Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 5 dni w Rzymie
#1 PostWysłany: 04 Sty 2016 14:34 

Rejestracja: 01 Gru 2013
Posty: 9
Loty: 12
Kilometry: 28 112
Witam.
13 stycznia wylatuję z narzeczoną na urlop do Rzymu , będziemy tam od środy do niedzieli i mam takie pytanie czy 500 euro starczy na 2 osoby? Noclegi wraz ze śniadaniem mamy już opłacone , czy starczy te 500 euro na zwiedzanie i jedzenie i jakieś drobne pamiątki? Na pewno chcemy kupić na te główne 3 dni kartę Roma Pass . Bardzo proszę o odpowiedź. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
 Temat postu: Re: 5 dni w Rzymie
#2 PostWysłany: 04 Sty 2016 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie wiem co dla Ciebie jest drobną pamiątką...na magnez pewnie starczy. 8-) Stołować też można się za 20E dzienie jak i za 100.. Powiem tak. Wiele osób na tym forum za taką kwotę oblatuje pewnie połowę Europy przez miesiąc czasu:)
Rozumiem, że opłacalność Roma Pass sprawdziłeś.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 5 dni w Rzymie
#3 PostWysłany: 04 Sty 2016 15:35 

Rejestracja: 01 Gru 2013
Posty: 9
Loty: 12
Kilometry: 28 112
Tak , mieszkam 8km od centrum więc codziennie co najmniej 2 razy będę korzystał z metra , i z tych 2 dodatkowych wejść do muzeum , jeśli chodzi o pamiątki to chodzi mi o jakieś pocztówki i różańce z drzewa różanego. Czyli ogólnie te 500 euro powinno wystarczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 5 dni w Rzymie
#4 PostWysłany: 04 Sty 2016 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Według mnie przy opłaconych lotach i noclegu ze śniadaniem to budżet jest ogromny, ale nie chce odmawiać komuś przyjemności. Wydać na dwie osoby można i 200E. Reasumując z mojej strony starczy i powinno zostać:) Udanego wypadu:)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 5 dni w Rzymie
#5 PostWysłany: 04 Sty 2016 15:58 

Rejestracja: 01 Gru 2013
Posty: 9
Loty: 12
Kilometry: 28 112
Dzięki wielkie :) więc powinno być ok , i tak trochę mnie przeraża ta kwota :D biorąc pod uwagę ,że 18 dniowy pobyt w Tajlandii kosztował mnie tylko 1500zł bez oszczędzania na atrakcje , jedzenie i pamiątki , no ale cóż jakoś to trzeba przełknąć :) liczą się wspomnienia a nie pieniądze
Góra
 Profil Relacje PM off
kamwad lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 5 dni w Rzymie
#6 PostWysłany: 04 Sty 2016 16:06 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Nareszcie ktoś, kto ceni wyżej wspomnienia nad pieniądze. :P

Zaszalej, nie oszczędzaj na narzeczonej! To (może być) świetna inwestycja na przyszłość. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
lubietenstan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: 5 dni w Rzymie
#7 PostWysłany: 04 Sty 2016 16:57 

Rejestracja: 11 Gru 2015
Posty: 6
Loty: 26
Kilometry: 59 384
Sugeruję dokupienie sobie 3-dniowego biletu (16,5 euro/os.) po upływie terminu ważności RP. Zwróćcie uwagę, że bilety (w tym RP) wygasają o godzinie 24 trzciego dnia. Jeśli więc skasujesz bilet przed północą, tak naprawdę masz bilet na 48 godzin.

Nie wiem w którą stronę te 8 km od centrum, ale jeśli zachodnim, to tu np. macie pyszne pizze za 5 euro ;)

https://www.google.pl/maps/place/Via+Ca ... 43edfe03a6


Ostatnio edytowany przez Shogun, 04 Sty 2016 17:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 5 dni w Rzymie
#8 PostWysłany: 04 Sty 2016 17:11 

Rejestracja: 01 Gru 2013
Posty: 9
Loty: 12
Kilometry: 28 112
Właśnie niestety śpimy we północno-wschodniej części Rzymu https://www.google.pl/maps/place/Via+Ce ... 8362674ece
Mam nadzieję ,że narzeczonej się tam spodoba i mnie również , a Wy jak wspominacie wyjazd do Rzymu? Jedzonko dobre? Ciekawe zabytki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 5 dni w Rzymie
#9 PostWysłany: 04 Sty 2016 17:31 

Rejestracja: 11 Gru 2015
Posty: 6
Loty: 26
Kilometry: 59 384
Co do jedzenia to będę umiarkowanie obiektywny, ponieważ w tym roku z premedytacją ograniczyłem się do pizzy - bardzo, bardzo dobra.

Zabytki również. Także te jeżdżące.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 5 dni w Rzymie
#10 PostWysłany: 04 Sty 2016 17:40 

Rejestracja: 01 Gru 2013
Posty: 9
Loty: 12
Kilometry: 28 112
A coś ciekawego polecasz lub masz jakieś warte uwagi porady? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: 5 dni w Rzymie
#11 PostWysłany: 06 Sty 2016 20:59 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 309
niebieski
Jest bardzo dużo informacji na tym forum, stąd tylko mała moja podpowiedź.
Na romantycznym wyjeździe skupiłbym się na wspólnym popatrzeniu na Rzym, zabytki,zabytki,ludzi,poczuć klimat i atmosferę,więc:
1. Nie warto zwiedzać wielu muzeów,a Muzeum Watykańskie,od samego rana (na pół dnia), wystarcza.Oczywiście Bazylika w tym dniu,od razu.
Potem wchodzicie pieszo na wzgórze Janikulum i kapitalny widok na Rzym potem zejście w stronę Zatybrza (bardzo klimatyczne miejsce "zapuszczone"). Koniecznie zajrzeć do Santa Maria in Trastevere.
Dalej idziemy do mostu Ponte Cestio i przez wyspę Tiberino trasą na Campo de' Fiori (również fajna dzielnica-Florentyńczyków).
2. Na pół dnia:Start od Piazza del Popolo,wejście do Bazylki i dwa obrazy Caravaggio, potem wejść na wzgórze ill Pincio, potem ulicą Trinita del Monti do góry schodów hszpańskich, któymi schodzimy na dół.Dalej do fontanny di Trevi,potem do Panteonu (najlepsza lodziarnia w pobliżu!). Obok/za Bazylika SM SopraMinerva (z małym słoniem i egipską kolumną na górze). Potem w stronę Tybru udajemy się na Piazza Navona.Obok w San Luigi di Francezi są również dwa obrazy Caravaggia.
3. Na pół dnia:Kapitol i potem w dół na Forum Romanum, Palatyn i Colloseum, po wyjściu do San Clemente, gdzie widzisz 3 poziomową bazylikę.Sięgamy Rzymu z 1 wieku.Potem prosto i Bazylka Laterańska i oryginalny Egipski obelisk z boku.
4. Awentyn z Bazyliką z 4wieku.Obok w bramie klasztoru Kawalerów Maltańskich przez dziurkę od klucza widać Bazylikę Św.Piotra
itp itd.To są tylko propozycje do zrealizowania, pochłaniając wszystko co po drodze.
Z najlepszymi życzeniami dla Was
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group