Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Mar 2015 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
z lotniska do miasta jeździ autobus A1
sporo przystanków, koszt 4 AED w jedna strone
kurs co 30 minut
trasa
http://dot.abudhabi.ae/ckfinder/userfiles/files/AbuDhabInternationalAirportNetworkMap%285%29.pdf
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 09 Sty 2023 14:56, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: AUH -city
#2 PostWysłany: 03 Mar 2015 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
becek napisał(a):
z lotniska do miasta jeździ autobus A1
sporo przystanków, koszt 4 AED w jedna strone
kurs co 30 minut
trasa
http://dot.abudhabi.ae/ckfinder/userfiles/files/AbuDhabInternationalAirportNetworkMap%285%29.pdf


Kilka tygodni temu skorzystałem z tego połączenia. Do kompletu informacji dorzucam jeszcze linka ze szczegółowym rozkładem jazdy i orientacyjnym czasem podróży:
http://dot.abudhabi.ae/ckfinder/userfiles/files/BusServiceA1.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Olsima lubi ten post.
Olsima uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#3 PostWysłany: 22 Mar 2015 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Korzystając z tego połączenia można także dostać się do Sheikh Zayed Grand Mosque, choć ostrzegam, że jest kawałek do przejścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#4 PostWysłany: 22 Mar 2015 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2015
Posty: 117
Dzięki za tą cenną wskazówkę - w kwietniu będę w AUH na 14h.

Czy możecie coś polecić, co można zobaczyć?

Nico
_________________
Pozdrawiam
Nico

Kiedyś jako Nico_world

http://globtr.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#5 PostWysłany: 22 Mar 2015 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Sheikh Zayed Grand Mosque jest chyba "a must see". Warto wybrać się w takich godzinach, żeby załapać się na zwiedzanie z przewodnikiem: http://www.szgmc.ae/en/mosque-opening-hours.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nico_MUC uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#6 PostWysłany: 23 Mar 2015 00:06 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Warto wspomnieć, że na lotnisku AUH, jeśli leci się liniami Etihad, zapewniają one darmowy transport busami do Abu Zabi i Dubaju lub drugą stronę. Wystarczy boarding pass.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nico_MUC lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#7 PostWysłany: 18 Kwi 2015 15:29 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Czy ten darmowy transport dotyczy również innych linii współpracujących z Etihad? Ja do AUH przylecę Alitalia i po 16 godzinach w dalszą podróż Etihad na jednym bilecie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#8 PostWysłany: 23 Kwi 2015 11:52 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Wygląda na to, że Alitalii nie:

Cytuj:
All guests traveling on flights operated by Etihad Airways (EY), Virgin Australia (VA), Air Seychelles (HM), Air Berlin (AB) and Garuda (GA) are eligible for Etihad Luxury Coach services.
za:

http://www.etihad.com/en-ae/experience- ... d-express/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#9 PostWysłany: 26 Maj 2015 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Fajna sprawa z tym darmowym busem Etihadu :)
U mnie wyglądało to tak, że nie miałam pojęcia o istnieniu tej opcji, więc nie bukowałam wcześniej na ich stronie biletu w autokarze. Dowiedziałam się dopiero na pokładzie samolotu, że mają autokar.
Po wylądowaniu w AUH zaczęłam więc chodzić od informacji do informacji pytając jak się na ten autokar dostać... Żadna pani nie wiedziała i odsyłały mnie w przeciwne kierunki. Poszłam więc na przystanek, z którego te autokary odjeżdżają do Dubaju. Tam jednak kierowca powiedział, że boarding pass mu nie wystarczy i że muszę iść do jakiegoś "Valley/Driver Desk". Nikomu z obsługi naziemnej jakoś nie zależało, żebym tam trafiła, albo naprawdę byli tak wysoce niedoinformowani... Na szczęście po nitce do kłębka dotarłam w końcu do tego tajemniczego miejsca, które okazało się być biurem sprzedaży biletów Etihad w terminalu odlotów. Tam dostałam bez problemu bilet i pojechałam do Dubaju. W Dubaju autokar wysadza nas w biurze Etihadu skąd jest bardzo blisko do stacji metra NOOR ISLAMIC BANK.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#10 PostWysłany: 04 Cze 2015 20:18 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Bus Etihad do Dubaju jest darmowy tylko dla pasażerów tej linii. Wszyscy pozostali mogą kupić miejscówkę za 80 AED. Po wyjściu z bagażami nie opuszczając terminala idziemy w prawo, następnie dochodzimy do wyjścia, przechodzimy przez ulicę i udajemy się do terminala odpraw. Tam jest stanowisko Etihad. Droga trwa 1-2 minuty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#11 PostWysłany: 04 Cze 2015 20:30 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Nie tylko Etihad. Zgodnie z warunkami z linku, który zamieściłem wcześniej:

Cytuj:
The Etihad Luxury Coach Service is available free of charge to guests holding confirmed coach reservations as part of a flight itinerary on Etihad Airways, Virgin Australia, Air Seychelles, Air Berlin, Air Serbia, Jet Airways, Alitalia, Niki, Royal Air Maroc, Hainan Airlines, Bangkok Airways, Vietnam Airlines and Garuda. The services are available to and from Abu Dhabi International Airport to Dubai and Al Ain.


Widzę, że poszerzyli listę linii, bo wtedy na pewno nie było Alitalii i paru innych też nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#12 PostWysłany: 04 Cze 2015 22:52 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Bilety trzeba bookować do 24h wcześniej. Inaczej musimy płacić normalną stawkę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#13 PostWysłany: 05 Cze 2015 13:47 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Czy the Etihad Luxury Coach Service jedzie również do centrum Abu Dhabi? Jeżeli nie to jak dostać się z lotniska do Sheikh Zayed Grand Mosque z lotniska. Najpierw autobus numer 1 i gdzie i na jaki autobus się przesiąść? Z meczetu natomiast chciałbym pojechać w okolice Yas Hotel zobaczyć tor formuły 1. Na koniec chciałbym powłóczyć się po Yas MAll. Mam nadzieję, że jest to dobry wykonalny plan na 16 godzinną przesiadkę. Proszę doświadczonych o pomoc w rozwiązaniach z komunikacją. Jak najtaniej ogarnąć te miejsca transportem publicznym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#14 PostWysłany: 05 Cze 2015 14:05 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Re autobus do meczetu: zerknij tu: dubaj-pierwszy-raz-podstawowe-informacje,1213,35649&p=579840.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#15 PostWysłany: 05 Cze 2015 14:21 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Dzięki za odpowiedz, ale ja wbieram się do Abu Dhabi natomiast temat dotyczy Dubaju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#16 PostWysłany: 05 Cze 2015 14:29 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Polecam uważne przeczytanie postu, do którego link Ci podałam, a nie sugerowanie się tytułem wątku.

PS W innych wątkach dt Dubaju też jest sporo informacji z Abu Dhabi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#17 PostWysłany: 06 Cze 2015 16:44 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
JONASZ napisał(a):
Czy the Etihad Luxury Coach Service jedzie również do centrum Abu Dhabi? Jeżeli nie to jak dostać się z lotniska do Sheikh Zayed Grand Mosque z lotniska. Najpierw autobus numer 1 i gdzie i na jaki autobus się przesiąść? Z meczetu natomiast chciałbym pojechać w okolice Yas Hotel zobaczyć tor formuły 1. Na koniec chciałbym powłóczyć się po Yas MAll. Mam nadzieję, że jest to dobry wykonalny plan na 16 godzinną przesiadkę. Proszę doświadczonych o pomoc w rozwiązaniach z komunikacją. Jak najtaniej ogarnąć te miejsca transportem publicznym?


Etihad Luxury Coach Service nie jedzie do centrum Abu Dhabi. W ogóle nie jedzie do Abu Dhabi, tylko do Dubaju.

Jak się dostać z lotniska do meczetu komunikacją miejską pisałem w temacie taksówkowym:

abu-dhabi-lotnisko-sheikh-zayed-grand-mosque-taxi,1199,59589

Jako, że temat może nie był odpowiedni, to powtórzę tutaj:

Można podjechać autobusem lotniskowym A1 za 4 AUD, trzeba wysiąść na drugim przystanku (Ministry of Interior) i podejść z kilometr, ewentualnie podjechać jeden przystanek (do przystanku Sheikh Zayed Grand Mosque) autobusem 54 za kolejne 2 AUD. W sumie 6 AUD ;-)

Tu jest świetny route-planner na cały emirat Abu Dhabi:

http://www.darb.ae/darbweb/map-viewer.html

Ten route-planner naprawdę jest dobry. Możesz go wykorzystać do zaplanowania trasy z meczetu na tor F1. Z lewej strony klikasz na ikonę autobusu (Public Transport), potem "Bus lines and stops", potem "Stops" (pojawiają się wszystkie przystanki autobusowe w Abu Dhabi), na mapie klikasz na jakiś przystanek koło meczetu, np. "Saif Gobash St. / Sheikh Zayed Grand Mosque", klikasz na ikonę "From", "Go by?" wybierasz autobus i potem to samo z torem F1 (np. "Yas Leisure Drive / Marina Circuit West"). Trasa wyświetla się na mapie. Najszybsza (66 min.) wyszła kombinacja autobusu 161 (4 AUD) i 218 (4 AUD).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#18 PostWysłany: 07 Cze 2015 21:47 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Bardzo dobry planer, też z niego korzystałem podczas pobytu w Abu Dhabi. W zależności od pory dnia można spodziewać się jednak różnych czasów dojazdu. Przykładowo, w dzień powszedni z Main Bus Station pod meczet jechaliśmy jakieś 25 minut, więc 2x krócej niż było to określone przy przejeździe.

Jeżeli podróżuje się w 2 osoby i więcej to warto korzystać z taksówek. Cena jest stosunkowo niska w porównaniu do mobilności i oszczędności czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#19 PostWysłany: 07 Cze 2015 22:07 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
A wynajęcie auta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: AUH -city
#20 PostWysłany: 11 Lip 2015 14:34 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Byliśmy tylko 1 dzień, nie opłacało się i nie potrafię doradzić konkretnej wypożyczalni. Natomiast benzyna/ropa jest tania i z tego co rozmawiałem sporo turystów w Dubaju czy Abu wynajmuje auta i robi objazdówki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group