Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: aplikacja GRAB
#1 PostWysłany: 23 Lut 2018 15:10 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 9
Witam,
widziałem na forum kilku użytkowników polecało korzystanie z Grab w Bangkoku, problem polega na tym, że pobrałem apke i nie przychodzi mi kod potwierdzający rejestracje. Czy muszę zarejestrować się jak będę już w Bangkoku na tajskiej karcie? Rozumiem, że mogę kupić karte (do telefonu) na lotnisku, włożyć do telefonu i aktywować konto w Grab, da radę podpiąć każdą kartę bankową, tj. w PLN na polskim koncie czy EUR na koncie walutowym? Rozumiem, że sama aplikacja działa na podobnej zasadzie co Uber?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#2 PostWysłany: 23 Lut 2018 15:48 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 67
cześć
1) mi przy próbie weryfikacji będąc jeszcze w PL nie wchodził kod i rejestracja się nie przeprocesowywała
2) będąc na Filipinach zrobiłem jeszcze raz i było juz ok, wszystko bezproblemowo > karta kredytowa polska (w złotówkach polskich), number filipiński
3) aplikacja działała na Filipinach, Wietnamie i w Tajlandii na karcie kredytowej polskiej - zmieniałem tylko karty telefonowe
4) działa jak uber, możesz wynająć też motorek lub zrobić przejazd łączony z innymi osobami (ale nie wiem czy jest to specyficzne dla Graaba czy jest też w Uberze - nie jestem zorientowany)
5) generalnie - WSZYSTKO BEZPROBLEMOWO
Góra
 Profil Relacje PM off
smykk23 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#3 PostWysłany: 06 Mar 2018 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Porównywał ktoś ceny przez GRAB vs. Taxi na meter w Bangkoku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#4 PostWysłany: 03 Cze 2018 12:58 

Rejestracja: 13 Paź 2013
Posty: 35
Loty: 113
Kilometry: 218 622
My będąc w Bangkoku zamówiliśmy Grab taxi i podjechała taksówka Taxi Meter. Podczas podróży normalnie naliczał taksometr a na końcu po prostu doliczył 20 THB, więc wyszło nas ciut drożej Grab taxi. Natomiast jest jedno "ALE", mieszkaliśmy przy Khao San i niestety taksówkarze słysząc adres w ogóle nie chcieli jechać na taksometrze, tylko rzucali dużo wyższymi kwotami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#5 PostWysłany: 13 Lip 2018 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Ja obecnie mogłem zarejestrować się w Grab, sms z potwierdzeniem przyszedł na polski numer, ale co z tego jak w Tajlandii nie będę korzystał ze swojego numeru ;) W samej apce info że niewiele zdziałam bo ten region nie jest obsługiwany.

Mam pytanie do osób które używały grab car/taxi, bo sam przygotowuję się do wyjazdu i zbieram informacje, czy we wczesnych godzinach porannych (około 6) w okolicach Koh Lanty jest szansa że będzie coś dostępne i czy w ogóle grab jest popularny tylko w określonych regionach (np. BKK, HKT, etc.) czy w całej Tajlandii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#6 PostWysłany: 14 Lip 2018 08:24 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Z moich doświadczeń to Grab bez problemu w Bangkoku i Chiang Mai bez względu na porę, w Krabi (Ao Nang) i Koh Phangan i Koh Lanta nie udało nam się złapać żadnego kierowcy byłem w listopadzie zeszłego toku, być może coś się zmieniło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#7 PostWysłany: 17 Lip 2018 02:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Nie wiem czy tylko w BKK tak jest, ale zarezerwujcie sobie trochę więcej czasu na złapanie Graba. Taksie wystarczy machnąć ręką. Zdarza się, że Grab Taxi jest 2 km od nas a są takie korki, że będzie za 25 min, a nie ma innych Grabów w pobliżu. Dużo kierowców odrzuca kursy.
Kierowcy za pomocą chatu piszą pytania typu "where r u" mimo, że jest pinezka na mapie. Potem są pytania o dokładne miejsce, nazwę hotelu, restauracji czy kolor t-shirtu. Tych pytań na prawdę potrafi być sporo :lol:
Mimo wszystko warto korzystać z Grab Taxi. Wydaje mi się, że cena jest odrobinę niższa od taxi "na meter". Największym plusem jest to, że od początku wiadomo ile się zapłaci. I tak samo jak w Uberze, warto wpisać miejsce A i B jeszcze raz a cena potrafi zmaleć. Zdarzyło się też, że pokazywało mi dwukrotnie większą cenę niż w Uberze.
Możliwa jest płatność gotówką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#8 PostWysłany: 16 Lis 2018 11:57 

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 31
Loty: 33
Kilometry: 50 874
A czy ktoś z Was miał problem z podpięciem karty płatniczej do GRAB'a?
próbowałem dwóch VISY i Master Card i dostaje komunikat "visa / mastercard cards are not supported"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#9 PostWysłany: 16 Lis 2018 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Nie - podpinałem fizyczną i wirtualną kartę Revoluta, wcześniej City Priority, zero problemów. Ostatnio płaciłem tak pod koniec września w BKK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#10 PostWysłany: 18 Lis 2018 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@rytkapiotr na miejscu podepniesz kartę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#11 PostWysłany: 18 Lis 2018 19:10 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
@rytkapiotr

Ostatnio miałem tak samo, na miejscu również nie mogłem podpiąć żadnej karty Mastercard czy Visa i płaciłem gotówką.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#12 PostWysłany: 19 Lis 2018 03:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Przed chwila próbowałem podpiąć Revoluta i Aliora.
Ale wyskakuje informacja „mastercard cards are not supported”
Z Visą nie próbowałem , bo nie chcę podpinać złotówkowej karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#13 PostWysłany: 19 Lis 2018 03:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
"All prepaid card/virtual prepaid card is no longer supported by the app in order to reduce GrabPay fraud and to avoid stolen cards from being added to our system."

Entropay i Revolutował Visa wchodzi, także coś słabo weryfikuja prepaidy.
Trochę im się nie dziwię, że próbują się bronić bo jeżeli kilku azjatów wpadło na pomysł podpięcia karty prepaid i przelania tam np $1 tylko na podpięcie karty do aplikacji to oznaczało możliwość jazdy bez płacenia - znając azjatów jednego dnia kilka fraudowych kursów, a następnego kilka milionów 8-) Jeszcze jakiś czas temu z podobnym problemem zmagał się Uber, częściowo sobie poradził.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#14 PostWysłany: 19 Lis 2018 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
2 tygodnie temu podpięlam vise revolut pod graba na miejscu w bkk, mój mąż mc i też działa.


ps. polecam grab bike ;) ciekawe przeżycie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#15 PostWysłany: 27 Lis 2018 09:29 

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 31
Loty: 33
Kilometry: 50 874
Faktycznie, dostałem odpowiedź od Graba że kartę należy podpiąć na terytorium jednego z krajów gdzie działa GRAB. Zobaczymy na miejscu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#16 PostWysłany: 27 Lis 2018 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Polecam przetestowac ta aplikacje:
https://fakegps-free.en.uptodown.com/android
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rytkapiotr uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#17 PostWysłany: 27 Lis 2018 11:46 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Polecam kupić kartę sim od true moblie. Z kodem TRUE, trzy pierwsze przejazdy -100 THB. Nie wiem czy działa przy innej sim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#18 PostWysłany: 27 Lis 2018 11:52 

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 31
Loty: 33
Kilometry: 50 874
@xyrxis
Sprawdziłem, działa. Dzięki :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#19 PostWysłany: 27 Lis 2018 12:02 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 51
Loty: 24
Kilometry: 62 985
rytkapiotr napisał(a):
Faktycznie, dostałem odpowiedź od Graba że kartę należy podpiąć na terytorium jednego z krajów gdzie działa GRAB. Zobaczymy na miejscu...

w BKK próbowałem podpiąć kredytówkę VISA i karty z revoluta - zawsze komunikat, że te karty nie są obsługiwane. Na Phuket grab z drogi przy lotnisku 500THB, bez apki 400THB a ceny na lotnisku 600-700THB...
Do tego żaden kod promocyjny nie zadziałał w Grabie. Zobaczyłem też, że niższe ceny otrzymuje się gdy zamawia się samochód na określoną godzinę, na phuket było to 100THB różnicy, przy czym kierowca po godzinie od rezerwacji wysłał SMS z prośbą o potwierdzenie terminu i miejsca. W Bangkoku polecam graba, gdyż niweluje szansy na bycie oszukanym, zwłaszcza gdyż ktoś udaje się do miasta z lotniska DMK (kurs grabem po 20stej kosztował 300THB+60THB za przejazd autostradą [kierowca się pytał, czy jechać autostradą czy bezpłatną drogą, przy płaceniu nawet pokazał paragon z bramki]).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: aplikacja GRAB
#20 PostWysłany: 05 Gru 2018 15:45 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 52
Ja podpinalem kartę MC Revoluta będąc już na miejscu i nie było żadnych problemów.
Zwykłymi taxi nie jechałem, ale w Bangkoku Grab wychodził około 2 razy taniej niż tuk tuk - 80 THB vs 150 (raz brałem tuk tuka na dworzec bo jeden Grab nie przyjechał, innego nie było a zostało mało czasu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group