Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Armenia - noclegi
#1 PostWysłany: 28 Sie 2012 17:23 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 92
Polecam nocleg w Erywaniu ( Grammy Hostel, 7 Heratsu Street, Yerevan, Armenia). Za cenę noclegu w hostelu warunki były hotelowe, czysto, wygodnie, ciepła woda. Nie było problemu z zameldowaniem z samego rana (bez dodatkowej opłaty). Obfite ormiańskie śniadania, ale kolację też podają jak ktoś głodny za free. Miły właściciel, włada angielskim (panie obsługujące również bardzo miłe, ale znają oprócz swojego języka tylko rosyjski). Właściciel kiedyś przyniósł typowo ormiańskie BBQ, także jedliśmy, piliśmy i miło wspominamy tamtejszy pobyt. Zdecydowanie gdybym miał wybierać pomiędzy innymi hostelami, gdzie warunki są takie jakich można się spodziewać w tamtym rejonie to wybrałbym ponownie ten hostel gdzie spotkaliśmy się z prawdziwą ormiańską gościnnością. W razie czego mogę podać więcej szczegółów jeśli ktoś cokolwiek na temat tego miejsca czy Erywania chciałby wiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Armenia
#2 PostWysłany: 16 Wrz 2012 16:01 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Podłączając się pod temat, chciałabym polecić hostel Envoy w Erewaniu. Podobnie jak w poprzednim poście, warunki bardzo dobre, czysto, miła obsługa, śniadanie wliczone w cenę. Cena dormitorium to chyba 7tysAMD ale my się targowaliśmy i bez problemu obniżono nam cenę. Ponadto bezpłatny dostęp do komputera i internetu. W czystym sumieniem polecam.

http://www.envoyhostel.am


Ostatnio edytowany przez Roku, 19 Paź 2015 14:01, edytowano w sumie 1 raz
łączenie postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia
#3 PostWysłany: 16 Wrz 2012 17:26 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
to ja korzystając z okazji polecam nocleg w hostelu Center na ulicy Vardanants 4 (5 minut spacerem od placu Republiki, przedłużenie ulicy Puszkina)
dwójka za 15000 AMD, nocleg w dormie za 5500AMD (6 osobowym) - bardzo czysto, świetna atmosfera, niesamowicie mili właściciele. Hostel to właściwie prywatne mieszkanie na 4 piętrze, całkowicie odnowione i udostępnione turystom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia
#4 PostWysłany: 13 Kwi 2014 22:00 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 32
Lokersan, pamiętasz ceny?
_________________
--
Do what you can, with what you have, where you are.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia
#5 PostWysłany: 28 Kwi 2014 15:54 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 94
Loty: 58
Kilometry: 82 939
Też polecam hostel Center. Blisko centrum, czysto, tanio, klimatyzacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia
#6 PostWysłany: 19 Cze 2014 20:34 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 32
One Way Hostel http://www.onewaytour.am/en/hostel 50 metrów od Center Hostel :)

Cena za łóżko w 6 osobowym - 3 700 AMD.
Cena za łóżko w 4 osobowym - 4 400 AMD.
Cena z pokój 2 osobowy - 13 000 AMD
Cena z pokój 3 osobowy - 17 000 AMD
W sezonie ceny wyższe.
Śniadanie (dwie "bułki" z mięsem po 150 AMD/szt na dworcu + kawa/herbata) w cenie.
Do tego: Wi-Fi, towels, bedding, washing machine, ironing facilities, hairdryer and dryer. Bez klimy, ale chłodno było.
Dziewczyny mówią trochę po angielsku , jedna z nich mówi też trochę po polsku, była u nas na Erasmusie czy czymś tam.
_________________
--
Do what you can, with what you have, where you are.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia
#7 PostWysłany: 14 Lut 2015 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Z całego serca polecam Cascade Hostel (przy samych Kaskadach). Za pokój 2 osobowy + śniadania zapłaciliśmy ~45000 AMD (360 PLN) za 6 nocy.
Hostel ma 2 pokoje prywatne oraz 1 wieloosobowy, kuchnie, lodówkę, mikrofale i pralkę (pranie za free), WC oraz łazienkę + WC.
Plusem tego jest bardzo pomocna obsługa, która wytłumaczy jak dojechać w jakieś miejsce przy użyciu marszutek.

http://www.booking.com/hotel/am/cascade-hostel.pl.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - noclegi
#8 PostWysłany: 02 Lip 2015 12:55 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Mogę polecić Grand Hostel Yerevan. Blisko centrum, 10-15 minut spacerkiem od Placu Republiki, a jednocześnie w cichej dzielnicy - idealnie jeśli chcemy po prostu się wyspać bez miejskiego hałasu. Jest prosto i czysto, na miejscu oczywiście WiFi, ale także mały basen i sauna do dyspozycji gości.

https://www.google.com/maps/place/Grand ... 530722,15z
Taksówką z Central Bus Station ok. 700-800 AMD (jeśli są korki, jedzie się nawet 15 min).

Nocleg na sali 8-osobowej - 3000 AMD (4000 AMD ze śniadaniem, nie wiem niestety czy jest warte ceny).
Do każdego łóżka przynależy zamykany box (uwaga: nie wszystkie zamki dobrze działają, trzeba sprawdzać).
Spałem tam dwukrotnie w zeszłym tygodniu, "tranzytowo" w drodze z i do Gruzji.

W hostelu pracuje dwóch chłopaków z bardzo dobrym angielskim, chętnie doradzają co warto zobaczyć i gdzie dobrze zjeść.
Nie robili żadnego problemu, gdy pojawiłem się bez rezerwacji "z ulicy".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - noclegi
#9 PostWysłany: 19 Paź 2015 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
A ja odradzam Central Hostel.
Nie chcę narzekać bo spałem w wielu różnych miejscach i generalnie gdzie śpię mi nie przeszkadza. Jednak gdybym wrócił do miasta wybrałbym inna miejscówkę.
Co do Central Hostel moje spostrzeżenia:
- lokalizacja super;
- nie jest to jednak hostel tylko prywatne mieszkanie na czwartym piętrze w bloku; właścicielka dzieli sie nim z turystami: ona spi w dużym pokoju na kanapie (można tam oglądnąć TV lub skorzystac z kompa) a turysci w dwóch pokojach;
- ja spałem w pokoju czteroosobowym - w pokoju nie ma żadnej szafki - rzeczy trzyma sie na łóżku ewentualnie jednym stole, przy którym usiąść może jedna osoba z jednej strony (reszta zastawiona łóżkiem, jest w pokoju tylko 1 krzesło), ewentualnie na parapecie;
- śniadanie w cenie to nic specjalnego - codziennie to samo: 1 bułka, 1 pudełko masła, łyżeczka dżemu, 1 plasterek sera, 1 mały jogurt (to wszystko wydzielone na talerzu) - można kilka rzeczy zamówic odpłatnie;
- właścicielka - miła starsza Pani; doradzi jak i gdzie dojechać;
- z łazienki woda wyciekała na pokój (na co właścicielka narzekała) - tak jednak musiało być bo nikt bez klapek tam nie wejdzie, a klapek w co wytrzeć nie było (generalnie w łazience nic nie było), więc oprócz wyciekającej wody w mokrych klapkach wszyscy wychodzili do pokojów - efektem czego była kałuża :)
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - noclegi
#10 PostWysłany: 19 Paź 2015 13:58 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 103
Jeśli chodzi o mnie to polecam DOWN TOWN Hostel. Cena za DWA NOCLEGI ze śniadaniem za 4-osobowy pokój to 36 000 AMD (wrzesien 2014). Ogólnie miejsce ok i dostęp do kuchni też spoko. My ten nocleg wybralilismy w połowie naszych wojaży po Zakaukaziu dlatego, że była tam pralka w cenie ;) Przed hostelem są sznurki na pranie, wiec było jak znalazł. My troche prania robilismy wieczorem i przez noc wyschło a reszta rano. Nic nam nie zgineło. Jak wiadomo każdy ma jakieś priorytety ;) Można z niej było korzystać w wyznaczonych godzinach porannych i wieczornych.
Ponadto w hostelu można sobie załatwić Pana który wozi po Armenii. My sie dogadaliśmy i wyszło nam bardzo fajnie i duzo więcej zobaczylismy niz jak byśmy mieli jeździć Marszrutka. Powiedzielismy co chcemy oglądac i Pan nas wozil z miejsca na miejsce cały dzień.
Sniadanie średnio smaczne, ale można się było troche najeść. Była tez herbata i kawa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - noclegi
#11 PostWysłany: 29 Sty 2016 17:20 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Gdyby ktoś był zainteresowany trekingiem na Aragac to schronisko nad jeziorem Kari https://www.google.pl/maps/place/40%C2% ... !1s0x0:0x0 kosztowało w lipcu 2015 roku 3500 AMD. Posiłki w restauracji w raczej normalnych cenach.


Przy klasztorze w Haghpat można znaleźć bardzo sympatyczną kwaterę u bardzo miłych gospodarzy. Cena ze śniadaniem 2500AMD. Dla niektórych minusem może być konieczność napalenia sobie drewnem w kotle aby podgrzać wodę w prysznicu:)
https://www.google.pl/maps/place/41%C2% ... !1s0x0:0x0
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - noclegi
#12 PostWysłany: 14 Lip 2016 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
To ja dorzucę nową miejscówkę w Erywaniu, na północ od centrum - otwarta maj/czerwiec 2016.
„Your hostel”, na przeciwko Uniwersytetu Medycznego (ulica Koriuna, idąc ulicą Abowiana z centrum trzeba skręcić w prawo - patrz mapka). Hostel/mieszkanie na poddaszu kamienicy – i to jego jedyna wada, latem może się robić momentami dość gorąco. Mili właściciele mieszkają piętro niżej, zaś mieszkanie jest świeżo zrobione, czyste, świetnie wyposażone – pralka, toster, suszarka, czajnik elektryczny, ekspres do kawy – wszystko do dyspozycji gości. Cena wstępna to 10 000 AMD za dwójkę i 4 000 AMD/os/noc w pokoju 6 osobowym - śniadanie w cenie (kawa/herbata i albo tosty z dżemem, albo jogurty, albo jajka na twardo + owoce, różnorodność na plus!). Ostatecznie utargowane za 2 os w dwójce i 2 os w pokoju wieloosobowym (na szczęście tylko jedna dodatkowa osoba była w tym pokoju) na 3 noce – 45 000 AMD.

Załączniki:
erywan.jpg
erywan.jpg [ 98.43 KiB | Obejrzany 4087 razy ]
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek89 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Armenia - noclegi
#13 PostWysłany: 14 Lip 2016 11:29 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
HEJK!

A właściciele tego przybytku to nie Artur i Jana? Kiedyś tam byłem, też na poddaszu, też 4000 AMD i widok z balkonu, tyle, że nazwyało się to Penthouse Hostel, a właśnie widzę, że teraz ich strony nie ma albo wyświetla sie po japońsku.:) Bardzo fajne miejsce, no i super właściciele.

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - noclegi
#14 PostWysłany: 17 Lip 2016 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
Nie, jakoś inaczej się nazywali... Ale to ta sama okolica, kilka metrów dalej był zresztą drugi hostel - ale jak dzwoniliśmy kilka razy domofonem to nikt nie odebrał...
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - noclegi
#15 PostWysłany: 14 Maj 2017 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Polecam w Erywaniu powstały przed rokiem Bridge Hostel. Znajduje się w samym centrum, tuż obok polecanej też na forum restauracji Caucasus Tavern. Wraz z kolegą spędziliśmy w nim trzy noce, korzystając z pokoju ośmioosobowego, w którym jednak byliśmy sami. Są też pokoje dla dwóch osób. Obsługa była bardzo sympatyczna i pomocna, pokoje były duże, a przede wszystkim było bardzo czysto. Płaciliśmy 4500 dram za noc od osoby(niecałe 40zł), a cena zawiera też smaczne, nieduże śniadania na ciepło.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - noclegi
#16 PostWysłany: 22 Wrz 2017 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
I ja również polecam "Your Hostel". Dwuosobowy pokój za 11000 AMD (88 zł), śniadanie w cenie (a w naszym przypadku nawet dwa, bo dość wcześnie się meldowaliśmy). Pokoje nowe, łazienki i kuchnia również :)
Sympatyczna właścicielka, cierpliwie wyjaśniała nam skąd i w jakich kierunkach ruszają marszrutki, w hostelu dostępne mapki Erywania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - noclegi
#17 PostWysłany: 01 Lis 2017 17:40 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 12
Loty: 25
Kilometry: 39 796
Ja polecam ten Hostel https://www.booking.com/hotel/am/out-of-dreams.en-gb.html?aid=356997;label=gog235jc-hotel-XX-am-outNofNdreams-unspec-pl-com-L%3Aen-O%3AwindowsS7-B%3Afirefox-N%3AXX-S%3Abo-U%3AXX-H%3As;sid=41d90a184c11660fe00831ff1399988e;dist=0&sb_price_type=total&type=total&

Po pierwsze w samym centrum po drugie 3000 waluty za dobę od osoby, bardzo dobre warunki jak na hostel no i śniadanie jest w cenie :D

Miłym zaskoczeniem był pracownik recepcji który mówił biegle po Polsku bo studiował nasz język :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - noclegi
#18 PostWysłany: 01 Lis 2017 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
To ja dodam jeszcze Kesabella Touristic House - pensjonat około 1,5 km od lotniska. Najlepszy wybór jeśli lądujecie późno lub wylatujecie wcześnie. Standardowa cena za dwie osoby to 15000 AMD, w tym śniadanie i transfer lotniskowy.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Armenia - noclegi
#19 PostWysłany: 13 Maj 2018 20:29 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Odradzam hotel Sevano w mieście Sewan. Właściciel nie akceptuje rezerwacji internetowych i próbuje wyłudzać większe pieniądze za nocleg.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - noclegi
#20 PostWysłany: 10 Lip 2018 10:13 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Haha, właśnie zarezerwowałem tam nocleg. Dzięki za info:).
Zgłaszałeś ten problem do booking.com czy olałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group