Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lut 2019 12:44 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
Pojawiła się zapowiedź nowego programu który zastąpi LeClub od 2020:
https://all.accor.com
Wśród zmian m.in.
- Nowy status Premium (powyżej obecnej Platyny)
- Firma Accor z AEG i operatorem gastronomii IMG zaoferują więcej "doświadczeń" na całym świecie.
- ALL zostanie sponsorem klubu piłkarskiego Paris St. Germain.
- Wzbogacone korzyści na różnych poziomach
- Nowe marki hoteli dołączą do istniejącego programu w ciągu roku
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
D4fc4 uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 21 Lut 2019 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 739
niebieski
Bardzo ciekawy ruch wobec konsolidacji wokół Marriotta oraz budowania silnej pozycji przez Hiltona. Ciekawe, jakie będą nowości.

Ciekawi mnie też definiowanie programu jako
Cytuj:
lifestyle loyalty program
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Lut 2019 13:59 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
A ja najbardziej cieszę się że będą sponsorować jakiś klub krykietowy, kluczowy benefit!

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Lut 2019 17:48 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
Ja mam tylko nadzieję, że zgromadzone punkty nam nie przepadną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Lut 2019 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
... i ten dodatkowy status nie spowoduje przesunięcie - i tak nie za dużych - benefitów w górę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Lut 2019 18:20 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 161
Dobrze to nie wygląda. Już teraz zdobyć Platyne nie jest łatwo jeśli się nie jest przedstawicielem handlowym? Dla kogo będzie ten status Premium??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Lut 2019 19:10 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Dla bogoli @Bulusia, dla bogoli :)
I niestety obawiam się, że @abelincoln może mieć rację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Lut 2019 19:55 

Rejestracja: 13 Maj 2016
Posty: 106
obawiam się, że dostaniemy taki HH+1, czyli LCAH Gold będzie miał benefity jak HH silver, śniadanie gratis dla Platyn, saloniki dla Premium itd.
No chyba, że mnie czymś zaskoczą pozytywnie- po raz pierwszy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Lut 2019 19:57 

Rejestracja: 11 Wrz 2018
Posty: 12
zuchu1 napisał(a):
Pojawiła się zapowiedź nowego programu który zastąpi LeClub od 2020:
https://all.accor.com [...]


Ostatnia zapowiedź zmian obniżyła rangę programu między innymi przez zaniżanie punktacji z promocji. Jednak uważam, że jeśli mają wejść nowe marki do LCAH to tylko liczyć na to, że powiększy on wachlarz w Polsce i konkurencję. Po przejęciu kilku hoteli przez DeSilva jakość sięga dna, zaś cena nieba. Ibis Styles BB to było kiedyś coś, a teraz? Oby rozwój szedł w dobrym kierunku i powiększył portfolio skromnych ilościowo hoteli w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Lut 2019 21:44 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
Myślę, że ogólnie chodzi o dopieszczenie klientów luksusowych marek i pozyskanie nowych marek w tym segmencie (status Premium).
Ciekawe, co oznacza "wzbogacone korzyści na różnych poziomach"? :)

@Ernesto IS BB zawsze był dziadowski ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Lut 2019 22:08 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
@egg
Bielsko do elity nie należało to fakt , ale bardzo go lubiłem i do zaliczania punktów z promocji bardzo mi pasował , nawet odległościowo tym bardziej że często jestem w Bielsku ,ale to co się zrobiło w tym hotelu po zmianie właściciela to nawet nie wiem jak to nazwać a mięsem rzucać nie będę , pozostaje tylko mieć nadzieję że dochody im na tyle spadną że obecny właściciel przemyśli co zrobił ,a to samo dotyczy również Cieszyna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 21 Lut 2019 22:19 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Nie wiem jak innym ale mi tego typu zmiany w programach lojalnościowych kojarzą się jednoznacznie: chodzi o to, aby pod płaszczykiem dodatkowych przywilejów i bonusów pogorszyć warunki dla tych, którzy dotychczas byli w "środku" stawki.
Powód jest prozaiczny. Accor wprowadza do sieci kilka marek luksusowych i premium i tego klienta trzeba dopieścić. Zresztą i bez tego ten klient w każdych warunkach jest najważniejszy.
Nowych - z dołu stawki trzeba również połechtać, aby przynajmniej chciało im się dalej przedzierać przez meandry programu i zdobywać wyższe statusy.
Najgorzej mają ci ze środka stawki czyli obecne "goldy" - nie chcę być złym prorokiem, ale mam przeczucie, że oni najwięcej stracą na zmianach. I niestety zgadzam się tutaj z @abelincoln - oby nie wypowiedział tego w złą godzinę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Lut 2019 22:36 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 771
niebieski
@kewatkO jesteśmy poza tematem wątku, więc nie będę się rozpisywał. Byłem w IS BB kilka razy przed zmianą właściciela i za każdym razem coś nie zatrybiło. Dlatego przestałem wybierać ten obiekt. Byłem w Mercure Cieszyn chyba ze trzy lata temu i było całkiem sympatycznie. Bedę ponownie latem, więc będę miał porównanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Lut 2019 22:57 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Jedynym gwarantowanym przywilejem Golda jest welcome drink. Nie gwarantowany upgrade i late checkin / checkout.
Nie wiem co z tego mieliby zabrać, i tak ten status jest prawie nic nie warty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Lut 2019 23:00 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Przestaną wysyłać plastik;)

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Lut 2019 01:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 312
Znając Accor już oczami wyobraźni widzę bałagan w styczniu 2020r. jak będą musieli wszystko przekonwertować na nowy system i aplikację, często informatycznie nie ogarniają poszczególnych promocji czy Private Sales a co dopiero takie kolosalne zmiany.

Czytając w zapowiedzi że „You’ll be surprised at the new ways you can earn and redeem points” już się boję jak bardzo będę zaskoczony :) Niestety podzielam obawy @greg2014 patrząc na przekrój zmian w latach w programie, szczególnie w promocjach punktowych gdzie najpierw można było korzystać w nich z punktów, potem zamienili jeden nocleg na wymóg dwóch noclegów, potem obniżali poziom punktów do 6tys. aż w końcu odcięli zdobywanie statusu za punkty Rewards. Krok za kroczkiem tortu coraz mniej.

Ciekawe czy będzie jeszcze Ibis Business i czy będzie dawało Golda a jak tak to czy będzie jeszcze warto?

Odnośnie DeSilvy choć faktycznie nie jest to tematem wątku są bardzo nastawieni na zysk. Co samo w sobie jest raczej normalne ale jak odbija się na jakości to już nie dobrze. Odnośnie Ibis BB to nie byłem u nich po zmianie właściciela ale w Cieszynie jestem bardzo często więc zmiany są in minus. Najważniejszy to cena, nie schodzi poniżej 128zł, z łezką w oku wspominam 77zł za dobę i upgrade do apartamentu (zastanawiałem się niekiedy jak upchnąć dwie noce i skorzystać z punktów : ))) Nowy dyrektor zabronił też żeby upgrade był o dwa stopnie, często to przechodziło teraz nie ma opcji – wszystko wg zasad. No i najważniejsze (żeby nie było – żartuję) ze wstawki usunęli piwo Brackie a właściwie to dwa bo tyle dawali. Na szczęście Pani Ewy nie odchodzi więc tragedii z personelem i obsługą nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 22 Lut 2019 07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Obecne Platyny powinni podwyższyć na najwyższy status za rok i zobaczymy co zaoferuja realnie...

Generalnie zgadzam się że tendencja w programach lojalnościowych jest spadkowa. Więcej zabierają niż dodają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Lut 2019 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Dodanie nowych przywieli i nowego statusu może oznaczać rzeczywiście przesunięcie. I pewnie oberwie jakoś GOLD, a może tez silver. Choć zgodzę się także z przedmówcą, że GOLD to tak naprawdę tylko gwarantowany drink, o czym sam jakiś czas temu pisałem.
Niestety podróżując sporo po Polsce i tak wielkiego wyboru się nie ma, wg mnie jedyna alternatywa to przerzucenie się na hotels.com i zbierania co 10 nocleg 1 gratis. Wtedy bez drinków, upgrade ale z noclegami za free. Kto wie może czasem wyszłoby taniej , a upgrade kupiłby sobie człowiek bez "proszenia się".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Lut 2019 14:29 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Nie wyszłoby taniej.
Jeden upgrade to przynajmniej 20-30%, a często pokoje po upgrade kosztują ponad 100% więcej niż oryginalnie zakupiony pokój.
A tam masz tylko 10%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Lut 2019 17:56 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Pamiętajcie też o cenach, chyba coś kombinują i statusowcy mają tańsze taryfy, mam rację?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group