Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ateny i okolice
#1 PostWysłany: 06 Lis 2016 13:57 

Rejestracja: 06 Lis 2016
Posty: 3
Cześć.
Z dziewczyną wybieramy się w dniach 13-19.11 do Aten. Chcemy wycisnąć z tego maxa więc zwracam się do was o pomoc. 13-15 spędzimy w Atenach. Zostaje 16- 18. Na pewno chcielibyśmy zobaczyć Delfy i Termopile w jeden dzień. Korynt i kanał, Mykeny, Epidavros oraz Napflio. No i choćby chwilę nad jeziorkiem Vouliagmeni lub innym ciepłym ;) Stąd proszę was o radę jak to ogarnąć. Czy może coś odpuścić bo nie warto.
Z góry dzięki!


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Lis 2016 17:23, edytowano w sumie 1 raz
Literówka. Witamy na forum i prosimy o cierpliwość i pokorę. Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Ateny i ololice
#2 PostWysłany: 06 Lis 2016 14:10 

To prawie tak jak urlop Japończyka odwiedzającego Warszawę. Tego samego dnia myśli ,że zobaczy Zakopane ,Kraków i Gdańsk.
Termopile sobie odpuść stanowczo, bo tam oprócz pomnika nic nie ma. Do Delf możesz pojechać ,ale komunikacją grecką zajmie ci to cały dzień ,a jak bedziesz jechał nic nie pozawiedzasz tam.
Korynt,teatr Epidravos i same Nafplio możesz obrócić jednego dnia najpierw jadąc pociągiem do Koryntu ,potem autobusem do Epidravos ,z tamtąd do Nafplio i powrót wieczorem do Aten też autobusem.
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
93mati uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny i ololice
#3 PostWysłany: 06 Lis 2016 14:27 

Rejestracja: 06 Lis 2016
Posty: 3
Po pierwsze napisałem co chcielibyśmy zobaczyć, a po to się tutaj pytam żeby odrzucić opcje nierealne. Więc złośliwość słabo Ci wyszły. Po drugie dziękuję za radę i czekam na kolejne od innych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny i ololice
#4 PostWysłany: 06 Lis 2016 14:32 

@ andrzejdz
I po co Ci to było ?
Naprawdę lepiej nie odpowiadać świeżo zarejestrowanym. Najwyżej na jakieś odszczeknięcie sobie zasłużysz.
2 dni temu miałem to samo...


Nawet tytułu mu się nie chciało poprawnie napisać, tylko jakieś "ololice"


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 06 Lis 2016 14:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny i ololice
#5 PostWysłany: 06 Lis 2016 14:40 

Tak się Jacek zastanawiałem z tą złośliwością ze swojej strony. Jednak masz rację i niech inni dają na "tacy " swoje rady jak przejechac 500-600 km za dnia w listopadzie i pozwiedzać na miejscu.
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ateny i ololice
#6 PostWysłany: 06 Lis 2016 14:50 

Rejestracja: 06 Lis 2016
Posty: 3
No musisz przyznać, że z Aten do Delf jest trochę mniej kilometrów niż w trójkącie Zakopane - Kraków - Gdańsk ;) No i inna skala zabytków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny i okolice
#7 PostWysłany: 06 Sie 2018 18:30 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 4
Witam, mam pytanie do bardziej zorientowanych w kwestii podróży autobusami KTEL Attikis.

Interesuje mnie przejazd z Nea Makri do Aten. Według rozpiski z ich strony (link) jest sporo przystanków po drodze. Mnie najbardziej interesuje przystanek "AMERICAN BASE" w Nea Makri, gdzie chciałbym wsiąść do autobusu. Jaki jest zwyczaj w Grecji? Kierowca autobusu widząc ludzi na przystanku sam się zatrzyma, czy trzeba jakoś machać albo jakoś inaczej wyrażać chęć podróży?

Jak jest z kupnem biletów? Można bezproblemowo u kierowcy? Wydają resztę, czy trzeba mieć odliczone? Bo w Nea Makri kasy żadnej chyba nie mają. A w samych Atenach na przystanku "PEDION AREOS"? Chyba kasa jest. Lepiej tam kupić w kasie, czy od razu w autobusie u kierowcy można?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sie 2018 09:33 

Rejestracja: 07 Sie 2018
Posty: 2
A jak wygląda sprawa autobusów/tramwajów itd. dnia 15 sierpnia?
Wyczytałem, że to jedno z największych świąt w Grecji, a zaplanowałem sobie na ten dzień zmianę lokalizacji z Aten (centrum) do Vouliagmeni.
Da się tam tego dnia dotrzeć bez problemu komunikacją publiczną/prywatną czy będzie trzeba korzystać z taxi/uber?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ateny i okolice
#9 PostWysłany: 07 Sie 2018 09:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Tak samo jak w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group