzinie i w takim czasie a nie innym. To po co w ogóle mam latać, czy jeździć pociągiem? Od razu wsiadam w samochód i po kłopocie.

Ależ to jest właśnie clou sprawy! Jak mieszkałem w Niemczech i chciałem gdzieś jechać, to szedłem na dworzec i wsiadałem. Nie przyszłoby mi do głowy, że może nie być pociągu, że może być jeden na dzień, albo w ogóle - że na tej trasie nie jeżdżą z taktem 60-minutowym (w ostateczności 120-minutowym). W Czechach czy na Słowacji jest podobnie; w Królestwie Niderlandów czy na Wyspach Brytyjskich to samo, w Skandynawii nieco słabiej na odludziach itd. W Polsce takich tras jest raptem kilka i większość już wymieniłeś na kilka swoich potrzeb. Myślałem że w tym kraju jest ponad 35 milionów mieszkańców, i mają trochę więcej potrzeb, niż jedna osoba.
Że nie pretensje do IC, bo inni przewoźnicy nie jeżdżą? No bo chodzi właśnie o to, że wielka machina sprzymierzonych sił spółek PKP, związkowców, UTK, ministerstwa i innych od lat nie robi nic innego niż stanie na straży utrzymywania monopolu tej jedynie słusznej spółki. I o to właśnie chodzi, a do tego komunikację regionalną zarżnięto. Zwłaszcza autobusową, ale kolejową także.
A to że Ryanair czy Souter Holdings zrobili tu taki interes na przewozach, to tylko papierek lakmusowy dla kolejowych braków. No bo kto w normalnym kraju tłukł by się autobusem na trasie tak dalekiej czy leciał samolotem na tak bliskiej?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Lip 2015 19:56 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
Widzę, że jedni i drudzy przeginają w tej dyskusji ;)

Oczywiście nie jest tak, że kolej wszędzie jeździ często i nowym taborem, ale argument powyżej "kolej jest beznadziejna, bo szybciej dojadę samochodem na trasie Katowice-Wrocław" jest z czapy. To prawda, pociąg jedzie 2h23+, ale warto jeszcze porównać cenę przejazdu - bilet kosztuje niecałe 30 zł, a sama autostrada z tego co pamiętam 16 zł, nie mówiąc nic o paliwie.

Co do idealizowania Czech to też trzeba być ostrożnym.
Przykładowo bezpośrednie połączenie Pilzno-Brno (czyli 2. i 4. miasto kraju) trwa ponad 6h30, odległość to niecałe 300 km - koszt biletu 503CZK (77 zł)
Wrocław - Gdańsk, 6h20, 475 km - koszt 67 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
pemat lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 22 Lip 2015 10:36 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Jechałem ostatnio z Krnova do Brna i zadziwiło mnie, że tak długo. No ale czego oczekiwać, skoro to motoraki przedzierające się przez góry, a do tego po trasie były aż dwie výluky. Ale Czesi są w porównaniu z nami o dwie epoki do przodu. Przynajmniej tak było kilka lat temu. Pociągi jeżdżą z przyzwoitą prędkością, dużą częstotliwością, taryfa biletowa przyjazna (a nie ten paszkwil, co u nas), możliwość zakupu w internecie. Inny świat...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group