Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Masca Teneryfa
#1 PostWysłany: 21 Lis 2015 20:42 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Ile czasu zajmuje w spacerowym tempie zaliczanie Masca? Jedziemy na wyspę 2 raz i zastanawiam się czy 4 latek da sobie radę czy jest to zbyt wyczerpująca wycieczka - wygląda super - 3 raz pewnie nie pojedziemy na Teneryfę i zastanawiam się czy odpuścić całkowicie czy przegnać tam rodzinkę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#2 PostWysłany: 21 Lis 2015 20:58 

Przegnaj rodzinkę.
Warto.
4 latek da radę.
Można chodzić godzinę. Można i 10 :D .
Co to za deklaracja ? Będę 2 raz ,na Teneryfie, 3 zapewne nie pojadę ?
Lecę w grudniu po raz n- ty i to na cały miesiąc. :mrgreen:
Jak złapiesz bakcyla tych wysp, boczne kąty, nie odwiedzane przez masowego "turystę" w kwiecistych gaciach, to będziesz chciał tam zamieszkać na starość. :P

Ps Tylko wcześniej zapewnij sobie dochody.
Tam się wydaje, a nie zarabia. ;)
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#3 PostWysłany: 21 Lis 2015 21:10 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
Mam odmienne zdanie. Przejście wąwozu spokojnym tempem, ale nie spacerkiem, zajmuje z robieniem zdjęć 3-4 godziny. Choć wąwóz jest wart odwiedzenia, to jednak - na przejście o własnych siłach w wieku 4 lat -zdecydowanie za trudny z uwagi na wysokie głazy, z których często trzeba schodzić/zeskakiwać , chyba, że zamierzasz dziecko nosić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#4 PostWysłany: 21 Lis 2015 21:12 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
@jacakatowice
Kanary są idealne na późną jesień/zimę więc tam się wraca.
Jakbym miał gdzieś zamieszkać to właśnie na Kanarach - ale jakbym miał 3 raz lecieć na którą z wysp to raczej Fuerta :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#5 PostWysłany: 21 Lis 2015 21:21 

Rejestracja: 05 Mar 2013
Posty: 16
Ja tez polecam, wrażenia niecodzienne. Spacerowo to pewnie z 6h.
Czy 4 latek da rade to nie wiadomo, ale jak Tata poniesie to na pewno się spodoba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#6 PostWysłany: 21 Lis 2015 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 69
Można i 6 godzin... Jednak tak normalnie spacerkiem idąc wąwozem w dół wychodzi około 2,5 godziny. Faktycznie są miejsca z dużymi głazami, gdzie raczej trzeba będzie przenieść dziecko. Ale to łatwa trasa. Polecam taką wycieczkę, piekne widoki i roślinność. My z Los Gigantes pojechaliśmy busem do miejscowości Masca, następnie zeszliśmyw dół wąwozem i wróciliśmy statkiem. Warto dopytać w Los Gigantes o rejsy statkiem z możliwością oglądania delfinów. Dla czterolatka mogłoby być to miłe zakończenia wycieczki. Nam udało się obserwować delfiny baraszkujące w oceanie wokół stateczku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#7 PostWysłany: 23 Lis 2015 21:26 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1697
Loty: 628
Kilometry: 1 039 816
srebrny
Szedlem z dwojka pieciolatkow w czerwcu tego roku i sklamalbym ze bylo latwo.Ale z perspektywy czasu jak ogladam zdjecia to z miejsca przeszedlbym ta trase z nimi raz jeszcze :D Grunt to dobre obuwie na grubej podeszwie, duze glazy rzeczywiscie sa i dziecko po prostu trzeba wziac na rece bo samo nie zejdzie.Duzą część trasy dzieci szly za rękę, tak profilaktycznie bo gdyby noga sie osunęła to mogloby sie źle skonczyc.Dla nas najwiekszym klopotem bylo,ze im blizej konca tym bylo trudniej i wiecej tych glazow,ale jak uslyszelismy szum fal to nogi od razu chcialy isc :D Zeszlo nam w doł dobre 5 godzin, z 2 przerwami, w upale.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#8 PostWysłany: 23 Lis 2015 23:16 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Dołączę się do tematu: jak wygląda sprawa statków z Masca do Los Gigantes, pływają wg. jakiegoś rozkładu ,czy w zależności od pogody czy chętnych?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#9 PostWysłany: 24 Lis 2015 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1315
Loty: 103
Kilometry: 191 238
srebrny
Znalazłem takie coś:
http://www.mascalosgigantes.com/reservas/?lang=en
i
http://www.ihoppers.com/en/canary-islands/tenerife/masca/activities/water-taxi-masca-los-gigantes
czyli jakiś tam rozkład jest, ale nie wiem jak wygląda sprawa z dostępnością miejsc, rezerwacją z wyprzedzeniem i konkretną ceną ("już od" €10.00).
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#10 PostWysłany: 24 Lis 2015 19:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 333
Kilometry: 497 971
Bilety na statek można kupić w Santiago del Teide, myśmy tam przyjechali w ciemno prawie, w 8 osób 2 samochodami. Po 10 euro i na dowolną z kilku wypisanych godzin. Gdzies tu na tej ulicy TUTAJ. Następnie pojechaliśmy te 5 km dalej (niesamowity zjazd :) ) i zostawiliśmy autka w Masce. Zejście zajęło nam sporo więcej, niż przewidywałem - spodziewałem się 2,5 wyszło z 4,5h - i w sumie odpłynęliśmy z plaży bodajze przedostatnim albo ostatnim stateczkiem z naszej firmy. I nie to, że jakoś długie postoje, czy wyjątkowo wolno - po prostu to nie jest krótki i łatwy odcinek, sa miejsca gdzie trzeba się lekko nagimnastykować i na pewno przenieść czterolatka (lub zsunąć go w dół w sposób kontrolowany). Z miasteczka Los Gigantes wzięliśmy taxi (25 euro na 8 osób, czyli po 3 euro z hakiem) i pan zawiózł nas do Maski, gdzie zostawiliśmy autka. Jechaliśmy hmm... no chyba coś blisko 40-50 minut...

Zejście jest dość zróżnicowane. Czasem idziemy ścieżką wśród roślinności, czasem pod skałami, czasem po kamorach w strumyku, czasem po głazach Nagrywałem tam krótkie filmiki, jeśli do czegoś się przydadzą, to proszę, ale bez żadnego montażu wrzuciłem



Góra
 Profil Relacje PM off
klimas lubi ten post.
klimas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#11 PostWysłany: 24 Lis 2015 23:43 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Dzięki, na filmikach nie wygląda bardzo trudno, mój 7 latek spokojnie powinien dać radę, a co do biletów na łódki doczytałem, że można je też kupić już na miejscu-w miejscowości Masca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#12 PostWysłany: 25 Lis 2015 00:21 

Bilety kupujesz,a raczej płacisz 10 euro na łódce. Jesli jest was 3 to można utargować na 25e. Za dziecko daj 5 i będzie dobrze albo nic,a to zależy kto robi kurs.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#13 PostWysłany: 08 Gru 2015 16:36 

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 4
Właśnie wróciliśmy z Teneryfy i zejście wąwozem jak najbardziej mogę polecić :) Zajęło nam to 2,5 h z przerwami na zdjęcia i filmy lub czekanie przy wąskich przejściach aż przejdzie grupa niemieckich turystów ;) Poniżej praktyczne info, może komuś się przyda :)

1. Auto zostawiliśmy w Los Gigantes - zaraz przy wjeździe do miasta, przy ulicy TF- 454 - było sporo miejsc (bezpłatnych) dalej jest duże rondo i lidl.
2. Poszliśmy w stronę lidla a następnie w dół ulicy (Carr. Gral. Puerto de Santiago wg. google ;) ) na przystanek autobusowy - bus nr 462 odjeżdża o 9:29 - dojechaliśmy nim do Santiago del Teide u
3. W Santiago del Teide trzeba poczekać chwilę na bus nr 355 - odjeżdża z tego samego przystanku gdzie wysiedliśmy o 10:50. Uwaga! Radze się nie oddalać i poczekać na busa, bo zabiera 30 osób (większy autobus nie przejechałby po tej drodze) i jest raczej więcej chętnych niż miejsc. Wszyscy Polacy czekali i wsiedli, ale reszta i tak musiała wziąć taksówkę ;)
4. Podróż do Masci kosztowała nas niecałe 6 Euro za dwie osoby, więc jest to duża oszczędność w stosunku do taxi ;) Chyba jest to jedyna opcja dojazdu z los gigantes, bez uzycia taxi. Rozkłady jazdy: http://www.titsa.com/index.php
5. po zejściu wąwozem, na mini plaży podchodzimy do Pani, która ma swoje stanowisko pod parasolem i albo pokazujemy kupione bilety albo (jak są jeszcze miejsca) kupujemy. My bilety kupiliśmy w punkcie w los gigantes - na przeciwko przystanku jest reklama biura, napis jest również po polsku - prowadzi je Ukrainiec. Bilety kosztują 10 euro za osobę (cena jest wszędzie taka sama). Można je tez kupić w Santiago w okolicy przystanku i w samej Masce. Uważam że warto bo z wody również sa niesamowite widoki.
5. Jeśli lubicie pływać to jest mini plaża po zejściu wąwozem wiec warto zostać dłużej, nie ma problemu by mając bilet zmienić godzinę.
6. My zdążyliśmy (jak w sumie wszyscy z naszego busa) na statek o 14.30.
7. Po przypłynięciu do portu w los gigantes poszliśmy do auta - ok. 15 min bardzo wolnym krokiem :)

Jeszcze uwaga co do wjazdu autem do masci - my tego nie zrobiliśmy bo chcieliśmy się przepłynąć plus z obawy o możliwości auta. Droga jest stroma i ma duże nachylenie, mieliśmy auto z silnikiem 1,2 które ledwie wjechało na Teide, więc tam myślę że byłby mega problem - bierzcie to pod uwagę!

Pozdrawiam, Aga :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#14 PostWysłany: 08 Gru 2015 16:51 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Dzięki,
Info z busami bardzo przydatne
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#15 PostWysłany: 08 Gru 2015 18:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 312
My akurat jechaliśmy z Costa Adeje, jedyny autobus 460 odjeżdża z dworca (poranne o 5:55, 7:45, 9:50, 11:45 - rozkład aktualny z końca 2015r.), jedzie do Santiago del Teide trochę ponad godzinę. Koszt 3 euro / osobę z kartą Bono Via (można ją kupić np. na dworcu, niestety nie jest wszędzie dostępna). Można jeszcze z przesiadką w Los Gigantes. Następnie busem 355 do Masca, odjeżdża z tego samego przystanku, koszt 1,15 euro z kartą Bono Via, jest podstawiany wcześniej (dokładnie zabiera 26 osób – specjalnie liczyłem bo faktycznie kierowca nie chce wziąć więcej osób, dobrze że żona pogoniła żeby się sprężyć z wsiadaniem). Bus odjeżdża tylko 4 razy dziennie 10:50, 13:10, 17:05, 19:30 – jedzie około 20 minut. Jechaliśmy z Costa Adeje o 7:45 więc mieliśmy około 1,5h na miejscu (informacja turystyczna przy przystanku, spacer po niewielkim miasteczku, kawa Barraquito w barze). Ci którzy się nie załapali na miejsca, kierowca skierował do postoju taxi, mówił że 10 euro za osobę ale pewnie że było ich więcej może coś utargowali.

Nam z żoną zajęło zejście 3,5h z postojami na zdjęcia i przekąski (w przewodniku jest podane, że trasa ma 6km i czas przejścia 3h). Najważniejsze są dobre buty !!! Choć widziałem jedną Panią w sandałach, niemiłosiernie się namęczyła. Choć trasa nie jest jakoś trudna to nie zgadzałbym się z jednym z przewodników że jest dla każdego, moja ciotka jak sama się określa jest trochę już „przy kości” i uważam że miałaby problem z jej pokonaniem. Z drugiej strony mijaliśmy dwie wycieczki zorganizowane z dość starszymi osobami i kilka rodzin z naprawdę małymi dziećmi. Pogoda w połowie listopada wyśmienita.

Przed wyjazdem z Santiago del Teide zarezerwowaliśmy miejsce na statku z ulotek które wzięliśmy z Los Gigantes. Były z różnych biur ale jedna firma to obsługuje bo był jeden numer do rezerwacji 922-86-19-18. Koszt wyniósł 10 euro na osobę, pewnie można by zejść z ceny jakby wcześniej kupić bilety powrotne w biurze w Los Giagntes ale nie wiedzieliśmy dokładnie którego dnia będziemy jechać. Po dojściu do końca wąwozu były dwa stanowiska (no dobra, stanowisko = Pani pod parasolem słonecznym), gdzie w jednym znaleziono nasze nazwisko i wypisano kartkę z nazwą statku. Przy drugim stanowisku można było kupić za 10 euro również bilety na żółte motorówki które kursowały naprzemiennie ze statkami. Jednak zalecam chyba rezerwacje telefoniczną miejsca bo nie wiem co w przypadku pełnego obłożenia wszystkich kursów. Według rozkładu water taxi kursuje do 17:30 co pół godziny.

Po dotarciu do Los Gigantes autobusy 473 i 477 odjeżdżają często do Costa Adeje więc można jeszcze poleżeć na plaży przy klifach. Koszt do Costa Adeje 2,8 euro (z kartą Bono Via) . Ostatni o 23:30, osobiście polecam 477 ma mniej przystanków, jest się dużo szybciej u celu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#16 PostWysłany: 08 Gru 2015 18:31 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3019
srebrny
Coś mi się obiło o oczy (ale nie sprawdzałem), że teraz do Maski dojeżdżają dwie linie. A może tylko wyróżnili osobnym numerem te kursy skrócone, które jadąc od północy w Masce kończyły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#17 PostWysłany: 08 Gru 2015 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 312
Dokładnie, druga linia to numer 365 która jedzie z Buenavista del Norte (dwa kursy 6:25, 14:20) i kończy kurs w Masce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#18 PostWysłany: 08 Gru 2015 22:54 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
gofrix napisał(a):
Jeszcze uwaga co do wjazdu autem do masci - my tego nie zrobiliśmy bo chcieliśmy się przepłynąć plus z obawy o możliwości auta. Droga jest stroma i ma duże nachylenie, mieliśmy auto z silnikiem 1,2 które ledwie wjechało na Teide, więc tam myślę że byłby mega problem - bierzcie to pod uwagę!

Cały opis napisałaś bardzo konkretnie, natomiast odnośnie końcowej uwagi o jeździe autem do Masci, to moim zdaniem bez obaw podstawowe auto (grupa A) da radę. Trasa TF-436 nie jest stroma, problematyczne jest tylko wymijanie, ponieważ jest wąsko, z możliwością wymijania na zakrętach, gdzie jest szerzej.
Byliśmy w marcu, więc było już dość luźno. Miejsc parkingowych przy wejściu na szlak jest około 40, co jest wystarczające ponieważ część osób nie wraca na górę tylko odpływa łodzią.
Bez względu czy autem czy busem, warto odwiedzić wąwóz Masca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#19 PostWysłany: 08 Gru 2015 23:53 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Moim zdaniem trasa do Maski od strony Santiago del Teide jest stroma.
Wjeżdżaliśmy Citroenem C-3 z silnikiem 1,2 i tak naprawdę jako kierowca z ponad 20-letnim stażem miałem trochę pietra czy da radę.
Choć wydaje mi się, że jeszcze gorszy jest powrót z Maski do Santiago.
My jechaliśmy z Maski na północ - ta trasa jest znacznie łagodniejsza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Masca Teneryfa
#20 PostWysłany: 09 Gru 2015 23:59 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Dwa dni temu jechałem do Maski z Santiago del Teide i z powrotem w siedem osób Oplem Zafirą. Każdy samochód przejedzie tę trasę, widziałem nawet dwa autobusy.

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group