Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Wrz 2022 16:37 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Też tak sądzę, iż dla rasowych wojażerów, Pak mógłby/powinien się stać tym, czy dla bezdusznych mas jest Bergamo, Berlin, czy Amsterdam:) Całe szczęście dla nas, że tak się nie stanie;)!
Ale wracać tam warto choćby tak często jak do czeskiej Pragi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 26 Wrz 2022 16:56 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
ciachu25 napisał(a):
Z Pakiem (terytoria plemienne i z Afganem dodatkowo) zgadzam się całkowicie, byłem 2-3 razy co prawda już prawie 20 lat temu, ale wtedy był to obłęd i totalna egzotyka (ryanair dopiero się budził, było mniej więcej na naszym "wejściu do UE" i egzotyczne podróże - takie jakie dziś uskuteczniamy - wciąż nie były na wyciągnięcie ręki. W dodatku fantastyczny stosunek cenowo-usługowy;) Domyślam się, iż nadal tak jest i że wciąż jest super kolorowo;) Dla mnie osobiście obłęd!


@ciachu25 to wrzuć proszę relację. :)
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Wrz 2022 18:49 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Haha.... relacja z roku 2003 w czasach obecnych, co;)? Dobry żarcik!
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 26 Wrz 2022 21:39 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Dzisiaj koleżanka w robo zapytała, gdzie był mój podróżniczy top to jej powiedziałem Pakistan. Byłem tam 18 lat temu ale ciągle w głowie mi siedzą widoki Karakorum Highway, góry, Lahore, Quetta... i mega ludzie. Oj dla podróżników Pakistan jest sztosem..
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 26 Wrz 2022 21:50 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Wspaniała relacja i fotki. W sumie przekonała mnie, że nie warto mi się tam wybierać póki co
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 26 Wrz 2022 22:50 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
KKL napisał(a):
Oj dla podróżników Pakistan jest sztosem..


Potwierdzam, Pakistan jest mega destynacją, ale niedostępny Afganistan również mnie bardzo ciekawi i mam nadzieję, że się kiedyś otworzy.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Wrz 2022 23:28 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
A co Afgan teraz zamknięty niby? Co chwila jest relacja na EPS. Nawet dziś i z września. Wiza tanio w Peshawarze - kiedyś nawet za 20 USD;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Wrz 2022 09:04 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
czy w Arabii kobiety muszą chodzić zakryte? podejrzewam, że szorty nie są mile widziane, ale czy trzeba mieć zakrytą głowę? czy spódnice/spodnie do kolan są dopuszczalne?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 27 Wrz 2022 10:22 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Jak z jazdą samochodem po Rijadzie? Faktycznie tak strasznie?
Jeździłem po Rio, Ammanie, Dubaju, Tel Avivie etc, wiec wielkiej obawy nie mam, ale kazdy tak mocno odradza...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 27 Wrz 2022 10:23 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Zakryte muszą być. Żadnych kolan ani spódnic. Tam jest rygor absolutny i lepiej żeby Cię policja obyczajowa nie znalazła inaczej ubraną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Wrz 2022 10:59 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Bzdura. Od 2019 r. nie ma już takiego obowiązku. To nie Iran.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 27 Wrz 2022 11:00 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
to ciekawe ;) niedawno w czasie jednej z podróży poznałam saudyjską rodzinkę, którzy nawet zapraszali do siebie i dziewczyna (wiek ok 25-30) mówiła, że nie trzeba nosić juz chusty na głowie. Że nie ma obowiązku, a ona nosi bo lubi ;)
dlatego chętnie się dowiem od @irae lub kogoś kto niedawno był jak to jest w rzeczywistości?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Wrz 2022 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Wiedziała co mówi:

https://www.irishtimes.com/news/world/m ... -1.3433096
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 27 Wrz 2022 13:16 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Turystki bez problemu moga chodzic z odslonietymi glowami. Generalnie miejscowym to nie przeszkadza, tylko raz ktos powiedzial mojej towarzyszce, zeby zalozyla hijab ale inni sie na niego dziwnie popatrzyli. Jedyny raz, gdy musiala zalozyc abaje byl podczas wejscia do meczetu w Medynie.

A jazda po Riadzie i generalnie w Arabii to niezly hardkor.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 27 Wrz 2022 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 214
Loty: 89
Kilometry: 192 466
niebieski
@maxima @ciachu25

obowiązku zakrywania twarzy nie ma, aczkolwiek w czasie pobytu tam na palcach dwóch rąk widziałem kobiety z odkrytą całą twarzą (od 2019 r. nie ma obowiązku, ale co śmieszne to były strajki, że kobiety jednak chcą nosić - przez same kobiety)
zabawne jest też to, że one zakrywają dolną część twarzy czarnymi maseczkami (takimi chirurgicznym jak do COVIDa :P)
bardzo dużo kobiet nosiło pełne zakrycie, że widzialne były tylko oczy i co śmieszne jak syn nagrywał na GoPro to one się dodatkowo zakrywały - jakby po kawałku oczu ktoś miałby je zidentyfikować :DD

Co do turystek to jest duża tolerancja, ale chyba jednak bez odkrytych nóg i specjalnie odkrytych ramion, warto oszczędzić lokalnych mężczyzn bo jeszcze zawału dostaną jak za dużo kobiety zobaczą :P

@olekskw
spokojnie można jeździć, tylko trzeba brać poprawkę na ich nieprzewidywalność (albo w sumie po pewnym czasie przewidywalność) zawsze, ale to zawsze się wpier....ją (bo inaczej tego nazwać nie można),
po jakimś czasie robiłem to samo i było spoko :) Jeśli np. jedziesz autostradą i z tyłu ktoś dojeżdza i jedzie szybciej to oni nie hamują tylko np. wyprzedzają poboczem (jeśli jest) :)


@malawita
Afganistan jest otwarty, byłem w ambasadzie i chcieli nawet mi wydać wizę, myślę że w ciągu paru godzin bym dostał (rozmawiałem z szefem ds wiz właśnie), ale finalnie obawy o bezpieczeństwo (wjeżdzałbym tam na własną rękę bez żadnej osoby wewnątrz) zwyciężyły i odpuściliśmy

@KKL

coś czuję, że muszę zacząć pisać relację z Pakistanu ! :)
_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 27 Wrz 2022 17:40 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
irae napisał(a):
@malawita
Afganistan jest otwarty, byłem w ambasadzie i chcieli nawet mi wydać wizę, myślę że w ciągu paru godzin bym dostał (rozmawiałem z szefem ds wiz właśnie), ale finalnie obawy o bezpieczeństwo (wjeżdzałbym tam na własną rękę bez żadnej osoby wewnątrz) zwyciężyły i odpuściliśmy



A ja liczyłam na ciekawą relację z Afganu. :D
Jednak lepiej być rozsądnym, chyba tylko szaleńcy albo mega odważni tam teraz jeżdżą.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Wrz 2022 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 214
Loty: 89
Kilometry: 192 466
niebieski
@malawita

trochę tak, a trochę kwestia żeby zorganizować sobie kogoś wewnątrz, zaniedbałem ten temat i wolałem odpuścić ;)
_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 30 Wrz 2022 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 214
Loty: 89
Kilometry: 192 466
niebieski
Odcinek 3, już z Arabii 8-)

_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 04 Paź 2022 13:51 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
klapio napisał(a):
irae napisał(a):
Późnym wieczorem zbliżyliśmy się do Mekki. Na autostradzie zaczęły pojawiać się tablice informujące, że jako niemuzułmanie mamy zjechać na wskazany pas, który ominie to miasto i poprowadzi nas do Dżeddy. Przez chwilę nawet zwątpiłem i już miałem zjechać, ale wewnętrzny głos kazał w postaci syna kazał jednak jechać spowrotem. W końcu dojechaliśmy do checkpointa. Dwóch policjantów z daleka wyniuchało, że coś z nami nie tak. Zaczęli dopytywać jakiej jesteśmy wiary, więc z rozbrajającą szczerością powiedziałem że chrześcijanie. Policjant, aż się cofnął o pół kroku zszokowany i poinformował nas, że musimy zawrócić.

Tak się zastanawiam czy oni mają jakąś możliwość żeby to zweryfikować? Bo przecież do Mekki pewnie sporo białych Europejczyków podróżuje zgodnie z zasadą islamu o konieczności pielgrzymki a z tego co pamiętam, to przyjęcie islamu sprowadza się w zasadzie do wypowiedzenia jednej formułki?



to troszkę nie tak, z tego co wiem, to udając się na pielgrzymkę prosisz po prostu o inny typ wizy niż turystyczna. Ale tą pielgrzymkową wizę dostaniesz tylko z pismem od swojej gminy muzułmańskiej, że jesteś jej członkiem... nie wystarczy powiedzieć "la ilaha illa lah" 3x :-) NA fb jakis czas temu pojawila sie relacja 2 polaków, parki koło pięćdziesiątki którzy dotarli pod Kabę, ale oni zalozyli stroje typowo arabskie.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 04 Paź 2022 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 214
Loty: 89
Kilometry: 192 466
niebieski
Mekka, w końcu :)
Kawał fajnego odcinka, chociaż wiem że nie jestem obiektywny :P
Zapraszam !

_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group