Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Sty 2015 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
planuję (będąc w Dubaju) wyskoczyć na cały dzień do Abu Dhabi i zastanawiam się:czy spędzić ten dzień w Ferrari World czy jednak zobaczyć miasto? Z jednej strony parki rozrywki to to co bardzo lubię a z drugiej miasto też wydaje się warte zobaczenia.
Czy może da radę zaliczyć to i to?
Był ktoś w FW? Warte jest swojej ceny (225AED), czy raczej tłok i czas stracony w kolejkach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#2 PostWysłany: 20 Sty 2015 14:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Znajdziesz parę info o parku tu: zea-abu-dhabi-dubaj-szardza-fudzaira,214,37568 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Sty 2015 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Dzięki za link.
Chyba ze względu na ten rollercoster skuszę się. Pytanie jak wygląda sprawa kolejek i tłoku do poszczególnych atrakcji? Idzie na bieżąco czy raczej trzeba odstać swoje ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Paź 2015 13:33 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
Cały dzień na Ferrari World moim zdaniem stanowczo za dużo, pół dnia wystarczy.
W październiku (czwartek) do najszybszego rollercostera była kolejka około 40 minutowa, na drugim mniejszy, wolniejszym nie było żadnych więc można było jeździć i nie wysiadać z kolejki do woli.
Drugą część można wykorzystać na zwiedzanie miasta, bądź kupując wspólny bilet (FW + Yas) za 290 AED odwiedzić znajdujący się obok Yas Waterpark.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Paź 2015 14:09 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 73
Loty: 23
Kilometry: 58 104
error000 napisał(a):
Dzięki za link.
Chyba ze względu na ten rollercoster skuszę się. Pytanie jak wygląda sprawa kolejek i tłoku do poszczególnych atrakcji? Idzie na bieżąco czy raczej trzeba odstać swoje ?



My też się skusiliśmy , a potem dostaliśmy zwrot kasy :?

Jedyną atrakcją jaką chciałem "zaliczyć" to właśnie rollercoster . W biurze
obsługi klienta zapytaliśmy czy można tylko z tego skorzystać .
Cóż ,wstyd przyznać ale jestem za gruby w pasie (126cm) i nawet mnie by nie wsadzili
w te siedzonko :roll: Także i takie wtopy można zaliczyć
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 10 Lut 2016 15:50 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Mam takie pytania ws. Ferrari World:
1. Jest jakaś różnica w cenie biletu kupionego przez internet a tym na miejscu? I czy po zakupie biletu przez internet muszę jeszcze stać przed wejściem w jakiejś kolejce?
2. Czy można wejść do środka z małym plecakiem? Bo na stronie Ferrari World jest info o szafkach, ale nie wiem, czy jest sens płacić za nią prawie 40 zł (35 AED).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lut 2016 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Możesz wejść z plecakiem, szafki są dla wygody, ale nie obowiązkowe. Przy każdej atrakcji możesz odłożyć plecak obok i nikt Ci go nie ukradnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Mar 2016 17:37 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Dla potomnych: bilety typu bronze są tańsze od tych przez neta o 10 AED (na miejscu kosztują 260 AED), ale trzeba pamiętać, że jeśli chcemy dostać jeden bilet za kupon z Entertainera, to ten podstawowy bilet musimy nabyć w kasie.

-- 02 Mar 2016 17:24 --

I jeszcze mały tip: nie można wnosić butelek z napojami o pojemności większej niż pół litra. Przy wejściu dość gruntownie sprawdzają plecaki, więc jeśli ktoś nie chce zapłacić później 15 AED za picie, niech zawczasu wyposaży się w stosowny rynsztunek ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 03 Lip 2016 21:05 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 28
TrąbałaGd napisał(a):

Cóż ,wstyd przyznać ale jestem za gruby w pasie (126cm) i nawet mnie by nie wsadzili
w te siedzonko :roll: Także i takie wtopy można zaliczyć


Ja mam 114 cm - zmieszczę się ?

I jeszcze pytanie:
Da się zrobić w jeden dzień meczet - o 9.00 wejdę, później Ferrari, a na koniec Yas waterworld ?

W Ferrari otwarto właśnie nową kolejkę.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lip 2016 16:40 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Czy można nabyć w kasie yas waterpark bilet typu bronze na 2 parki (kosztuje przez net 335 AED - yas i ferrari) i połaczyć go z kuponami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Lip 2016 04:42 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
Nie wiem, czy Wy też mieliście taki problem, ale ja kupowałem bilet na miejscu to na przykład gokardy były już zabukowane na cały dzień. Lepiej więc wychodzi kupno online, bo pewnie ma się możliwość wcześniejszej rezerwacji poszczególnych atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Lip 2016 14:54 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 28
Byłem we wtorek - 26 lipca. Do gokartów była tylko niewielka kolejka (byłem zaraz po otwarciu).
Ogólnie do każdej z atrakcji weszliśmy "z marszu" bez jakiejkolwiek kolejki.
Rollercoastery radzę zacząć w kolejności od najsłabszego, a na koniec zostawić sobie Flying Aces - drżenie łydek po zejściu pewne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Lip 2016 13:39 

Rejestracja: 11 Sty 2011
Posty: 130
Loty: 117
Kilometry: 239 494
A tak przy okazji to wkrótce otworzy się nowy park tematyczny także w Dubaju - IMG Worlds of Adventures. Bilet 300AED.

http://www.imgworlds.com/en/#

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Paź 2016 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
zwierzak napisał(a):
Nie wiem, czy Wy też mieliście taki problem, ale ja kupowałem bilet na miejscu to na przykład gokardy były już zabukowane na cały dzień. Lepiej więc wychodzi kupno online, bo pewnie ma się możliwość wcześniejszej rezerwacji poszczególnych atrakcji.


Gokarty rezerwuje się na miejscu, a nie przez internet.
Kupując przez net dostaje się voucher ważny przez 6 miesięcy - nie wybiera się dnia wejścia itd.

Są różne opcje co do biletu
- samo Ferrari - 275 AED/os
- samo Yas Waterwold - 250 AED/os
- Ferrari + Yas Waterworld w 1 dzień - jeśli kupuje się "Double Park Acces" przez stronę Ferrari - bilet "bronze" 295 AED/os
- Ferrari + Yas Waterworld w x dni - hmm, teraz nie mogę znaleźć, ale wcześniej dało się kupić "Double Park" na stronie Yas. Był droższy, ale było więcej czasu na użycie (nie w jeden dzień).
Bilety wyższej kategorii dają między innymi "Fast Pass", ale omija się tylko część kolejki. W tym czasie ja my byliśmy, zadziałało by to jedynie na Formula Rosa, ale i tak zostawało jakieś 5-10 minut stania.

Nie wszystkie atrakcje są otwarte od otwarcia parku. Np. u nas Formula Rosa otworzyli bodaj godzinę po.

Kolejki - po otwarciu przez pierwsze 2h wszędzie wchodziliśmy z marszu lub z parominutowym czekaniem. A był to piątek, więc teoretycznie najgorszy dzień.
Mapa - https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... c51w6qvluQ

Przy Formula Rosa staliśmy ok. 20-25 minut - było to koło godz. 13-13.30.
Co do wspomnianych gokartów - raczej lipa. Zwłaszcza, że można trafić na torze grupę japończyków gdzie będzie jakaś babcia która potrafi na każdym zakręcie wsteczny wrzucić bo się nie zmieściła :).
Ale Flying Acces i Formula Rosa można zrobić kilka razy. Trzeci RollerCoaster (Fiorano - ten z podwójną, równoległą trasą) - nudny.
Trzecia najlepsza atrakcja to wg mnie Speed of Magic. "Rodzinne", ale świetnie zrobione. Nr 6 na mapie.

Trzeba pamiętać, że na wszystkim innym zdzierają okrutnie.
W Ferrari zostawialiśmy plecaki w "recepcji" (po prawej stronie za pierwszą kontrolą osobistą, przed kasami) - 45 AED za cały dzień "do 3 sztuk" - mieliśmy 4 sztuki. Ferrari zamykają o bodaj 20, a Yas o 22, więc musieliśmy niestety płacić drugi raz...

Jak ma się mniejszy plecak (ale nie tylko taki "mini") można go za darmo zostawić przy Flying Acces - przed wejściem jest obowiązkowa przechowalnia - na samą kolejkę nie można nic wnosić.
To dotyczy też Formula Rosa - nawet kamery gdzieś na sobie zamocowanej. Totalny zakaz i wszystko zostawia się w przechowalni zaraz przed wsiadaniem. Tutaj faktycznie lepiej zostawić wszystko bo po drodze może albo wypaść z kieszeni, albo np będzie się wbijać przez docisk od "pasów/belki".


Na wejściu do jedngo i drugiego parku przeszukiwali nam plecaki. Oficjalnie nie wolno wnosić jedzenia i napojów. Chyba max. 0,5l na głowę. My jakieś tam batony przemyciliśmy do Ferrari, a przed przejazdem do Yas zjedliśmy byleco w galerii przy Ferrari.

Z Ferrari da się na chwilę wyjść - trzeba powiedzieć ochroniarzowi, że chce się wrócić - przybija pieczątkę na ręce (widoczna pod UV). Więc w razie czego można wyjść na inne jedzenie czy picie.

Między parkami jeździ darmowy autobus. Przystanek od strony Ferrari - wychodzimy głównym wejściem/wyjściem. Dochodzimy do pierwszego "okrąglaka" z jedzeniem dookoła. Zjeżdżamy na dół i wychodzimy wyjściem w stronę Ferrari. Przystanek jest po lewej stronie - https://goo.gl/maps/kkpHoFMxQJM2

Do Yas Waterworld można dojechać od strony głównego parkingu lub od tyłu + przejście trochę ukrytym chodnikiem:
- przystanek chyba był tutaj - https://goo.gl/maps/YzwWF2wiEED2
- a idzie się chodnikiem wzdłuż ogrodzenia - aż do tego miejsca - https://goo.gl/maps/aJp4xDGTFiz - tutaj jest główne wejście.
Przystanki nie są jakoś bardzo widoczne.

Przechowalni bagażu w Yas Waterworld - nie ma jako takiej. Są do wynajęcia szafki w szatni. Różne rozmiary:
- mała szafka - 40 AED
- średnia szafka zmieści 1 większy lub 2 mniejsze plecaki - 55 AED
- duża szafka - 110 AED (ale i tak by chyba nie zmieściła dwóch dużych plecaków).
Kupiliśmy jedną szafkę do której wrzuciliśmy cenne rzeczy, a resztę plecaków wrzuciliśmy na górę szafek. Nic nie zginęło (a leżały tam z 5 godzin).

Yas Waterworld bardzo polecam.
Ostatnie 2 godziny przed zamknięciem kolejki robią się bardzo małe. Wcześniej do niektórych atrakcji stanie po pół godziny.
Łatwo się pogubić - trzeba się sporo nachodzić dookoła.
Polecam przejazdy na podwójnych materacach (start z platformy na której jest kilka rur - każda to inna trasa. Od szybkiej i prostej przez różne pokręcone i takie z "miską" po bardzo długą, krętą.
Super jest też "duże koło" jedzie się w 6 osób. U nas niestety otwarta była tylko jedna trasa z dwóch, ale robi wrażenie.
No i koniecznie "tuba z zapadnią". Nie ma się czego bać, a kolejek nie ma wcale (bo się ludzie boją :) ).


Ręczniki itd. też dodatkowo płatne. Nie pamiętam ile.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 21 Paź 2016 23:21 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 118
witam.. będę w Dubaju w terminie wyścigu Formuły 1 w Abu Dhabi. Orientuje się ktoś czy znajdę gdzieś darmową miejscówkę gdzie będę mógł zobaczyć część toru np w dniu treningu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Paź 2016 23:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Ciężko będzie - Dubaj i Abu Dhabi to dwa różne miasta

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Paź 2016 23:39 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 118
dzięki za info :) tyle to ja wiem że to dwa różne miasta :) będę tam tydzień więc w jeden dzień planuje Abu Dhabi a że będzie wtedy wyścig to myślałem zerkną z dalsza chociaż na trening :)
michzak napisał(a):
Ciężko będzie - Dubaj i Abu Dhabi to dwa różne miasta

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Paź 2016 23:41 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Moze zapytaj tutaj : http://forum.planet-f1.com
Pamietaj ze tor 'jest troche od centrum' Abu Dhabi.
Jak bylem na torze, to wygladalo ze wszytko jest za plotem -
nie widzialem miejsca gdzie mozna byloby gratis sie zaczepic.
Góra
 Profil Relacje PM off
belek1983 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Paź 2016 23:46 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
belek1983 napisał(a):
witam.. będę w Dubaju w terminie wyścigu Formuły 1 w Abu Dhabi. Orientuje się ktoś czy znajdę gdzieś darmową miejscówkę gdzie będę mógł zobaczyć część toru np w dniu treningu ?


raczej nie jest to możliwe; byłem na wyścigu 2 lata temu; dopiero po wejściu coś widać; oczywiście nie obszedłem całego toru, ale tak na przestrzeni ok 2 km, gdzie byłem to z zewnątrz nic nie widać

fajnym rozwiązaniem jest, że w Abu Zabi trzydniowa wejściówka na wyścigi upoważnia do codziennych wieczornych koncertów; zawsze ściągają światową czołówkę; w tym roku jest Lionel Richie i Rihanna
Góra
 Profil Relacje PM off
belek1983 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 22 Paź 2016 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2337
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
@‌belek1983‌
belek1983 napisał(a):
witam.. będę w Dubaju w terminie wyścigu Formuły 1 w Abu Dhabi. Orientuje się ktoś czy znajdę gdzieś darmową miejscówkę gdzie będę mógł zobaczyć część toru np w dniu treningu ?


Darmowych miejsc nie ma :)

Możesz kupić jeszcze na oficjalnej stronie wejściówki :

https://ticketsyasmarinacircuit.com/3086-abu-dhabi-ymc/en/

Chociaż te najtańsze rozeszły się w maju - Abu Dhabi Hill General Admission (Saturday-Sunday) - Były po około 680 PLN z przesyłką

Załącznik:
yAS.jpg
yAS.jpg [ 329.04 KiB | Obejrzany 6467 razy ]


Teraz najtańsza opcja żeby zobaczyć niedzielny wyścig to 995 AED Abu Dhabi Hill General Admission (Friday-Sunday) około 1070 PLN + wysyłka

Chyba że zadowala Cię trening piątkowy to 525 AED ~ 570 pln + wysyłka :

Załącznik:
yAS2.jpg
yAS2.jpg [ 69.08 KiB | Obejrzany 6463 razy ]


-- 22 Paź 2016 23:09 --

@‌Alls‌
Alls napisał(a):
szybkie pytanie bo widzę że tutaj temat żyje :mrgreen:

czy do The Observatory w Dubai Marriott Harbor Hotel trzeba wcześniej robić rezerwacje?

dzięki i pozdrawiam! 8-)


Wyślij maila i zapytaj :)

mhrs.dxbhr.observatory@marriott.com

i daj znać jak się już dowiesz :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group