Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Maj 2015 14:55 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Witam. Bylem w Gruzji na 3 dni i niewiele widzialem a teraz bede nieco dłuzej bo az 16dni ;)
Zamierzam zwiedzic 2 kraje: Armenie i Gruzje.
Oto moj plan podrozy:

Armenia (4 dni)

Yerevan - 1dz
Yerevan - Garni + Gerghard - 1dz
Yerevan - Amberd + Byurakan - 1dz
Yerevan - Echmiadzin - 1dz
----------------------------------------
Gruzja (11 dni)

Tbilisi
Mccheta
Davit Gareji Monasteri
Gori - jak dojechac?
Vardzia - jak dojechac?
Jvari/Dzwari - jaka marshrutka?
-Batumi + Gonio + Sarpi + Ogrod Botaniczny + Delfinarium
-Kutaisi + Jaskinia Prom + Motsameta + Gelati + Satapila

Prosze o wskazówki ile co i jak mi to zajmie.
Laduje w Tbilisi i juz pierwszego dnia zamierzam jechac do Armenii a potem objechac Gruzje.

Pozdrawiam.
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 26 Maj 2015 15:07 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Spokojnie zdążysz wiele innych miejsc jeszcze w okolicach Erywania odwiedzić. Eczmiadzyn na pewno warto połączyć z Khor Virap, a nawet wybrać się jeszcze do Areni i Noravank. Wszędzie jest w miarę blisko. Możesz też i o Sevaniu pomyśleć, ale najlepiej decydować na bieżąco jak już będziesz w Erywaniu:)
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Maj 2015 15:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
W Armenii jeszcze nie byłem ale ja wizytę w tym kraju planowałbym od zobaczenia Khor Virap i jeziora Sewan.
Co do Gruzji to napisz gdzie już byłeś i co widziałeś, będzie łatwiej doradzić w planowaniu trasy. Możesz przejrzeć też moją relację która jest w stopce, jest tam np. opisany dojazd z Tbilisi do Wardzi przez Achalciche czy z Mcchety do Dzwari.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Maj 2015 15:26 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Arnoldx19 napisał(a):
Spokojnie zdążysz wiele innych miejsc jeszcze w okolicach Erywania odwiedzić. Eczmiadzyn na pewno warto połączyć z Khor Virap, a nawet wybrać się jeszcze do Areni i Noravank. Wszędzie jest w miarę blisko. Możesz też i o Sevaniu pomyśleć, ale najlepiej decydować na bieżąco jak już będziesz w Erywaniu:)

Wszystko ladnie, pieknie tylko, ze ... z tego co sie orientuje to pociag z Tbilisi do Erewania (chyba) odchodzi o 19. Mam wiec 14h czekania w miescie :) Nie wiem czy jest jakis wczesniejszy. A chcialbym juz rano do Erewania wyruszyc ok.10 (pociagiem, nie busem).

Dzieki za pomoc

-- 26 Maj 2015 15:30 --

klapio napisał(a):
W Armenii jeszcze nie byłem ale ja wizytę w tym kraju planowałbym od zobaczenia Khor Virap i jeziora Sewan.
Co do Gruzji to napisz gdzie już byłeś i co widziałeś, będzie łatwiej doradzić w planowaniu trasy. Możesz przejrzeć też moją relację która jest w stopce, jest tam np. opisany dojazd z Tbilisi do Wardzi przez Achalciche czy z Mcchety do Dzwari.

W Gruzji to byłem w Kutaisi i Jaskini Prom. oraz Batumi. Ale w Batumi niewiele widzialem a jaskinia jest na tyle ladna, ze chce ja raz jeszcze zwiedzic i poplynac lodeczka :)
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Maj 2015 15:52 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
pociąg jeździ raz dziennie, zawsze na noc, na zmianę - jednego dnia do Erywania, a następnego powrót.
W sumie to warto raz przejechać się busem albo dzieloną taksówką - 2 razy szybciej, a widoki po Ormiańskiej stronie są naprawdę ładne - jedzie się przez góry, mija jezioro Sevan albo najwyższy szczyt Armenii - Aragats, w zależności, którą trasę wybierze kierowca.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Maj 2015 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 137
Loty: 49
Kilometry: 99 772
mathew77 napisał(a):
Gori - jak dojechac?


Do Gori dojedziesz marszrutą z dworca Didube w Tbilisi. 5 lari za osobę.
Jak lubisz atrakcje przyrodnicze to polecam w okolicach Kutaisi Okatse Canyon i wodospady Kinchkha
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Paź 2015 21:52 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 132
Loty: 29
Kilometry: 41 921
Ja niebawem jadę do tych krajów. Trasa na 8 dni: Kutaisi - Tbilisi - Erywań (może poprzedzony jeziorem Sevan) - Giumri - Batumi - Kutaisi. Robił ktoś z Was granicę armeńsko - gruzińską Bavra - Zhdanovakani?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Paź 2015 16:44 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Arnoldx19 napisał(a):
Eczmiadzyn na pewno warto połączyć z Khor Virap, a nawet wybrać się jeszcze do Areni i Noravank.

Może to ja jestem jakiś dziwny, ale Eczmiadzyn specjalnego wrażenia na mnie nie zrobił.
Natomiast Areni i Noravank bardzo polecam, a jeśli macie czas to warto jechać dalej i dotrzeć do Tateva.

Co do transportu - nie zdecydowałem się na pociąg, choć pomysł brzmiał super.
Jednak co z tego, że jedzie widokową trasą skoro pokonujemy ją w nocy (zastanawiałem się nad Erywań-Tbilisi).
Marszrutka jest również szybsza (ok. 6h) i tańsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group