Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Info od @Hose

Jesli ktoś zamierza korzystać z Antalya Card zamiast karty płatniczej to:
- automat na przystanku tramwajowym nie wydaje reszty, nadwyżką jest doładowywana karta (monety od 0.50 TRY, banknoty do 50 TRY)
- karta 11.50 TRY, przejazd tramwajem / autobusem 5.20 TRY
- trzeba sparować kupioną kartę z HES kodem, inaczej bramka nie przepuści.
- 30 min darmowego wi-fi, do połączenia potrzebny kod PIN przysyłany na numer telefonu. Żeby otrzymać PIN na darmowy internet trzeba się połączyć z hotspotem WEWNĄTRZ terminala. Łącząc się z zewnątrz np. z przystanku tramwajowego nie będzie opcji wysłania PIN'u.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 14 Lut 2022 21:57 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 35
-- 14 Lut 2022 20:39 --

Zeus napisał(a):
Według Urzędu Celnego Turcji, można mieć jedynie 1 laptop i jedną komórkę

https://www.mfa.gov.tr/gumruk-formaliteleri.tr.mfa

Ale raczej to już lekko martwy przepis. Koleżanka non stop lata UE-IST z dwoma laptopami i 2-3 komórkami (niektóre jako prezent dla rodziny, bo taniej w UE niz tam) i nigdy nie miała jakiegoś problemu. Jeżeli masz do pracy, i możesz to wytłumaczyć to nie powinno być problemu. Im bardziej zużyty laptop, tym lepiej.


Ale żeby mieć pewność to do rejestrowanego dać?

Są jeszcze jakieś ograniczenia? Mam laptopy, smartfony, lustrzankę, obiektywy, konsolę, projektor, drona, gopro, ogólnie duzo sprzętu którego używam zawodowo w filmowaniu.

-- 14 Lut 2022 20:57 --

wasil10 napisał(a):
Powiem tak, zależy co lubisz, w jakim celu jedziesz itp.

Żeby do Side jechać specjalnie, to samo do Alanyi, to nie raczej. No chyba, że ktoś szuka takich hoteli na wypasie i jedzie tam w celu plażingu i odpoczynku (albo jak ja, jak wyrwałem za 600zł w grudniu przelot z hotelem z biura z żarciem, to żal było opuszczać więcej niż 3 noce z 7 skoro zapłacone haha...)
Tak to w samym Side są ruiny antycznego miasta, na które warto zerknąć będąc przy okazji i tyle. To samo w Alanyi - wzgórze zamkowe z fajnym widokiem, ale oprócz tego kurorty, plaże i turystyczne klamoty.
Z Side można udać się jeszcze ewentualnie do Zielonego Kanionu.

Sama Antalya też jest warta na jakąś nockę lub dwie. Można przejechać się na wodospady Duden, dobrze i taniej zjeść, pochodzić po historycznym centrum.

Jeżeli jednak jedziesz pozwiedzać, to nie warto tracić czasu na ww. jeśli masz tylko tydzień. Zależy co już widziałeś, co Ci się podoba. Loty krajowe po Turcji są dosyć tanie i można uderzać praktycznie wszędzie. Mało turystyczny wschód i Kurdystan, Kapadocja, magiczny Stambuł i można wymieniać i wymieniać.


Co byś więc polecił jak ktoś ląduje w Antalyi? Gdzie jechać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 15 Lut 2022 22:09 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 35
Kurczaki pieczone :D Troszkę odrobinkę źle popatrzyłem na bilet :D zapomniałem o przesiadce w Stambule i dwugodzinnej przerwie. Jak w ogóle wygląda taka przesiadka?

Według rozkładu lądowanie w Antalyi o 21:45. Ile się jedzie do dworca autobusem? Godzinę?

Co byście polecili, szukać noclegu na tę noc gdzieś przy lotnisku czy jednak jechać do Alanyi ale chyba nawet się nie da bo busiki do 22 jeżdzą :D ale jaja :D spanie na sianie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 16 Lut 2022 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@Desinto Masz tutaj wszystkie informacje dotyczące dojazdu z lotniska do miasta, sprawdziłeś chociażby rozkład jazdy tramwaju ? 21:45 to nie 3 w nocy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 16 Lut 2022 12:26 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 35
Tak wiem że tramwaj jeździ ale hotel mam w Alanyi :D i myślałem że ląduję o 18:30 a to jest przesiadka :D więc szukam na szybko jakiegoś spania

Jeszcze nie latałem z przesiadkami, jak to wygląda? Muszę odebrać bagaż i go ponownie nadać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 16 Lut 2022 16:31 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Nie bagaz sam poleci do miejsca docelowego. Jedynie musisz zmienic terminal na krajowy.
http://gettransfer.com/. ——> moze wyjdzie ci taniej niz nocleg i jazda na nastepny dzien.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 19 Lut 2022 16:20 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 35
Dotarłem więc mogę opisać co i jak.

Jeśli macie lot z przesiadką w Stambule to pamiętajcie, że czas na przesiadkę to nie jak piszą 3h tylko od tego trzeba odjąć 2h bo o tym zapomnieli. W dodatku nasz z Pragi był opóźniony pół godziny i już byłem wołany przez megafony. Ale to dlatego, że błędnie stanęliśmy do kolejki do security na przesiadce, zamiast do domestic to international. Więc trzeba przejść security i w mieście wylotu i w mieście przesiadki. Bagaż leci dalej bez naszej ingerencji.

W Antalyi trzeba przejść przez oszklony pokój do taśmy z bagażami dla przesiadkowego lotu. Kilka osób czekało nie tam gdzie trzeba.

Wychodząc z lotniska od razu widać tramwaj na estakadzie. Bramka normalnie zadziałała z Revolut ale widziałem że ludzie przechodzili też bez odbijania bo jest obok dla wózków i ona jest otwarta. Tramwaj jest ładnie oznakowany w środku, wszystkie przystanki widać więc łatwo trafić na ten który potrzebujecie.

Natomiast jest kompletnie inaczej z Internetem niż tu pisali ale o tym w innym wpisie.
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 30 Sty 2023 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Dziś ćwiczony był tramwaj do centrum. Strona do rejestracji nie działała, ale bramki przyjęły po prostu Revoluta zarówno na lotnisku, jak i w centrum.

Wielkość próby badawczej - 2 osoby i 2 karty.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 18 Cze 2023 21:05 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Ten kod HES jest związany z covidem, z tego co widzę - jeszcze ma zastosowanie? Strona nie działa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 18 Cze 2023 21:45 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
Kod HES i rejestracja nie są potrzebne. W pojazdach komunikacji miejskiej przykładasz swoją kartę płatniczą do czytnika, która obciążana jest kwotą za przejazd. Bez problemu przechodziły karty: Aion, Revolut, Curve, Masterrcard Platinum PKO BP.
Góra
 Profil Relacje PM off
digger lubi ten post.
digger uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 18 Cze 2023 23:16 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
co do płatności w komunikacji kartą, mała rada.
Pewnie każda karta od czasu do czasu, co ileś transakcji chce potwierdzenia kodem PIN. Jak nam wypadnie w komunikacji to po prostu to nie przejdzie, tam nie ma możliwości. Nie odbije. Lepiej od czasu do czasu ,zamiast zbliżeniowo, włożyć w sklepie do Pinpada, wyzeruje się.
Mi się dwa razy zdażyło, że nas tak złapało jak były jeszcze sparowane z kodem HES.
Druga sprawa to, czasami czytniki nie czytają, już kiedyś pisałem, że na jednej stacji tramwaju z 4 kart otworzyło tylko jednej osobie. Obsługa nas wpuściła na peron i kazano pójść na drugą stronę peronu i odbić, przeszły bezproblemowo.
Góra
 Profil Relacje PM off
digger uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 19 Cze 2023 19:46 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Ja trafiłam na automaty, które pokazują dwie opcje. Pierwsza karta kosztuje 25 lira (chyba tylko cena karty) i trzeba ją doładować. Ok 10 lira za 1 przejazd. Przyznaje, że nie wszystko zrozumiałam, bo opis angielski był krótki i niczego nie wyjaśniał. Druga opcja to bilet na 4 przejazdy za 44 lira. Było też okienko pokazujące "bileti" chyba z ceną pojedynczego biletu ale nie dało się wybrać. Cena przeskakiwała na kartę czterokrotną za 44 lira. Testowałam kilka automatów w mieście i wszędzie tak samo. Pobyt 3 tygodnie temu. Można zapłacić kartą bankowa za pojedynczy bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 19 Cze 2023 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
swoją kartą bankową bądź niebankową np revo czy zen można płacić na wszystkich przystankach linii tramwajowej nr 1, na resztę komunikacji trzeba kupić w automacie kartę za 25 lira i ją doładować
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 20 Cze 2023 00:22 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 208
niebieski
Nie wiem jak jest teraz, ale w ubiegłym roku, poza linią tramwajową z lotniska, można było kartą płatniczą zapłacić zbliżeniowo także w autobusach miejskich. Wszyscy wsiadali drzwiami od kierowcy i przykładali karty do czytnika. Nie testowałem autobusów lotniskowych.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
digger uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 28 Mar 2024 08:21 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
I tak jest nadal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group