Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2038 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
#1561 PostWysłany: 17 Lis 2017 13:06 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 47
Dla sprawdzenie usunąłem wszystkie powiązania i spróbowałem na telefonie i wszystko przeszło:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#1562 PostWysłany: 20 Lis 2017 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie korzystalam od paru lat z Airbnb i przezylam szok jak wiele rzeczy chca: weryfikacja ID, zdjecia, a potem po rezerwacji znowu wyskakuje: dodaj zdjecie do profilu, ale to olalam. Gdyby nie to, ze w danym rejonie nie ma nic podobnego na Booking.com czy innej stronie, to nie zawracalabym sobie glowy. Straszna biurokracja nagle sie zrobila. Kraj USA.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1563 PostWysłany: 21 Lis 2017 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 491
Lepiej ze weryfikuja niż jakby miały być ciągle oszustwa i nadużycia
Góra
 Profil Relacje PM off
Dyrdymała lubi ten post.
 
      
#1564 PostWysłany: 21 Lis 2017 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Dokładnie, zwłaszcza, że ciągle pojawiają się osoby, które nie ufają airbnb. Nie dziwię się, że należy kilkukrotnie weryfikować swoją tożsamość, poza tym często oferty ciekawsze niż na bookingu, a sam serwis z mojego doświadczenia jest bardziej pomocny w rozwiązywaniu kłopotów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1565 PostWysłany: 21 Lis 2017 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
obat89 napisał(a):
Lepiej ze weryfikuja niż jakby miały być ciągle oszustwa i nadużycia

Nie wiem nic o oszustwach czy naduzyciach, nie sledze tematu. Booking.com i inne strony nie chca przechowywac mojego dokumentu, ani zdjecia. Nie mam nic przeciwko okazaniu dokumentow przy odbiorze kluczy. Ale nie wiedze powodu, zeby Airbnb trzymalo w profilu moje zdjecie. Nie wierze w bezpieczenstwo danych w sieci, wziawszy pod uwage wycieki z firm, ktore powinny chronic te dane.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1566 PostWysłany: 21 Lis 2017 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Airbnb nie przechowuje zdjęć dowodu tożsamości, przy rezerwacji czasem niezbędne jest wykonanie zdjęcia takiego dokumentu ze względów bezpieczeństwa, jednak nie jest ono przechowywane. Zdjęcie profilowe to już osobna kwestia. Na pewno dostrzegasz, że Airbnb jest oparte na innych wartościach niż booking.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1567 PostWysłany: 21 Lis 2017 12:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Na pewno dostrzegasz, że Airbnb jest oparte na innych wartościach niż booking.

Na innych pieniądzach? :P
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1568 PostWysłany: 21 Lis 2017 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
:lol: Bardziej chodziło mi o samą charakterystyką serwisu, apartamenty z reguły oferują osoby prywatne - w przeciwieństwie do bookingu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1569 PostWysłany: 21 Lis 2017 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
makdeb napisał(a):
Airbnb nie przechowuje zdjęć dowodu tożsamości, przy rezerwacji czasem niezbędne jest wykonanie zdjęcia takiego dokumentu ze względów bezpieczeństwa, jednak nie jest ono przechowywane.

Chyba jedna przechowuje, bo mam opcje skasowania Government ID i jak skasuje, to moja rezerwacja z nim powiazana bedzie rowniez skasowana.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1570 PostWysłany: 21 Lis 2017 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
zakladalem nowe konta na airbnb dla dwoch nowych osob w miniony weekend
- jedna osoba zweryfikowana: fotka, sms, email
- druga osoba: fotka dokumentu tozsamosci, sms, email

rezerwacja w tej samej miejscowosci, w tych samych datach i w bardzo zblizonej kwocie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1571 PostWysłany: 06 Gru 2017 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Czy ktoś się kontaktował mailowo z airbnb? Długo się czeka na odpowiedź?
Założyłam mojej mamie konto na airbnb z mojego linka polecającego. Mama faktycznie będzie podróżowała i ma rezerwację na kwotę powyżej 75$, a zniżka na pierwszą rezerwację się nie pojawia. Na infolinii mnie rozłącza, nie wiem czemu. Napisałam więc maila, ale nie wiem czy warto czekać, żeby upatrzona miejscówka nie przepadła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1572 PostWysłany: 07 Gru 2017 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Ja kiedyś próbowałem, poczekałem 2 dni i nic się nie stało, zadzwoniłem i załatwiłem sprawę w 3 minuty. Może też pomóc wiadomość do @AirbnbHelp na Twitterze.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1573 PostWysłany: 07 Gru 2017 13:07 

Rejestracja: 07 Gru 2017
Posty: 1
Witam.

Mam już aktywne konto w Kantorze Aliora w euro i dolarach. Znalazłem ciekawą ofertę na Airbnb w Chorwacji, jednak podczas próby rezerwacji zdziwiła mnie jedna kwestia...

Jak wiecie w Chorwacji obowiązującą walutą są kuny HRK, a na niniejszym forum przeczytałem że w takim przypadku najlepiej jest płacić kartą debetową Aliora w dolarach. Tymczasem podczas próby rezerwacji natrafiłem na tekst:

"Płacisz w walucie PLN. Łączna należność do pobrania 2852,71 zł. Skorygowany kurs wymiany przy rezerwacji tej oferty wynosi 1,00 zł PLN na 1,7395 kn HRK."

Od razy powiem że przetestowałem kilka opcji i w Airbnb wybierałem różne waluty (m.in. PLN, euro, dolary), ale mam wrażenie że to tylko służy temu w jakiej walucie widzę ceny w serwisie, a nie w jakiej płacę.

Czy mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości? Najlepiej w kilku krokach napisać co trzeba zrobić by w miarę bezkosztowo dokonać rezerwacji przez Airbnb w Chorwacji i przy pomocy Kantoru Alior.

Z racji tego, że każdego roku setki tysięcy Polaków odwiedzają Chorwację, jestem pewien, że ktoś z was to robił i mi pomoże. Jadę z 5-osobową rodziną i wydatki szykują się spore, więc nie mogę pozwolić sobie na ryzyko jakichś wysokich przewalutowań czy mrożenia pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1574 PostWysłany: 07 Gru 2017 13:21 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 47
Ostatnio miałem też trochę pytań odnośnie Airbnb i zdołałem trochę poznać serwis.

O ile się nie myle to jesteś w stanie zapłacić w PLN - kartą wystawioną w Polsce lub w Euro płacąc przez PayPal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1575 PostWysłany: 07 Gru 2017 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@Ben_Wade
Ostatnio było sporo zmian w interfersie strony i obecnie faktycznie tak wygląda jakby zawsze przeliczało automatycznie płatność na złotówki. Nawet jak się weźmie hosta ze strefy euro, ustawi walutę euro, to i tak jest informacja że płatność pójdzie w złotówkach. Jeszcze pare miesięcy temu w takim przypadku pokazywało info, że płatność będzie w euro i tak faktycznie obciążało. Może niech się ktoś wypowie, czy ostatnio udało się puścić obciążenie w innej walucie niż PLN ? Jeżeli tak, to czy kartą walutową, czy przez paypal ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1576 PostWysłany: 07 Gru 2017 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 987
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Ja pod koniec listopada brałem Ateny i płaciłem w Euro kartą Aliora eurową. Też mi pokazywało złotówki ale coś tam przestawiłem (nie pamiętam już co :?: ) i wyszło korzystniej dla mnie w Euro :)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1577 PostWysłany: 07 Gru 2017 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@mmaratonczyk
Sprawdzałeś potem na rachunku czy na pewno obciążyło bezpośrednio w euro bez przewalutowania ? Niby można przestawić walutę na euro ale na koniec strona pokazuje, że obciążenie będzie w złotówkach. Trochę zamiesznia z tą ich stroną po zmianach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1578 PostWysłany: 07 Gru 2017 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 987
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
@maczala1 mam rachunek rozliczeniowy w euro i dokładnie taką kwotę mi ściągnęło. Ale było to 2 października, nie wiem czy coś się od tego czasu zmieniło?
Załącznik:
nn.jpg
nn.jpg [ 31.62 KiB | Obejrzany 941 razy ]


Załącznik:
bbb.jpg
bbb.jpg [ 14.39 KiB | Obejrzany 932 razy ]
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#1579 PostWysłany: 09 Gru 2017 11:56 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2170
srebrny
Próbował ktoś płacić dinersem na Airbnb ? Czy tylko diners podpięty pod paypal ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1580 PostWysłany: 26 Gru 2017 18:55 

Rejestracja: 26 Gru 2017
Posty: 2
Dzień Dobry!

Spotkałem się z dość nietypową sytuacją na portalu Airbnb a w zasadzie z problem. Być może ktoś był w podobnej sytuacji lub wie jak rozwiązać problem. W lutym lecę do Dubaju miałem na swoim koncie zarezerwowane i opłacone mieszkanie w centrum na pierwsze trzy dni pobytu. Szukałem kolejnego mieszkania na pozostałe dni pobytu w innej części miasta. Kiedy znalazłem ofertę, która mi odpowiada(opcja rezerwuj) wcześniej rezerwowałem z opcją(poproś o rezerwacje) przerzuciło mnie na stronę gdzie miałem potwierdzić swoją tożsamość po przez skan swojego dowodu tożsamości. I tutaj pytanie czy to było w ogóle konieczne? wcześniej nigdy Airbnb nie prosiło mnie taką weryfikacje. Nie miałem opcji się cofnąć do rezerwacji a musiałem dokończyć weryfikację więc wysłałem skan paszportu a następnie dla potwierdzenia aktualne zdjęcie. Wtedy pojawił się komunikat widoczny w załączniku. Zablokowane konto i od razu otrzymałem wiadomość na email o anulowaniu rezerwacji i zwrocie pieniędzy za moją rezerwację( tę pierwszą). W tym momencie w zasadzie mogę tylko czekać na odpowiedź ze strony Airbnb czy ktoś wie ile może to trwać i co stanie się z moją rezerwacją? Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi i porady.

Załączniki:
airbnb.png
airbnb.png [ 36.35 KiB | Obejrzany 1676 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2038 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 102  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group