Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak dojechać z lotniska?
http://www.fly4free.pl/forum/lotnisko-k ... 1301,51807

Co zobaczyć/praktyczne porady?
http://www.fly4free.pl/forum/korfu-prak ... 1256,16242
http://www.fly4free.pl/forum/korfu-na-u ... 1256,85831
http://www.fly4free.pl/forum/korfu-gdzi ... 1481,33656

Gdzie zjeść?
http://www.fly4free.pl/forum/korfu-mark ... 1346,39209
http://www.fly4free.pl/forum/korfu-kavos,1346,77908
http://www.fly4free.pl/forum/korfu-mora ... 1346,50313
http://www.fly4free.pl/forum/korfu-sidari,1346,50661
http://www.fly4free.pl/forum/korfu-town ... 1481,91009

Wypożyczenie samochodu?
http://www.fly4free.pl/forum/korfu-wypo ... 1436,80841
Autobusy?
http://www.fly4free.pl/forum/korfu-autobusy,1436,61956

Dodatkowo relacja:
http://www.fly4free.pl/forum/korfu-perl ... 1504,61028


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lip 2012 21:10 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 20
Witam,

wybieramy się we 4 osoby do Korfu na 7 dni. Na dwie noce ostatnie mamy juz hotel. Na pozostale dni planujemy korzystać z couchsurfing, ew. zabukować jeszcze 1, 2 noce w hotelu.

Chciałbym poradzić się Was w następujących kwestiach:
1. Wynajęcie auta: najstarszy kierowca ma 22 lata - czy ma w ogole mozliwość wynajęcia auta? z tego co widze, ponizej 23 czy 25 roku są dodatkowe opłaty? czy tylko mi sie zdaje:) Jeśli macie jakieś dobre stronki lub byście upatrzyli okazję to wielkie dzięki:) A co sądzicie o wynajęciu auta dopiero po przyjechaniu bez wczesniejszej rezerwacji?

2. Jedzenie - chciałbym się dowiedzieć jakie są markety dobre i tanie;) oraz czy mieliście jakieś dobre restauracje przetestowane (oczywiście w rozsądnej cenie):)

Jeśli jeszcze mielibyście jakieś praktyczne wskazówki to z góry dziękuje Wam:-)

Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
#2 PostWysłany: 06 Sie 2012 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
Podbijam, też planuje wybrać się na korfu, chętnie poczytam, Generalnie chciałam się wybrać w rejon Paleokrastitsa, ktoś tam był moze?
Wiem ze mozna tam dojechac komunikacja miejska, czy rzeczywiscie mozna polegac na autobusach na korfu?
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Sie 2012 21:19 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Karolina123 napisał(a):
Wiem ze mozna tam dojechac komunikacja miejska, czy rzeczywiscie mozna polegac na autobusach na korfu?


Ja lecę 14.08.Z Korfu miasto jadę autobusem do Sidari.Również jestem ciekaw czy autobusy trzymają się godzin rozkładu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Cze 2013 12:32 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 81
Wczoraj wróciłem z tygodniowego wypadu na Korfu. Podam kilka informacji, może będą dla kogoś przydatne, szczególnie, że Tui ma fajne ceny.

Samolot. Cena 397, wylot WAW (Enter) powrót KTW (Small Planet). Minusem był powrót do Katowic, wydostanie się z tego lotniska bez własnego samochodu to jedna wielka porażka. Od początku wiedziałem, że to będzie najsłabszy punkt wyjazdu. Skorzystałem z opcji autobusu z przesiadką w Kamieniu (tanio i sprawnie).
Koszt 397, może nie powala, ale z Polski, z bagażem rejestrowanym i zakup w niedzielę wylot we wtorek :). Jedna uwaga planowałem kupować wylot i powrót do KTW, ale było dostępne tylko jedno miejsce. Ponieważ na obu lotach było dużo wolnych miejsc nie wierzę, że na lot z Katowic mieli 100% minus jedno miejsce obłożenia. Bilet kupiłem w biurze TUI na mieście, gdzie Pani sama zaproponowała różne miasta na wylot i powrót, a konsultantka na infolinii nawet nie wspomniała o takiej możliwości (czy Tui nie ma targetów sprzedażowych?).
Samoloty - może miałem szczęście ale nie mam nic do zarzucenia. Przy powrocie była drobna korekta godziny wylotu o czym dowiedziałem się wchodząc na stronę TUI dzień przed wylotem. Zaskoczenie to ceny papierosów i alkoholu na pokładzie. Nie palę ale 66PLN za pakiet LM to chyba bardzo tanio.

Odległość od lotniska to centrum Kerkyry to 2,5 km. Spokojnie można przejść w 30 minut.

Hotel. Hotel Eliana, Dassia, dwójka B&B. Znaleziony na hotels4you.com za 99 Funtów. Oceny na booking rewelacyjne ale trochę przesadzone w stosunku do śniadań. Hotel jest usytuowany około 200 metrów od głównej drogi, dość strome podejście. Cisza, czysto, basen!!!, śniadania nie powalały, kawa okropna. Ja jednak byłem zadowolony. Uwaga-jedynie hotels4you dokładnie lokalizuje hotel na mapie.

Korfu. Ogólnie lekkie rozczarowanie jedzeniem. Cena/jakość masakra. Początek czerwca, a knajpy świeciły pustkami i to już sugeruje, żeby nie zamawiać jedzenia. Po raz kolejny zasada "idż tam gdzie są ludzie" i "tam gdzie jest krótkie menu" się sprawdziła.
Ceny to 8-12E za dużą porcję mięsa i frytek, piwo 3E. Opłaca się brać porcje dla dwóch osób (W Ipsos w grill barze taka wielka porcja mix mięs kosztowała 14E).

Komunikacja publiczna na wyspie jest kiepska, rozkłady na stronie internetowej są nieaktualne, a na przystankach są godziny odjazdów tylko z przystanków startowych (autobusy są w miarę punktualne w stosunku do prawidłowego rozkładu). Ceny przejazdu na trasie Kerkyra(Corfu)-Dassia 1,5E (blue bus) bilet kupiony w autobusie 0,50E droższy, ceny "green busów" jadących w dalsze rejony są wyższe. Jeżeli znajdziecie hotel w miejscach gdzie docierają tylko "green busy" to przy zwiedzaniu wyspy wkalkulujcie sobie konieczność powrotu do Kerkyry i przesiadkę.
Kupując bilet w automacie, jak będzie działać :) przygotujcie monety lub maksymalnie banknot 5 euro.
Jeżeli planujecie zwiedzić całą wyspę warto zastanowić się na samochodem, jak sprawdzałem przed wyjazdem to cena Pandy była 99E za tydzień bez ekstra ubezpieczenia. Przy dwóch, a już na pewno trzech osobach wynajem będzie opłacalny. Dokładnie nie sprawdzałem, ale jeżeli są dostępne samochody na ON to brać. Cena ON to około 1,4 E, a benzyny 1,8-1,9E.

Wyspa warta odwiedzenia. Nie zarażać się ogólnym bałaganem, widokiem kelnerki sprzątającej stoliki paląc jednocześnie papierosa. Bezcenne będzie zobaczyć policjantów którzy parkują radiowozem prawie na wyjeździe z bocznej ulicy i siadający do obiadu z dwoma piwkami :). Nie odważyłem się robić zdjęcia bo siedzieli przy stoliku obok :lol: .
Polecam wino ze sklepów "tradicional food" z minimalnym asortymentem, najlepiej w butelkach plastykowych, najtańsze, ja kupowałem 1 litr za 1,9E. Do tego prawdziwa feta i mamy tydzień lenistwa i odpoczynku od deszczu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 11 Sty 2014 13:51 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 112 829
Może komuś się przyda, na ten sezon, mam jedno zdjęcie odjazdów z Korfu do Agios Gordios ;).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Mar 2014 23:57 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ktoś może polecić jakąś przyjemną bazę wypadową na Korfu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Maj 2014 00:12 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
No to z praktycznych porad mogę dodać: poza sezonem (połowa maja) było moim zdaniem tanio, trochę jak w Hiszpanii. Restauracje - ceny przystępne, poza miastem spokojnie dało się zjeść dania z ryb wraz z karakfą wina za mniej niż 30 euro. Marketów na wyspie sporo, również bardzo polecam lokalne wina z plastikowej butelki - nie zrażać się tym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Maj 2014 05:22 

Tematem dobrego jedzenia, zwłaszcza w Grecji jestem bardzo zainteresowany.
To nie błąd ? Blisko 30 euro za danie z ryb, nawet z karafką wina ?
To chyba drogo. Tyle płaciłem, ale za 4 osoby, na innych wyspach.
Zresztą panuje tam miły zwyczaj, że po jedzonku, każda szanująca się tawerna, dorzuca coś od firmy. Minimum słodki deserek. A na Krecie, dania były po 5-10 euro i dorzucali gratis karafkę czegoś mocniejszego....
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Maj 2014 08:11 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
ciacho_majonez napisał(a):
No to z praktycznych porad mogę dodać: poza sezonem (połowa maja) było moim zdaniem tanio, trochę jak w Hiszpanii. Restauracje - ceny przystępne, poza miastem spokojnie dało się zjeść dania z ryb wraz z karakfą wina za mniej niż 30 euro. Marketów na wyspie sporo, również bardzo polecam lokalne wina z plastikowej butelki - nie zrażać się tym :)



Te 30 euro to chyba za więcej niż 1 osobę, nie? A tak przy okazji - zanosi się może na jakąś relację z podróży? Za niecały miesiąc wybieram się na Korfu (4 dni w Moraitice i 3 dni w Paleokastritsie) i chętnie przeczytałbym jakąś relację last minute:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Maj 2014 08:37 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
30 za dwie osoby w najładniejszej tawernie w okolicy ;)

Cośtam skrobnę, w sumie w okolicach Moraitiki też byliśmy, aczkolwiek wyjazd był typowo relaksacyjny :) Z Mesonggi jest za to sklep (pewnie nie tylko tam), gdzie po zrobieniu zakupów częstowali czymś mocniejszym :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Maj 2014 09:07 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
ceny w tawernach stolicy znacznie wyższe niż poza. Jedzenie też zdecydowanie gorsze. Najlepiej wynajętym samochodem pojechać do mieściny na uboczu i wejść do tawerny gdzie przesiadują Grecy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Maj 2014 20:50 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Wygrzebałem dziś paragon z portfela i już wiem skąd wzięło się 30. Wychodząc zamówiliśmy po prostu jeszcze jedną karafkę :lol: więc jak widać tragedii nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Lip 2014 15:44 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5130
srebrny
hej a na plaze to gdzie sie najlepiej wybrac ? :)
jakie miasto nadaje sie na baze ? :)

no i pytanie z innej beczki - czy ktos z Was probowal sie dostac z Korfu do Albanii ?
ciekawi mnie jak to wyglada zycie po ich stronie :-)
podobno jest prom :)
pozdrawiam

michcioj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Lip 2014 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 288
Loty: 42
Kilometry: 53 654
Jest prom do Albani jednak kosztuje on prawie tyle samo co wycieczka przez biuro podróży.
Z tego co pamiętam wycieczkę do Albani 45 EUR (z wizą) lub 65 EUR (z wizą, wycieczką objazdową i posiłkiem).

Wg mnie lepiej odpuścić i mieć kolejny powód by w przyszłości przyjechać specjalnie do Albani.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Lip 2014 16:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Jaka wiza?

Od maja 2009 r. obywatele RP mogą wjeżdżać do Albanii na podstawie dowodów osobistych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Lip 2014 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
Nie ma zadnych wiz , wjechalem do Albanii bez problemu jedynie wymagano zielona karte

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Lip 2014 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Paź 2013
Posty: 288
Loty: 42
Kilometry: 53 654
Wybacz.

Może dostałem info dla Rosjan :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Paź 2014 21:57 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
no to dziś zakupiłem przez easyjeta bilety na Korfu ( czerwiec/lipiec)
na 11 dni - jakieś wskazówki co można przez tyle czasu robić poza leżeniem na plaży? :)
Gorąca prośba o Wasze "must see" i najładniejsze, piaszczyste plaże :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Paź 2014 22:07 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Proszę :) korfu-perla-morza-jonskiego,209,49115&p=417045&hilit=per%C5%82a+morza+jo%C5%84skiego#p417045
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Paź 2014 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
klimas napisał(a):
no to dziś zakupiłem przez easyjeta bilety na Korfu ( czerwiec/lipiec)
na 11 dni - jakieś wskazówki co można przez tyle czasu robić poza leżeniem na plaży? :)
Gorąca prośba o Wasze "must see" i najładniejsze, piaszczyste plaże :)


Niedawno właśnie wróciłam. Myślę że wrzucę relację niedługo, ale mogę napisać tak na szybko kilka rzeczy. Najładniejsze plaże nie są piaszczyste tylko kamieniste albo wręcz skaliste. Mnie najbardziej podobała się plaża na małym półwyspie koło miasteczka Kassiopi (skalista). Fajne też są plaże w zatoczkach w okolicach Paleokastritsy. Piaszczyste są na zachodnim wybrzeżu, na przykład Glyfada albo dzikie plaże koło jeziora Korission.
Miejsca, które najbardziej mi się podobały poza plażami to Angelokastro - ruiny zamku z pięknymi widokami wokół i klify Peroulades.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 175 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group