Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1 post ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Paź 2020 23:47 
Awatar użytkownika

srebrny
po 5 tygodniach pływania na kajcie w Tarifie byłem już mocno zmęczony i chciałem trochę wypocząć przed powrotem do PL. W tym celu udałem się do Kadyksu.

Nie będę tutaj szczegółowo opisywał jego atrakcji - jest sporo miejsc w internecie gdzie jest to zrobione dokładniej i lepiej niż ja bym to zrobił. Podam za to kilka ogólnych porad praktycznych, które ułatwią zwiedzanie miasta:

*na samym szczycie półwyspu na którym znajduje się Kadyks, znajduje się stare miasto, 'poniżej' - nowe miasto.

*jako, że miasto jest na półwyspie, miejsca na nim niewiele, zwłaszcza na parkingi. Jeśli ktoś chce parkować za darmo - nie polecam wjeżdżać samochodem do starego miasta (gdzie darmowych parkingów po prostu nie ma) ani w jego pobliże, lepiej zostawić samochód gdzieś w 'nowym mieście' i do starego dojeżdżać autobusem. Sieć autobusowa jest dobrze zorganizowana, autobusy (linia 1) jeżdżą często i do późnej nocy (w tygodniu bodajże do 1.00), więc spokojnie można samochód na kilka dni na parkingu zostawić. W kioskach (estancos) można kupić bilety wieloprzejazdowe (karta którą doładowywuje się 10 lub więcej przejazdami)

*niby trochę lepiej jest mieszkac w starym mieście - bliżej do większości atrakcji turystycznych, deptaków & placyków itp, ale w nowym mieście też jest ok - bez względu na miejsce zamieszkania (nowa część miasta jest dość wąska i z jednego boku na drugi idzie się góra 10 minut) bedzie się niedaleko którejś z dłuuuugich plaż, które ciągną się przez całą prawie długość miasta, a, jak wspominałem wcześniej, jeśli ktoś chce podjechać do starego miasta, to nie ma z tym problemu

*plaże - jak na plaże miejskie to są rewelacyjne. Ich wielkim plusem jest to, że są dostępne z każdego prawie miejsca w mieście w kilka minut (z powodu wspomnianego wcześniej położenia i kształtu miasta).
*** wzdłuż nowego miasta - playa de Victoria
***jeszcze przed nowym miastem - najlepsze wg. mnie, nieco dzikie playa de Cortadura & playa del Chato
***tuż przy starym mieście malownicza La Caleta - polecam wizytę podczas odpływu i podczas zachodu słońca. Niektórzy z Was nieświadomie mogli ją (jak i fragmenty miasta) widzieć już wcześniej:

* jedzenie - na starym mieście można bez obaw i sprawdzania ocen w internecie wchodzić do większości tapas barów, ciężko trafić na coś szczególnie nieudanego, praktycznie wszędzie jedzenie jest smaczne bądź bardzo smaczne. Choć najlepsze tapy znaleźliśmy w nowym mieście, Vinos y Tapas Sur.

*oferta hotelowa i apartamentowa jest bogata, a ceny niewysokie. Z różnych powodów pobyt w Cadiz miałem kombinowany, częśc noclegów w hotelu w nowym mieście, część w apartamencie w starym. Na początku października można było znaleźć naprawdę porządne (ocena 9+) apartamenty w starym mieście na bookingu za 50-65€ za noc.

* polecam przejechać się mostem la Pepa, czy to za dnia czy wieczorem (gdy jest podświetlony):

jest to najdłuższy wiszący most w Hiszpanii i jeden z najwyższych tego typu mostów w Europie

Kadyks nie ma wielu niesamowitych zabytków jak Sevilla, nie ma jednego przykuwającego uwagę obiektu jak Mezquita w Cordobie czy Alhambra w Granadzie, ale jest świetnym miejscem łączącym unikatowe położenie, świetne plaże, znakomitą kuchnię, ciekawą architekturę, a koniec końców ma też kilka obiektów wartych zobaczenia, co summa summarym czyni go świetnym miejscem na kilkudniowy, leniwy wypoczynek. Gorąco polecam!

Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.

[ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości