Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 28 Paź 2014 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W Garmisch, kolo skoczni jest kolejka na pobliska gorke, skad mozna zejsc do Die Partnachklamm. Oczywiscie mozna tez dojsc tam z boku skoczni.

Image

Image

Image

Image

W Garmisch-Partenkirchen sa dwie centralne czesci, Garmisch ma swoja glowna ulice i Partenkirchen ma swoja glowna ulice. Ponizej zdjecia z Ludwigstrasse i okolicy w Partenkirchen.

Image

Image

Image

Image

Image

Innsbruck - byles na skoczni czy tylko pod skocznia? Ja bylam tam wieczorem zrobic pare zdjec, w ciagu dnia nie zdazylam.

W Innsbrucku mozna wjechac kolejka na Seegrube, 1905m i Hafelekar, 2256m. Nie pamietam juz ile kosztowaly bilety, ale mozna to sprawdzic na stronie. Ja bylam tam w styczniu i bylo calkiem ladnie. Mialam zostac na caly weekend, ale zapowiadali opady sniegu na noc, wiec anulowalam hotel i wrocilam do Monachium. Nie chcialo mi sie brnac przez snieg nastepnego dnia. Jakby ktos chcial zaparkowac za darmo, to ja parkowalam na Karl-Kapferer-Straße, w okolicy jest sporo ulic z darmowym parkowaniem.

Czytalam kiedys dawno temu, ze ladowanie w Innsbrucku jest bardzo widowiskowe, jeden z pilotow w magazynie BA wspominal, ze to jego ulubione lotnisko.

A to moje ulubione zdjecie z Innsbrucku. Te swiatelka w chmurach to wlasnie te dwa punkty, gdzie mozna wjechac kolejka.

Image

Reszta - https://goo.gl/photos/nRXs3iqXqLkTDFeq5
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 21 Lip 2019 17:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 29 Paź 2014 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Aga ---> Widzę że nawet coś jest ciekawego w Garmisch Partenkirchen. My nie widzieliśmy w tym mieście wiele bo bardziej chcieliśmy zobaczyć Innsbruck więc szybko się ewekuowaliśmy z Garmisch i pojechaliśmy właśnie tam.

W Innsbrucku byliśmy tylko pod skocznią bo skocznia była zamknięta, nie dało się wejść. Natomiast w Garmisch skocznia była otwarta i można było wejść gdzieś tam na górę.

My parkowaliśmy w Innsbrucku w okolicach skoczni i też były tam darmowe miejsca.

Wpisz 'Innsbruck landing' na Youtubie. Są filmiki z lądowań, faktycznie wygląda to dobrze.

Fajne masz te nocne zdjęcie Innsbrucka.
My jak tam byliśmy to nie było widac gór :D
Alpy nie były dla nas łaskawe :D
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 30 Paź 2014 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Skocznia jest daleko od centrum Innsbruck i przy samej skoczni parking jest chyba platny, z tego co pamietam. Bylam tam bardzo pozno i troche sie balam lazic sama. Zrobilam tylko pare zdjec skoczni i ewakuowalam sie do Monachium.

Natomiast przy dolnej stacji kolejki, gdzie robilam zdjecia nocne miasta, bylo troche osob ze statywami i czulam sie tam bezpiecznie. Parking przy kolejce jest platny, niestety maszyna brala chyba tylko monety i nie mialam czym zaplacic, wiec zostawilam bez kwitka. Wyszlam z zalozenia, ze po 19.00 juz nikt nie sprawdza. Nie da sie zaparkowac nigdzie poza parkingiem, bo wszedzie sa zakazy albo parkuja mieszkancy.

Ja mialam zamiar zaparkowac na platnym parkingu w centrum Innsbruck, ale nie moglam znalezc tego, ktory spisalam z internetu i trafilam na te uliczki, gdzie parkowanie bylo darmowe. To jest jakies 10 minut od centrum i bylo duzo wolnych miejsc. Moje byle auto jest dosc szerokie i zawsze jest potrzebne duzo miejsca, zeby otworzyc drzwi, wiec te uliczki byly idealne.

P.S. Szukam kolejnej pracy w Niemczech :-) Moje auto teskni za autostradami i marnuje sie w UK ;-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 30 Paź 2014 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Aga jak zwykle wrzuciła parę fotek i po raz kolejny rozwaliła nimi system :)
Piękne okoliczności przyrody i fajna architektura wersji na bogato, tylko czasu mało na zobaczenie tego wszystkiego ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 30 Paź 2014 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wlasnie dlatego rozwazam kolejny kontrakt w Niemczech lub jesli nic nie znajde ciekawego do wiosny, to potem w Szwajcarii. W ten sposob moge wiecej zwiedzic. Oczywiscie wada jest mieszkanie poza domem, co nie kazdemu odpowiada.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 09 Maj 2017 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Pozwolę sobie się dopisać, korzystając z okazji, że nie będę pierwszy który gościnnie dorzuci parę fotek, jak również z faktu że tematyka w pełni zgodna. Właśnie mam za sobą przedłużona majówkę w Alpach, głównie po stronie Niemieckiej, ale również z wypadem do Austrii. W tym roku pogoda dopisała (lub "dopisała" - zależy jak kto interpretuje).
Majówka 2017 była o tyle sympatyczna, że niewielkim kosztem można było rozwinąć weekend w 5 dni, albo nawet w cały tydzień, czego nie omieszkałem uczynić ;-)
Jechałem w czwartek przed weekendem majowym, żegnając PL ciepłem i momentami słoneczkiem. To zmieniło się już przed Monachium, gdzie objawił się intensywny deszcz, a temperatura spadła do 3-4st. Nie napiszę, że niespodziewanie - w końcu na taki wyjazd sprawdza się prognozy pogody. Ok, z pewnym powątpiewaniem potraktowałem informacje że w piątek ma być +6st i... śnieg (?). Tymczasem, dojeżdżając już po ciemku w okolice GaPa, temperatura zeszła do zera, a gdy zjechałem w Oberau na serpentyny do Ettal, wjechaliśmy w chmury, i przy widoczności ok 3 metry (i prędkości 10km/h) zaliczyliśmy pierwszy, jeszcze rozpuszczający się śnieg. Na szczęście droga była cały czas czarna, więc końcówka podróży przebiegła bez zakłóceń.
Rano obudził nas z okien mniej więcej taki widok

Załącznik:
GaPa_Ogau4.jpg
GaPa_Ogau4.jpg [ 700.46 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Padało przez cały piątek, przy temperaturze ok zero (więc trochę się też rozpuszczało).
Pod wieczór, gdy wreszcie przestało, mogliśmy w końcu uwierzyć że naprawdę jesteśmy w górach

Załącznik:
Gapa_Ogau5.jpg
Gapa_Ogau5.jpg [ 489.57 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Bawaria to oczywiście pięknie malowane budynki

Załącznik:
GaPa_Ogau1.jpg
GaPa_Ogau1.jpg [ 856.33 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Budynki te równie pięknie prezentują się w słońcu, które zawitało w sobotę, zapewne wymodlone na uroczystości ślubne

Załącznik:
GaPa_Ogau2.jpg
GaPa_Ogau2.jpg [ 607.35 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


A tam gdzie ślub, tam musi być i orkiestra

Załącznik:
GaPa_Ogau6a.jpg
GaPa_Ogau6a.jpg [ 396.48 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Miasto miastem, ale przecież w góry jedzie się po to, żeby ... podziwiać góry.
A wyglądają one pięknie, zarówno z daleka jako całość

Załącznik:
GaPa_gory2.jpg
GaPa_gory2.jpg [ 692.23 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Jak również ich poszczególne elementy w zbliżeniu

Załącznik:
GaPa_gory1.jpg
GaPa_gory1.jpg [ 740.88 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Ale i tak najlepiej poczuć je z bliska. A gdzie jak gdzie, ale w Alpach można wjechać chyba na każdą większą górkę. Np. takimi małymi 6 osobowymi wagonikami.

Załącznik:
GaPa_gory7.jpg
GaPa_gory7.jpg [ 660.26 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Na górze zaś nagrodą (oprócz co najmniej metrowej warstwy śniegu) są WIDOKI

Załącznik:
GaPa_gory6.jpg
GaPa_gory6.jpg [ 842.58 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Załącznik:
GaPa_gory5a.jpg
GaPa_gory5a.jpg [ 982.05 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Trzeba jednak pamiętać że do gór należy mieć respekt. A takie obrazki stanowczo w tym pomagają.

Załącznik:
GaPa_Heli1.jpg
GaPa_Heli1.jpg [ 418.14 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


O Partnachklam było już powiedziane i pokazane, ale nie odmówię sobie wrzucenia kilku zdjęć, bo miejsce jest tego warte. To o czym trzeba pamiętać - w Niemczech 1Maja też jest dniem wolnym, więc w tzw. długi weekend ludzi jest sporo, szczególnie gdy pogoda dopisze. Całkiem często można usłyszeć polski język.

Załącznik:
GaPa_klam1.jpg
GaPa_klam1.jpg [ 344.63 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Załącznik:
GaPa_klam2.jpg
GaPa_klam2.jpg [ 336.81 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Wąwóz robi wrażenie nie tylko od środka. Warto spojrzeć na niego z góry, zdjęcia niestety nie oddają skali.

Załącznik:
GaPa_klam3.jpg
GaPa_klam3.jpg [ 523.87 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


A skoro już podobają nam się takie widoki w dół, to będą w okolicy warto wybrać się na ciekawą atrakcję zwaną "Highline 179", raptem kilkadziesiąt km od GaPa, w Austrii, w okolicy miejscowości Routte. Na dzieńdobry wita na taki widok

Załącznik:
GaPa_Routte3.jpg
GaPa_Routte3.jpg [ 415.16 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Ta cienka nitka między wzgórzami to cel naszej podróży. Od dołu wygląda tak. Hmm, jakby wysoko trochę...

Załącznik:
GaPa_Routte2a.jpg
GaPa_Routte2a.jpg [ 179.81 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Oczywiście nie ma lekko, nie dość że trzeba kilka EUR wyskoczyć na parking, a potem kolejne na bilety do atrakcji, to jeszcze trzeba się wdrapać na pobliski pagórek. Później już tylko zdrowaśka na drogę i przed siebie. Most metalowy, wygląda solidnie.... chyba....

Załącznik:
GaPa_Routte6.jpg
GaPa_Routte6.jpg [ 456.29 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


W ciężkich chwilach do głowy przychodzą różne dziwne myśli, np... czy pilot do samochodu będzie miał zasięg?

Załącznik:
GaPa_Routte8.jpg
GaPa_Routte8.jpg [ 666.23 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Na moście oczywiście wcale nie wieje. I w ogóle się nie kołysze, nic a nic... lewa, prawa, wdech, wydech....
Na końcu (oprócz wymarzonego gruntu!) czekają na nas kolejne piękne widoki.

Załącznik:
GaPa_Routte9.jpg
GaPa_Routte9.jpg [ 859 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Załącznik:
GaPa_Routte5.jpg
GaPa_Routte5.jpg [ 799.76 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Do mostku można dojść z obu stron i z obu stron kupić bilety (8EUR), można wyjść z drugiej strony i na ten sam bilet wrócić z powrotem. Zamiast wracać można też wykonać jakąś dłuższą trasę po obu stronach, traktując mostek jako 'skrót' między szczytami. Jest tam kilka ruin warowni i punktów widokowych, trasy z gatunku łatwych (szerokie utwardzone ścieżki), chociaż mogą być momentami strome.
Jeśli jednak mamy słabe nerwy, lub wysoko rozwinięty zmysł samozachowawczy, błędnie przez pospólstwo nazywany lękiem wysokości, może się okazać że zakończymy nasz spacer w takim stanie

Załącznik:
GaPa_Routte1a.jpg
GaPa_Routte1a.jpg [ 461.76 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Jeżdząc po okolicy oczywiście nie powinniśmy zapominać o 'klasycznych' atrakcjach, które były już omawiane wcześniej. Za każdym razem warto dobrze sprawdzić lokalne prognozy.

Załącznik:
GaPa_neuschwan1.jpg
GaPa_neuschwan1.jpg [ 825.28 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Załącznik:
GaPa_Innsbruck1.jpg
GaPa_Innsbruck1.jpg [ 564.79 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Jeśli zaś po wysokogórskich wędrówkach chcemy ukoić nasze nerwy i rozkoszować się ciszą i spokojem, jednym z wyborów może być Eibsee. Tutaj przy okazji ważna uwaga - kolejka linowa na Zugspitze jest w remoncie (od co najmniej roku!) i będzie otwarta dopiero 21grudnia. Komplenta wymiana linii, przebudowa stacji na dole i u góry, nowe wagony. Dalej można dojechać zugspitzbahn'em i małą kolejka u góry, oraz od strony austriackiej.

Załącznik:
GaPa_Eibsee3.jpg
GaPa_Eibsee3.jpg [ 802.5 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


Załącznik:
GaPa_Eibsee1a.jpg
GaPa_Eibsee1a.jpg [ 946.85 KiB | Obejrzany 6841 razy ]


A na dobranoc, warto raz jeszcze spojrzeć przez okno, o zachodzie słońca (ale i o wschodzie) możemy kontemplować unikalną grę świateł....

Załącznik:
GaPa_gory3.jpg
GaPa_gory3.jpg [ 257.1 KiB | Obejrzany 6841 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 10 Maj 2019 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@ELBE @Aga_podrozniczka oraz @BrunoJ

Świetne relacje z Alp! Sam w nich właśnie byłem w okresie wielkanocno - majówkowym i również wyniosłem z nich dużo pozytywnych wrażeń ;) żeby już nie spamować zdjęciami to tylko odeślę z kolei do swojej relacji z Alp --> alpe-adria-radweg-salzburg-wenecja-rowerem-wieden,1512,141472 przy czym moją relację trzeba oglądać do połowy (od początku do 28-29 kwietnia), bo druga część relacji to już Adriatyk, Wenecja i Wiedeń :)

Ja z kolei w Alpy wybrałem się z rowerem. Dotarłem pociągiem do Salzburga z Frankfurtu nad Odrą, a stamtąd już rowerem aż do samej Wenecji przez Alpy austriackie oraz włoskie. O ile z punktu widzenia rowerzysty mógłbym napisać biblię o szlaku Alpe Adria Radweg, który przebiega przez Alpy świetnymi drogami rowerowymi (czasami szutrowymi) to z punktu widzenia zwykłego wyjadacza chleba mogę polecić wiele regionów, które trzeba koniecznie odwiedzić:

1) O Salzburgu już autor widzę pisał, więc drugi raz nie będę się powtarzał. Miasto świetne! Aż dziw bierze, że jest ono takie pomijane i w planach większość osób ma tylko Wiedeń, o mieście Mozarta zapominając. To się musi zmienić!

2) Dalej jechałem przez Bischofshofen. Podobnie jak w "Ga-Pa" znajduje się tam skocznia, którą koniecznie trzeba zobaczyć ;) same miasteczko również ładne i zadbane

3) W okolicach miejscowości Lend był tunel Klamm o długości 1,6 km. Zaraz za tunelem zaczęła się piękna Dolina Gastein. Dla fanów wspinania się po ściankach wspinaczkowych, jest możliwość takiego wspinania się po stromej górze, która znajduje się nieopodal tego tunelu, dokładnie tu: https://www.google.pl/maps/@47.2815504, ... 704!8i4352 . Następnie miniemy miejscowości, które w nazwach miejscowości mają zawarte słowo "Gastein". Są to: Dorfgastein, Bad Hofgastein oraz najbardziej popularna - Bad Gastein. Ta ostatnia jest najbardziej popularna oraz bardzo stroma. Z najwyższego punktu w tym mieście można obserwować dachy wysokich budynków, które są położone niżej.

4) Droga się kończy... dalej mamy transport pociągiem samochodowym, który jedzie pod stromą górą i dociera do miejscowości Mallnitz. W Mallnitz dostaniemy się już w kolejny piękny region Austrii - Karyntię. Znajduje się w południowej części Alp i jest podobno uważana za jedną z bardziej słonecznych miejsc w Alpach. Czy tak rzeczywiście jest to nie zdążyłem sprawdzić i o tym poczytać. Ja miałem dość pozytywną pogodę, choć pod koniec kwietnia generalnie spotkały mnie niesłychane anomalia temperatury, bo w Salzburgu i Bischofshofen temperatury dobijały do 27 stopni!! W Karyntii natomiast miałem spokojne 18-20. Wracając do samego zwiedzania to można tu spotkać liczne jeziora. Jest ich na tyle mnóstwo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie wartym zobaczenia jeziorem jest jezioro Millstätter See. Później większa miejscowość to Villach. Tu też całkiem dużo do zobaczenia. Sympatyczne miasteczko z bogatą historią oraz ładną zabudową. Dla osób niezmotoryzowanych łatwy dojazd pociągiem. Z Wiednia do Villach pociąg jedzie 4 godziny.

5) Opuszczam Karyntię i Austrię. Wjeżdżam w Alpy włoskie, a dokładniej do regionu Friuli-Venezia Giulia. Miasteczka, które warto odwiedzić to Tarvisio, Pontebba, Resiutta oraz Moggio di Sotto. A poza tym to zobaczyć jak wyglądają opuszczone stacje kolejowe po byłym szlaku kolejowym, przez który właśnie przebiega szlak Alpe Adria Radweg, którym jechałem rowerem. Jeśli ktoś jest rowerzystą przeciętnym to warto rower gdzieś wypożyczyć w miarę możliwości, aby przejechać chociaż krótki kawałek tego szlaku, ponieważ prowadzi przez liczne tunele oraz jest w niektórych miejscach zawieszony kilkaset metrów nad dolinami!!!! Nie trzeba nigdzie wjeżdżać żadnymi kolejkami, aby z góry oglądać piękne widoki. Wystarczy kawałek rowerem podjechać tylko! Szczególnie za Pontebbą jest przepięknie! Sam szlak rowerowy jest praktycznie płaski (w końcu jechał tu kiedyś pociąg), więc nie ma dużych wzniesień w porównaniu do Austrii, choć i w Austrii też nie jest najgorzej.

No i tyle mniej więcej, jeśli chodzi o same Alpy. Dalej z Alp wyjechałem do miejscowości Udine i dalej równym terenem do Wenecji. Dodam, że w okolicach Wenecji Alpy są przy dobrej pogodzie widoczne !! Kilka km od Punta Sabbioni jeszcze je widziałem ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 11 Maj 2019 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Skoro wyciagamy ten temat, to dopisze cos nowego. W sierpniu 2017 pracowalam zdalnie z hotelu nad Eibsee przez 8 dni. Piekne okolicznosci przyrody. Hotel jest oczywiscie wyprzedany w czasie sezonu, ale pokoje jedynki schodza ostatnie i mozna je czasami zarezerwowac w ostatniej chwili. Ja znalazlam pokoj na Booking.com i wzielam na 2 dni, a potem na miejscu przedluzalam, az wyszlo 8 noclegow. Pokoje sa troche mniejsze niz dwojki, ale maja podwojne lozko i nie sa klitkami. Sniadania bardzo dobre i mozna zjesc w srodku albo na tarasie. W hotelu jest sauna, basen, lezaki i kajaki za darmo. Bardzo przyjemne miejsce, do czasu jak trzeba zaplacic rachunek ;-)

Image

W tle widac budowe nowej kolejki na Zugspitze, nowa duza podpora w srodku trasy, zamiast obecnych dwoch.
Image

Moj pokoj byl na drugim pietrze.
Image

Zachod slonca.
Image

Image

Poranny widok z okna.
Image

Poranne kajakowanie.
Image

Image

Image

Poludnie.
Image

W wolne popoludnie wjechalam na Alpspix i zeszlam stamtad szlakiem przez Rinderscharte - Hollental - Wawoz, az do Hammersbach, skad zlapalam autobus z powrotem do Eibsee. Zejscie bylo bardzo strome po schodkach z drewnianych belek. W Höllentalklamm nie bylo praktycznie nikogo, w porownaniu do Partnachklamm, gdzie bywaja tlumy.

Image

Image

Po drodze spotkalam taka zwierzyne.
Image

Image

Image

Poza tym, nasz forumowy kolega BrunoJ zapoznal mnie z dniem sznycla w srode, w Hotelu Arnika, w Oberammergau. Z Garmisch jest tam fajny dojazd kreta droga wzdluz wysokiego muru, co dla mnie jest dodatkowa atrakcja, bo ladnie odbija sie dzwiek z wydechu. W nocy tez fajnie sie jedzie, bo wiadomo czy cos nadjezdza z daleka czy nie. Mam zamiar wybrac sie do Eibsee jak rowniez na sznycla w tym roku, musze potestowac nowa zabawke tej okolicy.

Po opuszczeniu okolic Eibsee, odbylam standardowa objazdowke po Austrii, Szwajcarii i Wlochach. W Dolomitach mialam piekna pogode i widoki. Odkrylam tez pare nowych przeleczy na granicy Wlosko - Szwajcarskiej. Pare punktow podrozy:
-Lago di Braies
-Cortina d'Ampezzo
-Passo Giau - przepiekne widoki
-Cibiana di Cadore - gorska miejscowosc
-Bolzano, Stelvio Pass
-Bernina Pass
-Livigno - tanie zakupy bezclowe i tankowanie
-Passo di Maloja - nowa przelecz, na ktorej wczesniej nie bylam
-Campodolcino - tani nocleg
-Passo di Spluga - nowa przelecz, na ktorej wczesniej nie bylam
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 21 Lip 2019 17:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 17 Maj 2019 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Z tego co zauważyłem to Alpy są chyba dość mało popularnym kierunkiem na tym forum ;) o Wiedniu dużo. O Wenecji dużo. A to zapewne dlatego, że w Alpy z reguły nie lata się samolotem, a to w końcu forum fly :)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
hubert20 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group