Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Armenia - covid
#1 PostWysłany: 22 Lip 2020 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Czy Armenia przyjmuje turystów do siebie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#2 PostWysłany: 22 Lip 2020 22:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#3 PostWysłany: 22 Lip 2020 22:43 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Miałem mieć lot z Berlina do Erywania 4-8 sierpien. Wczoraj oficjalny mail o odwołaniu lotów. Siatka ryanaira wycieta z Berlina do 18 sierpnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#4 PostWysłany: 22 Lip 2020 22:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
A wystarczyło pogooglować...

https://www.gov.am/en/covid-travel-restrictions/
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#5 PostWysłany: 23 Lip 2020 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
W Armenii niestety jest sporo zachorowań przez "tranzytowców" z Iranu, niby ograniczyli ruch ale jakoś specjalnie sobie z tym nie radzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#6 PostWysłany: 11 Wrz 2020 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Armenia zamknie granice do stycznia

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa granice Armenii będą zamknięte do stycznia. Odpowiednią decyzję podjął dziś rząd tego kraju.

Ogólna kwarantanna zostaje wprowadzona w całej Armenii od dziś do 11 stycznia 2021 r.

Zgodnie z decyzją rządu, zakaz wjazdu do Armenii obywateli innych krajów przez granicę lądową pozostaje. Wyjątki będą stanowić członkowie rodzin obywateli Armenii i osoby uprawnione do pobytu, dyplomaci, kierowcy ciężarówek, maszyniści kolejowi, bliscy krewni zmarłego przybywający na pogrzeb.

W okresie kwarantanny zgromadzenie więcej niż 60 osób będzie zabronione. Ograniczenie dotyczy również imprez noworocznych. W zamkniętych pomieszczeniach noszenie masek staje się obowiązkowe.

W Armenii reżim kwarantanny został ogłoszony w związku z wygaśnięciem stanu wyjątkowego 14 września.

https://report.ge/ru/world/armeniya-zak ... -yanvarya/

zródło: Facebook
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#7 PostWysłany: 23 Wrz 2020 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Lekki update, teraz oficjalnie:

stan wyjątkowy, który ogłoszono w połowie marca nie został przedłużony i oficjalnie zakończył się 12 września.

Co to oznacza dla nas?
Przede wszystkim, że linie lotnicze mogą już wznowić regularne loty, ponieważ do tej pory były wykonywane jedynie loty czarterowe. Fakt, że na razie Armenia jest u nas na liście z zakazem lotów, jednak zniesienie stanu wyjątkowego zbiegło się z opublikowaniem nowego rozporządzenia, więc po cichu liczę na to, że już wkrótce z niej zniknie.

Zasady dotyczące przyjazdu obcokrajowców pozostają niezmienne, czyli należy do Armenii przylecieć, po przylocie obowiązuje nas 14-dniowa kwarantanna lub możemy wykonać test PCR, też musi on być wykonany już po przylocie. Premier Armenii Nikol Paszynian zapowiedział, że już niedługo będzie możliwe wykonanie testu na lotnisku. Jeśli wynik będzie negatywny, jesteśmy zwolnieni z kwarantanny.
I ja wiem, że Kaukaz rządzi się swoimi prawami i wiem, że różnie to może być sprawdzane i egzekwowane, ale wydaje mi się, że dla własnego zdrowia i komfortu psychicznego warto się dostosować do wprowadzonych zasad ?

Do 11 stycznia 2021 roku został wprowadzony tak zwany reżim "kwarantanny", chociaż wydaje mi się, że sanitarny będzie tu lepszym i mniej mylącym określeniem.
Co oznacza ów "reżim sanitarny"?
Przede wszystkim pozwala nadal na egzekwowanie i wymaganie noszenia masek w miejscach publicznych, przestrzegania dystansu społecznego oraz zasad higieny.

Ustawa na mocy której został wprowadzony "reżim sanitarny" upoważnia także odpowiednie władze do reagowania na zmieniającą się sytuację epidemiologiczną, czyli nakładania ogólnokrajowych lub lokalnych blokad, zamykania granic i izolowania osób zakażonych oraz ograniczenia lub zakazania zgromadzeń publicznych.

Sama ustawa powstała po to, żeby nie przedłużać już stanu wyjątkowego, ponieważ sytuacja epidemiologiczna w Armenii stała się dość stabilna i od 600 przypadków dziennie, spadła do około 200, oczywiście wiadomo, każdego dnia jest różnie, ale na ten moment aktywnych przypadków jest mniej niż 3000.

Jedyna rzecz, która się nie zmieniła do tej pory to zamkniecie granic lądowych, mówimy tu o granicach w ilości dwóch z Gruzją i Iranem. Dla niewtajemniczonych, granice z Turcją i Azerbejdżanem, są zamknięte dużo dłużej i podejrzewam, że przetrwają cała tę pandemię. Na chwilę obecną mają pozostać zamknięte, aż do czasu zakończenia "reżimu sanitarnego", czyli 11.01.2021.

Źródło Facebook
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#8 PostWysłany: 25 Sty 2021 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Można wyczytać że teraz jedynym wymogiem jest test po przylocie na lotnisku za 15000 amd . :) Oczywiście zalecana samoizolacja do czasu wyniku. Nie mam niestety jeszcze info czy ktoś to weryfikuje :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#9 PostWysłany: 18 Kwi 2021 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Udało się ustalić że wystarczy mieć PCR ze sobą i to tyle. Żadne samoizolacje albo testy po przylocie nie są wymagane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Armenia - covid
#10 PostWysłany: 07 Maj 2021 06:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Został zniesiony wymóg testu i kwarantanny dla zaszczepionych :)

https://www.facebook.com/25106898836161 ... 09316/?d=n
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#11 PostWysłany: 05 Cze 2021 09:33 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
Czy ktoś po 1/06/2021 jako turysta przekraczał lądową granicę Armenia - Gruzja lub odwrotnie ? Jak sytuacja? Kursuje komunikacja publiczna między krajami?
Na stronie MSZ bez zmian po 01/06/2021.
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#12 PostWysłany: 21 Cze 2021 23:01 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Podłączam się do pytania kolegi. A jak kwestia obostrzeń w tym kraju? Noszenie maseczek w przestrzeni zewnętrznej, jakieś godziny policyjne itp?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ruda_laur lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#13 PostWysłany: 28 Cze 2021 18:29 

Rejestracja: 03 Lis 2013
Posty: 25
Loty: 206
Kilometry: 318 960
Dzisiaj przekraczaliśmy granicę gruzińsko-armeńską od strony Gruzji na trasie Ninotsminda - Giumri (google maps).

Wszystkie poszło bezproblemowo dla osoby zaszczepionej.

tldr;

Mieliśmy ze sobą niezły pakiet dokumentów o zaszczepieniu - certyfikat EU, kartonik z szczepienia, żółtą książeczkę. Po stronie gruzińskiej każda z tych rzeczy była przeglądana ale ciężko powiedzieć co było dla urzędnika mniej, a co bardziej ważne - na pewno wiedział co to są za dokumenty bo na kartoniku szczepienia mam 2 daty dotyczące drugiej dawki(miałem przełożoną dane na jeden dzień wcześniej) i spytał się o to ale sprawa została szybko wyjaśniona. Po stronie armeńskiej na słowo klucz "vakcina" do przeglądania dokumentów zostały wydelegowanie pracujące na miejscu pielęgniarki (czy coś w tym stylu, były w kitlach) i po 5 minutach wróciły bez żadnych pytań. Była możliwość zrobienia na miejscu testu pcr ale nie wiem jaka jest procedura więc powiem tylko, że cena to 15000 AMD. Na granicy ruch znikomy - w ciągu 30 minut dosłownie kilka samochodów (co oczywiście nie zmienia sytuacji dla autostopowiczów - z Gorelovki złapaliśmy w maks 5 min).

Co do sytuacji covidowej to po przejrzeniu ormiańskiego internetu dowiedzieliśmy się, że naród ten jest wyjątkowo sceptyczny wobec ten pandemii (72% jest przeciwko szczepieniom, na dzień dzisiejszy 2% zaszczepionych). Ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości - gdzieś tam jakaś maseczka się pojawia ale to sytuacja jedna na tysiąc (zarówno zewnątrz jak i wewnątrz). Godziny policyjnej nie ma, choć nie mogę poprzeć tej informacji niczym oficjalnym (pytaliśmy się ludzi).

W Armenii będziemy kilka dni. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#14 PostWysłany: 29 Cze 2021 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Brakuje tu informacji o wymogu posiadania zaświadczenia z punktu szczepień:
http://www.gov.pl/web/armenia/informacj ... -w-armenii
Z tego co widzę na stronach rządowych, nie zmieniło się nic pod tym względem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#15 PostWysłany: 09 Lip 2021 00:16 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Serio to zaświadczenie z punktu szczepień jest potrzebne? Jest ktoś kto dostał się do Armenii na podstawie samego certyfikatu UE, że został zaszczepiony dwiema dawkami?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#16 PostWysłany: 09 Lip 2021 10:25 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Dzwoniłem przed chwilą do Ambasady Armenii w Warszawie.
Do wjazdu bez testu uprawnia certyfikat unijny z kodem QR, ale trzeba być 14 dni od podania drugiej dawki.
Brak godziny policyjnej w kraju, maseczki tylko w przestrzeni zamkniętej.
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#17 PostWysłany: 09 Lip 2021 14:35 

Rejestracja: 07 Sie 2014
Posty: 27
Loty: 115
Kilometry: 147 156
tomczas napisał(a):
Dzwoniłem przed chwilą do Ambasady Armenii w Warszawie.
Do wjazdu bez testu uprawnia certyfikat unijny z kodem QR, ale trzeba być 14 dni od podania drugiej dawki.
Brak godziny policyjnej w kraju, maseczki tylko w przestrzeni zamkniętej.


Super informacja ja właśnie zastanawiam się czy wyrabiać żółta książeczkę.

Korzystał ktoś z was z linii Myway? Wg. Gruzińskiego MSZ podczas przejazdu z Armenii do Gruzji nocnym pociągiem musze mieć PCR nie starszy niż 72 h, natomiast drogą lotniczą już nie...i rozważam lot za niecałe 100 dolców Myway tylko nie mogę znaleźć za wiele informacji na ich temat oprócz tego że mają kitajskiego inwestora
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#18 PostWysłany: 09 Lip 2021 14:49 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
tomczas napisał(a):
Serio to zaświadczenie z punktu szczepień jest potrzebne? Jest ktoś kto dostał się do Armenii na podstawie samego certyfikatu UE, że został zaszczepiony dwiema dawkami?


Za 4 godziny mam lot, jutro dam znać ;)
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Armenia - covid
#19 PostWysłany: 13 Lip 2021 11:21 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Żeby być zwolnionym z testu wystarcza pokazanie certyfikatu (Miałem wydrukowany), nic poza tym nie jest wymagane. Certyfikat sprawdzany jest już po kontroli paszportowej i odebraniu bagażu, trwało to 5 sekund.
W Armenii nie ma żadnych ograniczeń covid. Masek nikt nigdzie nie nosi.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Wronaa lubi ten post.
pabloz uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 15 Lip 2021 21:05 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Czy ktoś z Was wjeżdżał do Gruzji ostatnio drogą lądową. Czy od osób zaszczepionych faktycznie wymagają testu PCR?? :/ Przyjechałem z Gruzji do Armenii pociągiem, ale umknął mi ten fakt, że w drodze powrotnej będę musiał zrobić test.
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group