Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Air Asia
#21 PostWysłany: 15 Lis 2015 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
niestety poza lotami długodystansowymi trzeba robić osobne rezerwacje w AA ale koszt jest ten sam, i tak pobierają opłaty za każdy odcinek. Co do płatności kartą M&M z mbanku to tak jak przy każdej innej transakcji w każdym banku płaci się spread za przewalutowanie, można w AA wybrać sobie samemu walutę transakcji i płacić kartą walutową np, Aliora w euro bądź $
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Air Asia
#22 PostWysłany: 18 Gru 2015 14:14 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 25
Loty: 16
Kilometry: 13 011
Mieliscie jakies problemy przy zapłaceniu karta debetowa w USD z BZ WBK? Próbuje i mi nie przechodzi. Odrzuca mimo sms-koda. To samo w Cebu. Zastanawiam sie czy jakiejs blokady nie ma i czy nie zakładać tej Alior Banku...
_________________
[b]Zbazowany w Wietnamie - https://wczasywazji.pl//b]
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#23 PostWysłany: 18 Gru 2015 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 70
Loty: 41
Kilometry: 113 656
miałem podobnie z kartą w eur z ing
czasami nie przechodzą niektóre rodzaje kart np maestro
natomiast visą w pln zapłaciłem bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#24 PostWysłany: 07 Sty 2016 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Mam PILNE pytanie do wszystkich praktykujacych kupno biletow w Air Asia. Musze zarezerwowac dzisiaj/jutro kilka lotow, a po przeczytaniu tego tematu i przeszukaniu forum nie mam jednoznacznej opinii w czym bedzie najtaniej dokonac zakupu.
Sytuacja wyglada tak:
Moge kupowac zarowno w EUR, USD, GBP, CHF, PLN - mam konta/karty w tych walutach
Mam karty zarowno kredytowe jak debetowe w walucie bazowej EUR lub USD (ew. PLN - ale tu wiem podwojne przewalutowanie).
Loty beda pomiedzy Malezja, Chiny-HongKong, Indonezja - wiec waluty bazowe dla lotow - teoretycznie MYR, HKD, IDR.
Czyli wydaje mi sie ze mam w miare szerokie spektrum dokonania zakupow ale dalej nie wiem co moze byc najtansza opcja zakupowa....
Czy kupowac w walucie "lokalnej" dla lotu i polegac na w miare dobrym spredzie AA lub banku dobrym, czy tez moze lepiej jest zmienic walute na USD, EUR, GBP - skoro mam juz te waluty i wtedy AA obciazy w tych europejskich walutach?
Moze ktos wie i mnie oswieci? Dzieki z gory!
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#25 PostWysłany: 07 Sty 2016 16:01 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
AA ma kiepski przelicznik. Zobacz, ile kosztuje dany lot np. w MYR, a ile w EUR i porownaj z kursami bankowymi. Nawet na stosunkowo tanich lotach wychodzi raczej korzystniej oplacic w lokalnej walucie mimo podwojnego przewalutowania.

Jest to moja indywidualna obserwacja, inni moga miec inne zdanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#26 PostWysłany: 07 Sty 2016 16:02 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
wiadomo ze jak masz karty euro to kupujesz w euro.
jak dolarowe to w dolarach

jak masz kilka lotow to kup pierwszy w $ ,drugi w EUR i porownaj-proste . Reszte kup w tym co lepiej rozliczane.

Nie polegaj na dobrym spredzie AA , nie polegaj na zadnym "dobrym spredzie"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#27 PostWysłany: 07 Sty 2016 16:02 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
wiadomo ze jak masz karty euro to kupujesz w euro.
jak dolarowe to w dolarach

jak masz kilka lotow to kup pierwszy w $ ,drugi w EUR i porownaj-proste . Reszte kup w tym co lepiej rozliczane.

Nie polegaj na dobrym spredzie AA , nie polegaj na zadnym "dobrym spredzie"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#28 PostWysłany: 11 Sty 2016 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Moze sie przyda innym kupujacym bilety w AA w walucie...
AA przelicza MYR na USD i EUR z 5% narzutu, a na GBP z 4% - wiec jesli kogos bank bierze mniej %%% za przewalutowanie na karcie, to sie bardziej oplaca.
Z drugiej strony moj bank wzial za przewalutowanie MYR-> PLN tylko 0,6% wiec nie bylo sie nad czym zastanawiac.
Ale moze to jest kwestia tego ze MYR poszedl ostatnio w dol(?)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#29 PostWysłany: 12 Lut 2016 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
@jaco027 ja płaciłem kartą dolarową i nie zauważyłem żadnej prowizji... Po przeliczeniu kurs PLN/USD/MYR wyszedł mi taki sam jak średni kurs PLN/MYR pokazywany przez google...

Trafiłem tu, bo szukałem czy można ominąć złodziejską prowizję 16 zł/rezerwację, ale niestety wygląda na to, że każdy oddzielny lot muszę rezerwować osobno i osobno zapłacić prowizję ;/

+ co to za polityka, że w lotach z i do Singapuru nie można mieć tańszego bagażu 15 kg? ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#30 PostWysłany: 12 Lut 2016 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
niestety poza lokalnymi kartami nic nie zwalnia z 8pln haraczu za odcinek.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#31 PostWysłany: 26 Gru 2017 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Z tego co widzę, nie da się ominąć haraczu, który teraz wynosi ponad 9$. Chyba, że kto coś kojarzy?

Załączniki:
Przechwytywanie5.JPG
Przechwytywanie5.JPG [ 70.44 KiB | Obejrzany 6584 razy ]
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#32 PostWysłany: 26 Gru 2017 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Bierz przez OTA :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Air Asia scam
#33 PostWysłany: 03 Lut 2022 12:01 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
Uwaga na linie lotnicze Air Asia. Od 8 miesięcy nie mogę od nich doprosić zwrotu za odwołany lot. Jeżeli już zdecydujecie się na lot z mini to płaćcie kartą kredytową w razie problemów będziecie mogli skorzystać z charge back. Niestety ja zapłaciłem gotówką w 7/11 żeby uniknąć prowizji za płatność kartą i kasy raczej nie odzyskam..

Forum poszkodowanych przez Air Asia:
https://www.facebook.com/groups/1110145 ... ?ref=share
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#34 PostWysłany: 03 Lut 2022 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 944
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Nie wiem, jakiego polaczenia dotyczy Twoja sprawa, ale ja mialem na poczatku pandemii podobny case z Thai Air Asia - odwolany lot DMK-REP, linie zbywaly mnie na czacie ze zwrotem przez wiele tygodni, potem w koncu wystawili mi kredyt na ich koncie, a ja prosilem o zwrot na karte kredytowa. Zglosilem swoja sprawe w tajskim odpowiedniku ULC:

https://www.caat.or.th/complaint/

i wtedy sprawa ruszyla i oddali kase. Nie wiem, jak bedzie u Ciebie (i jaka to byla trasa), skoro platnosci byla gotowka, ale moze tez Ci sie poszczesci.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#35 PostWysłany: 21 Wrz 2022 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Czy ktoś jeszcze ma problem z płatnościami kartą w Air Asia? Problem niezależnie czy karty dodane do konta w Air Asia, czy nie.

Kupowałem właśnie kilka biletów ze swoich środków Credit i schody się zaczęły, gdy za jeden lot musiałem dopłacić kilka MYR do środków z credit. Próbowałem Revolut, Curve i PKO Mastercard Platinum i za każdym razem info, że nie mogą zrealizować płatności i żeby kontaktować się z bankiem. Próbując zakupić inny lot już tylko kartą dokładnie tak samo. W aplikacjach Revo/Curve/PKO brak śladu po jakiejkolwiek próbie obciążenia. Ostatni bilet kupiłem przez OTA, ale te połączenie, które częściowo opłaciłem środkami muszę jeszcze jakoś opłacić :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#36 PostWysłany: 24 Wrz 2022 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Cześć

- czekam już od długiego czasu na zwrot kasy (na kartę kredytową) za odwołany lot AIRASIA (CEB-SIN)
- zwrot jest cały czas procesowany
- ponieważ muszę kupić bilety na 02.2023, zastanawiam się, czy nie zmienić tego "refund" na konto kredytowe

Czy ktoś orientuje się ile trwa taki proces / czy konto kredytowe jest ważne 2 lata od jego utworzenia ? / czy on jest automatyczny, bo jeśli nie to odpuszczam.
Nie chciałbym czekać kolejnych miesięcy na otwarcie tego konta.

Będę wdzięczny za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#37 PostWysłany: 24 Paź 2022 05:45 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Kupiłem kilka biletów w ostatniej promocji Air Asia, oczywiście w przypadku 2 z nich już pojawiły się zmiany rozkładu - loty zostały skasowane i automatycznie przeniesiono mi rezerwacje na ten sam dzień, inną godzinę. Czy w takim wypadku mogę zmienić również datę podróży? Chętnie dokonałbym małej korekty swojego planu, bilety kupowałem na te daty, gdzie było po 5$ :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#38 PostWysłany: 24 Lis 2022 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Doszło do kradzieży danych 5 milionów danych pasażerów oraz pracowników AirAsia
https://cyberdefence24.pl/biznes-i-fina ... -cybergang
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ricinus78 oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group