Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: [4Z] Airlink
#1 PostWysłany: 26 Lis 2020 03:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Dla przypomnienia, Airlink to jedyna linia, ktora lata (nie w tej chwili) rozkladowe loty na Wyspe Sw. Heleny. Lataja z Johannesburga w soboty, a w czasie swiatecznym rowniez z Kapsztadu we wtorki (lub jakos tak).
Kiedys mieli umowe z SAA i to SAA pobieralo oplate za bilet i wystawialo bilet. W styczniu tak wlasnie zaplacilam za bilet z JNB na HLE. Bilet byl na marzec.

Lot na ktorym mialam byc, byl ostatnim lotem Airlinka na HLE zanim RPA i Helena sie zamknely i mnie oczywiscie na tym locie nie bylo z wiadomych przyczyn.

Airlink najpierw uznal mnie za no-show i powiedzial "bujaj sie."

Ale jak powiedzieli to setkom innych ludzi, to ludzie sie zdenerwowali (i slusznie) i Airlink zmienil zdanie, ze przebukuje stracone loty. Ale tylko i wylacznie do konca 2020 roku. Wiec majac nadzieje, ze w grudniu swiat wroci do normy (slodka naiwnosc!), zmienilam loty na JHB-HLE-CPT-KIM-JHB, bo powiedzieli, ze nie moge przerwac podrozy w CPT, bo nie. Jak mam bagaz nadawany, to poleci do JHB, bo tak. Zyczyli sobie tez spora doplate, bo to okres swiat (19 grudnia - 29 grudnia). Doplata wylacznie przelewem. I tylko w ciagu 48 godzin, inaczej bilet przepadnie. Mieli to gdzies, ze rozmawialismy w sobote wieczorem mojego czasu, a przelew miedzynarodowy z Japonii to sprawa minimum 7 dni.

Zmobilizowalam wiec znajoma w RPA, zrobila mi przelew na konto Airlinka. O dziwo nie do SAA (jak poprzednio), ale chcieli bezposrednio do Airlinka.

Przeslalam im potwierdzenie przelewu, a od Airlinka cisza. I cisza. W poniedzialek cisza, we wtorek cisza, w srode bomba, ze juz nie maja umowy z SAA i jesli chce mi sie podrozowac na Sw. Helene, to prosze sobie kupic nowy bilet bezposrednio u nas. A tak w ogole to zawieszamy dzialalnosc, bo pandemia.

Olali sprawe kompletnie. SAA powiedzialo, ze to sprawa Airlinka i u nich mam sie domagac zwrotu calej kasy. Airlink powiedzial, ze SAA wystawilo pierwszy bilet i mam sie uzerac z SAA, bo to nie sprawa Airlinka w tej chwili.

Chargeback na karte zostal odrzucony, bo SAA przekazalo wniosek Airlinkowi, a Airlink powiedzial bankowi, ze bylam no-show na lot. Pytania o zwrot doplaty wykonanej przelewem po prostu zignorowali.

SAA w koncu wystawilo voucher na sume poczatkowego biletu (bez doplaty) i szybko oglosilo bankructwo. Po restrukturyzacji (o ile SAA zmartwychwstanie), moj voucher i tak nie bedzie honorowany.

Z zamiarem wyprawy na Sw Helene juz sie pozegnalam na dobre, bo zadnych biletow Airlinka juz nie mam zamiaru kupowac.

Nagle wczoraj telefon od pani z Airlinka odnosnie mojego lotu na Sw. Helene. Ze jest odwolany, bo Sw. Helena w tej chwili jeszcze na loty nie pozwala i ze moge przebukowac na inny termin.

Jaki bilet, ja sie pytam?
A ona na to, ze mam bilet na lot w najblizsza sobote, 28 listopada, a powrot 29 grudnia.

Ze co??? Skad wytrzasneli taki termin, nie wiem. Ona na to, ze maja moj bilet w systemie i ze prosze jej wyslac maila jaki inny termin by mnie interesowal. Oczywiscie moze byc wymagana doplata w taryfie. Wysmialam ja. :mrgreen:

Ale maila wyslalam na adres ktory mi podala, ze interesowalby mnie grudzien 2021.

Dostalam automatyczna odpowiedz, ze "Dear Sender, This mailbox is currently unattended. Kindly consult our website www.flyairlink.com/contact-us for alternative contact details. Kind Regards Airlink."


Ahhh... Afryka... :lol:
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#2 PostWysłany: 05 Gru 2020 05:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Updejt:

Kontakt z linia zostal nawiazany. Po wielu mailach mam pisemne potwierdzenie, ze zmiana rezerwacji na grudzien 2021 bedzie mozliwa. Ale mam sie z nimi skontaktowac w styczniu 2021.

Pozyjemy, zobaczymy.

Dodam tylko, ze linia bardzo dba o ich wizerunek na mediach spolecznosciowych :D

Z innych wiesci:
Po upadku SAA, Airlink zostal najwiekszym przewoznikiem w kraju i ponoc maja juz umowy o wspolpracy z Emiratami, Qatarem, BA, AF/KLM i paru innymi.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#3 PostWysłany: 30 Sie 2022 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Airlink wznowil loty na Sw. Helene z Johannesburga, na razie jeden lot na dwa tygodnie, w pazdzierniku maja zwiekszyc rotacje do jednego lotu na tydzien.

I wlasnie Airlink mnie poinformowal, ze przebukowali moj (juz dawno niewazny) bilet na marzec 2023. Musze tylko wypelnic stos papierologii, zeby ten bilet "uwaznic", ale na szczescie wszystko online.

Pozyjemy, zobaczymy...
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#4 PostWysłany: 02 Wrz 2022 06:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
HELL YEAH!!!
Mam bilet na Sw. Helene!!! Wylot 25 marca z JNB, powrot do JNB 1 kwietnia. I nie, to nie zart.
Bilet wystawiony, rezerwacja potwierdzona.

Calosc doplaty do vouchera to bylo raptem rownowartosc 50 zl.

Musze przyznac, ze jak na ta chwile, to jestem Airlinkiem totalnie zaskoczona na plus.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie


Ostatnio edytowany przez 2catstrooper 03 Wrz 2022 03:55, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#5 PostWysłany: 02 Wrz 2022 07:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
2catstrooper napisał(a):
Wylot 35 marca.


Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#6 PostWysłany: 02 Wrz 2022 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
pabien napisał(a):
2catstrooper napisał(a):
Wylot 35 marca.


Powodzenia!


hahaha! Dzieki!
Poprawione!!!
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#7 PostWysłany: 02 Wrz 2022 11:28 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Gratulacje!
PS. Jeszcze możesz poprawić JHB -> JNB ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#8 PostWysłany: 28 Gru 2023 22:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Kilka uwag praktycznych:
- przy bilecie zakupionym przez (niektóre?) OTA rezerwacji nie widać na ich stronie (mimo poprawnego PNR/numeru biletu) - nie ma się więc co tym przejmować
- odprawa on-line bez problemu, ale przy wylocie międzynarodowym ex JNB nie wydało karty pokładowej tylko wstępne potwierdzenie rejestracji na rejs - więc trzeba i tak ją odebrać przy tradycyjnym stanowisku
- w JNB nie ma stanowisk transferowych 4Z więc transfer międzynarodowy -> międzynarodowy z powodu braku karty pokładowej nie będzie możliwy: to o tyle ważne, że jeśli ktoś podróżuje na osobnych biletach np. przylot do RPA i dalszy lot, warto zostawić sobie na to odpowiedni zapas czasu. Przy porannej kumulacji przelotów koło 8-9 (wtedy mnóstwo rejsów z Europy i Bliskiego Wschodu przylatuje) od wyjścia z samolotu do wejścia do terminala do hali odlotów minęła bita godzina, mimo że korzystałem z krótszej (priorytetowej) kolejki paszportowej dla paxów klasy C
- do odprawy 4Z rano są bardzo duże kolejki, bo wszystkie rejsy są odprawiane przy wszystkich stanowiskach - znów trzeba mieć zapas czasu; mnie się udało skrócić czas oczekiwania, bo jedna agentka widząc ogromną kolejkę wywołała w którymś momencie paxów podróżujących tylko z bagażem podręcznym do osobnego stanowiska poza kolejnością
- biorąc pod uwagę powyższe odradzam branie na osobnych biletach przesiadki 2 h i poniżej : może być bardzo ciężko z wyrobieniem się z czasem (dochodzi jeszcze kolejka do imigracji wylotowej i kontroli bezpieczeństwa - też dość spora rano); bezpieczna przerwa między rejsami na osobnych biletach to moim zdaniem min. 3-4 godziny, przynajmniej rano i przed południem.
- mimo limitow bagażowych nikt nie zwraca uwagi na wagę / dokładne wymiary bagaży podręcznego: bez problemu za podręczny agentka uznała kabinówkę + dość duży plecak, nic nie ważyła (było sporo więcej niż limit 8 kg).
- w przypadku małych samolotów większy bagaż podręczny idzie na deliwerkę zwaną w RPA SkyCheck - oddaje się go i odbiera pod samolotem
- w trakcie lotu nawet krótkiego (leciałem do SHO więc 40 minut) jest serwis pokładowy: napoje zimne / softy + wino/piwo + przekąski typu czipsy, orzeszki itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#9 PostWysłany: 29 Gru 2023 11:52 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 50
Gdy wpisuje się PNR biletu kupionego przez OTA, to od razu wyświetla komunikat, że nie udostępniają interfejsu dla biletów kupionych u agentów, ale można kontaktować się z nimi mailowo. - A na maile odpowiadają szybko, w dni robocze poniżej 24h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#10 PostWysłany: 07 Lut 2024 14:40 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Lecę z VFA do CPH przez JNB. Wszystko jest teoretycznie na jednej rezerwacji Lufthansy. Chciałem wykupić bagaż rejestrowany na infolini to mi powiedzieli ze mogę ale jedynie na odcinku JNB-CPH, ponieważ odcinek VFA-JNB jest obsługiwany przez Airlink.
I teraz moje pytanie - bo wg strony Airlink w każdej taryfie jest zawarty bagaż rejestrowany 20kg,cxy orientujecie się czy rzeczywiście tak jest?
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#11 PostWysłany: 07 Lut 2024 15:27 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Z tego co pamiętam tak jest i możliwe że dzięki temu przy odrobinie szczęścia uda się nadać za free bagaż do końca trasy
Góra
 Profil Relacje PM off
Soulfly lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#12 PostWysłany: 07 Lut 2024 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Tak, zgadza się - Airlink ma bagaż rejestrowany 20kg również w najtańszej taryfie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Soulfly lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#13 PostWysłany: 08 Lut 2024 11:44 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Dostałem odpowiedź na temat bagażu Airlink

Kindly  note that your ticket does not have any baggage allowance therefore you will need to purchase the excess baggage. Please see below the cost for 20kg on the 4z Airlink flight to Victoria falls and back.

Wycenili to na 3274 rand
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#14 PostWysłany: 08 Lut 2024 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Bilety ze słynnego deala CPH-VFA były w taryfie bezbagażowej i po zmianach przynajmniej u mnie dalej tego bagażu nie ma na żadnym odcinku a lecę LX, LH, SA i Airlinkiem właśnie. Wystarczy pobrać sobie kupon pasażerski na stronie LH i tam jest dokładnie rozpisana liczba sztuk bagażu dla każdego odcinka z osobna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [4Z] Airlink
#15 PostWysłany: 08 Lut 2024 16:43 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Ja to rozumiem, i wiem że było bez, ale ja chciałem sobie dokupić teraz - i w Lufie powiedzieli że mogę za 280 zł w jedną stronę na odcinku JNB-CPH, natomiast za lot Airlink muszę pytać u nich i spytałem i mam odpowiedź
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: makoleon oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group