Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lut 2015 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Hej,

w drugiej połowie maja będę kilka dnia w Andaluzji i powoli planuję ten czas aby go optymalnie wykorzystać.

Od razu zaznaczam że lubię intensywne tempo zwiedzania. Wstępny plan mam taki.

20.05 późny wieczór przylot do Malagi - nocleg przy lotnisku
21.05 rano wypożyczenie auta i przejazd na Gibraltar
21.05 popołudnie przejazd do Kadyksu, wieczór w Kadyksie
22.05 dzień w Kadyksie wieczorkiem przejazd do Jerez de la Frontera
23.05 Jerez i Ronda
24.05 (jak wypełnić tę lukę od rana do mniej więcej godziny 17), popołudniu przejazd do Malagi
25.05 przedpołudnie w Maladze, o 15 wylot do Polski

Do przejechania około 500 kilometrów,więc nie za dużo. Myślę że więcej z tego okresu czasu nie da się wycisnąć, tempo będzie wysokie, ale nie szaleńcze czyli takie jak lubię:)

Wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez 04patryk12, 05 Lut 2015 15:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 05 Lut 2015 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
może coś źle liczę ale widzę 4,5 dnia a nie 3,5
21
22
23
24
25 do południa
:)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
04patryk12 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Lut 2015 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Dzięki za pierwszą konstruktywną uwagę:)

nie ma to jak problemy z policzeniem do pięciu, człowiek się starzeje, faktycznie mam całe 4,5 dnia :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Lut 2015 14:16 

Ja co prawda jestem dopiero przed podróżą do Andaluzji, ale chyba szkoda spędzać jedynie pół dnia na Gibraltarze. Z kolei jeśli wydłużysz tam pobyt (u mnie będzie prawie 2 dni, u Ciebie powiedzmy że 1) to nie bardzo jest sens tłuc się do Kadyksu i Jerez. W tym przypadku trzeba byłoby się zastanowić czym je zastąpić (Ronda jest ok, spędzam tam mniej więcej tyle samo czasu co Ty).
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Lut 2015 14:20 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 83
Wg mnie jeden cały dzień w Jerez nie jest potrzebny - to jest max. kilka godzin. Chyba, że chcesz walić przez cały poprzedni wieczór i dzień pobytu w Jerez sherry :) Za to - jak będziesz w Rondzie - to podjechałbym jeszcze do Setenil de las Bodegas. Kapitalne miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Lut 2015 14:35 

jest trochę podobnych planów już na tym forum z podobnym zakresem czasu co wyżej:
3dniowy-trip-malaga-gibraltar,1255,56604&p=454223&hilit=malaga#p454223

andaluzja,1255,23890&p=487964&hilit=andaluzja#p487964

jak dla mnie Gibraltar pół, max 1 dzień później osoba nastawiona na jeżdżenie, zwiedzanie itp po prostu nie ma co na tym skrawku ziemi robić
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Lut 2015 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Dzięki za odzew.

Przekonaliście mnie że w Jerez za dużo czasu, obejrzenie zdjęć z google to potwierdziło.

Stworzyła się więc luka (wytłuszczona w planie), jak spożytkować większość dnia pomiędzy Rondą, a Malagą ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Lut 2015 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Jeżeli rzeczywiści szybkie zwiedzanie to Kadyks i Jerez można zrobić w jeden dzień - Jerez dla mnie bardziej klimatyczne (mniej turystyczne, bardziej można poczuć klimat andaluzyjskiego miasta) - więc ja na pewno zatrzymałbym się na cały dzień w Jerez.
Jak już chcesz jechać do Kadyksu to po drodze do Rondy można zahaczyć Seville (nie aż tak bardzo daleko), a tam jest co oglądać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Lut 2015 15:55 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 83
Sevilla to są 2-3 dni. Na kilka godzin, czy nawet jeden dzień nie ma po co tam wpadać. Pojeździj sobie po Pueblos Blancos w okolicach Rondy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Lut 2015 15:57 

może tu (zamierzam wybrać się kolejnym razem, a więc niedługo)
http://podroze.onet.pl/aktualnosci/el-c ... anie/7qcmb
Góra
 PM off
04patryk12 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 05 Lut 2015 16:06 

Mieli otwierać w styczniu ale czytam, że nadal zamknięte. Jest jakiś nowy termin uruchomienia czy marzec to najbardziej aktualna opcja?
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Lut 2015 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Anonymous napisał(a):
może tu (zamierzam wybrać się kolejnym razem, a więc niedługo)
http://podroze.onet.pl/aktualnosci/el-c ... anie/7qcmb


Jeśli będzie otwarta ta ścieżka, to będzie moim faworytem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Lut 2015 16:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Może tzw. białe miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Lut 2015 16:52 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 83
dmirstek napisał(a):
Może tzw. białe miasta?


Czyli Pueblos Blancos o których pisałem. Ludzie, czytajcie wcześniejsze posty.

-- 05 Lut 2015 17:09 --

A, jeszcze nasunęły mi się 3 miejsca, które możesz wziąć pod uwagę:
- Algeciras tj. miasteczko, które leży po drugiej stronie zatoki Gibraltarskiej. Bardzo klimatyczne;
- Tarifa - najdalej na południe położony punkt Europy kontynentalnej, miejsce gdzie ocean spotyka się z morzem, również klimatyczna stara część miasta,
- Chipiona - miejscowość położona nad Kadyksem, bezpośrednio nad oceanem. Jak w tamtym roku byliśmy z żoną w Andaluzji, zajechaliśmy do Chipiony właśnie na dobę, aby odpocząć. Może w Twoim przypadku nie będzie to super rozwiązanie, bo będziesz tylko 5 dni, ale zawsze warto rozważyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off
04patryk12 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 05 Lut 2015 18:16 

Rejestracja: 19 Gru 2014
Posty: 10
Moze cos z Costa del Sol, moze Marbella? Mieszka tam Antonio Banderas (trzeba miec priorytety) i ogólnie jest dosc urokliwie.

Moge polecic kilka rzeczy do zrobienia w Maladze. Muzeum Pablo Picasso i dom w którym mieszka (przy Placa de la Merced), Museo Interactivo de la Musica (super sprawa!), posiedziec chwile na plazy Malagueta (z tym charakterystycznym napisem), port, wspinaczke na zamek de Gibralfaro ( w maju nie powinno byc jeszcze tak goraco) koniecznie wejsc do Katedry (wstep jest platny, jednak otwieraja na kilka-kilkanascie minut przed kazda msza i mozna ja zwiedzic za darmo) i pospacerowac waskimi uliczkami wokol. Powinno starczyc na ten czas który tam planujesz.

Generalnie dla posiadaczy Euro 26 wstep do muzeow jest darmowy, a w calej Andaluzji jest na nia naprawde duzo znizek.

Do tego koniecznie spróbowac win z Malaga Virgen (np. Cartojal, wino którego hektolitry sie leja podczas Feria de Malaga). Moi hiszpanscy znajomi polecaja tez bodega El Pimpi, jednak z braku czasu nie mialam okazji tam sama dotrzec, jakkolwiek ponoc naprawde warto :)

Zycze milej podrozy!
Góra
 Profil Relacje PM off
04patryk12 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 05 Lut 2015 18:44 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 83
Tylko nie Fuengirola! Masa Brytoli potrafi nieźle wk**** :)


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 06 Lut 2015 09:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Lut 2015 18:55 

Anonymous napisał(a):
Mieli otwierać w styczniu ale czytam, że nadal zamknięte. Jest jakiś nowy termin uruchomienia czy marzec to najbardziej aktualna opcja?


http://www.caminitodelrey.info/es/

http://www.caminitodelrey.info/es/4338/ ... ones-euros
Kod:

26 Enero 2015

La Diputación de Málaga abrirá el Caminito del Rey para la Semana Santa tras una inversión de 2,24 millones de euros

Ardales, Álora, Antequera y Valle de Abdalajís ceden a la institución la gestión temporal de la infraestructura, antes de la convocatoria de un concurso público

Elías Bendodo destaca el consenso alcanzado entre la institución provincial, los ayuntamientos, la Junta y el Gobierno para hacer realidad este proyecto

El acceso será gratis previa obtención de entrada y se tomarán las medidas necesarias para garantizar la protección de los usuarios y del entorno natural


26 stycznia 2015

Rada Malaga otworzy Caminito del Rey na Wielkanoc po inwestycji 2,24 mln euro

Ardales, Alora, Antequera i Valle de Abdalajís wydajności do tymczasowego zarządzania infrastrukturą instytucji przed zwołaniem publicznego konkursu

Eliasz Bendodo podkreśla porozumienie osiągnięte pomiędzy instytucją prowincji, gmin, Rada i rząd do realizacji tego projektu

Dostęp będzie wolny po uzyskaniu wejście i niezbędne środki w celu zapewnienia ochrony użytkowników i środowiska naturalnego zostaną podjęte
Góra
 PM off
04patryk12 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 05 Lut 2015 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Jerez jak ktoś tu napisał jest klimatyczne, ale w sumie nic szczególnego tam nie ma --- poza wytwórnią tio Pepe, którą wg. mnie baaardzo warto odwiedzić, a to zajmuje pare godzin.

Malagę można olać, serio. Ktoś Ci napisze co tam fajnego jest ale w sumie to wszystko bieda straszna w porównaniu z większością innych hiszpańskich miast. Moim skromnym zdaniem za polecanie zwiedzania Gibralfaro - gdy w promieniu 200km od Malagi znajdują się Granada z Alhambrą i Sevilla z Alcazarem - powinno być ostrzeżenie na forum. Albo przynajmniej PM od moda :P

Zamiast Malagi wybierz się może do Nerjy - w maju plażowanko powinno tam być już super, choć woda ciągle będzie bardzo chłodna. Sporo dobrego żarcia i wogóle klimat o wiele bardziej hiszpański niż w miejscowościach na płd zachód od Malagi. Pytanie oczywiście czy lubisz hiszpański klimat. Niedaleko Nerjy są jakieś tam jaskinie, ogólnie za jaskiniami nie przepadam, rzadko trafić na coś oryginalnego. A tamte akurat były dość ok. Minusem Nerjy jest to że jest Ci ona zupełnie nie po drodze.


co do Nerjy jeszcze topolecam wypożyczyć kajak i popływać z plaży Buriana dalej w stronę... nie pamiętam już którą, poszukaj w archiwum, kiedyś pisałem.

Wspominaną tu przez kogoś Tarifę możesz odpuścić, chyba że jesteś wind/kite surferem i chcesz pośmigać trochę.
MarioWWA napisał(a):
A, jeszcze nasunęły mi się 3 miejsca, które możesz wziąć pod uwagę:
- Algeciras tj. miasteczko, które leży po drugiej stronie zatoki Gibraltarskiej. Bardzo klimatyczne;


Image
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
04patryk12 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 05 Lut 2015 23:28 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
04patryk12 napisał(a):
Hej,

w drugiej połowie maja będę kilka dnia w Andaluzji i powoli planuję ten czas aby go optymalnie wykorzystać.

Od razu zaznaczam że lubię intensywne tempo zwiedzania. Wstępny plan mam taki.

20.05 późny wieczór przylot do Malagi - nocleg przy lotnisku
21.05 rano wypożyczenie auta i przejazd na Gibraltar
21.05 popołudnie przejazd do Kadyksu, wieczór w Kadyksie
22.05 dzień w Kadyksie wieczorkiem przejazd do Jerez de la Frontera
23.05 Jerez i Ronda
24.05 (jak wypełnić tę lukę od rana do mniej więcej godziny 17), popołudniu przejazd do Malagi
25.05 przedpołudnie w Maladze, o 15 wylot do Polski

Do przejechania około 500 kilometrów,więc nie za dużo. Myślę że więcej z tego okresu czasu nie da się wycisnąć, tempo będzie wysokie, ale nie szaleńcze czyli takie jak lubię:)

Wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane :)



Patryk, a może coś takiego (robiłem coś podobnego na przełomie września/października 2013):

21.05 Ronda + Gibraltar, nocleg w La Linea
22.05 Cadiz, Jerez
23.05 Sevilla
24.05 do południa Sevilla, potem jedziesz do Cordoby, nocleg w Cordobie
25.05 rano w Cordobie zwiedzasz Mezquitę (o godz 8 lub 8:30 chyba przez godzinę wstęp za free - tak było w 2013r ale może nic się nie zmieniło), a potem jedziesz do Malagi

Generalnie wszędzie masz ekspresówki dwupasmowe, więc jedzie się jak po autostradzie.

Ja wówczas jeszcze zahaczyłem o Granadę i Nerja, ale byłem nieco dłużej i zrobiłem w sumie 1100km
Góra
 Profil Relacje PM off
04patryk12 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 06 Lut 2015 00:16 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 83
rw30 napisał(a):
Jerez jak ktoś tu napisał jest klimatyczne, ale w sumie nic szczególnego tam nie ma --- poza wytwórnią tio Pepe, którą wg. mnie baaardzo warto odwiedzić, a to zajmuje pare godzin.

Malagę można olać, serio. Ktoś Ci napisze co tam fajnego jest ale w sumie to wszystko bieda straszna w porównaniu z większością innych hiszpańskich miast. Moim skromnym zdaniem za polecanie zwiedzania Gibralfaro - gdy w promieniu 200km od Malagi znajdują się Granada z Alhambrą i Sevilla z Alcazarem - powinno być ostrzeżenie na forum. Albo przynajmniej PM od moda :P

Zamiast Malagi wybierz się może do Nerjy - w maju plażowanko powinno tam być już super, choć woda ciągle będzie bardzo chłodna. Sporo dobrego żarcia i wogóle klimat o wiele bardziej hiszpański niż w miejscowościach na płd zachód od Malagi. Pytanie oczywiście czy lubisz hiszpański klimat. Niedaleko Nerjy są jakieś tam jaskinie, ogólnie za jaskiniami nie przepadam, rzadko trafić na coś oryginalnego. A tamte akurat były dość ok. Minusem Nerjy jest to że jest Ci ona zupełnie nie po drodze.


co do Nerjy jeszcze topolecam wypożyczyć kajak i popływać z plaży Buriana dalej w stronę... nie pamiętam już którą, poszukaj w archiwum, kiedyś pisałem.

Wspominaną tu przez kogoś Tarifę możesz odpuścić, chyba że jesteś wind/kite surferem i chcesz pośmigać trochę.
MarioWWA napisał(a):
A, jeszcze nasunęły mi się 3 miejsca, które możesz wziąć pod uwagę:
- Algeciras tj. miasteczko, które leży po drugiej stronie zatoki Gibraltarskiej. Bardzo klimatyczne;


Image


Kolega chyba tylko przejazdem był, oglądając wyłącznie port z daleka, bez wjeżdżania do miast...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group