Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Info od @Hose

Jesli ktoś zamierza korzystać z Antalya Card zamiast karty płatniczej to:
- automat na przystanku tramwajowym nie wydaje reszty, nadwyżką jest doładowywana karta (monety od 0.50 TRY, banknoty do 50 TRY)
- karta 11.50 TRY, przejazd tramwajem / autobusem 5.20 TRY
- trzeba sparować kupioną kartę z HES kodem, inaczej bramka nie przepuści.
- 30 min darmowego wi-fi, do połączenia potrzebny kod PIN przysyłany na numer telefonu. Żeby otrzymać PIN na darmowy internet trzeba się połączyć z hotspotem WEWNĄTRZ terminala. Łącząc się z zewnątrz np. z przystanku tramwajowego nie będzie opcji wysłania PIN'u.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 07 Kwi 2021 12:09 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Z mojego doswiadczenia warto poczekac. Lece 21.04 i gdybym kupiwal bilety wczesniej bylbym 10 zl na bilecie w plecy to raz, a dwa w dzisiejszych czasach lepiej spokojnie poczekac az sie jest pewnym ze sie poleci. W Turcji jak zaznaczono w innym temacie na forum krajowki z dnia na dzien sa rzadko duzo drozsze niz z duzym wyprzedzeniem!
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#42 PostWysłany: 07 Kwi 2021 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@gruby_inversia

Aa no to dobrze wtedy, zastanawiam się nad opcją zamrożenia ceny biletu u Turkisha za...20TL :)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 13 Cze 2021 19:58 

Rejestracja: 27 Lis 2018
Posty: 3
Cześć,

w lipcu wybieram się do Antalya i chcę wypożyczyć auto na lotnisku. Podpowiecie jakimi sposobami można dostać się z centrum Antalyi do terminali na lotnisko?
Wiem, że jest bus i piszecie też o tramwaju. Obydwie opcje funkcjonują? Ile kosztują? ile czasu trzeba liczyć na dojazd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 13 Cze 2021 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Przecież wszystko opisane jest jak wół na poprzedniej stronie…
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 13 Cze 2021 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
Czyli co?, przylatujesz do Antalyi, pożyczasz auto na lotnisku i zaparkujesz go tam żeby do centrum pojechać tramwajem?, bo nie bardzo rozumiem Twojego posta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 14 Cze 2021 08:10 

Rejestracja: 27 Lis 2018
Posty: 3
kostek966 napisał(a):
Czyli co?, przylatujesz do Antalyi, pożyczasz auto na lotnisku i zaparkujesz go tam żeby do centrum pojechać tramwajem?, bo nie bardzo rozumiem Twojego posta

Dzięki za szybką odp. Może niejasno napisałam - muszę z centrum Antalyi dostać się do wypożyczalni samochodów na lotnisku, żeby zwiedzac inne rejony Turcji. Mam nadzieję, że teraz jasno: )
Przeczytałam cały wątek, ale nie na wszystkie pytania znalazłam odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 14 Cze 2021 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
Tramwajem za grosze dojedziesz, bilety do kupienia w automacie
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 11 Lip 2021 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Obecnie przejazd tramwajem nie jest taki prosty, bo trzeba zintegrować z kartą transportową kod HES. Trzeba wejść na odpowiednią stronę (HES Antalya transport w google i znajdziecie) i podać dane - kod HES, numer paszportu i numer karty płatniczej (bo działa jak bilet) lub numer karty miejskiej. Biorąc pod uwagę, że przyjeżdżacie, nie macie tej karty, możecie ją wziąć z automatu, ale raczej nie macie Internetu żeby się zarejestrować, to lepiej przed wyjazdem zarejestrować kartę płatniczą - mobilne też działają.

Edycja: byłbym zapomniał. Czasami, mimo braku rejestracji, karta płatnicza/karta miejska zadziała. Nie wiem czemu. Jednej kobiecie przede mną udała się ta sztuka, a jej koleżanka została za bramkami. Mi nie udało się przejść na karcie płatniczej, ale po kilkunastu próbach (różne bramki) w końcu zaakceptowało mi kartę miejską. Dopiero później dowiedziałem się o co chodzi z kodem HES, bo tej informacji nie widziałem przy bramkach tramwaju przy lotnisku. Co ciekawe, nie miałem Internetu, a korzystałem z drugiej linii tramwaju i pomógł mi motorniczy (a raczej wagonowy, który czuwa nad drzwiami i sprawdza czy skanujecie bilety). Wyjął telefon, poprosił o paszport i HES i sam zaczął wprowadzać numery. Nie wyszło mu, bo nie umiał robić dużych liter, więc jak przejąłem stery i tym razem się udało :)

Stronka gdybyście nie mogli znaleźć: https://hes.antalyakart.com.tr/


Ostatnio edytowany przez ghostwriter, 11 Lip 2021 17:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 11 Lip 2021 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Właśnie wróciłem z dwutygodniowego objazdu/oblotu Turcji. W Izmirze np. przy zakupie karty transportowej podaje się kod HES, a Pani w okienku tę kartę wyrabia. Później kartę się doładowuje i skanuje przy każdym wejściu na stację metra. Antalya - tutaj się po prostu kupuje taką kartę w automacie. Karta jest jednorazowa, można ją doładować kwotą, jaką się chce. Sama karta kosztowała bodajże 1,25 TRY. Tylko trzeba mieć niższe nominały banknotów (maks. 20 TRY) lub monety. Bankomat z reguły wydaje wyższe nominały (50 TRY lub 100 TRY). Chciałem rozmienić, ale w punktach gastronomicznych wszyscy palili głupka, albo nie chcieli mnie zrozumieć. W końcu kupiłem cokolwiek, po bandyckich, lotniskowych cenach. To jest akurat temat na osobną opowieść (ceny tylko w EUR przy odlotach z AYT, nawet wody w automacie się nie kupi za liry).
Co więcej, np. w Kayseri (ponadmilionowe miasto, jakby ktoś miał wątpliwości), dałem sobie spokój z jakimiś kartami; z lotniska do Ibisa czy Novotela (są naprawdę w porządku) jest z buta około 4 km, a na dworzec autobusowy ca. 8 km. Dla kogoś, kto codziennie się rusza, nie stanowi to większego problemu.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 14 Lip 2021 10:20 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
@ghostwriter Muszę powiązać z kodem HES swoją kartę kredytową i na nią mogę jeździć, tak?
Nie wiesz, czy Revolut lub Curve działają?
Jak rozumiem, na jedną kartę jedna osoba?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 14 Lip 2021 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@marcinsss , tak, karta płatnicza będzie działać jak karta miejska.

Powinno działać z revolutem, mi działa w innej apce. Doświadczenia mam jednak takie, że i karta fizyczna i w telefonie czasem słabo się skanują, trochę czasami trzeba się pomęczyć z czytnikem i przykładać do skutku. Może to wina systemu, może przykładania.

Myślę, że chyba najlepiej mieć dla każdej osoby zarejestrowaną kartę. Mi się udawało zapłacić jedną za dwie, ale prawda jest taka, że można czasem zapłacić bez powiązania z HES, albo drugi raz nie przechodzi. Miałem tak, że przykładałem wszystko jak leci - kartę fizyczna, telefon, kartę dziewczyny, za każdym razem coś innego działało, a coś innego nie. Więc nie wiem jak z tym jest. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to podajesz tylko numer karty, bez daty ważności, bez CVC.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 22 Lip 2021 16:43 

Rejestracja: 09 Lip 2021
Posty: 1
Potrzebuję się dostać z lotniska nad morze, na południe miasta. Jest może w Turcji jakaś apka typu JAK DOJADĘ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 23 Lip 2021 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@Damian Hanzel , jest - Moovit (moovitapp). Napisz gdzie dokładnie chcesz jechać, być może wystarczy tramwaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 24 Lip 2021 19:20 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Wczoraj oddając samochód na lotnisku o 22 stwierdziliśmy że chcemy się przejechać tramwajem do centrum na ostatniego kebaba przed wylotem do kraju.
Widząc nasze zmagania z biletomatem Pani z obsługi kazała nam po prostu otworzyć bramkę dla niepełnosprawnych i przez nią przejść :)
Czas jazdy tramwajem do centrum to kilkadziesiąt minut. Zastanawialiśmy się jak to będzie z powrotem, ale powtórzyliśmy "procedurę" z lotniska (na każdym przystanku tramwajowym są bramki dla niepełnosprawnych/ewakuacyjne, które otwiera się ręcznie), przy bramkach nie było nikogo i przez nikogo nie niepokojeni wróciliśmy na lotnisko :) Chętnie zapłacilibyśmy za bilet, ale po ostatnich zmianach nie jest to taka prosta sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 01 Sie 2021 21:34 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
ghostwriter napisał(a):
@marcinsss , tak, karta płatnicza będzie działać jak karta miejska.

Powinno działać z revolutem, mi działa w innej apce. Doświadczenia mam jednak takie, że i karta fizyczna i w telefonie czasem słabo się skanują, trochę czasami trzeba się pomęczyć z czytnikem i przykładać do skutku. Może to wina systemu, może przykładania.

Myślę, że chyba najlepiej mieć dla każdej osoby zarejestrowaną kartę. Mi się udawało zapłacić jedną za dwie, ale prawda jest taka, że można czasem zapłacić bez powiązania z HES, albo drugi raz nie przechodzi. Miałem tak, że przykładałem wszystko jak leci - kartę fizyczna, telefon, kartę dziewczyny, za każdym razem coś innego działało, a coś innego nie. Więc nie wiem jak z tym jest. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to podajesz tylko numer karty, bez daty ważności, bez CVC.


Trzeba podziekowac autorowi za mega praktyczne i proste rozwiazania.Bez stresu ,po zarejestrowaniu ,wszystkie 4 karty w tym twisto przeszly.
Dzieli temu plus aplikacji na komunikacje za grosze mozna przejechac.Szkoda,ze w Stambule takie cos nie istnieje.Natomiast trzeba zatrzymywac autobusy.Nie podnosisz reki,nie zatrzymune sie.Pozniej ciezko sie polapac ,ktory przystanek jak kilka ominie
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 07 Sie 2021 00:52 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Za kilka dni będę leciał do Antalyi. Pojawiło się trochę nowych informacji odnośnie biletów na tramwaj z Antalyi, dlatego chciałbym się na 100% upewnić, czy dobrze rozumiem procedurę:
1. Rejestruję wirtualną kartę Revolut z kodem HES na stronce https://hes.antalyakart.com.tr/
2. Wychodząc z lotniska podchodzę do bramek, przykładam telefon i za pomocą Google Pay skanuję swoją wirutalną kartę. Z konta schodzi mi 3.2 LT (czy ileś tam), bramki się otwierają, wsiadam do tramwaju i jadę. Nie muszę bawić się w kupno żadnych dodatkowych fizycznych kart.

Jeśli w tramwaju będzie kontrola to jak sprawdzą czy zapłaciłem?
I czy w ogóle ta cała zabawa z kodem HES jest bezwzględnie konieczna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 07 Sie 2021 08:18 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
Dokladnie tak.Bez kodu nie zarejestrujei karty na tej stronie.A co do kontroli to nie wiem czy sa a jak juz to pewnie w przypadku autobusu mieliby odbite karty z kasy .Natomiast w przypadku tramwaju to juz nie wiem.Moze skoro to jest tak bardzo elektroniczne to tez cos maja.Tyle,ze tu wszyscy skanuja.Wsiada sie kolo kierowcy.Moja rada to w przypadku autobusu soisac sobie numery przystankow.wyswietlacze dziwnie dzialaja a pomijaja orzystanki jak nikt nie wysiada czy wsiada .Numery raczej sa by wiedziec gdzje wysiasc.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazday lubi ten post.
pazday uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 07 Sie 2021 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
@pazday , zgadza się, jest tak jak przedstawiłeś w punktach. Jedynie obawiałbym się, że telefon może trudno współpracować z czytnikiem - staraj się go przykładać dokładnie, w jednej pozycji, przytrzymując przez kilka sekund, bo zwykłe przeciągnięcie po czytniku może skutkować błędem. Nie ma co się przejmować jeśli bramka coś pokazuje, a nie przepuszcza - nie zdarzyło mi się żeby pobrało mi nadmierną opłatę. Zawsze tylko w momencie gdy bramka przepuszczała.

Co do kodu, to HES jest teoretycznie niezbędny do wjazdu - sprawdzają go w Polsce na lotnisku. Do zarejestrowania karty również jest konieczny, w sumie po to stworzono takie rozwiązanie, żeby w razie potrzeby można było zlokalizować pasażerów. Kod HES może być potrzebny przy wejściu do centrum handlowego - choć turystów często nie proszą o to. Nie mówię już o autobusie czy samolocie.

Kontroli biletów nie ma, bo to "system szczelny" - na każdym przystanku nowej linii tramwajowej znajdują się osoby nadzorujące bramki, w zabytkowym tramwaju z kolei każdy wagon ma nadzorcę. W autobusach wchodzi się od czoła i kierowcy czuwają nad odbijaniem karty. Jedynie na przystanku na lotnisku ten nadzór jest na tyle słabo ulokowany, że pasażerowie mogliby przeskoczyć przez bramkę bez płacenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
pazday lubi ten post.
pazday uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 07 Sie 2021 21:24 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
No wlasnie,czasami te czytniki chyba zawodza.Dzisiaj nje chcialo nam na Muratpasa odbic 3 z 4 kart.Gosc pilnujacy zadzwonil do obslugi z orzeciwnej strony i musielismy tam pojsc.poszlo.
Natomiast na lotnisku to dzisiaj przy wysiadaniu wszystkich skanowali wykrywaczem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 14 Wrz 2021 08:47 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Dzień dobry.
Mam szybkie pytanie. Dziś od 23 do 6 rano jestem na lotnisku w Antalyi. Chciałabym spróbować wybrać się do centrum zamiast koczować na lotnisku. Mam pytanie czy da się do centrum zajechać bez tej karty o której tu piszecie… np. na „papierowym” bilecie ;-). No i czy w nocy coś jedzie z centrum na lotnisko, bo wg. tego rozkładu jazdy tramwajów, co ktoś tu podawał, to tak ok. 3-4 nad ranem nie ma szans by przyjechać na lotnisko.
Pozdrawiam słonecznie
ps.czy żeby obsługiwać tą kartę, jeśli już się zdecyduje ją mieć i pojechać w miasto, to musze mieć internet żeby ją odbijać/płacić na bramkach?

Edit.
Poczytałam raz jeszcze co tu szanowni forumowicze pisali. Już wiem, że musze mieć kartę. Może być w telefonie, a może być tez kupiona w „kartomacie”. Ale chyba nie dam rady wrócić na lotnisko w nocy, bo wszystko z miast zaczyna jechać dopiero po 5, a raczej bliżej 6.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group