Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#41 PostWysłany: 22 Lis 2016 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@‌JaPiszęAWyCzytacie!‌ Value Pack jest fajną opcją jak potrzebujesz bagaż, zależy Ci na wyborze miejsca i masz długą podróż i wypadało by coś zjeść, wtedy jest trochę taniej niż kupowane oddzielnie. Jesli 20 kg to za mało nawet przy tym packu może sz dokupić więcej.
PS. Póki co 2 razy leciałem AirAsia i ani razu bagażu podęcznego nie kontrolowali (na DMK i REP)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#42 PostWysłany: 21 Gru 2016 22:06 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 26
Witam

Szukam właśnie połączenia z Chiang Mai na którąś z wysp w pobliżu Krabi / Trang. Interesują mnie połączenia typu Island Transfer, żeby na jednym bilecie wszystko było ogarnięte. Co prawda musi być kilkugodzinnym czekaniem na lotnisku w Bangkoku, ale niech tam...

I zauważyłem że na stronie Air Asia jak wybieram jakąkolwiek trasę typu Chiang Mai - Bangkok to wybierając lot w następnym kroku pojawia się możliwość dodania bagażu rejestrowanego. A jak wyszukuję połączenia z Bangkoku na którąś z wysp, to pojawia się cena (zawierająca pakiet: przelot + bus + prom) ale nie ma dalej możliwości dodania bagażu rejestrowanego.

Czy to jest błąd czy w takim wypadku faktycznie cena jest już za całość łącznie z bagażem który idzie do luku?
Wie ktoś z Was może jak to jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 21 Gru 2016 22:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
To nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, ale sprawdź, czy w NOKAIR nie jest taniej - tam masz już 15 kg bagażu w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 21 Gru 2016 23:50 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Kupowałam wczoraj pakiet na Lipe i bagaż był normalnie do wyboru. Wszystko było tak jak normalnie bym kupowała tylko bilet. Odnośnie nok air to było o 1300 BHT drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 22 Gru 2016 18:51 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 26
aviel napisał(a):
Kupowałam wczoraj pakiet na Lipe i bagaż był normalnie do wyboru. Wszystko było tak jak normalnie bym kupowała tylko bilet.


Ciekawe.
U mnie zarówno w Chrome jak i w Firefox nie ma możliwości dodania bagażu. Ale teraz poszedłem krok dalej i w miejscu gdzie podaje się nazwisko, z automatu dodała mi się opłata za bagaż do 20 kg. Ciekawe że 330 THB, bo normalnie jak jest wybór, to dolicza 432 THB...

Tak czy inaczej bagaż można wieźć. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#46 PostWysłany: 27 Lut 2017 01:37 

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 4
Witam serdecznie,
Mam pytanie odnośnie bagażu podręcznego w Air Asia. Mam plecak 40L, wymiarowo mniej więcej by pasował do wymagań Air Asia, wagowo pewnie też się zmieszczę, wielokrotnie już zaprawiony w bojach w Ryanairze. Znalazłem jednak jedną informację na stronie Air Asia, która mnie zaniepokoiła:
"Boxes and hiking backpacks are not considered as cabin baggage and must be checked in."
Czy taki plecak 40-litrowy jest rozumiany jako "hiking backpack" i nie da rady go wziąć jako podręczny do kabiny? Z tego co tutaj czytam to wielokrotnie podróżowano z plecakami i niekoniecznie małymi, a tu jakaś taka dziwna informacja.
Jak to wygląda z Waszego doświadczenia z plecakami w Air Asia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#47 PostWysłany: 27 Lut 2017 01:54 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
nie sadze zeby maly 40l plecak byl problemem, jedynie trzeba pilnowac rozmiaru i wagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#48 PostWysłany: 27 Lut 2017 01:56 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Bez obaw możesz lecieć, nawet z większym plecakiem. W zeszłym roku zaliczyliśmy ok 8 lotów AirAsia z plecakiami 40L i nikt nawet nie popatrzył na nasze plecaki. Wagi też nikt na żadnym etapie odprawy nie sprawdza. Szerokiej drogi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#49 PostWysłany: 27 Lut 2017 03:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Ostatnio na lotnisku w KL, przy przejściu do strefy odlotów stała kobieta z AirAsia przy wadze jednak była zagadana z kimś i na nikogo nie patrzyła. Sądząc po tym jakie plecaki wnosili ludzie na pokład to chyba na prawdę trzeba mieć strasznego pecha żeby sie przyczepili. Ludzie upychali do schowków plecaki większe niż 40L, widziałem nawet kogoś z torbą bazarową :) Sam miałem ponad 10kg podręcznego i sie stresowałem ale jak widać niepotrzebnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#50 PostWysłany: 27 Lut 2017 06:14 

Rejestracja: 24 Lut 2016
Posty: 57
Ostatnio lecialem dwukrotnie Air Asia z plecakiem 55l i nikt nic nie sprawdzal. Wagowo pewnie z 7-8kg było ale na rozmiar to już sporo. W Kuala Lumpur często czytam że sprawdzaja ale krajowki w Tajlandii to na luzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#51 PostWysłany: 27 Lut 2017 22:06 

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 4
Ok, dziękuję Wam za informację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#52 PostWysłany: 27 Lut 2017 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Z 8 lotów air asia, plecak 40 litrów , średnio 12 kg, do tego torba, z tabletami, go pro, aparatem itp jakies 4-5 kg i jeszcze trzecia reklamówka z woda , jedzeniem itp. Żadnych kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#53 PostWysłany: 14 Mar 2017 11:06 

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 151
czy ktoś może ostatnio leciał airasia na Filipinach? Czy waga bagażu była sprawdzana?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#54 PostWysłany: 14 Mar 2017 11:18 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Wszystko przejdzie jak odprawisz się w automacie albo przez internet. Nie mozesz podchodzić z bagażem ponad 8 kg do stanowiska odprawy bo ważą i żądają opłat za bagaz. Do wagi 7,99 kg podreczny jest ok. Przetestowane w styczniu 2017.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#55 PostWysłany: 18 Mar 2017 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
Jako że nigdy nie leciałem LCC na jednym bilecie z przesiadką (11-godzinną) a lot mam Air Asią X na trasie PEK-KUL-OOL, to muszę się upewnić: czy bagaż rejestrowany po nadaniu w PEK odbieram dopiero w OOL jak to u tradycyjnych przewoźników bywa? :) Dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#56 PostWysłany: 20 Mar 2017 03:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
edit: odpowiedziałem sobie sam. Tak jak w liniach tradycyjnych oczywiście :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#57 PostWysłany: 22 Mar 2017 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Dawno AirAsią nie leciałem więc nie wiem czy coś tam się u nich w regulacjach zmieniło czy tylko bardziej restrykcyjnie zaczęli przestrzegać dotychczasowych reguł ale: Wiedz że coś się dzieje i czuj się ostrzeżony!
"Mówio że sprawdzajo."

http://says.com/my/news/airasia-critici ... ght-of-7kg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#58 PostWysłany: 15 Maj 2017 16:53 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 6
Cześć, proszę Was o pomoc w sprawie bagażu rejestrowanego. Kupiłam bilety w AirAsia kilka miesięcy temu i wydaje mi się, kupiłam z bagażem rejestrowanym, natomiast na stronie www w moich rezerwacjach nie ma żadnej informacji co do bagażu.
Jak mogę to sprawdzić? Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#59 PostWysłany: 24 Maj 2017 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Ktoś leciał ostatnio? Sprawdzają obecnie wagę bagażu podręcznego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Airasia i bagaż
#60 PostWysłany: 24 Maj 2017 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
Leciałem niecały miesiąc temu z KUL do SIN i nikt nie sprawdzał wagi bagażu podręcznego, ale kilka dni wcześniej widziałem na lotnisku LGK, że sprawdzają wagę bagażu podręcznego...
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
worminfested lubi ten post.
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group