Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Antwerpia
#1 PostWysłany: 05 Mar 2015 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Mój wyjazd do Antwerpii się zbliża a informacje nowe się nie pojawiają, więc zachęcam do podzielenia się miejscówkami wartymi odwiedzenia w Antwerpii pod kątem miejscowej kuchnii. Wiadomo fryty na propsie, mule tez, ale jeśli ktoś zna zwłaszcza w dzielnicy żydowskiej jakies foodtruck albo inne miejsca, gdzie można skosztować bajgla to chętnie się dowiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Antwerpia
#2 PostWysłany: 06 Mar 2015 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tak zupełnie z głowy to cieżko teraz sobie przypomnieć bo to już ładnych pare lat. Jadałem głownie w centrum i nad kanałem (fajna rybna knajpa chociaż niezbyt tania), jak również w drodze między rynkiem a dworcem, co zahacza o żydowską dzielnicę. Ale - głupio zabrzmi - właśnie 15 cm frytki z 50 sosami do wyboru za 2,5EUR pamiętam najbardziej ;-).
Za dworcem (w sensie po drugiej stronie niż centrum), jest sporo "baggieterii" (część otwierane tylko na lunch), pychota, robione na miejscu, zawartość do wyboru, do koloru. Gdzieś tam widziałem również polski pub jeśli chciałbyś napić się Żywca w Belgii (LOL) - i generalnie jest trochę pubów na parterze kamiennic.
Przy rynku kojarzę jakąś niezbyt drogą włoską knajpę z pizza i makaronem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#3 PostWysłany: 07 Mar 2015 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Przede wszystkim - trzymać się z dala od gastronomii przy Keyserlei i Meir, czyli dwóch głównych ulicach. Przy samym rynku (Markt) też drogo i turystycznie. Szukać bocznych uliczek, spenetrować okolicę ModeMuseum, Museum aan de Stroom i doków (tam się teraz mnóstwo knajp nazbierało w odnowiony budynkach, ale trzeba się cen wyższych spodziewać), Theaterplein (tu targ sobotnio-niedzielny, mój ulubiony pub Robinson i knajpa na lewo od niego + sporo studenckich miejscówek w okolicy; niedaleko jest też dobrze oceniana "Bourla" - ja wyszłam zadowolona). Celem zakupu frytek szukać wszystkiego, co ma w nazwie "Frietekot" lub "Frituur" - im bardziej obskurne, tym lepsze frytki :D

Dzielnicy Żydowskiej nie znam za dobrze pod względem żywieniowym, więc nie doradzę. Wiem natomiast, że we wrześniu nad rzeką odbywa się festiwal foodtruckowy, więc jakiś rynek musi tam być. Niestety Yelp pokazuje b. krótka listę:
http://en.yelp.be/search?cflt=foodtruck ... =Antwerpen
Z niej kojarzę "Oesterkraam" - kiedyś bywali w weekendy na Thaterplein właśnie, teraz widzę w recenzjach niderlandzkich, że są też w soboty na Vogeltjesmarkt, a w niedziele na rogu Huidevettersstraat i Korte Gasthuisstraat. Trzeba by to sprawdzić, jeżeli lubisz zestaw ostrygi i szampan :D Mają profil na fb:
https://www.facebook.com/Oesterkraam?fref=ts
Osobiście serdecznie ich polecam, ostrygi świeże i pyszne, a właściciel Philippe przemiły i chętnie opowiada w 3 językach :)

I broń boru nie szukać żadnego pubu z polskim piwem na Ż., Belgowie robią więcej gatunków piwa, niż Francuzi sera. Próbować, próbować i jeszcze raz próbować, zwłaszcza piw górnej fermentacji typu "Ale", których ciągle się mało widzi w Polsce. Można być tam rok i codziennie pić co innego (proszę nie pytać, skąd wiem ;))).

EDIT:
Zapomniałabym - polecam tez Slijterij&Cafe Vagant (na rogu Pilgrimstraat i Reyndersstraat - kawa z jenever trzyma w dobrym humorze aż do wieczora) i tajską knajpę na Pilgrimstraat (niestety nie pamiętam nazwy, ale zaraz obok jest tajski masaż). Pilgrimstraat to wąziutka uliczka pełna knajpek z pięknym widokiem na katedrę - warto się tam pojawić tak, czy inaczej :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku lubi ten post.
Robaku uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#4 PostWysłany: 09 Mar 2015 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Zdecydowanie mam w planach jeść tylko miejscowe rzeczy. Fryty i piwko ichniejsze obowiązkowo, odpuszczam polskie, niemiecki czy inne wynalazki. Szukam czegoś co jest szczególnie tam kulinarnie praktykowane, więc pewnie tę tajską odpuszczę, nawet jeśli jest wyjątkowo. A ze wzgledu na bliskość morza i port, jakieś rybne przysmaki są charakterystyczne dla Antwerpii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#5 PostWysłany: 10 Mar 2015 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Poszukałam Ci jeszcze konkretnych nazw, bo ja te miejsca pamiętam na zasadzie "zaprowadzili mnie, to byłam" albo "byłam, ale ciemno było" ;)

To tak:
't Fritkotje - fryciarnia, istnieje podobno już ok. 30 lat. Niedaleko MAS (Museum aan de Stroom), więc można odwiedzić przy okazji zwiedzania (Londenstraat 48)
Frituur 't Stad - fryciarnia, moim zdaniem jedna z lepszych w ścisłym centrum (Melkmarkt 5)
Aan het strand van Oostende - przyjemna kawiarnio-restauracja, raczej luźny klimat, podają kuchnię belgijską i francuską; wada: poza ścisłym centrum (Dageraadplaats 19)
't Entrekootje - mięsna restauracja w dawnej rzeźni, genialne mięsa, ale ceny odpowiednio wyższe; wada: poza ścisłym centrum (Lange Lobroekstraat 71)
bar 2 - w samym centrum, tradycyjna kuchnia, przyjemny taras do posiedzenia w słońcu; wada: dość drogo, bo w samym centrum (Vrijdagmarkt 19)

Co do potraw z ryb - ja nie gustuję. Wiem, że tradycyjną Waterzooi (rodzaj jednogarnkowej zupy) często podają z rybą - to z tych tańszych opcji. Na pewno warto skusić się na mosselen, czyli mule. Problem w tym, że sezon zaczyna się w lipcu i trwa do jesieni. Nie wiem, co teraz podają, pewnie mrożone, a i tak trzeba się będzie liczyć z wydatkiem ok. 25 euro za porcję. O ostrygach już Ci pisałam :) Generalnie owoce morza drogie są. Mogę podpytać znajomych o rybne knajpy, życzysz sobie?
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku lubi ten post.
Robaku uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#6 PostWysłany: 23 Kwi 2015 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Jutro już Antwerpia, a ew. targi rybne są ? Może w sobote lub niedziele?
Jutro te wszystkie fryciarnie stestuje pewnie jakies puby z belgijskim piwem tez, wiec pewnie coś tu po weekendzie sie pojawi. Zaluj, ze nie ma muli, ale może na ostrygi albo inne rybki się załapie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#7 PostWysłany: 23 Lip 2015 23:12 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Dobra fryciarnia jest na "głównym" placu naprzeciwko katedry. Kamienica + rozstawione parasole przed wejściem. Polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#8 PostWysłany: 04 Lis 2019 19:52 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Indyjskie wegetariańskie all-you-can-eat za €10 tuż przy dworcu w Antwerpii - http://www.aahaar.com/

Najlepszy falafel jaki jadłem w życiu - https://benifalafel.be/en. Mały €3,50 duży €5,50. Restauracja koszerna, zamknięte w Szabas i Żydowskie święta. Mają Izraelskie piwo :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Antwerpia
#9 PostWysłany: 13 Mar 2023 01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Beni nie najgorszy, ale na pewno overpriced obecnie. Całość zamknięta w picie trochę bezplciowa. Sosy wjeżdżające na stół robią robotę, ale do smaków Bliskiego Wschodu im sporo brakuje.

8,50€ mała porcja.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group