Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Autobusy Cruz del Sur
#1 PostWysłany: 30 Maj 2016 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Przypomniało mi się przy okazji tematu o obniżeniu cen lotów wewnętrznych.

Jeśli na stronie operatora autobusów dalekobieżnych Cruz del Sur ustawi się język hiszpański, to przy wyborze miejsca pojawiają się niektóre siedzenia w niższej cenie. W angielskiej wersji cena skacze do normalnej.
Kupowałem w zeszłym roku bilety dla znajomych, którzy byli na miejscu i zorientowałem się, że tak to działa.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Cze 2016 11:16 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
Jak się kupuje w kasie na dworcu to też warto pytać o niższe taryfy bo często są dostępne a sprzedawca niekoniecznie o tym mówi
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Paź 2016 17:49 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 22
Loty: 20
Kilometry: 25 530
Hej,

Czy ktoś kupował może bilety przez internet na cruz del sur?
Wymagają podania dwóch nazwisk apellido paterno i materno. Co podawaliście w takim wypadku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Paź 2016 07:08 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Myślę, że ja wpiszesz w to pole swojego ulubionego pokemona to i tak nikt nie zwróci na to uwagi. Przecież w paszporcie, który pokazujesz razem z biletem nie ma informacji o nazwisku panienskim matki. Ja nie miałem żadnych problemów z tego powodu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Rimes uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Paź 2016 22:45 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 2
A ja polecam kilka innych firm, jak Civa czy Tepsa - nieco tańsze niż Cruz, a jakością dorównują. Warto sprawdzać rozkłady i ceny na busportal.pe.

Więcej informacji na https://zpamietnikapodrozoholika.com/20 ... raktyczne/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Kwi 2017 17:50 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 30
Loty: 38
Kilometry: 108 822
Rezerwując wcześniej Cruz del Sur na hiszpańskiej wersji strony faktycznie można dużo oszczędzić i wtedy chyba inne alternatywy (tanie busy) tracą sens. Przykładowe ceny, jakie znalazłem:

Lima - Paracas: 26 soli
Nazca - Arequipa i Arequipa - Cuzco: po 45 soli

Czyli całe Gringo Trail Lima-Cusco w luksusowym autobusie z posiłkiem i nocnym przejazdem (więc oszczędność czasu i kasy na nocleg) można zamknąć w okolicach $25.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Maj 2017 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
Bardzo fajną firmą, z dużą siatką połączeń i przyjaznymi cenami jest Flota Hermanos Flores: http://floreshnos.pe/
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Lip 2019 08:07 

Rejestracja: 22 Lip 2019
Posty: 3
Witam,
W listopadzie wybieram się do Peru, aktualnie jestem na etapie planowania podróży i zastanawiam się czy warto kupować bilety autobusowe przez internet. Czy ktoś może mi doradzić:
1) Czy ceny w kasie na dworcu są mniejsze? Na stronie widzę cenę 40USD za trasę Arequipa - Nasca w klasie VIP nocą. Cena wydaje się być spora.
2) Jak wygląda obłożenie autobusów? Jak duże jest ryzyko braku biletów kupowanych z dnia na dzień na popularnej trasie?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Lip 2019 08:56 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@Pikus
Nie wiem gdzie sprawdzasz te autobusy, ale popatrz na redbus.pe. Ceny na dworcu nie będą raczej niższe niż tam.
Do tego możesz się zapisać do newslettera, co jakiś czas są kody na ~20% zniżki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Lip 2019 18:19 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
ad.1) Nie są niższe generalnie. Z drugiej strony mało kto biega po różnych biurach i agencjach w różnych miastach i to sprawdza.
ad.2) Miejsc VIP jest kilkanaście (chyba 15 o ile pamiętam), moim zdaniem lepiej kupić wcześniej. W razie czego można zmienić w każdym miejscu w Peru, w biurach Cruz czy na dworcach, bezpłatnie. Trasa Arequipa-Nazca jest z lekka koszmarna (góry, dziury, zakręty, jedzie się 30-40 km/h) i warto brać to miejsce. Z żoną zrobiliśmy tę trasę w nocy, rano lot nad Nazca, nawet daliśmy radę 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Lip 2019 22:48 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 27
My jechaliśmy z Cuzco do Arequipy, co prawda nie Cruz del Sur tylko Oltursą, to z cenami biletów było dziwnie. Na stronie redbus.pe były od 60 PEN, na stronie Oltursy też były po 60 PEN, ale jak przeszliśmy do płatności to nagle naliczyli nam jakiś rabat i cena spadła do 55 PEN, to się ucieszyliśmy. Po przyjeździe na dworzec zdziwienie - na stanowisku Oltursy wielka kartka - bilety do Arequipy od 49 PEN, więc wychodzi na to, że na dworcu może być taniej.
W Cruz del Sur na stronie były bilety nawet po 39 PEN, ale ze 2 czy 3 rozrzucone po całym autobusie, reszta 70+.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Lip 2019 08:29 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Pewnie za stary jestem, żeby to zrozumieć, ale 5-10 złotych za możliwość wcześniejszej rezerwacji to problem? Ok, pewnie taka ciekawostka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Lip 2019 19:00 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 27
Ja też jestem stary i też mi się nie chciało na dworzec drałować, szczególnie że kawałek od centrum jest i gra niewarta jest świeczki. Odniosłem się tylko do stwierdzenia @ms993 kilka postów wyżej, że na dworcu raczej taniej nie będzie - widać czasem może być, jeden powie pińć złotych, drugi 10%, jednemu się opłaca, drugiemu nie. Może być tak, że mieli wolne miejsca tuż przed wyjazdem autobusu, a że o jednej porze jedzie kilka i inne "mniej renomowane" firmy mają tańsze bilety, to próbują w ostatniej chwili sprzedać jeszcze bilety - nie wiem, nie pytałem. Jak ktoś jest na dworcu przy okazji to może się rozejrzeć przy okazji, specjalnie po bilet na dworzec iść to przynajmniej w Cuzco bez sensu jak dla mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Paź 2021 14:33 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Nie mogę w żaden sposób zarezerwować u nich biletów bezpośrednio. Zawsze wywala coś takiego. Potrzebuję 2 bilety na 5.11 Cuzco Arequipa, ten pozniejszy.

Obojętnie jaką trasę wybiorę zawsze to samo. Komunikat pojawia się po wyborze miejsc. Redbus nie widzi mojego połączeniaImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Paź 2021 14:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Próbowałeś przez VPN z Peru lub z sudamerica?

Niestety to samo ;/
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 20 Paź 2021 16:45 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Moje VPNy nie mają Peru w ofercie

Ale dzięki za sprawdzenie. Chyba na miejscu można w ich biurach też kupic bilety?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Paź 2021 16:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nie powinno być problemu, nawet w innym mieście. Ja bym nawet popytał czy można zrobić rezerwację przez maila albo skontaktowałbym się z hotelem/hostelem w Cuzco czy by nie mogli zaklepać.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 21 Paź 2021 11:28 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
OSK napisał(a):
Nie mogę w żaden sposób zarezerwować u nich biletów bezpośrednio. Zawsze wywala coś takiego. Potrzebuję 2 bilety na 5.11 Cuzco Arequipa, ten pozniejszy.

Obojętnie jaką trasę wybiorę zawsze to samo. Komunikat pojawia się po wyborze miejsc. Redbus nie widzi mojego połączeniaImage
Dzis dla odmiany wszystko śmiga jak trzeba. Zwracam uwagę,że często tych autobusów Redbus nie widzi a ceny są niższe niż u konkurencji. Przynajmniej u mnie tak było na trasach Cusco Arequipa i Lima Huaraz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 01 Gru 2021 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Ostatnio, zrobiłem 3 nocne przejazdy CdS (Cusco - P. Maldonado, Lima - Huaraz- Lima) . Bilety rezerwowane z wyprzedzeniem kilku dni. Ceny może nie najniższe ale przy tym standardzie jak najbardziej akceptowalne. Wszystkie przejazdy super punktualne. Odprawa bagażowa jak na lotnisku. Jeżdżą spokojnie i wydaje się, że w miarę przepisowo. Autobusy typu Cruise Suite bardzo wygodne. Fotele rozkładane do 160 st. Dwie toalety na pokładzie. Nawet po nocce w autobusie da się coś pozwiedzać w dzień przyjazdu. Systemu rozrywki nie testowałem ale sprzęt elektroniczny bez problemu da się podładować przez USB.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group