Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Sty 2015 19:54 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 25
Hej,

własnie planujemy nasz wyjazd do Brazylii.
4 dni będziemy w lutym w Rio de Janeiro, podczas karnawału. A że bilety kupiliśmy kilka dni temu to hotele sa już mega drogie, jeśli w ogóle jest w nich jeszcze miejsce :(

Dlatego chcemy wykorzystać airbnb. Dotychczasowe doświadczenia mówią że to spoko opcja (NY, Paryż), ale jednak jako że to Brazylia to się trochę boimy.

Czy macie jakieś doświadczenia z airbnb w Brazyli, a najlepiej w Rio?

Będę wdzięczna za informację!

Pozdrawiam,
Magda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 06 Sty 2015 20:06 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
ja wprawdzie lecę w marcu, ale tez jestem zainteresowana ta opcją.
możecie polecić hostów w przystępnej cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Sty 2015 20:10 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 25
Mnie nawet nie chodzi o polecenie hostów ( bo pewnie Ci polecani są już niedostępni) tylko raczej o samą kwestię:
- czy jest to bezpieczne,
- czy nie strach wchodzić do budynków prywatnych, do mieszkań, Co innego wchodzić do hotelu a co innego na kletke jakiegoś bloku czy kamienicy.

Magda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Sty 2015 20:52 

Rejestracja: 06 Lis 2010
Posty: 81
Dwa razy w Rio (Copacabana, Botafogo) korzystałem z opcji wynajmu apartamentu (raz z airbnb). W obu przypadkach mieszkania znajdowały się w wysokich apartamentowcach z portierem na dole. Budynki może nie nowe, ale dobrze utrzymane i zdecydowanie bezpieczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Sty 2015 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Ja we wrześniu spałem 4 dni na kwaterze z airbnb w Rio na Botafogo. Akurat bardzo polecam taką formę. Można się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy od mieszkańców. Couchsurfing jak najbardziej też funkcjonuje. Czy jest bezpiecznie? O Rio napisano już chyba wszystko. Ja mieszkam ponoć w pobliżu najgorszej ulicy w moim mieście, a jeszcze nigdy mnie nikt nie zaczepił... To samo na temat Rio. Same budynki mieszkalne w Cidade Maravilhosa są zabezpieczone niegorzej od przeciętnej polskiej placówki banku. Jak coś to na priwie dam namiary na airbnb.

siostraa napisał(a):
- czy nie strach wchodzić do budynków prywatnych, do mieszkań, Co innego wchodzić do hotelu a co innego na kletke jakiegoś bloku czy kamienicy.


Ja odpowiem może nie tak wprost: na pytanie, ile jest prawdy w "Mieście Boga" - koleżanka z Brazylii odpowiedziała "half, half". I tego należy się trzymać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sty 2015 13:29 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 25
Dzięki wielkie! Ktoś może jeszcze coś podpowiedzieć :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Sty 2015 13:45 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
Airbnb jest chyba najlepsza opcja na Rio,szczegolnie podczas karnawalu.Mialem to samo ale w maju,gdy zobaczylem ceny hoteli a pobyt mial trwac 2 tygodnie.Zaplacilem 350 euro za pokoj na Copacabana plus 50 euro prowizji na 3 osoby wiec geba mi sie usmiechnela.Jesli chodzi o bezpieczenstwo to chyba tak jak w kazdym wielkim miescie,troche rozsadku i ostroznosci i bedzie OK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sty 2015 13:51 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 60
Jak najbardziej polecam AIRBNB w Rio, wychodzi najlepszy stosunek ceny do jakości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Sty 2015 13:52 

Rejestracja: 14 Kwi 2014
Posty: 25
Dzięki. O bezpieczeństwie w samym miescie wiem już sporo.
Tutaj miałam na myśli samo bezpieczeństwo mieszkania w prywatnym mieszkaniu w jakimś bloku.

co innego wchodzić do hotelu z recepcją a co innego na jakąś klatkę schodową :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Sty 2015 14:07 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
wiekszosc budynkow w dobrych dzielnicach rio ma na dole portiera.

ja wynajmowalem pokoj przez air prawie przy samej copie i mysle, ze bylo to optymalne rozwiazanie. z czystym sumieniem polecam - https://www.airbnb.pl/rooms/576172
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Sty 2015 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 17
Ja bede spala teraz podczas karnawalu u Julii z airbnb.
https://www.airbnb.pl/rooms/2515402
Niestety, bede w lutym, wiec nic teraz nie moge powiedziec.
Cena byla najlepsza ze wszytskich, reszta miala drozej lub bylo juz zajete (rezerwowalam w sierpniu).
14 nocy wyszlo nam 880€/2os (znizka 110€ z airbnb, bo inny uzytkownik wczesniej zaakceptowal nasza rezerwaje, pozniej odrzucil). Mysle, ze to super cena jak na czas, w ktorym bedziemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Sty 2015 21:02 

Rejestracja: 11 Sty 2015
Posty: 3
siostraa napisał(a):
Dzięki wielkie! Ktoś może jeszcze coś podpowiedzieć :)?

Weź pod uwagę, że jeśli lecisz do Rio na karnawał to noclegu na Airbnb najprawdopodobniej nie zarezerwujesz od ręki. Gdy już znajdziesz dla siebie ciekawą miejscówkę, wyślesz info z prośbą o nocleg, host łaskawie po kilku godzinach na twoje zapytanie odpowie, że miejsca ma, ale ceny na karnawał ma 5 x wyższe niż podane na stronie Airbnb i taka sytuacja powtórzy się kilkakrotnie to zaczniesz zastanawiać się czy zdążysz z rezerwacją przed wylotem. Mi udało się kupić bilet do Rio kilka miesięcy temu i od razu robiłem rezerwację na Airbnb. Zajęło to 2 tygodnie i skończyło się akceptacją chyba 7 czy 8 hosta, bo każdy poprzedni odpisywał to, co wyżej napisałem. Z wykorzystaniem kodu zniżkowego udało się zarezerwować 5 nocy w czasie karnawału za 41 EUR za całość pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Sty 2015 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 17
kupczynski.jacek napisał(a):
siostraa napisał(a):
Dzięki wielkie! Ktoś może jeszcze coś podpowiedzieć :)?

Weź pod uwagę, że jeśli lecisz do Rio na karnawał to noclegu na Airbnb najprawdopodobniej nie zarezerwujesz od ręki. Gdy już znajdziesz dla siebie ciekawą miejscówkę, wyślesz info z prośbą o nocleg, host łaskawie po kilku godzinach na twoje zapytanie odpowie, że miejsca ma, ale ceny na karnawał ma 5 x wyższe niż podane na stronie Airbnb i taka sytuacja powtórzy się kilkakrotnie to zaczniesz zastanawiać się czy zdążysz z rezerwacją przed wylotem. Mi udało się kupić bilet do Rio kilka miesięcy temu i od razu robiłem rezerwację na Airbnb.

Mam podobne doswiadczenia.
Czesc hostow w ogole nie odpisala.
Czesc juz miala rzerwacje na czas karnawalu (zapytania wysylane w sierpniu).
Czesc podniosla cene kilka razy.
Udalo mi sie za 10 moze zapytaniem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Sty 2015 21:32 

Rejestracja: 11 Sty 2015
Posty: 3
I żeby nie było zbyt kolorowo, na dzień przed przyjazdem gospodarze mogą odwołać rezerwację bez żadnych konsekwencji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Sty 2015 00:19 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
kupczynski.jacek napisał(a):
I żeby nie było zbyt kolorowo, na dzień przed przyjazdem gospodarze mogą odwołać rezerwację bez żadnych konsekwencji.


Pewnie, że mogą, ale zachowanie Airbnb będzie inne niż jak byłby to miesiąc przed przyjazdem. Mam dobre doświadczenie jak na razie z Airbnb pod tym względem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Mar 2015 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 42
siemanko, Czy ktoś może konkretnie podać namiary do sprawdzonego hosta z Airbnb w Rio. Dla 4 osób, cena do ok. 300 zł za dzień. Potrzebuje noclegu na 2 dni, najlepiej blisko komunikacji miejskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Kwi 2015 09:21 

Rejestracja: 20 Kwi 2015
Posty: 3
Zbanowany
Witam. Jeżeli jest ktoś zainteresowany noclegami z Airbnb zapraszam do kontaktu... Posiadam kilka bezpośrednich namiarów na właścicieli mieszkań na Copacabanie i Ipanemie. Mieszkania sprawdzone przeze mnie ;) Bezpośredni kontakt (telefon, whatsapp) do właściciela mieszkania = cena niższa nniż przez airbnb.
Ogólnie airbnb jest mega fajne jeśli chodzi o Rezerwację noclegu w Rio. Należy pamiętać że cenę najmu w Rio (i nie tylko) można negocjować z wynajmującym (szczególnie poza szczytem "wakacyjnym"). Apartamenty do których posiadam kontakt są na 100% pewne a ich właściciele uczciwi. Można zawsze Sprawdzić ich na airbnb a cenę dogadać prywatnie/osobiście przez tel.

Kontakt: d.karczewski@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group