Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#81 PostWysłany: 08 Mar 2019 21:19 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Z podręcznym nie można, przy krajowkach.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#82 PostWysłany: 08 Mar 2019 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Mozna, kiedys bylem swiadkiem w Wiedniu, przy stanowisku Easyjet stała "klatka" do wymiarów na podreczny i obok waga na której pracownik lini stawial bagaż. Nie wiem czy była to krajowka, ale rownie dobrze mogla byc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#83 PostWysłany: 09 Mar 2019 04:35 

Rejestracja: 24 Lut 2016
Posty: 57
Napisałem wyżej kiedy ważą. W moim przypadku przy kioskach checkin (bardzo rzadko) przy stanowiskach checkin (dość często) ale też mogą w innych miejscach, np. w KUL sprawdzali przy kontroli biletu i paszportu tuż przed security. Przy samym gejcie też czasem widuję wagi i kontrole.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#84 PostWysłany: 09 Mar 2019 11:46 

Z tym ważeniem to jest loteria. Teraz w lutym odbyłem 6 lotów linią Airasia i raz" wpadłem". Bilety kupowałem oczywiście bez bagażu. W wielu przypadkach wydrukowanie sobie samemu karty pokładowej nic nie zmienia. Wchodząc z tą kartą bezpośrednio na security zostaje się odesłanym do checkin aby potwierdzić rezerwację, gdzie siłą rzeczy zważą ten bagaż i "dupa" Podrózowałem z plecakiem Forclaz 40 wypchanym do końca i średnią wagą 12 kg oraz małym podręcznym z ok 4-5 kg . Jest to bardzo zauważalne podczas wejścia i dlatego odsyłają. W wielu przypadkach stałem obok i obserwowałem wejście do security, kiedy robi się tłok trzeba iść. Póżniej juz nikogo nie interesuje bagaż a przed wejściem gate nie widziałem nigdzie żadnej wagi. Lotniska z których leciałem to Jaipur,Kuala Lumpur,Langkawi,Bangkok,Singapur,Phuket
Góra
 PM off
Emejcz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: AirAsia i bagaż
#85 PostWysłany: 11 Mar 2019 15:54 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 223
Dwa tygodnie temu w Ho Chi Minh podczas potwierdzania wydrukowanej rezerwacji pani ze stanowiska AirAsia kazala nam zważyć plecaki. Prawie każdy miał powyżej 10 kg więc myślelismy że będzie problem, jednak po przepakowaniu elektroniki i kilku drobiazgów do mniejszych worków/plecaków puściła nas z teoretycznie dwoma bagażami podręcznymi (duży plecak około 7-8 kg na plecach plus mały worek).
W Kuala Lumpur przed pierwszą kontrolą stało kilka osób z AirAsia i kazali ważyć bagaże prawie wszystkim przechodzącym (my lecieliśmy Scoot'em więc przeszliśmy obok bez ważenia).
Może nie w temacie AirAsia, lecz Cebu Pacific - w Cebu przed wejściem do strefy gate'ów panie z obsługi ważyły każdy plecak, a wagę zapisywały na bilecie. Niestety przepakowanie do mniejszych plecaków nie do końca się udało więc musieliśmy w ostatniej chwili spakować większość rzeczy do największego plecaka i nadać go do luku (1000 PHP). Tydzień później w Puerto Princesa nie widziałem nikogo, kto kazał ważyć cokolwiek komukolwiek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia i bagaż
#86 PostWysłany: 18 Mar 2019 07:00 

Rejestracja: 18 Mar 2019
Posty: 1
Czy orientuje się ktos ile kosztuje wykupienie bagażu już na lotnisku? Przed odprawą pokazuje mi cenę 20€. Czy na lotnisku będzie dużo drożej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia i bagaż
#87 PostWysłany: 18 Mar 2019 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Bedzie drozej. Standardowe taryfy na loty miedzynarodowe oscyluja w granicach 50$/50€ 1 Bagaz OW przy platnosci na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia i bagaż
#88 PostWysłany: 22 Kwi 2019 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Ktos leciał z wózkiem? Nie było problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia i bagaż
#89 PostWysłany: 25 Kwi 2019 14:46 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Ja osobiście nie leciałem z wózkiem, ale za każdym razem conajmniej jedna para z wózkiem jest i nie widziałem jakichkolwiek problemów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia i bagaż
#90 PostWysłany: 24 Maj 2019 03:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
tak jak napisał @johnywawa i o czym wspomniał mi @tunczaj w KUL stoją z wagą przed imigriation i ważą bagaż wszystkim. Wydaję mi się, że nie robią tego ze szwajcarską precyzją, bo postałem chwilę i obserwowałem co się tam dzieje to na 50 osób, może dwie zostały zatrzymane (1 odesłana z powrotem, druga coś tam wyjęła z walizki i poszła dalej).
Jako, że spodziewałem się problemów to wykupiłem rejestrowany wcześniej, bo jak się okazało mieliśmy ponad 12kg nadprogramowanego bagażu, więc ciężko było by to upchać po kieszeniach :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia i bagaż
#91 PostWysłany: 19 Mar 2023 02:05 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dzień dobry.
Ktoś ma świeże wiadomości jak to może wyglądać w Medan i bagażem podręcznym w AirAsia?Lecimy dziś po 17-tej . Nie mamy monstrualnie wielkich bagaży , ale jednak chyba już teraz po wizycie w Samosir to będą miały ponad 8kg. Pojutrze zaś z KUL do SIN lecimy też AirAsia, więc sytuacja analogiczna . Może po pandemii nie są aż tak skrupulatni..
Pozdrawiam słonecznie Justyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia i bagaż
#92 PostWysłany: 19 Mar 2023 03:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@justysia75

W KUL w zeszły weekend nikomu nic nie mierzyli ani nie ważyli.
Góra
 Profil Relacje PM off
justysia75 lubi ten post.
justysia75 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: AirAsia i bagaż
#93 PostWysłany: 19 Mar 2023 05:22 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Super. Dzięki za info. Może w Medan też pójdzie gładko, choć jak tu przylecieliśmy to parę rzeczy nas zaskoczyło na lotnisku😬
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia i bagaż
#94 PostWysłany: 19 Mar 2023 05:29 

Rejestracja: 10 Wrz 2022
Posty: 90
KLIA2 stali z airasia przy wadze, ale mnie nei zatrzymali, plecak 30l i mala siatka w rece. Jesli nie wyglada na duze, a szczegolnie plecak pewnie nikt nie bedzie sie klopotal ze sprawdzaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia i bagaż
#95 PostWysłany: 19 Mar 2023 06:13 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Mój to Forclaz 40l … już tak dosyć wypchany☹️ męż powinien przejść bez problemu, bo wyglada na mniejszy, choć z elektroniką to cięższy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AirAsia i bagaż
#96 PostWysłany: 19 Mar 2023 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
justysia75 napisał(a):
Dzień dobry.
Ktoś ma świeże wiadomości jak to może wyglądać w Medan i bagażem podręcznym w AirAsia?Lecimy dziś po 17-tej . Nie mamy monstrualnie wielkich bagaży , ale jednak chyba już teraz po wizycie w Samosir to będą miały ponad 8kg. Pojutrze zaś z KUL do SIN lecimy też AirAsia, więc sytuacja analogiczna . Może po pandemii nie są aż tak skrupulatni..
Pozdrawiam słonecznie Justyna

Miesiąc temu KLIA2, ważony plecak Forclaz 40, było 9.5kg, pani stwierdziła że ok, więc jakiś zapas jest dozwolony ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AirAsia i bagaż
#97 PostWysłany: 20 Mar 2023 02:16 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Popatrzyłam na odlot samolotu pare minut wcześniej niż naszego i Pani wyrywkowo podnosiła walizki i jak wydawała jej się za ciężka, to kazała na wagę położyć-walizki wszystkie podobne, więc nie wiem jaki „dobór” 😉. Nasz był trochę opóźniony i nie sprawdzali nikomu-pisze o lotnisku w Madan do Kuala Lumpur. Jutro do Singapuru lecimy, to zobaczymy jak będzie. Przepakowanie cięższych rzeczy do plecaczków to dobry pomysł , bo poszliśmy pod inny gate gdzie była waga i okazało się że mój plecak ważył 7 kg, a plecaczek z lekami i kosmetykami 3kg🤣🤣🤣. To samo u męża , u niego elekronika ważyła 3kg😎
Dziękuje wszystkim za pomoc i odzew.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 24 Lis 2023 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Hej jak obecnie wygląda sprawa na lotach AirAsia wewnątrz Tajlandii z bagażami (DMK)?
1/ Przejdzie 0,5-1kg więcej w rejestrowanym ponad limit czy pilnują co do grama?
2/ Oficjalnie podane 7kg na podręczny. Sprawdzają wagę i wymiary - jeśli tak to gdzie w check-in czy przy gate? Przejdzie z 9kg jeśli nie wygąda jakoś mocno wypchany i wielki?
3/ Można mieć ekstra zakupy w reklamówkach zakupione na lotnisku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 24 Lis 2023 11:09 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
W ostatnim miesiącu nie spotkałem się z ważeniem czy sizerem pod gatem. Ale pod warunkiem,że nie nadajesz bagażu i jesteś odprawiony. Jak podejdziesz na check in to sprawdzają wagę a wtedy to loteria, zależy jak trafisz. Może puszczą z malym nadbagażem, może nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lendziro uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 24 Lis 2023 11:18 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Leciałem 2x w ciagu ostatnich 2 tyg na Filipinach i nie było ważenia ani razu, leciałem tylko z podrecznym.
Góra
 Profil Relacje PM off
lendziro uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group