Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Air Asia
#1 PostWysłany: 22 Kwi 2014 01:29 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 3
Potrzebuje pomocy w zakupie biletów.
Chodzi mi konkretnie czy air asia obsługuje karty debetowe czy tylko kredytowe?
Lepiej płacić z konta walutowego czy w zł? Czy kartę trzeba okazać przy odprawie?
Słyszałam, że air asia pobiera dodatkową opłatę za płatność kartą europejską....ile to wynosi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Air Asia
#2 PostWysłany: 22 Kwi 2014 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Spokojnie możesz płacić kartą debetową VISA lub MASTERCARD, jeśli masz MAESTRO czy CIRRUS to raczej nie, ale nie jestem pewien.
Zwolnione z opłat za transakcję są tylko karty VISA BIG wydawane w Malezji. Kiedy przejdziesz przez wszystkie etapy rezerwacji wybierasz metodę płatności - karta credit/debit i wyświetli się processing fee - opłata za transakcje. Opłata naliczana jest za każdą osobę nie za rezerwację i za bilet w każdą stronę - bilet powrotny = 2 opłaty. Jeśli masz lot z przesiadką to też będą 2 opłaty. Na otarcie łez opłata wynosi ok. 8 złotych po przeliczeniu :) Oczywiście tracisz też nieco na podwójnym przewalutowaniu, ale nie zbankrutujesz, więc kupuj spokojnie :)
Update - odnośnie zakupu z konta w zł/walucie. Jeśli kupujesz kartą w PLN to masz podwójne przewalutowanie - wpierw ze złotówki na USD/EURO (zależy co jest walutą rozliczeniową Twojego banku) i potem na walutę lokalną np. na MYR. W przypadku konta walutowego jest szansa, że przewalutowanie będzie jedno. Karty VISA i (od chyba roku lub więcej) też Mastercard pobierają swoją prowizję, niezależną od banku za przewalutowania transakcji, ale nie są to duże procenty, a całość wliczona jest w końcową kwotę, więc pewnie nawet tego nie zauważysz. Jak kwoty niewielkie to kupuj tą kartą, którą Ci wygodniej i pewniej.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#3 PostWysłany: 22 Kwi 2014 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Podczas procesu rezerwacji w Airasia możesz wybrać EUR jako walutę rozliczeniową - przewalutowanie Airasia jest korzystne a polski bank nie wykona już podwójnego przewalutowania. Sprawdzone wielokrotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#4 PostWysłany: 22 Kwi 2014 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Karty nie musisz mieć przy sobie przy odprawie - mnie nikt nigdy o to nie pytał, parę razy kupowałem też bilety innym osobom - też nikt nie pytał. Nie przypominam też sobie by był taki zapis w regulaminie Air Asia.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#5 PostWysłany: 22 Kwi 2014 08:16 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Można Płacić zarówno kartą kredytową jak i debetową (VISA, Mastercard). Możesz również jeżeli masz kartę w dolarach lub euro wybrać przeliczenie na tę walute i wtedy zapłacisz kwotę, która się wyświetli (AirAsia - przeliczy wedlug wlasnego kursu - musisz zobaczyc co Ci się bardziej opłaca)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#6 PostWysłany: 22 Kwi 2014 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
jobi napisał(a):
Podczas procesu rezerwacji w Airasia możesz wybrać EUR jako walutę rozliczeniową - przewalutowanie Airasia jest korzystne a polski bank nie wykona już podwójnego przewalutowania. Sprawdzone wielokrotnie.

Hmm, tu nie jestem taki pewien, bo czy wtedy euro nie jest tylko "orientacyjnie" a nie jako "prawdziwa" waluta rozliczeniowa zamiast ringgita w sensie bankowym? W sumie to potem chyba i tak ciężko dojść, jakie i ile było przewalutowań.
Może tak być jak piszesz, bo przejrzałem właśnie swoje transakcje z Air Asia i w sumie mam tylko podany kurs zakupu dewiz PLN-EUR.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#7 PostWysłany: 22 Kwi 2014 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Jeśli chodzi o pokazywanie karty przy odprawie, tez się nie spotkałem z czymś takim w Airasia, około 40 lotów bez problemu.
Za to uwaga na Jetstar - przynajmniej przy wylotach z Manilii do Singapuru - bez okazania karty nie puszczą.
Możne wtedy jedynie zapłacić jeszcze raz za bilet gotówką na miejscu - tyle samo, ile było zapłacone kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#8 PostWysłany: 22 Kwi 2014 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
jobi napisał(a):
Jeśli chodzi o pokazywanie karty przy odprawie, tez się nie spotkałem z czymś takim w Airasia, około 40 lotów bez problemu.
Za to uwaga na Jetstar - przynajmniej przy wylotach z Manilii do Singapuru - bez okazania karty nie puszczą.
Możne wtedy jedynie zapłacić jeszcze raz za bilet gotówką na miejscu - tyle samo, ile było zapłacone kartą.

A to łobuzy. Z Jetstar leciałem w Australii i tam takich cyrków nie robili, więc może nie jest to regułą.

Twoja historia tak mnie zbulwersowała, że postanowiłem sprawdzić i faktycznie w Jetstar mają takie prawo:
On certain routes, you will need to present the credit or debit card used to purchase your ticket, along with government identification, prior to check-in. If applicable, you will be informed of the need for verification during the booking process and in your itinerary.

If the credit or debit card is not verified, passengers whose tickets were purchased with that card may be denied check-in and boarding. Please click here and see the "Credit Cards" headline for more information.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#9 PostWysłany: 22 Kwi 2014 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Przeszukałem dla pewności regulamin Air Asia (w tym dla Philippines AirAsia ;) ), nie ma tam zdania na temat tego, jakoby trzeba było pokazywać kartę przy odprawie, również nie słyszałem by kogokolwiek o to pytali, tak więc Loki16 - no stress, nie ma problemu.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#10 PostWysłany: 22 Kwi 2014 09:12 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 34
Loty: 20
Kilometry: 38 364
Leciałem Air Asia rok temu z Bangkoku do Surat Thani i również nie musiałem pokazywać karty, myślę, że nic w tej kwestii się nie zmieniło. Oczywiście na wszelki wypadek nie zaszkodzi i się dowiedzieć :).
_________________
http://podrozysmak.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#11 PostWysłany: 22 Kwi 2014 09:23 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
bonieq2 napisał(a):
jobi napisał(a):
Podczas procesu rezerwacji w Airasia możesz wybrać Euro jako walutę rozliczeniową - przewalutowanie Airasia jest korzystne a polski bank nie wykona już podwójnego przewalutowania. Sprawdzone wielokrotnie.

Hmm, tu nie jestem taki pewien, bo czy wtedy euro nie jest tylko "orientacyjnie" a nie jako "prawdziwa" waluta rozliczeniowa zamiast Ringgita w sensie bankowym? W sumie to potem chyba i tak ciężko dojść, jakie i ile było przewalutowań.
Może tak być jak piszesz, bo przejrzałem właśnie swoje transakcje z Air Asia i w sumie mam tylko podany kurs zakupu dewiz PLN-Euro.


Na pewno tak jest - wybrałem rozliczenie w dolarach i uzyłem karty nominowanej w dolarach - i kwota była dokładnie taka sama.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#12 PostWysłany: 22 Kwi 2014 09:57 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 3
Dziękuje bardzo za odpowiedzi:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#13 PostWysłany: 20 Cze 2014 00:50 

Rejestracja: 08 Cze 2014
Posty: 12
I jak tam w końcu wyszło najbardziej opłacalnie jeśli chodzi o walutę? Ustawić EUR / USD przy samej rezerwacji i jest OK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#14 PostWysłany: 30 Cze 2014 23:13 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 9
Nie do końca air asia ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Sprawa się tyczy fireflyz, zarezerwowałem bilet za pomocą karty kredytowej visa, weryfikacja przez secure 3d, podałem kod który przeszedł na sms'a i wydawałoby się że wszystko ok lecz...
pojawił się napis:
reservation status: pending payment, this booking is not confirmed.
Pomyślałem poczekam. Rzecz się miała w sobotę, do dziś nie otrzymałem żadnego potwierdzenia, pieniądze nie zostały pobrane, śladu po bilecie na mailu też nie ma...Ktoś miał podobne przygody? Rezerwować jeszcze raz? czekać? Kontakt z liniami tylko w wersji telefonicznej, nigdzie nie ma adresu mailowego. Na razie nie dzwoniłem boję się wysokich rachunków telefonicznych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#15 PostWysłany: 30 Cze 2014 23:22 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Ainsel napisał(a):
Nie do końca air asia ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Sprawa się tyczy fireflyz, zarezerwowałem bilet za pomocą karty kredytowej visa, weryfikacja przez secure 3d, podałem kod który przeszedł na sms'a i wydawałoby się że wszystko ok lecz...
pojawił się napis:
reservation status: pending payment, this booking is not confirmed.
Pomyślałem poczekam. Rzecz się miała w sobotę, do dziś nie otrzymałem żadnego potwierdzenia, pieniądze nie zostały pobrane, śladu po bilecie na mailu też nie ma...Ktoś miał podobne przygody? Rezerwować jeszcze raz? czekać? Kontakt z liniami tylko w wersji telefonicznej, nigdzie nie ma adresu mailowego. Na razie nie dzwoniłem boję się wysokich rachunków telefonicznych :)

Jak to kontakt tylko telefoniczny? Wejdź sobie na ich stronę, zakładka 'Contact Us' i jak byk masz adres mailowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#16 PostWysłany: 30 Cze 2014 23:28 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
rezerwowalam Firefly2 mies. temu, karta kredytowa, potwierdzenie dostalam natychmiast mailem i kasa z konta zeszla zaraz. Sprobuj skontaktowac sie przez Facebooka. A i tu masz email
customer_care@fireflyz.com.my
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#17 PostWysłany: 30 Cze 2014 23:55 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 9
czasami faktycznie "gapiostwo" się załączy. dzięki za namiar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#18 PostWysłany: 21 Wrz 2015 18:11 

Rejestracja: 15 Mar 2012
Posty: 90
Cześć,

płacił ktoś może kartą mastercard z WBKu za bilety w Nokair ? Próbowałem dzisiaj kilka razy i bida....

Dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#19 PostWysłany: 11 Lis 2015 19:01 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 43
witam

moj problem i pytanie polega na tym,ze mam kilka lotów z airasia(filipiny) i chodzi mi o to czy istnieje mozliwosc jednorazowej zaplaty za wszystkie odcinki ,czy tylko jest opcja zaplaty za kazdy lot osobno?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Air Asia
#20 PostWysłany: 15 Lis 2015 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
@kolec: niestety każdy osobno.

A co do AirAsia, to mam za sobą dwie rezerwacje biletów po 1490 THB i z obu jestem niezadowolony.

Za pierwszym razem zostawiłem walutę THB i płaciłem kartą USD w alior kantorze.
Cena finalna za bilet to ok 47USD (tak przewalutował THB na USD kantor) co po kursie z tego dnia daje 186 PLN.

Za drugim razem (skuszony informacją że AirAsia ma dość dobre przeliczniki walutowe) postanowiłem spróbować drugiej opcji, czyli na AirAsia wybrałem płatność w EUR i zapłacić moją Visa M&M w mBank (PLN). O ile cena w Eur była jeszcze ok (47E), o tyle mBank zdarł mnie straszliwie bo finalna cena za bilet wyszła 206 PLN.

W sumie moja wina, bo mogłem ustawić limit na karcie i najwyżej by płatność nie przeszła, bo przy biletach sztuk 7 to mBank skroił mnie ekstra na 140 zł. Nauczka na przyszłość.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group