Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sie 2012 13:24 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Ktoś nocował na tym lotnisku, gdzie ewentualnie można spokojnie spędzić noc?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 10 Kwi 2014 23:40, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Amsterdam Schiphol
#2 PostWysłany: 16 Sie 2012 15:42 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
polecam: http://www.sleepinginairports.net/europe/amsterdam.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amsterdam Schiphol
#3 PostWysłany: 26 Wrz 2012 00:21 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Update

Jeśli planujecie nocleg na AMS to będzie o niego trudno. Już ok 23 informowano że zamykają lotnisko, o to czy mam bilet pytali się 2 razy, nawet chcieli zobaczyć - więc albo macie na następny dzień rezerwacje albo trzeba powiedzieć że uciekł pociąg:)
Można się kimnąć na kocu przylotów na fotelach Starbucksa ale też trzeba się było ok 3 zwinąć bo sprzątali.
Można tez spróbować na tzw deptaki między wyjściem z odlotów a stacją kolejową tam są takie śmieszne siedzenia ale znowu po 5 budzą policjanci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amsterdam Schiphol
#4 PostWysłany: 26 Wrz 2012 00:49 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
potwierdzam te informacje! obsluga pyta sie dlaczego spisz i chce bys pokazal bilet...ja na szczescie mialem wydrukowany bilet Easy Jet, ale nie wiem co by bylo gdybym nie posiadal potwierdzenia i pobieral je dopiero przed lotem ...
sa swietne warunki do spania, mycia i spedzania czasu( muzeum) gdy sie nie wyjdzie ze strefy przylotow...potem jest bardzo zle...
pewnym rozwiazaniem jest wloczenie sie do pozna w nocy po AMSTERDAMIE i przyjazd nocnym pociagiem na lotnisko...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amsterdam Schiphol
#5 PostWysłany: 26 Wrz 2012 01:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 84
E no, nie jest tak źle. :) Ja się całkiem dobrze wyspałem na tym lotnisku. I to bez biletu. :)
W czerwcu ze znajomymi (w trójkę) zwiedzaliśmy Holandię i trafiliśmy do Amsterdamu wieczorem, bez noclegu. Nie przejmując się za bardzo, poszliśmy zwiedzać miasto i przy piwku nad kanałem wpadliśmy na pomysł, że przecież niedalego jest lotnisko, mamy przejazdówki na pociągi, więc śpimy na lotnisku. :)
Bardzo przyjemny kąt znaleźliśmy na piętrze odlotów, w części Departures 2, przy okienkach obsługi pasażera KLM. Karimata, śpiwór i heja. (na ławkach też na upartego się da)
Gdzieś koło 3 a.m. obudził nas sympatyczny pan, sprzątający posadzkę taką wielką machiną. Przepraszał kilka razy, że nas obudził i szybko się zawinął. Niesamowite, bo przeciez to był srodek nocy, niedziela, był w pracy, a mimo wszystko był bardzo uprzejmy i wesoły.
Ok. 6 rano biuro KLM zaczęło się otwierać, ale nikt nas nie przeganiał, więc zdążyliśmy jeszcze spokojnie pójść umyć zęby i się spakować.

Może faktycznie, Bergamo to to nie jest i poza nami na lotnisku spało tylko kilkanaście innych osób, ale nikt nie miał do nas pretensji o koczowanie. :)
_________________
Marcin
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amsterdam Schiphol
#6 PostWysłany: 26 Wrz 2012 01:55 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
coz moze maialem pecha :D
ale pewnie jak wszedzie wiele zalezy od zwyklego szczecia i na jakich ludzi trafimy...
niezaleznie od tego to lotnisko jest zdecydowanie slabym miejscem do spania moim zdaniem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Amsterdam Schiphol
#7 PostWysłany: 09 Lut 2014 13:07 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Ląduje w AMS wieczorem z HKG. Czytałem, że na lotnisku w strefie tranzytowej znajdują się fotele, na których można spac. Samolot do Waw mam dopiero rano i chciałbym skorzysta z takiego miejsca. Gdzie konkretnie znajdują się te fotele? Dokąd skierowac się po wylądowaniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Kwi 2016 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Jak w chwili obecnej wygląda spanie na AMS? mam lot o 10 rano, czy można bez problemu przenocować w sensownych warunkach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Cze 2016 19:34 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Przylatuję do Amsterdamu Lotem i następnego dnia odlatuję na innym bilecie do Kanady. Czy po odebraniu walizki jest możliwość powrotu do transferów? Czy lepiej nie nadawać walizki i pójść na transfery? Dodam, że i tak lecę z podręcznym z powodu wygody. Chciałbym się kimnąć kilka godzin przed kolejnym lotem, a w części airside jest wygodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lis 2016 17:06 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Jak wygląda kwestia spędzenia nocy/spania na lotnisku AMS? Lecę za kilka dni i zastanawiam się czy tłuc się do miasta. Wylot przed 7. rano.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Lis 2016 17:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Spoko nawet. Jak masz już bilet to możesz przejść kontrolę i kimnąć.

Lot w Schengen czy w Non-Schengen? Bo mogę ci polecisz fajne miejsca do spania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
santech uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Lis 2016 17:27 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Ląduję rano i śmigam na miasto. Kolejnego dnia rano mam lot do Azji (inna linia), więc w nocy będę jeszcze bez biletów. Ale gdyby udało się wcześniej skombinować, możesz polecić. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
santech uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 08 Cze 2017 22:56 

Rejestracja: 08 Cze 2015
Posty: 1
Loty: 1
Kilometry: 299
ktoś wie jak to teraz wygląda? da się przespać bez biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Cze 2017 23:10 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Po północy lotnisko (landside) jest teoretycznie zamykanie dla nie-pasażerów. Są nawet komunikaty na ten temat, że trzeba opuścić budynek, itp. Zamykają wtedy wszystkie wejścia oprócz głównego, przy którym ustawiają się ochroniarze. Ale nie widziałem żeby się czepiali / kontrolowali kogokolwiek. Przypuszczam że celem tego jest raczej pozbywanie się żuli itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Lis 2017 18:36 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Moze ktos wyjasnic Airside and Landside na shipolu tak oznaczone sa przyloty i odloty? I w ktorym z nich po przylocie z Meksyku lepiej jest przekimac do lotu na WAW?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Lis 2017 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Jeżeli chcesz przekimać, to zdecydowanie pod samymi bramkami - miejsca sporo, cicho, monitorów z oznaczeniami nie brakuje.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Lis 2017 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Absolutnie nie wychodź z airside - w okolicach lounge KLM (tam gdzie drzewo ze śpiewającymi ptakami) są super wygodne leżące pufy gdzie można kimać.

W landside bieda z nędzą - kimałem na siedząco przy stole.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Lis 2017 00:44 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
@Tomo14 wstyd pytac ale. Jak interpretowac airside hmm to sa przyloty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Lis 2017 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@toudik86
Landside' refers to the publicly-accessible parts of Schiphol. That includes the terminals, public transport, roads and car park buildings.
Czyli landside to część publicznie dostępna, a airside to część dostępna po kontroli bezpieczeństwa.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Lis 2017 10:07 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Czyli po przylocie jak odbiore bagaż gdzie się kierowac by nie opuscic airside bo rozumie, ze jak wyjde z bagażem przez nothing to declare to już będę w landside ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group