Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Maj 2023 15:15 

Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Mi raz kod korpo weryfikowali. Chcieli zobaczyć jakikolwiek dowód, że pracuje w firmie, której kod używam (pokazałem skrzynkę mailową w telefonie, wystarczyło). Ale nawet jak się nie zapytają, nie uzylbym kodu bez uprawnień, bo można się ostro przejechać w razie jakiegoś zdarzenia.

Z tym telefonem dziwne, wynajmowałem auta przez zagraniczne strony i nigdy nie miałem problemu, że muszę podać telefon z tamtego kraju. Jak jesteś bardzo zdeterminowany to może załóż sobie jakis VoIP z danego kraju, wiem że numer UK można dostać w halonecie. A dla telefonu komórkowego może jakiś starter z allegro z UK (może się przydać też na podróżowanie bo mają często super oferty roamingowe). Ale coś mi to wygląda na przerost formy...

Edycja: sprawdziłem z ciekawości stronę avis.co.uk i mogę zmienić nr kierunkowy 44 na Polskę. Głupie pytanie - próbowałeś?;)
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 08 Maj 2023 15:34 

Dzięki @KKL. Próbowałem ale przesunąłem tylko odrobinę i myślałem że to są jakieś hrabstwa UK na początku bo kierunkowy w porównaniu do polskiej inaczej prezentują te numery tam. Teraz zostaje kwestia czy będą weryfikować rezydenturę ale raz w almo.it brałem i nikt tego nie sprawdzał.

Ostatnio edytowany przez Gadekk, 08 Maj 2023 15:46, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 PM off  

#43 PostWysłany: 10 Maj 2023 16:14 

Przypisali mi ten status po trzech dniach do mojego konta założonego na uk. Chociaż czytając opinie o Avis w kilku lokalizacjach np. Miami stwierdzam że chyba lepiej dopłacić do alamo. Czy ktoś miał dobre doświadczenia z Avis? Z opinii wynika, że wynajmem skończy się dla wynajmującego obciążeniem za szkodę (bo szukają na siłę).

Ostatnio edytowany przez Anonymous, 10 Maj 2023 18:30, edytowano w sumie 1 raz
 PM off  

#44 PostWysłany: 10 Maj 2023 18:10 

Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Ja mam neutralne doświadczenia. Wypożyczalnia w Avis kilkukrotnie, w Europie, USA i w Kanadzie i nie miałem problemów. Ale też nie miałem nigdy uszkodzeń, wypadków czy awarii. A na siłę nigdy uszkodzeń nie szukali.

Za to miałem raz problem taki, że auto wypożyczalem w Waszyngtonie, miałem mieć pełne ubezpieczenie ale laska przy ladzie twierdziła, że takowego nie mam. Jako że był weekend, to w Polsce pod nr telefonu Avis nikt nie odbierał. Finalnie rezerwacje anulowalem i pojechałem do NYC autobusem. Finalnie później potwierdziłem, że to ubezpieczenie było, ale nie pokazywało się lasce w punkcie Avis w standardowy sposób, do jakiego była przyzwyczajona. Ale też nie była w stanie mi go dołączyć do rezerwacji, bo system nie przyjmował. Nie zaryzykowałem. Wypożyczalem później jeszcze kilkukrotnie auto w Avis USA (m.in. w Miami) i już takiej szopki nie było.
 Relacje PM off  

#45 PostWysłany: 11 Maj 2023 09:13 

Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja swego czasu kilkukrotnie wypożyczałem auto w Avisie na paryskim lotnisku CDG w związku z wyjazdami służbowymi (moja firma ma deala z Avisem właśnie) i za każdym razem było bezproblemowo. Auto też nie było jakoś dokładnie sprawdzane przy jego zdawaniu i nie szukali na siłę rysek.
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 07 Sie 2023 15:13 

Jeśli chodzi o kody AWD, to nikt nigdy nie pytał o udokumentowanie uprawnień do jego użycia - nie dostałem też nigdy informacji w trakcie rezerwacji/po jej zatwierdzeniu, że powinienem mieć dokument potwierdzający takie uprawnienia (podobno wysyłają takie info dla niektórych kodów, zwłaszcza krążących po Internecie). Możliwe, że mój kod nie jest zaklasyfikowany jako korporacyjny przez ich system/nie jest oflagowany jako dostępny w Internecie (wyszukiwanie go w Google nie daje rezultatów).

Co do samego wynajmu w Avis, to zero problemów, przy zwrocie rzut oka pracownika raczej czy auto trzyma pierwotną formę niżeli czy ma jakiekolwiek ryski czy pomniejsze wgniotki - ale z mojego doświadczenia wynika, że takie podejście w USA to standard. Dodatkowo Preferred skraca kontakt z obsługą do minimum.

A propos AWD - czy używał ktoś ostatnio (albo w ogóle) legendarnego D005297? Nigdy nie próbowałem, a czasem mnie kusi. Dla mojego najbliższego wynajmu - 10 dni w Seattle - wypluwa cenę 800 zł za 10 dni mid-size SUVa :O. Natomiast wiem, że wiele osób przy użyciu tego kodu zetknęło się żądaniem Employee ID Avisu właśnie.
 Relacje PM off
Krzysztof76 lubi ten post.

#47 PostWysłany: 13 Wrz 2023 15:38 
Awatar użytkownika

ediiii napisał(a):
Mam status Avis President's Club, czy jest on respektowany w USA?
Nie jestem w stanie zalogować się na avis.com - z danymi z avis.pl. Może trzeba zrobić jakiś Status Match?
Macie jakieś doświadczenie w tym zakresie?

Ja od siebie odpowiem, że też nie mogę się zalogować na konto USA danymi z konta PL.
Efekt jest taki, że jak rezerwuję samochód w USA na stronie .pl to w rezerwacji widzę na przykład "drugi kierowca 0 USD" jako domyślnie dodana opcja nie od usunięcia.
Na miejscu policzyli za drugiego kierowcę 65$ + podatki. Statusu nie widzieli.

Reklamacja wisi w Avis już ponad dwa tygodnie. :roll:
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 13 Wrz 2023 18:42 

złoty
Avis President's Club nie jest rozpoznawalny poza Europą. Zresztą w Europie też wart jest niewiele. Na ostatnie 10 wynajmów miałem zero upów. Jedyny benefit miałem w Tiranie, gdzie ze względu na President's Club nie zablokowano mi wartości udziału własnego na karcie.
Szczerze mówiąc nie widzę sensu bawienia się w wypożyczanie w Avisie. Lepiej szukać najtańszej oferty na ECR czy innym Kayaku.
Aramise lubi ten post.
Aramise uważa post za pomocny.

#49 PostWysłany: 13 Wrz 2023 19:22 

Nie wiem w takim razie na ile to zależy od szczęścia, ale ja zawsze miałem upgrade. Nawet na Azorach gdzie Avis współpracował z lokalną wypożyczalnia. Na kanarach nie miałem upgrade, bo fizycznie nie było lepszego samochodu.

Co do USA, to tam było bez upgradu - ale kierowca był gratis (tzn. Tam np. Współmałżonek czy współpracownik może jeździć za darmo.
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 13 Wrz 2023 19:45 

złoty
@lukaszlew7777
Na Azorach w tych agencjach Avisa? Serio?
Wypożyczałem tam auto w tamtym roku w Ponta Delgada, na Flores, Horcie, Pico i Terceirze. Zero upów.

#51 PostWysłany: 13 Wrz 2023 20:29 
Awatar użytkownika

Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
tasma napisał(a):
Avis President's Club nie jest rozpoznawalny poza Europą. Zresztą w Europie też wart jest niewiele. Na ostatnie 10 wynajmów miałem zero upów. Jedyny benefit miałem w Tiranie, gdzie ze względu na President's Club nie zablokowano mi wartości udziału własnego na karcie.
Szczerze mówiąc nie widzę sensu bawienia się w wypożyczanie w Avisie. Lepiej szukać najtańszej oferty na ECR czy innym Kayaku.

W USA zawsze miałem up o dwa poziomy, darmowego kierowcę i odbiór przy parkingu. Zero problemów.
 Relacje PM off
lukket lubi ten post.

#52 PostWysłany: 14 Wrz 2023 06:33 

tasma napisał(a):
@lukaszlew7777
Na Azorach w tych agencjach Avisa? Serio?
Wypożyczałem tam auto w tamtym roku w Ponta Delgada, na Flores, Horcie, Pico i Terceirze. Zero upów.
Serio. Nie pamiętam jak ta wypożyczalnia się nazywała - taka zielona.
Terceira - zabukowane Clio -> Opel Crossland
Pico -> zabukowany hyundai i10 -> Micra, to akurat niewielki upgrade
Sao miguel -> clio na hyundai i30
Inna sprawa że chcieli zawsze depozyt co w Avisie mu się nie zdarza
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 15 Wrz 2023 19:34 
Awatar użytkownika

Loty: 132
Kilometry: 197 359
srebrny
No chyba nie jest tak że nie jest rozpoznawalny poza Europą, bo amerykański Avis jak najbardziej ma taką opcję na www. Nawet jeśli nie ma upgrade, to przynajmniej krótsza kolejka. A kwestia upgrade to pewnie kwestia szczęścia, ostatnio w Bejrucie, czyli też nie Europa dostałem upgrade o dwie klasy w górę.

Swoją drogą, po jakim czasie przychodzi voucher na weekend po trzecim wynajmie? W sierpniu spełniłem warunki i cisza. Na infolinii odsyłają na maila, na maile nikt nie odpowiada.
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 16 Lis 2023 13:12 

Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Mam takie pytanie z gatunku dziwnych, a właściwie dwa:

1. Wyrabiam sobie Avis President's Club przy pomocy Visa Infinite i czy benefity obowiązują też przy rezerwacji przez pośrednika? Przykładowo rezerwuję przez Rentalcars lub podobny a na miejscu korzystam z upgradu i odbioru bez kolejki?

2. Czy benefity obowiązują też w przypadku rezerwacji w Budget?
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 16 Lis 2023 13:48 

Loty: 69
Kilometry: 179 498
niebieski
1. Benefity w postaci uprade zadziałały jak dodasz rezerwacje od pośrednika do konta AVIS.
2. Nie mam pojęcia, ale chyba nie :) na lotnisku HNL po podejściu do stanowiska AVIS gdzie obok było Budget odesłali mnie piętro wyżej do AVIS Prefered
 Relacje PM off
bruce09lili uważa post za pomocny.

#56 PostWysłany: 28 Lis 2023 14:06 

Loty: 69
Kilometry: 179 498
niebieski
@lukket Voucher u mnie przyszedł dopiero jak obsługa dopisała ponownie moje wynajmy do konta AVIS w ten sposób że licznik wynajmów się zwiększył. Wcześniej miałem wynajmy widoczne przy koncie, ale obsługa z działu "Customer Accounting & Collections" ich nie widziała ;) Zostaje Ci ponowny kontakt telefoniczny i podanie danych wynajmów bo maile do tego działu nie dochodzą, przynajmniej u mnie tak to wyglądało.
 Relacje PM off
lukket lubi ten post.
lukket uważa post za pomocny.

#57 PostWysłany: 28 Lis 2023 15:57 
Awatar użytkownika

Loty: 132
Kilometry: 197 359
srebrny
Do mnie też w końcu doszedł, ale po kolejnej rozmowie telefonicznej, trochę ich ponagliłem. Ale na szczęście nie musiałem podawać danych wynajmów raz jeszcze.
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 30 Gru 2023 21:37 

niebieski
Dziś na lotnisku w Tunisie pan chciał zobaczyć moja kartę Visa Infinite i sprawdzał nazwisko. Miał już w mojej rezerwacji w kółko zaznaczony rabat 25%, sprawiał wrażenie zaskoczonego wysokością zniżki.

Dopiero wyrobiłem Avis President's Club z Infinite i to był mój pierwszy wynajem. Cena oczywiście była atrakcyjna, za auto dalem 750 zł, a najtansze oferty wypożyczalni z ocenami 6/10 były po 900 za ten okres.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#59 PostWysłany: 03 Sty 2024 15:49 
Awatar użytkownika

platynowy
Promocja min. -10% na rezerwacje do 14.01.2024 r. i wynajem do 30.06.2024 r.

Niektóre kraje mają zmienione parametry tej promocji:

Participating countries only. Advertised percentage discounts are available across a wide range of vehicles and locations within Armenia (25%), Austria, Belgium, Bulgaria, Cyprus, the Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland (15%), France* (mainland & Corsica), Georgia (25%), Germany, Greece (15%), Israel, Italy (mainland & Sardinia), Iceland, Ireland, Jordan, Latvia, Lebanon (15%, only until 9 June), Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Malta, Mauritius (only between 16 January & 30 June), Moldova, Norway, Poland, Portugal (mainland & Azores), Romania, South Africa, Singapore (rentals from 3+ days only), Slovakia, Slovenia, Spain (mainland, Balearics & Canaries), Sweden, Switzerland, Turkey, the UAE (discount rises to 15% between 1 March & 30 June), the UK* & Ukraine (15%).

https://www.avis.co.uk/car-hire-offers/new-year-sale?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 13 Sty 2024 21:57 
Awatar użytkownika

hubson napisał(a):
tasma napisał(a):

W USA zawsze miałem up o dwa poziomy, darmowego kierowcę i odbiór przy parkingu. Zero problemów.

@hubson W regulaminach mają informację że upgrade dla PC to się aplikuje do wynajmów max 14 dni - wiesz może jak bardzo restrykcyjnie do tego podchodzą ? Planuję wyjazd 17-dniowy do USA, trochę więc przekracza 2 tygodnie ;)
 Relacje PM off  

[ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości