Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Albania, Czarnogóra
#1 PostWysłany: 27 Kwi 2012 13:58 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 40
Witam szukam oczywiście tanich i najlepiej sprawdzonych noclegów w następujących lokalizacjach Ulcinj, Bar, Budva(1 z wymienionych), oraz Durres/Tiranie. Wiem że najtańsze są apartamenty od 3 osób w górę ja jadę tylko w 2 osoby termin mojego pobytu to 20-28 sierpnia. Będe wdzięczny za wszelkie informację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 27 Kwi 2012 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
W Czarnogórze spodziewaj się zatrzęsienia od Polaków, więc zapewne dobrze coś zabukować :). My szukaliśmy w sierpniu na miejscu i było ciężko. A co do Albanii to najlepiej znaleźć noclegi na miejscu, bo wybór duży w rzeczywistości (nie to co w sieci) i można sobie spokojnie wybrac miejsce, które się spodoba. Jeszcze jedna uwaga nt. Albanii: południowa część ZNACZNIE piekniejsza od północnej :).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Kwi 2012 09:39 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 40
myślałem o Ulcinj jako centrum wypadowym, udało ci się odwiedzić to miasto? czytałem opinie na jego temat i poki co skrajnie różne.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Kwi 2012 10:11 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
byłem w czarnogórze kilka razy, zdecydowanie bardziej polecam Budvę lub Sveti Stefan niż Ulcinj jako miejsce wypadowe. przejazd z Ulcinj do Kotoru to minimum 2 godziny po średniej jakości drogach. Noclegi w SS mozesz rezerwowac przez ta strone - http://www.sveti-stefan.net/smjestaj.php?tip=1 , w sezonie cena za osobe to 15-20EUR/doba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Kwi 2012 10:27 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 40
tylko że ceny spania w Ulcinj kuszą +bliskość Albanii, a orientujesz się może n/t czasu dojazdu i cen busów pomiędzy poszczególnymi miejscowościami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Kwi 2012 11:03 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
tak naprawdę aby na spokojnie zaplanować 1 dniowy wyjazd do albanii to musisz mieć wynajęty samochód.
nie pamiętam czy do Skhoder jeździ jakikolwiek rejsowy bus, wydaje mi się że trzeba brać taxi do granicy, a ze Skhodry do Tirany minibus który jeździ jak chce (i chyba nie częściej niż 2-3 razy dziennie)
nie pamiętam już dokładnie ale z Ulcinj do Baru jedzie się coś 45min - 1h. z Baru do Budvy kolejną godzinę. Budva-Petrovac 30 minut. Budva - Sveti Stefan 15 minut, Budva - Kotor 40 min jeśli jedziesz tunelem, i 1,5h jeśli jedziesz drogą widokową :) Herceg Novi - Kotor ok 1h.
Ceny - różne, zależne od przewodnika. Budva - Sveti Stefan to chyba teraz 2 EUR, z Budvy do Baru ok 4 EUR, z Baru do Ulcinj ok 3 EUR.
jak planuejsz długa trasę, np Ulcinj - Kotor to warto łapać bezpośredni autobus, wychodzi dużo taniej niż z przesiadką gdziekolwiek po drodze. Niestety takie autobusy zwykle mają kurs maxymalnie 2 razy na dobę.

z Budvy do Albanii możesz wykupić 1 dniową wycieczkę za 30 EUR, możesz też dojechać i wrocić po 2 czy 3 dniach (do uzgodnienia z kierowcą), w sezonie te wycieczki są co 2 dzień. I ja na twoim miejscu właśnie poszukałbym noclegu gdzieś w Budvie/Sveti Stefan a Albanie zaliczył w ten sposób. A jeśli chcesz zupełnie uciec od świata to wioska Blizikuce jest idealna, trzeba trochę iść pod górę ale widoki są niesamowite.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Kwi 2012 11:18 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 40
dzięki bardzo, w takim razie jeszcze raz wszystko przemyśle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Kwi 2012 23:42 

Rejestracja: 26 Kwi 2012
Posty: 9
Loty: 18
Kilometry: 30 540
W Budvie spałem w "willa Ivanka" http://www.fostertravel.pl/hotele/czarnogora/budva/ivanka/

To było już dość dawno, bo ostatnie "leniwe" wakacje miałem w 2006 :) Nie pamiętam dokładnie ile płaciłem - coś około 350 - 400 euro za 9 nocy. Ale standard był super - nowe pokoje, lodówka, klima, wifi, balkon, tv z satelitą, rzut beretem od starego miasta i jakieś 7 minut spacerem do plaży i portu. 100 metrów dalej restauracja ze śmiesznie niskimi cenami - no ale to było już 6 lat temu ;)
_________________
Moje GG 42391483
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Kwi 2012 02:21 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Czy Albania jest w chwili obecnej bezpieczna? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Kwi 2012 09:52 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 40
nigdzie teraz nie jest bezpiecznie w londynie porwania, na ukrainie zamachy..........a tak na poważnie to nie słyszałem o jakiś szczególnych zagrożeniach wynikających z przebywania w albanii :)
luk jak sam stwierdziłeś było to dość dawno temu ,na pewno wiele się zmieniło oo tego czasu szczególnie jeśli chodzi o ceny:(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Kwi 2012 21:49 

Rejestracja: 26 Kwi 2012
Posty: 9
Loty: 18
Kilometry: 30 540
w Albanii robią rewelacyjny koniak Skanderbeg - pamiętaj, żeby go nie przewozić przez granicę a nikt Cię nie zastrzeli :) No i jak policja do Ciebie podejdzie, to przepraszaj i wyrażaj skruchę - nie ważne za co, najlepiej za to, co będą chcieli :)
_________________
Moje GG 42391483
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Sie 2012 12:02 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 40
wyjazd do czarnogóy zbliża się wielkimi krokami.....jakieś cenne rady od osób które były w tym roku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group