Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
#1621 PostWysłany: 16 Sty 2018 15:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Kiedyś Airbnb dość rygorystycznie podchodziło do korzystania z jednej karty przez dwie różne osoby ale to było dobrych kilka lat temu. Obecnie ich polityka trochę się zliberalizowała i nawet sporo starych zablokowanych kont odwiesili.
Góra
 Profil Relacje PM off
kristo_knz lubi ten post.
kristo_knz uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1622 PostWysłany: 16 Sty 2018 19:05 

Może "poluźnili" zasady, w co osobiście wątpię

Poczekamy do pełnej weryfikacji kolegi i jego żony, choć jak dla mnie niech chłopak przypisuje walutową z PKO i do 10 kont, skoro jak widać jest pewny swoich racji czy praw
Góra
 PM off  
      
#1623 PostWysłany: 16 Sty 2018 19:47 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 15
@gorny77
Mam wrażenie że nie do końca zadałeś sobie trud przeczytania moich postów.

1. napisałem wyraźnie że kartą płaciłem tylko z konta żony co wyraźnie Pani na infolinii potwierdziła mi że jest dozwolone.
2. nie użyłem i nie zamierzam już używać tej karty na swoim koncie airbnb (przez chwilę dopisałem ją do konta w sposobach płatności, ale skoro nie mogłem nią zapłacić w euro to ją usunąłem o czym też poinformowałem Panią z infolinii). cytuję:
Cytuj:
Czyli w takim razie będziemy używali tylko konta airbnb żony z moją kartą walutową. Drugie konto nie jest mi potrzebne, chodziło mi tylko o prawidłowe naliczanie płatności w euro.


Więc co mają weryfikować? i dlaczego na siłę próbujesz mi przypisać jakieś niedozwolone działania na airbnb czy forsowanie swoich racji? skoro wyraźnie napisałem jak zamierzam postąpić.
A to PKO to już zupełnie nie wiem skąd wytrzasnąłeś... czy ja coś pisałem o PKO?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1624 PostWysłany: 16 Sty 2018 20:02 

kristo_knz napisał(a):
Witam wszystkich,

Mam problem z wyborem waluty. Na airbnb mam dwa konta (swoje i żony). Podpiąłem w obu moją kartę do konta walutowego (Pekao). Problem polega na tym iż w przypadku dokonywania rezerwacji na moim koncie portal uparcie przelicza mi płatność na PLN (w ustawieniach wszędzie gdzie mogłem ustawiłem Euro) czyli podsumowanie jest w euro a na dole maczkiem że zostanie przeliczone na PLN. Na koncie żony nie ma problemu wszystko do samego końca pokazuje w euro (nawet wykonałem jedną rezerwację i kwota została pobrana prawidłowo).
Mam wrażenie że portal pamięta pierwszy wybór przy rejestracji i pomimo zmian waluty w ustawieniach i tak przelicza do pierwotnej.

Ma ktoś jakiś pomysł? wysłałem zapytanie do supportu ale raczej nie obiecuje sobie za dużo...

tak wygląda przy zamawianiu z konta żony:
Image

tak wygląda przy zamawianiu z mojego konta:
Image

Chłopie, atakujesz, a nawet nie wiesz jak działa AIRBNB

Podałes cos tam z Pekao, potem usunąłeś a teraz czekaj na dalszy rozwój co się wydarzy, oby nie czy też udanego wyjazdu
Góra
 PM off  
      
#1625 PostWysłany: 16 Sty 2018 20:32 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 15
@gorny77
Jak myślisz czy jeżeli bym wiedział dokładnie jak działa Airbnb to bym na tym forum zadawał pytania? kogo ja niby atakuję? to ty mi coś wmawiasz, że forsuje jakieś swoje teorie. Przecież napisałem że nie wiedziałem o używaniu jednej karty przy dwóch kontach i że będę korzystał w takim układzie tylko z jednego skoro tam już tą kartę użyłem...

Tak na prawdę jakbyś chciał pomóc to byś chociaż zapytał się w pierwszym poście czy użyłem karty na obu kontach... ale zamiast tego lepiej było odpisać żebym sobie szukał innego pośrednika szydząc jeszcze że napisałem prośbę o pomoc do Airbnb...

PS. Niczego nie usuwałem (nawet nie widzę tu takiej opcji), napisałem o Pekao, a to jednak chyba inny bank...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1626 PostWysłany: 16 Sty 2018 22:33 

Niczego nie usuwałem, o nic nie pytam, to jednak nie Pekao ale jakie PEKAO :lol: :shock:

Jak już napisałem cierpliwie czekaj, a nuż do samego pobytu wszystko bedzie ok, skoro się odezwali i jak piszesz wszystko wyjaśniłeś
Góra
 PM off  
      
#1627 PostWysłany: 17 Sty 2018 00:02 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 15
Mam wrażenie że starasz się unikać niewygodnych pytań...

kristo_knz napisał(a):
@gorny77
Mam wrażenie że nie do końca zadałeś sobie trud przeczytania moich postów.

1. napisałem wyraźnie że kartą płaciłem tylko z konta żony co wyraźnie Pani na infolinii potwierdziła mi że jest dozwolone.
2. nie użyłem i nie zamierzam już używać tej karty na swoim koncie airbnb (przez chwilę dopisałem ją do konta w sposobach płatności, ale skoro nie mogłem nią zapłacić w euro to ją usunąłem o czym też poinformowałem Panią z infolinii). cytuję:
Cytuj:
Czyli w takim razie będziemy używali tylko konta airbnb żony z moją kartą walutową. Drugie konto nie jest mi potrzebne, chodziło mi tylko o prawidłowe naliczanie płatności w euro.


Więc co mają weryfikować? i dlaczego na siłę próbujesz mi przypisać jakieś niedozwolone działania na airbnb czy forsowanie swoich racji? skoro wyraźnie napisałem jak zamierzam postąpić.
A to PKO to już zupełnie nie wiem skąd wytrzasnąłeś... czy ja coś pisałem o PKO?

Wyraźnie zadałem tobie pytanie w powyższym poście, twoja wybiórcza dosyć odpowiedź to:
Cytuj:
Chłopie, atakujesz, a nawet nie wiesz jak działa AIRBNB

Podałes cos tam z Pekao, potem usunąłeś a teraz czekaj na dalszy rozwój co się wydarzy, oby nie czy też udanego wyjazdu

Czy na prawdę nie możesz napisać dwóch zdań odpowiedzi co według ciebie zrobiłem nie tak? przecież piszę to już któryś raz że kartą płaciłem tylko z jednego konta airbnb... dlaczego mam z niepokojem czekać na "dalszy rozwój co się wydarzy"?



Odpowiadając na twojego ostatniego posta:
Anonymous napisał(a):
Niczego nie usuwałem, o nic nie pytam, to jednak nie Pekao ale jakie PEKAO :lol: :shock:

Jak już napisałem cierpliwie czekaj, a nuż do samego pobytu wszystko bedzie ok, skoro się odezwali i jak piszesz wszystko wyjaśniłeś

1. "niczego nie usuwałem" - czego nie rozumiesz w tym stwierdzeniu... przecież w pierwszym poście wyraźnie jest napisane "Podpiąłem w obu moją kartę do konta walutowego (Pekao)"
2. "o nic nie pytam" - nie wiem o co ci chodzi, w pierwszym poście zadałem pytanie odnośnie konfiguracji konta w taki sposób aby płacić euro
3. "to jednak nie Pekao ale jakie PEKAO" - tego widzę że nie zrozumiałeś, była to delikatna złośliwość z mojej strony, napisałeś "dla mnie niech chłopak przypisuje walutową z PKO i do 10 kont" - może nie jesteś tego świadom ale są to dwa różne banki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1628 PostWysłany: 17 Sty 2018 00:07 

To nie jest normalne co tu wypisujesz, ochłoń proszę

Cierpliwie czekaj, skoro wszystko wyjaśniłeś oraz zarezerwowałeś co oraz jak chciałeś czyli z tego co pamiętam na żonę we właściwej walucie
Góra
 PM off  
      
#1629 PostWysłany: 17 Sty 2018 01:11 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 15
@gorny77
Tak tu się z tobą zgodzę, to nie jest normalne że na forum zamiast odpowiedzi uzyskałem w większości raczej tylko uszczypliwe docinki.

Rzucić okiem na post @maczala1 - ja tak sobie wyobrażam zawsze pomoc ludzi którzy chcą pomóc mniej doświadczonym. Trzy zdania i praktycznie temat jest wyczerpany, nie ma tu nic więcej do dodania, pozostaje tylko podziękować, co zresztą uczyniłem w następnym poście...
maczala1 napisał(a):
@kristo_knz
Na airbnb jest prosta zasada - jedna karta tylko do jednego konta, przy czym karta nie musi być wydana na właściciela konta.
Tego się trzymaj, jeżeli nie chcesz, żeby odwołali Ci wszystkie rezerwacje w najmniej odpowiednim momencie.
Jak chcesz koniecznie korzystać z drugiego konta, to używaj innych danych (karta, mail, telefon).


Niestety z twojej strony nawet po dokładniejszym opisie sytuacji, nadal wprowadzasz jakiś niepokój stwierdzeniami typu: "Poczekamy do pełnej weryfikacji kolegi i jego żony, choć jak dla mnie niech chłopak przypisuje walutową z PKO i do 10 kont, skoro jak widać jest pewny swoich racji czy praw" więc co się dziwisz, że dopytuję się ciebie o konkretne uzasadnienie takich obaw? co według ciebie może zostać stwierdzone w tej "pełnej weryfikacji" w opisanym przeze mnie przypadku, doprowadzając do jakiejś blokady konta airbnb? niestety przez kilka postów nie udało mi się uzyskać odpowiedzi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1630 PostWysłany: 17 Sty 2018 01:55 

Co do zasad Airbnb:
1.oferent w kazdej chwili MOŻE poprosić o pełną weryfikację konta osoby rezerwującej i nie chodzi tu o kartę bo to już wyjaśniłeś
O pełną weryfikację konta osoby może poprosić też Airbnb
Szczegóły mniej więcej tu
airbnb-problem-z-weryfikacja,18,44027

Dlatego tez napisałem to co napisałem, a teraz to już sobie pisz co chcesz
Góra
 PM off  
      
#1631 PostWysłany: 17 Sty 2018 09:06 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 15
@gorny77
Mam wrażenie że masz mnie za jakiegoś pieniacza, a ja chciałem tylko dowiedzieć się od ciebie dlaczego sugerujesz że mogę mieć jakieś problemy. O ile po pierwszym moim poście można było mieć takie podejrzenia, to w kolejnych chyba doprecyzowałem sytuację. Ty natomiast nadal sugerowałeś kłopoty.

Przeczytałem podany przez ciebie post. Co prawda nie za bardzo widzę związek z moim pytaniem, gdyż dotyczył problemów technicznych z weryfikacją konta airbnb, ale fajnie że jednak próbowałeś w końcu pomóc. Nie wiem dlaczego miałbym się obawiać takiej weryfikacji, przecież założyłem konto żonie która ma swoje dokumenty, telefon i mail, a nie jakiemuś mitycznemu jednorożcowi.

W każdym razie dziękuję Wam za spostrzeżenia w szczególności @maczala1.

PS. Tak z innej beczki. Gdy symulowałem płatność z mojego konta (czyli w PLN) przed wykonaniem ostatecznego potwierdzenia pokazywało mi iż płatność będzie pobrana w całości. Natomiast z konta żony jak wykonywałem tą płatność (w euro) to była możliwość rozłożenia jej na dwie raty, co jest jednak zdecydowanie lepszym chyba rozwiązaniem (druga część będzie automatycznie pobrana na dwa tygodnie przed wyjazdem). Nie wiem czy to możliwe żeby rozłożenie płatności zależało od waluty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1632 PostWysłany: 17 Sty 2018 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
@kristo_knz
Pewnie nie znasz tła historycznego tego całego zamieszania z banowaniem kont na airbnb i stąd sceptyczne podejście do ostrzeżeń bardziej doświadczonych kolegów. Cała historia jest szeroko opisana na forum w różnych wątkach i można się do niej jeszcze dogrzebać. W skrócie wyglądało to tak, że parę lat temu wypuszczenie przez airbnb jakiegoś wartościowego kodu zniżkowego poskutkowało masową banicją kont wielu forumowiczów. Jak nie trudno się domyśleć sporo ludzi chcąc maksymalizować zyski, założyło wiele kont na całą rodzinę i pewnie jeszcze znajomych królika. Airbnb szybko połapało się w tym procederze i zaczęło polowanie na polskie czarownice. Uzyskaliśmy nawet u nich formalne określenie jako członkowie zorganizowanej narodowej grupy przestępczej, co akurat było dla nas tylko pewnego rodzaju nobilitacją :) W tym okresie (i jeszcze kilka lat później) wykrycie faktu płacenia za rezerwacje tą samą kartą było wystarczającym powodem do permanentnej banicji wszystkich kont. Wystarczyły zresztą nawet mniejsze "przewinienia".
Wygląda na to, że sytuacja obecnie uległa pewnemu rozluźnieniu ale czujność lepiej zachować, szczególnie jak konta są jeszcze jakoś powiązane ze sobą (np. poprzez założenie z referala). To, że jakaś Pani na infolini powiedziała OK, to całkiem fajnie ale wcale nie oznacza, że ktoś z działu wyłapywania nadużyć, nie znajdzie jakiegoś podejrzanego faktu i profilikatycznie nie pokasuje wszystkiego, na przykład trzy dni przed wyjazdem. Uwierz, że nie ma wtedy nawet z kim rozmawiać (cytaty z przeszłości - nie jesteś mile widziany w naszej społeczności, proszę się więcej z nami nie kontaktować).
To właśnie bardziej doświadczeni w temacie próbowali przekazać mniej doświadczonym, a każdy i tak zrobi jak sam uważa :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kristo_knz lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1633 PostWysłany: 17 Sty 2018 11:27 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 15
@maczala1
Dzięki jeszcze raz za wyłożenie tego kontekstu. Teraz rozumiem już o co chodzi. Tak jak pisałem wcześniej, mnie tylko chodziło o płatność w euro a nie jakieś kombinowanie. Oczywiście zastosowałem się do twoich wskazówek i będę tylko używał konta airbnb małżonki.
Z airbnb nie miałem wcześniej styczności - dowiedziałem się o tym portalu na wakacjach od znajomych którzy wyczaili za bardzo fajną kasę super mieszkanie.
Na dzień dzisiejszy poza tymi trudnościami z płatnością to bardzo mi się podoba ten portal. Kontakt z wynajmującymi jest szybki, wszystkie szczegóły można omówić sobie na tym wewnętrznym komunikatorze. Oczywiście ocenę całości współpracy między 3 stronami będę mógł dopiero podsumować po mam nadzieje udanych wakacjach.
Na początku trochę mnie zraziła ta jawnie określona cena za usługi serwisowe (która wydawała się być dosyć wysoka). Ale jak sobie porównałem jaką (ukrytą co prawda) prowizję pobiera booking com to wyszło mi że w airbnb jest o połowę niższa... (obliczenia dotyczące prowizji w booking wykonałem przykładzie ostatniego wyjazdu gdzie płaciłem według stawek które oficjalnie podał mi wynajmujący, były to standardowe stawki jakie pobierał, zawarte nawet na jego stronie www. Porównałem sumę z ofertą booking w której też się wystawia o tych samych parametrach oczywiście). Zdaję sobie sprawę że te moje wyliczenia są tylko na jednym przykładzie, ale dodatkowo napiszę iż w najbliższe wakacje jadę w to samo miejsce, znajdując mieszkanie w zdecydowanie lepszym miejscu o komforcie wewnątrz nie mówiąc i to jeszcze w niższej cenie niż rok temu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1634 PostWysłany: 18 Sty 2018 12:11 

kristo_knz napisał(a):
.....Tak z innej beczki. Gdy symulowałem płatność z mojego konta (czyli w PLN) przed wykonaniem ostatecznego potwierdzenia pokazywało mi iż płatność będzie pobrana w całości. Natomiast z konta żony jak wykonywałem tą płatność (w euro) to była możliwość rozłożenia jej na dwie raty, co jest jednak zdecydowanie lepszym chyba rozwiązaniem (druga część będzie automatycznie pobrana na dwa tygodnie przed wyjazdem). Nie wiem czy to możliwe żeby rozłożenie płatności zależało od waluty.


https://www.fly4free.pl/airbnb-zaplac-pozniej/
Góra
 PM off  
      
#1635 PostWysłany: 18 Sty 2018 15:33 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 15
@gorny77
To że można rozłożyć na raty to wiedziałem, zdziwiło mnie tylko że w przypadku płatności w PLN już takiej opcji nie było...
Chyba że z tym moim kontem jest coś nie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1636 PostWysłany: 18 Sty 2018 15:58 

Kod:
Od 15 stycznia nie musimy już opłacać całego pobytu z góry


No pewnie, o czym świadczy twój post z 17.01.2018r.

Tak przy okazji daj znać co to za tanie cudo w jakim terminie znalazłeś sporo taniej skoro już zabukowałeś.....przepraszam "żona zarezerwowała"
Góra
 PM off  
      
#1637 PostWysłany: 18 Sty 2018 17:15 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 180
HEJ mam pytanie co do programu polecen /edit..zauwazylem ze screeny pokazuja sie w odwrotnej kolejnosci../

zapraszam kogos i na mojej stronie jest tak jak na 1 screenie

gosc dostaje 24 e na 1 podroz a ja dostaje 12 e
na dole mam info ze dostane 12 przy rezerwacji goscia na min. 50


screen 2 to wyglad tego co dostala osoba zaproszona
dostaniesz 25 euro przy rezerwacji o wartosci minimum 65 e..

zgubilem sie troche..ktos wyjasni?


poza tym. to 50/65 to kwota z czy bez taryfy serwisowej?

Załączniki:
2.PNG
2.PNG [ 21.46 KiB | Obejrzany 1124 razy ]
1.PNG
1.PNG [ 75.9 KiB | Obejrzany 1124 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1638 PostWysłany: 18 Sty 2018 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Jeżeli ktoś zarejestrował się z Twojego referala to:
a) To nowa osoba w serwisie dostaje 24 euro na pierwszy pobyt, który będzie kosztował przed zniżką minimum 50 euro.
b) Ty dostaniesz 12 euro, kiedy ta nowa osoba wróci z wyżej opisanego pobytu.

Edit:
c) jeżeli osoba rejestrująca się z Twojego linku zostanie gospodarzem to po pierwszej wizycie w jego obiekcie dostajesz 61 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1639 PostWysłany: 18 Sty 2018 20:07 

Rejestracja: 15 Sty 2018
Posty: 15
Anonymous napisał(a):
Kod:
Od 15 stycznia nie musimy już opłacać całego pobytu z góry


No pewnie, o czym świadczy twój post z 17.01.2018r.

Tak przy okazji daj znać co to za tanie cudo w jakim terminie znalazłeś sporo taniej skoro już zabukowałeś.....przepraszam "żona zarezerwowała"


Rozumiesz że moja uwaga dotyczyła braku opcji rozłożenia na raty w przypadku płatności w PLN? a nie samego faktu istnienia takiej możliwości?

Co do drugiej części to chyba napisałem że jest "w niższej cenie niż rok temu", a to jednak nie to samo co "tanie cudo" czy "sporo taniej"...

Przepraszam że to napiszę, ale chyba czytasz te posty bez zrozumienia bo non stop przekręcasz fakty. Jeżeli próbujesz udowodnić tutaj swoją wyższość na forum to zapewniam cię nie musisz, po to się zarejestrowałem żeby dopytać w kwestiach które nie do końca rozumiałem. Cieszę się że to zrobiłem bo ustrzegliście mnie przed wykorzystaniem karty na dwóch kontach, chociaż już setny raz zaznaczę iż było to spowodowane problemem z prawidłową płatnością, szkoda że te uwagi były raczej podszyte złośliwościami, na szczęście nie wszystkie.

Pytasz o terminy i ceny... a w moim pierwszym poście masz i daty i ceny (nie wyświetlają ci się te dwa zrzuty z ekranu?)... nie ma tylko miejsca. Jeżeli już tak musisz wiedzieć to jest to miejscowość nad morzem w Słowenii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1640 PostWysłany: 18 Sty 2018 20:19 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 11
-- 18 Sty 2018 19:19 --

Są jakieś kody dla starych użytkowników?

-- 18 Sty 2018 19:19 --

Są jakieś kody dla starych użytkowników?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 102  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group