Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Abu Dhabi wynajem auta
#1 PostWysłany: 27 Paź 2014 17:02 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Hej,

macie jakies porady z tym zwiazane? Jak wyglada parkowanie w Abu Dhabi i Dubaju? Mamy troche czasu (ok. 10h) miedzy lotami i cheielismy zobaczyc miasto i okolice, moze jakies miejsca warte odwiedzenia autem?

Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 27 Paź 2014 17:48 

Rejestracja: 23 Paź 2013
Posty: 6
Ale w Dubaju czy AbuDhabi? Jedno od drugiego jest troche oddalone i 10 godzin między lotami to trochę słabo :P W jakich godzinach macie czas? Jak Dubaj i wieczór to polecam fontanny pod Burj Khaliffa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Paź 2014 17:58 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
mamy czas od ok 9 do 22 - te 10 h to w liczeniem juz czasu na wyjscie/wejscie na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Paź 2014 18:18 

Rejestracja: 23 Paź 2013
Posty: 6
No to fontanny mogą być fajnym zakończeniem wizyty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Paź 2014 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
parkowanie wyglada sensownie, w mallu raczej zawsze znajdziesz miejsce

na lotnisku w Abu Dhabi najtaniej, co nieco zaskakujace, wychodzi Hertz

W Dubaju trochę krejzolą za kierownicą, w Abu Dhabi raczej przeciętnie jeżdżo
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Paź 2014 21:12 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Czy ktoś z Was próbował / wynajmował auto w ZEA i wjeżdżał im do Omanu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lis 2014 00:47 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
rw30 napisał(a):
parkowanie wyglada sensownie, w mallu raczej zawsze znajdziesz miejsce

na lotnisku w Abu Dhabi najtaniej, co nieco zaskakujace, wychodzi Hertz

W Dubaju trochę krejzolą za kierownicą, w Abu Dhabi raczej przeciętnie jeżdżo


Sa jakies limity czasowe (jak u nas) na parkowanie w centrach handlowych?

Masz jakies tipy dotyczace miejscowek wartych zobaczenia?

Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lis 2014 12:17 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Zarezerwowalem auto w Avis, przez polska strone i na potwierdzeniu w naszym jezyku mam oplate lotniskowa wliczona w cene rezerwacji, a po angielsku juz nie....

Napisalem maila do PL - potwierdzili, ze cena zawiera oplate, natomiast na maila do Avis.com dostalem odpowiedz, ze nie zawiera i trzeba bedzie placic dodatkowo - mieliscie moze taka sytuacje? Macie pomysl jak wymoc na nich uznanie warunkow PL, czyli takich jakie de facto wbralem?


Ostatnio edytowany przez digger, 19 Lis 2014 15:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lis 2014 13:38 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Oplata lotniskowa na pewno jest wliczona w cene jesli podawales miejsce wypozyczenia lotnisko, moze nie byc oplaty parkingowej lotniska.
Nie bedzie wliczonych oplat za elektroniczne bramki autostradowe, wyrownanie przyjdzie jakis miesiac po oddaniu auta.
Jedyna znana mi wypozyczalnia ktora nie dolicza oplat autostradowych to SIXT w UAE.
Nigdy nie mialem problemu z znalezieniem miejsca do parkowania, galerie handlowe maja normalne parkomaty tak jak u nas, ograniczeniem sa chyba tylko godziny otwarcia galerii.
Nalezy uwazac na ograniczenia predkosci maja mase fotoradarow i lotnej policji, samochody maja wbudowane ostrzezenie o przekroczeniu max. predkosci 120km/h wiec bardzo sie meczylem jezdzac mercedesem 500KM w tempie spacerowym, paliwo to jakies 1.7PLN/l, podjezdzasz pod dysrybutor i nie wysiadasz pracownik sam Ci tankuje i placisz gotowka lub karta nie wysiadajac z auta.
Lokalin w AbuDHabi jezdza bardziej przepisowo niz Ci z DUbai ale w obu miastach bezpiecznie, nie ma zadnego problemu z narwanymi kierowcami.
Dla mnie Hertz i SIXT w UAE oferowal zawsze lepsze uslugi niz poprzez brookerow internetowych.

Internet komorkowy dziala na calej dlugosci autostrady AbuDHabi-Dubai wiec z googlemaps nie ma problemu. Uwaga na mgly na tej autostradzie w godzinach porannych, kierowcy jada srodkiem autostrady na awaryjnych z predkoscia mniejsza niz 60km/h lub wrecz staja na poboczu.

Do Omanu wjedziecie bez problemu.



Jakies jeszcze pytania ?
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Lis 2014 15:23 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Dzieki za wyczerpujace info!

Mowiac o oplacie chodzi mi dokladnie o "Airport Fee/Surcharge 25 AED".

Nie ma problemu z obsluga parkomatow? Bede uzywal karty Diners - nie orientujsz sie, czy ma ona jakies specjalne przywileje podczas wypozyczania aut? (slyszalem, ze Avis nie pobiera depozytu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Lis 2014 16:57 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
A w kwestii wjazdu do Omanu to które przejście polecacie? (Jadę do stolicy i Sur)
Ja wybrałem Budget wydał mi się tańszy niż Avis
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lis 2014 21:04 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Na szybko:

Mimo rezerwacji auta z manulana skrzynia biegow, czekal na mnie automat. Goscie z Avis twierdzili, ze w ich kraju nie ma manuali. W ulotce Diners pisali o braku kaucji, a Avis swoje zablokowal na karcie. Skubneli tez 25aed airport fee. Zobaczymy ile przyjdzie za autostrady...

A, i najwazniejsze: polecam wizyte w pt, parkingi za darmoche, tylko meczety nietety dostepne dopiero po 17, wczesniej modly tylko dla wtajemniczonych;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Lis 2014 18:37 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
aaa... widzisz zapomnialem ze przy tak tanim paliwie i wiekszych pojemnosciach standardem sa skrzynie typu automat.

Jak by mnie trafilo ze daja mi cos innego niz zamowione to walczylbym o jakis upgrade do lepszej klasy motywujac to tym ze niu umiem danym modelem jezdzic nich daja manuala albo cos lepszego ;)
Zachowaj emaila z tej strony co rezerwowales i napisz ze nie bylo 'manuala' i ze oferta zawierala airportfee, reklamuj to na 98% zostanie uznane powinni zwrocic na karte.
W UAE wszyskie wypozyczalnie jakos sobie rzepke skrobia mimo plakietki swiatowych sieci, czesto trzeba sie upominac o swoje - cos slabo gadane macie.
Co do blokady to mimo pelnego ubezpieczenia zawsze cos blokuja pozatym jakbys mial pismo z dinersa ze masz zewnetrzne ubezpieczenie to moze by pomoglo, nie zawsze ubezpieczenie z kart obejmuje dany region. Pracownikom trudno wiedziec wszystko o danej karcie. Dlatego blokada pozniej ew. sciagniecie kasy z karty a Ty z tym wszystkim z pismem o zwrot do Diners'a.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Lis 2014 19:31 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Nie mam do nich nerwow stad slabe wyniki negocjacji;) Potwierdzenie warunkow mialem tylko po polsku (taka "genialna" funkcjonalnosc ma strona Avis.pl) podobnie jak maila,ze nie bedzie fee, a tlumaczenie tego gosciowi o aparycji Aladeena z "Dyktatora" nie na wiele sie zdalo.

Dobry pomysl z reklamacja prowizji, na pewno zawalcze -myslisz, ze cos moge urwac takze za brak manuala??
Avis jest niby oficjalnym prtnerem Dinersa, wiec powinni sie przynajmniej minimalnie orientowac, ale wiem jakie sa realia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Lis 2014 22:11 

Rejestracja: 09 Maj 2014
Posty: 242
Zbanowany
Cos wiem o tym tlumaczeniu z obcego na lokalny, ostatnio na Malcie musialem tlumaczyc email SIXT'a ze 'pro woche' oznacza 'per week' w stawce ubezpieczenia, bo mialem potwierdzenie po niemiecku a pracownica 'udawala' ze zna tylko angielski.

Za brak 'manuala' walczyl bym o jakis kod na free upgrade przy dwoch nastepnych wypozyczeniach lub kod rabatowy 20% prz nastepnym wypozyczeniu, moze to smieszne ale ten brak mogl calkowicie uniemozliwic Twoja jazde bo nie musisz umiec prowadzic takiego samochodu. Moja zona na poczatku jak kupilem jej automat to nie chciala nim jezdzic tlumaczac ze ona czyms takim nie umie jezdzic a teraz sobie bardzo chwali po miescie takie rozwiazanie. Sprobuj w druga strone to klient obroci sie na piecie i pojdzie do innego stanowiska wypozyczyc automat.

W sprawie 'airport fee' wez umowe z UAE i rachunek oraz swoje potwierdzenie ktore dostales z avis.pl i reklamuj, nie musisz znac zawilosci jezyka angielskiegi i dlatego rezerwujesz na polskojezycznej stronie aby nie miec watpliwosci co do warunkow wypozyczenia. Dla Ciebie wiazaca jest polska umowa a nie obcojezyczna i prosisz o korekte tej oplaty. Z doswiadczenia wiem ze lokalne strony maja czesto inne warunki niz miedzynarodowa strona, moze to wynikac z checi promocji na danym terenie.
Problemem moze byc to ze pewnie to bylo przedplacone i podpisales umowe na miejscu w jezyku angielskim ale mimo to wysylal bym pismo do polskiego biura Avisa i do centrali AVIS jak przyjdzie odmowa to pisal bym jeczcze raz odwolanie mimo negatywnego rozpatrzenia pierwszego pisma. Nie chodzi tutaj o ta kwote bo to nie sa duze pieniadze ale o zasade.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
digger uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 18 Sty 2015 17:37 

Rejestracja: 23 Kwi 2011
Posty: 73
W kwesti wynajmu samochodu w zea i jazdy do Omanu otrzymałem odpowiedz z thrifty ze doliczaja dodatkowo 250aed/tydzien za ubezpieczenie:

Dear Sir,

Good Day!

We thank you for your enquiry.

We will give you Oman Insurance papers to enter Oman & Muscat. This would cost you AED 250 for week. With this Oman Insurance you can visit Muscat & Oman.

For any further clarifications, please feel free to contact us.


Thanks & Regards,

Raghupathi Rao
Counter Sales Representative
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 18 Sty 2015 17:43 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 374
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Nam doliczyli prawie 300 zł za trzy dni ...Chyba lepiej wziąć autobus Dubaj - Muscat i wynająć na miejscu ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Cze 2015 23:06 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Czy w Emiratach wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy? Znalazłem sprzeczne informacje na ten temat, dlatego wole informacje z pewnego źrodła od osob ktore osobiście wynajmowały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Cze 2015 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie jest wymagane. Spokojnie można jeździć na polskim.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Paź 2015 18:17 

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 50
Może mi ktoś napisać czy płacił za wynajem samochodu w Emiratach kartą debetową AliorSync (T-Mobile). Mam rezerwację w firmie Dollar i jest tam napisane, że musi być karta kredytowa a nie debetowa. Jak to wygląda w praktyce? Przyjmą debetową jeśli będzie na niej dostatecznie dużo środków?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group