Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#21 PostWysłany: 21 Lis 2016 22:29 

Rejestracja: 06 Mar 2016
Posty: 45
Loty: 23
Kilometry: 29 455
zouza napisał(a):
Pytanie z innej beczki.
Wszystko fajnie, zakupiłam bilet do Alhambry na listopad przez ticketmastera, zapłaciłam kartą wirtualną mBankową, mail przyszedł...
I teraz dopiero się zmiarkowałam...
W żadnym automacie nie odbiorę tych biletów...bo to karta wirtualna...
Myślicie, że z odbiorem w kasie nie będzie problemu?
Nie chciałabym zostać z ręką w nocniku albo musieć kupować jeszcze raz :roll:
Może ktoś ma doświadczenie z taką zagwozdką i zechce się podzielić wiedzą jak to rozwiązać ;)?

Kilka lat temu dało się odebrać tylko w automacie, w kasie nie byli mi w stanie ich wydać (choć wówczas na oficjalnej stronie widniało, że odbiór jest w kasie). Może spróbuj zadzwonić? Obsługa jest tam akurat anglojęzyczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#22 PostWysłany: 21 Lis 2016 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 22
Ja już po, więc mogę odpowiedzieć jak to wyglądało w moim w/w wypadku (może komuś się przyda).
Odebrałam bilety nie w automacie tylko u pani w kasie.
Pokazaliśmy jedynie telefon z mejlem potwierdzającym zakup od ticketmastera, pani wklikała sobie na kompie numer rezerwacji itd. i wydała bilety.
Karty nawet nie wyciągałam.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sqgo lubi ten post.
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#23 PostWysłany: 21 Lis 2016 22:54 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Znalazłem info, że potwierdzenie online można wymienić na bilety w następujący sposób:

    from the Corral de Carbón on Calle Reyes Católicos in Granada (open Monday-Sunday, 09:00 - 19:00)
    certain SERVICAIXA cashpoints in Andalucía
    the ALHAMBRA TICKET OFFICE
    CARREFOUR (large supermarket)
    HALCON VIAJES (travel agency)

Orientujecie się czy na lotnisku w Maladze jest taka maszyna do drukowania (SERVICAIXA cashpoints in Andalucía), abym mógł sprawdzić, czy mi się uda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#24 PostWysłany: 21 Lis 2016 23:26 

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 103
Bez problemu bilety można kupić na miejscu. Nie wiem czy jest taniej, ale zapytałem jednego turysty ile zapłacił za bilet rezerwowany przez internet - 17 euro. Ja kupiłem na miejscu za 14 euro gotówką, ale można też kartą za 15,40 euro. To ceny za full opcję z pałacem. Kolejek nie było, czekałem 5 minut na wejście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#25 PostWysłany: 21 Lis 2016 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2013
Posty: 22
Ale tutaj jest kwestia już kupionych biletów i wydanego dinero ;-)

Niestety nie potrafię sobie przypomnieć czy widziałam takową maszynkę na lotnisku, bo dolecieliśmy o 2-3 w nocy przez ostatnią historię malagańską, która zadziała się na pokładzie Ryana i był zombie mode ;)
Na stronie: https://www4.caixabank.es/apl/localizador/caixamaps/index_es.html?search=malaga oraz http://www.ticktackticket.com/ttt/minternet/pkg_info.pagina_informacion?p_evento=-1&p_sesion=-1&p_usuario=&p_tipo_venta=INT&p_tipo_info=PER&p_localidad=MALAGA&n_pagina=1&p_ptos_recoger=T&p_origen=0&p_idioma=ES niby nie wyszukuje na lotnisku (o ile dobrze wszystko kumam).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#26 PostWysłany: 23 Lis 2016 00:37 

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 103
Widziałem też dwie dziewczyny ze Słowenii, który zakupiły bilety przez net i miały jakiś problem z odbiorem gdyż w pobliżu nie było działającego wi-fi. Na czym dokładnie ten problem polegał - nie wiem. Długo dziewczyny tłumaczyły przy kasie, że bilety mają zakupione tylko z internetem nie mogą się połączyć. ja już wchodziłem to rozmowa jeszcze trwała. W każdym bądź razie weszły bo spotkałem je później w środku, więc pewnie się jakoś dogadały. Może komuś przyda się ta informacja, być może warto sobie zrobić print screena.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#27 PostWysłany: 26 Lis 2016 01:13 

Rejestracja: 26 Lis 2016
Posty: 4
21.11.2016 - odbiór biletów w automacie przy kasach - należy podejść do odpowiedniego automatu (w zależności od rodzaju kupowanych biletów), włożyć kartę, której użyło się przy zakupie biletów i koniec. Automat drukuje odpowiednią ilość biletów, które należy mieć przy sobie podczas całego zwiedzania - sprawdzane przez wejściem kolejno do Generalife, Pałacu Nasrydów i Alcazaby.
Bilety kupowane wcześniej online przez Ticketmaster - "general" umożliwiający wejście do każdego obiektu w cenie 14 EUR plus opłata manipulacyjną 1,40 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#28 PostWysłany: 28 Lis 2016 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Bilet kupiłam na miejscu za 14 euro. W dniu 21.11.2016 o 8:32 ustawiłam się w kolejce i czekałam jakieś 35 minut do kasy. Kolejka była regulowana przez panią z obsługi i co kilka minut po 2-4 osoby były wpuszczane do kas. Równolegle (również z regulowanej kolejki) podchodziły osoby z wydrukowanymi potwierdzeniami po odbiór już kupionych biletów. Wejście do Pałacu Nasrydów miałam na godzinę 10:00, czyli akurat na spokojne przejście spod kas z robieniem zdjęć.
Warto wiedzieć, że w poniedziałki muzeum w Pałacu Karola V na terenie Alhambry jest zawsze nieczynne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#29 PostWysłany: 07 Lut 2017 18:22 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 1
Polecam odwiedzić Alhambrę! Niestety bez wcześniejsze rezerwacji biletów można stracić wiele czasu w kolejce po bilety.
Podczas naszych rodzinnych wakacji skorzystaliśmy z pomocy strony Ticketbar.eu, zamówiliśmy bilety online - tutaj: http://andalusia.ticketbar.eu/en/granad ... entrance-/ i nie traciliśmy ani chwili urlopu.

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#30 PostWysłany: 07 Lut 2017 19:17 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
Ja byłem co prawda w poniedziałek 23 stycznia , więc pewnie mniej osób ale bilety bez problemu na miejscu w cenie 14 EURO. Kolejka około 5 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#31 PostWysłany: 26 Kwi 2017 19:14 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Byłem w Granadzie 21 kwietnia na jednodniowej wycieczce. Dojazd z Malagi ALSĄ. Z dworca autobusowego (Estación de Autobuses de Granada) jechałem autobusem SN1 do Katedry - przystanek Gran Via 14 Catedral. Następnie z Plaza Isabel La Catolica jechałem busem C3 - przystanek jest za fontanną, na ulicy pnącej się do góry. Dwa bilety (Billete Ordinario), każdy za 1.20 euro kupione u kierowcy. Tutaj więcej szczegółów o transporcie w Granadzie: http://www.lovegranada.com/transport/granada-buses/.

Przed wejściem do Alhambry byłem tuż po godzinie 12, ale nie udało mi się wejść do środka. Ochrona stała przed budynkiem z kasami i wpuszczała ludzi tylko z rezerwacją internetową. Bilety w kasach rozeszły się z samego rana. Ochroniarz doradził, żebym zrobił rezerwację na następny dzień. Jeżeli ktoś przyjeżdża tylko na jeden dzień do Granady, powinien kupić bilety przez internet.

Nie mogąc zwiedzić Alhambry, udałem się na Mirador San Nicolás, skąd roztacza się piękny widok na twierdzę, miasto i ośnieżone szczyty Sierra Nevada. Granada jest piękna i z przyjemnością do niej wrócę, żeby jeszcze lepiej ją poznać.

Załączniki:
alhambra_wejscie.JPG
alhambra_wejscie.JPG [ 227.25 KiB | Obejrzany 3431 razy ]


Ostatnio edytowany przez wersus79, 27 Kwi 2017 14:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#32 PostWysłany: 27 Kwi 2017 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Zwiedzalem Alhambre w VI.2007 oraz w VI.2010 - warto zawczasu zrobic rezerwacje przez internet, bo od maja do pazdziernika mozna natrafic na spore kolejki do kas.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#33 PostWysłany: 30 Maj 2017 21:12 

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 8
Czy ktoś z Was kupował ostatnio bilety przez ticketmaster'a i udało się zapłacić kartą. Od kilku dni próbuje i za każdym razem jest tylko komunikat o tym, że nie można zweryfikować karty - próbowałem różnymi kartami (co prawda z jednego banku). Blokady brak, w banku mówią, że nie widzą żadnych prób transkacji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#34 PostWysłany: 31 Maj 2017 11:13 

Rejestracja: 31 Maj 2017
Posty: 5
pawelr napisał(a):
Czy ktoś z Was kupował ostatnio bilety przez ticketmaster'a i udało się zapłacić kartą. Od kilku dni próbuje i za każdym razem jest tylko komunikat o tym, że nie można zweryfikować karty - próbowałem różnymi kartami (co prawda z jednego banku). Blokady brak, w banku mówią, że nie widzą żadnych prób transkacji...

Cześć, miałem podobnie, dwie karty mi odrzucało. Kilka prób.. W końcu założyłem konto w PayPal i podpiąłem pod tę samą kartę i się udało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#35 PostWysłany: 31 Maj 2017 13:05 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Ja kupiłam wczoraj, bez żadnego problemu. kredytówka z Citi.
Góra
 Profil Relacje PM off
YoungBoy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#36 PostWysłany: 19 Wrz 2017 09:30 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Chciałem kupić bilety do Alhambry przez internet na końcówkę przyszłego miesiąca, jednak w terminie który mnie interesuje wszystkie są wyprzedane. Czy jest szansa, że się jeszcze pojawią, albo szansa kupienia ich wcześnie rano na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#37 PostWysłany: 19 Wrz 2017 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Pytaj na miejscu z parodniowym wyprzedzeniem. Kupowałem w maju i mimo, że w internecie nie było to na miejscu (na kempingu) kupiłem z jednodniowym wyprzedzeniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
risto lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#38 PostWysłany: 19 Wrz 2017 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Przez internet już nie kupisz, z samego rana szanse na kupno biletu są
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
risto lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Andaluzja
#39 PostWysłany: 19 Wrz 2017 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
risto napisał(a):
Czy jest szansa, że się jeszcze pojawią, albo szansa kupienia ich wcześnie rano na miejscu?

Biletów do kupienia przez internet raczej już nie będzie, ale nie powinno być większych problemów z kupieniem ich na miejscu. Rok temu w połowie listopada kupowałam bilet do Alhambry na miejscu. W kolejce do kas ustawiłam się ok. 8:30, o 9 z minutami miałam już w ręce bilet z godziną wejścia do Pałacu Nasrydów na 10:00. Pod koniec października nie powinno być znacząco więcej turystów, niż w połowie listopada ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
risto lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Alhambra - bilety.
#40 PostWysłany: 29 Wrz 2017 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Od najbliższej niedzieli (1.X) wyjściówki do Alhambry będzie można kupować według nowych zasad.
Bilety będzie można nabywać przez internet, z wyprzedzeniem od 3 miesięcy do 2 godzin przed planowaną wizytą.
Bilety będzie można wydrukować samemu i okazać je przy wejściu. Również będzie możliwości wydrukowania na miejscu (nie wiem czy wystarczy samo okazanie kodu QR).
Bilety będą imienne i trzeba będzie okazać dokument tożsamości.

Obecny system będzie funkcjonował (równocześnie) do końca stycznia 2018 r.

:arrow: http://www.20minutos.es/noticia/3147971 ... seguridad/
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot], radko69 oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group